Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2011., 10:54   #81
@Pijanec1234567

Hvala za konkretne informacije.

To je ono što me i zanimalo. Znači kada nadoplatim tih 34 kune imam digitalni prijemnik na kojem je digitalni prošireni paket!

Za router moram još pogledati.
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 11:03   #82
Tako je, na digitalnom dobijes prosireni, a ono sto je dobro je da ti i dalje ostaje i analogni signal pa mozes spojiti dodatne televizore i gledati osnovni paket.. Ako imas vise televizora, to je korisna stvar.

Sto se tice ruotera, mislim da skoro svi TP-Linkovi sljakaju. Najbolje ti je zatraziti probni rok. Ja sam uzimao u HG Spotu i dali su mi tjedan dana da isprobam, pa ako ne radi vratim router, a oni vrate lovu..
Pijanec1234567 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 12:01   #83
Super, to su itekako korisne informacije!



HVALA!
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 20:46   #84
Quote:
Pijanec1234567 kaže: Pogledaj post
Samo da potvrdim da TP-LINK TL-MR3420 radi kao beba sa xCarnetom, ako nekog zanima..

U pocetku sam imao problema, ali sa novim firmwareom 10. dan sljaka bez jednog jedinog prekida.
Koji FW si zaljepio ?

http://www.tp-link.com/en/support/do...odel=TL-MR3420
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 21:19   #85
Quote:
get kaže: Pogledaj post
zadnja verzija ...
JVC is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 22:37   #86
OK,

jel se dobije koja e-mail adresa i web prostor?
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 12:46   #87
Quote:
get kaže: Pogledaj post
OK,

jel se dobije koja e-mail adresa i web prostor?
sa bnetom? Ja sam uzeo 3D carnet nisam ništa dobio, frend je uzeo normalan 3d isto veli da nije ništa dobio, ma to ionako više nitko ne koristi e-mail svi koriste gmail ili hotmail, a free hostova imaš koliko hoćeš!

ili se registriraj kod iskon-a ili nekog drugog ISP-a kao dialup korisnik i tamo ćeš dobit email adresu i webprostor!
JVC is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 12:55   #88


šteta. Ma imam web na Iskonu, pa ću to trebati prebaciti.

Free web hostovi i nisu neka sreća.

No dobro, što je tu je.
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2011., 11:00   #89
Ja sam dobio od b.neta

[email protected] i jos 5 aliasa

Imaju i webmail na adresi http://webmail.xnet.hr

od carneta dobijes [email protected], ali to ne preporucujem jer istekne kad istekne sveucilisni account.

btw mislim da ce ti ostati od iskona... ja i dan danas koristim t-comov e-mail doduse samo primam mailove na tu adresu, a saljem s bnetove.. ne znam da li se moze slati ako se ne spajam sa t-coma, ali primanje uredno radi.

Hosting ne koristim, ali mislim da sam dobio par desetaka MB.
Pijanec1234567 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2011., 23:05   #90
Hm, mejl više manje, ali neki mini host prostor za osobne stranice mi je svakako potreban.

Vidjet ću. U petak selim pa ću i do bnet-a da vidim kaj nude.
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2011., 09:45   #91
Kako mi danas uvode net.

Još samo jedno pitanje vezano za kupnju router-a.

Da li je ovaj TL-MR3420 3G bolji od D-LINK BEŽIČNI ROUTER DIR-635 kojeg prodaje bnet?
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2011., 10:36   #92
Quote:
vitomircorleone kaže: Pogledaj post
Ljudi meni izbacuje error 868??? a dosad mi swe ok radilo...:S sta to znaci??? btw ruter mi je scifentlific atlanta...
Isti problem sam imao, vrlo vjerojatno si već riješio, ali za druge koji će možda imati problema.

Znači, radi se o xcarnet i žičnom modemu.

Kada se napravi konekcija na jednom računalu, radi sve ok, ali kada se nakon toga ide spojiti drugo računalo (u konkretnom slučaju XPx86 i W7x64) izbacuje se gorenavedena greška.

Da bi nakon jednog računa proradilo drugo računalo potrebno je ugasiti i upaliti modem. Nakon inicijalizacije modema može se spojiti drugo računalo sa drugim OS-om.

Možda i nije do OS, ali opisao sam svoj konkretan slučaj.
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 01:22   #93
Quote:
get kaže: Pogledaj post
Kako mi danas uvode net.

Još samo jedno pitanje vezano za kupnju router-a.

Da li je ovaj TL-MR3420 3G bolji od D-LINK BEŽIČNI ROUTER DIR-635 kojeg prodaje bnet?
TP Link je jeftiniji, a radi.

