Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2011., 10:13   #41
Evo da i ja pitam nešto iako nije baš oko u pitanju. Naime jučer predvečer sam osjetio kao da mi je blago natekao donji očni kapak (podočnjak) na lijevom oku. Jutros kad sam se probudio mi je malo više natekao. Tj. sad imam osjećaj da je oko malo zatvorenije nego desno te kad pogledam prema "dolje" s desnim vidim više toga od lijevog (valjda od oteka). Naravno osim toga malo me podočnjak boli (osjećaj zategnutosti) tj kad pretisnem onaj dio podočnjaka blizu nosa (ne baš skroz, skroz uz nos) boli malo puno više Naravno jutros kad sam se išao umiti hladnom vodom (ovo nemogu biti sto posto siguran jer sam bio pospan), ali u lijevom oku kad sam stisnuo podočnjak kao da sam imao gnoj odnosno malo puno više krmelja nego u desnom. E sad da li se netko susreo s istim ili sličnim problemom pa da mi može savjetovati što i kako?

Eh, da. Zaboravio sam napisati da mi je samo oko "normalno" kao i desno. Eventualno možda imam osjećaj da je mrvicu suhlje od desnog ("zdravog") oka. I ne koristim leće ni naočale.

Zadnje uređivanje Findan : 04.04.2011. at 10:38.
Findan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 14:07   #42
Poštovani Findan,

Na osnovi Vašeg opisa, moguće je da se radi o unutarnjem hordeolumu (ječmencu), no to nije moguće utvrditi bez pregleda tako da biste trebali otići obiteljskom liječniku.

Jedino čime si eventualno sami možete pokušati pomoći jest stavljanje toplih obloga, najbolje suhih (npr. izglačana čista gaza stavi se preko vjeđe ili skuhano jaje uvijeno u gazu) 4 puta dnevno u trajanju 10-20 minuta.

No, ne bih savjetovao da išta činite na svoju ruku bez da liječnik pogleda o čemu se zaista radi jer preko Foruma možemo samo nagađati, a u slučaju očiju takvo što nije preporučljivo.

Ako se radi o ječmencu, radi bržeg nestajanja simptoma i sprječavanja recidiva (ponavljanja) preporučuje se često i primjena lokalnih antibiotika (kapi i mast), ali bez liječničkog pregleda i recepta ne mogu se više nabaviti u ljekarni.

Ukoliko se otok povećava i/ili se pojavljuju drugi simptomi (crvenilo oka, smetnje vida, jača bol itd.), odmah (bez čekanja i odgađanja) otiđite liječniku!

Zapravo, moj je savjet da se obvezatno konzultirate sa svojim liječnikom!

Lijepi pozdrav.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 15:14   #43
E hvala na savjetu...znači pravac liječnik. ok. hvala još jednom
Findan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2011., 23:26   #44
Upala oka ili nešto drugo?

Dragi forumaši, malo sam surfala po forumu o upalama oka, ali nisam našla iste simptome koji mene muče. Nadam se da će nekome biti poznati.
Dakle, Prije dva dana sam bila dosta vremena izložena propuhu. Isti dan sam dobila herpes na usni, a na oku tj. bjeloočnici srvenilo, ali samo na jednom oku i samo u jednom kutu. Sutradan se malo pogoršalo i počelo me boljeti oko na dodir i ao da malo žulja, međutim nema iscjetka ni ne suzi, samo su se žilice zacrvenile. Tokom dana bude manje crveno, pa se pogorša. Nisam nikad imala s tim problema, pa me malo uplašilo, a ao je prolazno, ne da mi se čekat u čekaonicama doktora.
Je li imao netko sličan problem? Zanima me jer vidim da je kod upale oa uvijek jedan od simptoma i iscjedak ili suzenje oka, ponekad i nosa što od mene nije slučaj. Inače imam i dioptriju i astigmatizam, ali ne nosim baš naočale .
OstaviteMe is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 22:42   #45
Bakterijska upala oka

Nadam se da mi neko moze pomoci po pitanju tretiranja bakterijske upale oka, terapija koju mi je doktorica dala ocito nije pomogla.