Ako ti lova nije problem, onda uzmi njihov... ne bitno koji je bolji, s njihovim dobijas podrsku od sluzbe za korisnike... nije da je nesto korisna, ali nikad ne znas.

sto se tice tp-linka ja ga imam i nema frke s njim. OK router.
Pijanec1234567 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 08:04   #94
Quote:
Pijanec1234567 kaže: Pogledaj post
TP Link je jeftiniji, a radi.

Ako ti lova nije problem, onda uzmi njihov... ne bitno koji je bolji, s njihovim dobijas podrsku od sluzbe za korisnike... nije da je nesto korisna, ali nikad ne znas.

sto se tice tp-linka ja ga imam i nema frke s njim. OK router.
Uzeo sam na kraju TP-Link, u HG-Spotu, 360kn.

Napravio odmah upgrade FW-a, i sve poštimao. Na kraju sve radi, malo me na početku zezao Internet, jer nisam MTU poštimao na 1400. već je bio na 1420, i to je stvaralo probleme.

Jučer se nešto malo zablesio router, wireless, ali to moram još vidjeti, jer od žene laptop stvara probleme. Znam da ih je prije na Speedtouch-u od Iskona stvarao, pa sam morao kupiti wifi usb, jer onaj ugrađeni je prekidao.

Vidjet ćemo sada kroz par dana. Čini mi se da će to sve raditi kako treba.
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 08:05   #95
Da, jedna loša stvar, sa kojom se nikako nisam mogao složiti, a to je da su se oni nakačili na antenski sustav od zgrade. Odnosno, bilo je ili internet, ili ništa.

Uglavnom, to je jedan jako veliki minus, jer mi nije jasno da nisu mogli povući još taj jedan kabel do samog stana.

Vidjet ćemo kako ćemo to riješiti.
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 11:20   #96
Kod mene nije bilo tih problema, provukli su svoje instalacije po stanu. Antenski sustav zgrade mi je neovisan.



Quote:
get kaže: Pogledaj post
Uzeo sam na kraju TP-Link, u HG-Spotu, 360kn.

Napravio odmah upgrade FW-a, i sve poštimao. Na kraju sve radi, malo me na početku zezao Internet, jer nisam MTU poštimao na 1400. već je bio na 1420, i to je stvaralo probleme.

Jučer se nešto malo zablesio router, wireless, ali to moram još vidjeti, jer od žene laptop stvara probleme. Znam da ih je prije na Speedtouch-u od Iskona stvarao, pa sam morao kupiti wifi usb, jer onaj ugrađeni je prekidao.

Vidjet ćemo sada kroz par dana. Čini mi se da će to sve raditi kako treba.
Ja sam se prvih par dana malo zajebavao s routerom, ali kad sam skinuo fw i podesio neke stvari, od tada do dan danas radi bez ikakve greske.

Moguce je da ti i komp radi probleme sa wirelessom.. probaj skinut novije drivere za wifi.. meni je pomoglo. A mislim da sam i promjenio kanal na routeru, valjda mi je netko smetao od susjeda.

Isto tako, ako nemas 11n karticu, onda si stavi 11g mode only, imat ces jaci signal.
Pijanec1234567 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 11:39   #97
Ovdje se radi o potpuno novoj zgradi, gdje nije dozvoljeni nikakvo bušenje.

Signal mi nije važan, stavio sam na low, jer praktički sam unutar 3m.

Budem malo pročitao manual pa ću vidjeti kako i što još trebam podesiti.
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 04:47   #98
Quote:
weknica kaže: Pogledaj post
Potpisala sam ugovor sa B.netom preko carneta i sad kako se prelazilo na PPTP vezu, unazad mjesec dana, zbog ne znam kojeg razloga, imam uzasnih problema.
Bnet je podesio da svi imaju home page http://portal.bnet.hr/, tj. da svi imaju home page koja ce im omoguciti skidanje postavki za prelazak na PPTP vezu. Naravno, odmah sam ih skinula i instalirala, no i dalje pri otvaranju pojedinih stranica mi se javljaju "UPUTE ZA KREIRANJE PPTP VEZE I SPAJANJE NA INTERNET ZA XCARNET KORISNIKE", tj. http://portal.bnet.hr/. Cak mi pojedini stranice nece ni otvoriti nego se moram 10x rekonektirati da uspijem otvoriti stranicu. Pokusala sam ih kontaktirati putem mejla no nisu mi uspjeli rijesiti problem nego traze da nazovem sluzbu za korisnike koja inace naplacuju poziv cca 98596456kn/min.