Imala sam duze vrijeme (par tjedana) tek neznatno oteknut donji kapak (ispod oka) na desnom oku, i na kapku malu ranicu (koja bi nestajala i vracala se) Nisam dizala paniku misleci da su to samo podocnjaci od umora, ranica od trljanja ociju sredstvom za skidanje sminke. Promjenila sredstvo, ispirala oci kamilicom... postalo bi bolje, pa se pogorsalo sve dok se jedno jutro nisam probudila sa potpuno oteknutim kapcima i onda sam shvatila da je nesto ozbiljno u pitanju i otisla doktoru. Uglavnom uradjen mi je bris, i nadjene su mi bakterije u ocima (i to razlicite, u jednom oku jedna, u drugom druga)

Da skratim / terapija - ciprofloksacin kapi 4 puta dnevno, kloramfenikol mast pred spavanje i obloge od acidi borici.. terapiju sam ponavljala 7 dana, malo se poboljsalo i sad se opet vratilo.

nosim kontaktne lece, prestala sam ih nositi kad sam dobila terapiju, stavila ih samo jednom nakon zavrsene terapije, na par sati, i izvadila jer sam shvatila da su upala/bakterije jos tu!

Najgori popratni efekat je sto me oci svrbe, ali izvana (kapci i podocnjaci). Iznutra mi je oko naizgled ok, ne boli, ne pece nije crveno, cak ni krmelja nema m nesto vise nego normalno sto uvijek imam.

HELP! sta bih jos mogla uciniti? Da li ima efekta ponavljati terapiju, ako prvobitno nije rijesila problem?
strawberry1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 00:20   #46
Koliko vremena je prošlo od zadnjeg dana terapije, imate li još "ranicu"?
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 18:10   #47
Pa na mjestu gdje je bila ranica (na povrsini gornjeg kapka, blize nosu) je sad blago blago ruzicasta koza, i pomalo se ljusti i svrbi. Terapiju sam "zavrsila" prije 5-6 dana.

Sve to djeluje kao da se smirilo, ali oci me i dalje svrbe. Da li to znaci da su bakterije jos prisutne, i da bi se opet moglo pogorsati ili bi trebalo prestati samo od sebe? Ne znam da li je potrebno ponovno da odem doktoru?
strawberry1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 21:41   #48
Poštovana,

Trebali biste ponovno na pregled prije započinjanja bilo kakve terapije. Pitanje je što se ovdje događa.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2014., 19:38   #49
Zna li možda od čega može bit u oku osjećaj kao da je nešto upalo, žulja me,lagano svrbi ali nema ni crvenila ni iscjetka. Inače nosim leće, prije par dana sam stavila novi par. Nažalost s prethodnim parom sam pretjerala i nosila duže nego bi smjela. Osjećaj žuljanja mi je od jutros. Ako netko zna od čega je i kako bi mogla olakšat jer je ružan osjećaj. Vikend je tako da ne mogu do doktora.
flipijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2014., 17:10   #50
Quote:
flipijana kaže: Pogledaj post
Zna li možda od čega može bit u oku osjećaj kao da je nešto upalo, žulja me,lagano svrbi ali nema ni crvenila ni iscjetka. Inače nosim leće, prije par dana sam stavila novi par. Nažalost s prethodnim parom sam pretjerala i nosila duže nego bi smjela. Osjećaj žuljanja mi je od jutros. Ako netko zna od čega je i kako bi mogla olakšat jer je ružan osjećaj. Vikend je tako da ne mogu do doktora.
Neki od mogućih razloga koji mi u ovom trenutku padaju na pamet (a ne mora biti da je i jedan od njih!): iritacija, početak infekcije, početak alergijske upale, početak ječmenca, suhoća, sasvim mala čestica stranog tijela...
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2014., 09:09   #51
Podižem! Ovako, imam jednu popriličnu nezgodnu situaciju. Jučer ujutro sam se probudila sa krvavim lijevim okom - kapak NIJE nateknut, nista me ne svrbi, nista me ne boli, dobro vidim, ne smeta mi svjetlo, samo je bjeloočnica krvava. Sad je i desno oko takvo, s tim da se pojavio i sekret iz oba oka noćas/jutros. Nemam pojma sto je to, blefaritis sam imala prije jedno godinu dana, ne bih rekla da je to to - ono je svrbilo, bilo nateknuto jako i cak je malo bolilo.
E sad, zasto ovo pisem. Pa naime, kako nikad jedan problem ne dođe sam, u subotu sam dobila čestitku od hzzo u kojoj me obavjestavaju da mi je isteklo obvezno zdravstveno (a ja se u nedjelju probudim ovakva) i nema teorije da usijem to rijesiti danas. A pretpostavljam da bih s ovakvim očima zbilja trebala kod doktora ili trošiti nešto (imam neotvorene maxitrol kapi, ali se ne usudim, mrzim to uzimanje lijekova na svoju ruku). Ima li tko ikakav pametan savjet što učiniti? postoje li neke kapi u ljekarni a da nisu kortići? ja sam zbilja izgubljena... ili nešto domaće, tipa kamilica i sl?
__________________
Gabrijel 14. 11. 2011.
mcik is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2014., 18:29   #52
Quote:
mcik kaže: Pogledaj post
Podižem! Ovako, imam jednu popriličnu nezgodnu situaciju. Jučer ujutro sam se probudila sa krvavim lijevim okom - kapak NIJE nateknut, nista me ne svrbi, nista me ne boli, dobro vidim, ne smeta mi svjetlo, samo je bjeloočnica krvava. Sad je i desno oko takvo, s tim da se pojavio i sekret iz oba oka noćas/jutros. Nemam pojma sto je to, blefaritis sam imala prije jedno godinu dana, ne bih rekla da je to to - ono je svrbilo, bilo nateknuto jako i cak je malo bolilo.
E sad, zasto ovo pisem. Pa naime, kako nikad jedan problem ne dođe sam, u subotu sam dobila čestitku od hzzo u kojoj me obavjestavaju da mi je isteklo obvezno zdravstveno (a ja se u nedjelju probudim ovakva) i nema teorije da usijem to rijesiti danas. A pretpostavljam da bih s ovakvim očima zbilja trebala kod doktora ili trošiti nešto (imam neotvorene maxitrol kapi, ali se ne usudim, mrzim to uzimanje lijekova na svoju ruku). Ima li tko ikakav pametan savjet što učiniti? postoje li neke kapi u ljekarni a da nisu kortići? ja sam zbilja izgubljena... ili nešto domaće, tipa kamilica i sl?
Poštovana,

postoje kapi i mast u ljekarni, no nažalost ne možete ih dobiti bez pregleda liječnika odnosno bez liječničkog recepta.

Prvi izbor kod upale spojnice oka nisu Maxitrol kapi koje imate nego Tobrex.

Međutim, preko foruma bi bilo krajnje neozbiljno, da ne kažem i opasno, postavljati dijagnoze pa Vam zato ipak savjetujem da potražite liječničko mišljenje.

Možda bi Vam obiteljski liječnik izašao u susret pa Vas pregledao bez da platite i zamolio u ljekarni da Vam se izdaju odgovarajuće kapi i mast pa da ih platite.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 13:00   #53
Mikser12345, Vaš post premješten je na temu Problemi s očima/vidom.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2014., 23:58   #54
Ovako,prije 2 i pol tjedna iznenada mi se zamutilo na desno oko kad sam gledala tv,zatim primjetim ispod kapka tog oka neku "kuglicu" i ranicu koja se proteze od trepavice pa prema unutrasnjosti kapka do te kuglice. Rub kapka me svrbio. Lijecnica mi kaze da je sluznica otekla i da mi tobrex kapi i mast. Evo 11-ti dan lijecim i nije mi bolje. Tj. nema kuglice vec 2-3 dana,ali i dalje imam ranicu na rubu kapka pa prema unutra i zamagljen mi je vid sto me jako umara. Dr. mi je dosta udaljena i zbog faksa ne mogu do nje. Molim savjet!?
__________________
Sreća je tamo gdje si ti
malenaa21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2014., 12:17   #55
Quote:
malenaa21 kaže: Pogledaj post
Ovako,prije 2 i pol tjedna iznenada mi se zamutilo na desno oko kad sam gledala tv,zatim primjetim ispod kapka tog oka neku "kuglicu" i ranicu koja se proteze od trepavice pa prema unutrasnjosti kapka do te kuglice. Rub kapka me svrbio. Lijecnica mi kaze da je sluznica otekla i da mi tobrex kapi i mast. Evo 11-ti dan lijecim i nije mi bolje. Tj. nema kuglice vec 2-3 dana,ali i dalje imam ranicu na rubu kapka pa prema unutra i zamagljen mi je vid sto me jako umara. Dr. mi je dosta udaljena i zbog faksa ne mogu do nje. Molim savjet!?
Poštovana,

preko foruma nije moguće reći o čemu se radi (možda se radi o ječmencu koji je bio ta "kuglica" koji se ispraznio), no ono što se ne uklapa jest zamagljenje vida. Jedino ako se radilo o iritaciji pa Vas je pri treptanju jako smetalo a oko je suzilo što je smetalo vidu.