Moze li netko pomoci ?!


Evo ovako, quote gornjeg posta je koristan zbog nečeg što ću napisati u ovom postu.

Gdje da počnem... ah da - bilo kakav "CARNET" internet kod drugog provajdera, ODJEBITE. O. D. J. E. B. I. T. E. Tih 40tak kunjaka što spremiš u džep svaki mjesec zato jer si član "FAMOZNE HRVATSKE AKADEMSKE MREŽE".. ahahhaa, pih, nije vrijedno živaca potrošenih ako si bilo kakav power-user.

PPTP jednostavno ne štima. Točka. Sad govorim iz vlastitog iskustva - naime, svi vi koji ste BNet XCarNet korisnici znate iz vlastitog iskustva da je prije nekih godinu i pol - dvije godine dana, Carnet prešao na PPTP autorizaciju internet accessa, što je jedno GOVNO, da prostite na izrazu.

Ja imam stolni komp, laptop i Androida ( mobitel ). Za stolni komp sve fino, ali nakon što sam se pošteno pomučio s shareanjem te retardirane internet PPTP konekcije preko standardnog etherneta, doživio sam šok kao i cura iznad mene - određenoj lepezi IP adresa ( read : standardnih HTTP(S) web siteova, generičnih web servisa, itd itd itddddddddd ) uopće ne možeš pristupiti, nego ti izbacuje isti shit kao i posterici iznad mene. No dobro, uz sve to, također imam wireless karticu sa antenom, koju imam instaliranu u stolnom kompu, te sam instalirao Connectify na komp ( kao ono, softversko rješenje za nedostatak wireless routera ) - pa uopće ne želi raditi, budući da VPN konekcije ( PPTP dial-up ) uopće ne acceptaju bilo kakav software solution za wireless internet sharing.

Ja sam iznimno razočaran Hitlerovskim režimom Carneta, pogotovo što se tiče njihove borbe s cijelom situacijom studentskog interneta - naime, Carnet u BNet ponudi ( osim ako na dan narudžbe svinje lete te kiši novac, znači, osim ako se ne dogodi čudo, jel'te ) odbija nuditi wireless routere, a sve radi njihove filozofije da studenti koji koriste njihovu mrežu ne smiju imati više od jednog PCa/uređaja po Internet priključku ( !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ) - koje su to budalaštine ?

Haha, i još jedna genijalnost - jel vi znate, da kad Carnetovi autorizacijski serveri imaju problema, da vi nemrete na internet IAKO BNetov internet radi uredno i čisto, fino, brzo ? 3 jebena dana nisam mogao na net.

Sve u svemu, prebacujem se na standardni Xnet BNet paket uskoro, ne želim više nit čuti za Carnet, te svi vi koji imate bilo kakvog zdravog razuma, ćete zaobilaziti Carnet u ŠIROKOM luku.

( ako mislite da samo ja imam problema te da sam Carnet mrzitelj ili nešto u tom stilu, većina osoba koje ja znam, te koji su studenti kao i ja, koji koriste Carnet "net" u paketu nekog drugog ISPa, imaju ogromne probleme, ovo što je posterica u ovom quotu iznad te što sam ja napisao je ništa u usporedbi s tim - tog nešto malo popusta jednostavno nije vrijedno kunjaka sačuvanih, barem dok ne popuste s ovim retardiranim PPTP dial-up sranjem )

Zadnje uređivanje nasumičnoIme : 27.04.2011. at 04:55.
nasumičnoIme is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 09:22   #99
Nije mi jasan gnjev.

Koristio sam 20 mjeseci Trio.Carnet (Iskon) (i sve je radilo bez većih problema. Tu i tamo je bilo problema, ali generalno sa Iskon internetom), i evo sada već skoro mjesec dana XCarnet. Jednostavno sam kupio router za 360kn i stvar radi besprijekorno.

Uopće mi nisu jasne tvoje frustracije.
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2011., 13:16   #100
OK, 'obicni' bnet xnet internet je bolji od xcarneta, vjerojatno je bolji i od svih drugih internet providera u HR. Ja sam ga imao godinama i svaka im cast, jednostavno - odlican internet.

Sto se tice tvog problema sa wirelessom i spajanjem na vise racunala - u HG spotu mozes kupiti relativno jeftini router koji bez problema radi sa PPTP konekcijom. Samo ga trebas konfigurirati prema uputama sa carnetove stranice i to je to, biti ces online 0-24 i moci ces spajati vise racunala bez problema.
Pijanec1234567 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:45.