Tobrex kapi i mast su kod upala oka većinom, na razini liječnika opće prakse, prvi izbor u liječenju.

S obzirom da tegobe traju već jedanaesti dan i da navodite i dalje zamagljenje vida koje je u cijeloj ovoj priči najbitnije i što treba što prije razjasniti i na što najviše treba obratiti pozornost, savjetujem Vam da se javite u hitnu očnu ambulantu (bez uputnice) najbliže bolnice prema mjestu stanovanja.

Lijep pozdrav.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 14:04   #56
Ne znam da li još odgovarate na pitanja, no evo mog problema.
Već dugo me muči svrbež u kutevima oka, nije jak, no uvijek me malo svrbi i smeta.kad sam navečer skidala leće oko mi je bilo crveno,ali ujutro niti malo crvenila nije bilo,samo me i dalje svrbilo te je na lijevom oku počelo i malo boliti.
Otišla sam doktoru opće prakse koji mi je dao Maxidex kapi. misli da je to alergija jer me oči svrbe. krenula sam oko kapati. više mi oko uopće nije crveno, niti kad stavljam leće niti navečer kad ih skidam, no još uvijek malo osjećam bol u lijevom oku . da li sam možda iziritirala oko kad sam ga ponekad trljala, ili je to radi tijeka terapije..?
Pitam vas ovo jer sam prije imala infekciju oka gdje mi je bila oštećena rožnica,pa me strah da nije to opet u pitanju.

Hvala na odgovoru
leona_lewis is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 18:01   #57
Quote:
leona_lewis kaže: Pogledaj post
Ne znam da li još odgovarate na pitanja, no evo mog problema.
Već dugo me muči svrbež u kutevima oka, nije jak, no uvijek me malo svrbi i smeta.kad sam navečer skidala leće oko mi je bilo crveno,ali ujutro niti malo crvenila nije bilo,samo me i dalje svrbilo te je na lijevom oku počelo i malo boliti.
Otišla sam doktoru opće prakse koji mi je dao Maxidex kapi. misli da je to alergija jer me oči svrbe. krenula sam oko kapati. više mi oko uopće nije crveno, niti kad stavljam leće niti navečer kad ih skidam, no još uvijek malo osjećam bol u lijevom oku . da li sam možda iziritirala oko kad sam ga ponekad trljala, ili je to radi tijeka terapije..?
Pitam vas ovo jer sam prije imala infekciju oka gdje mi je bila oštećena rožnica,pa me strah da nije to opet u pitanju.

Hvala na odgovoru
Poštovana,

griješite što nosite leće dok ste pod terapijom te Vam savjetujem da do prestanka terapije i potpunog izliječenja/nestanka tegoba nosite naočale. Niste naveli koliko dana koristite Maxidex, niti koliko često.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 01:41   #58
pucanje očne kapilare

Može li pucanje očne kapilare biti opasno ili znak neke bolesti?
Radi se o mojoj mami kojoj se to zna dogoditi, ne tako često, ali sad pod zadnje je pukla tako da se krv teško povlači.

Malo sam zabrinuta
__________________
Prolaze ljudi, ali stoje sati
Free like a wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 11:16   #59
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Poštovana,

griješite što nosite leće dok ste pod terapijom te Vam savjetujem da do prestanka terapije i potpunog izliječenja/nestanka tegoba nosite naočale. Niste naveli koliko dana koristite Maxidex, niti koliko često.
Koristim Maxidex dva dana, doktor je rekao 3 puta na dan kapati. Hvala vam na savjetu, više neću nositi leće. Iako sam pazila da ih ne stavljam odmah nakon kapanja jer je pisalo u uputama da kapi mogu promijeniti boju leće,no odsad nosim samo naočale
leona_lewis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 12:24   #60
Koje lece nosis?
mala.tratinčica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:57.