Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2012., 23:00   #1321
gorivo i cigarete po meni mogu i na 50+ :-))))))))))))
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 23:01   #1322
Quote:
mazgov kaže: Pogledaj post
ajd odgrabi malo , il smanji brzinu il povećaj razmak
Ma bolonja ti je ko autoput tam bez prblema potegnes i više
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 23:04   #1323
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Premda sam i sam vozač, dajbog da gorivo dođe na 20+ kuna, pa da vidimo koliko će se ljudi tada vozit autom po gradu ili će mnogi na bickle prijeći...i država i ZET su na našoj strani, guraju vodu na naš mlin s obzirom na novu cijenu benzina i ZET karata...
Da to i nečeš morat molit boga uskoro
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 23:36   #1324
Quote:
grizli kaže: Pogledaj post
Tvuk i

Mazgov (odi se malo provozaj po Zagrebu po nekim prometnijim cestama, pogotovo gdje idu tramvaji pa se onda javi )

Dakle npr trešnjevka i okolica:
Npr Selska cesta
Savska cesta
Tratinska, ozasljska i sl(dobro tu se moze po pruzi dok nematramvaja ali i to je protuzakonito)
Vozio sam se po svim navedenim cestama, a pričao sam i kako se redovno vozim Vukovarskom po cesti jer mi se ne da vozit 15 po pločniku kad mogu 30+ po cesti. Također kad idem Maksimirskom uopće mi ni na pamet ne pada da bih mogao ić pločnikom.

Vozio sam čak i Slavonskom dio od Mandija do Kruga, al ajd, samo jednom i ne bih baš ponavljao, al da mi u nekom trenutku to postane najkraća i najbrža ruta - vjerojatno bih opet.


Quote:
Arash's friend kaže: Pogledaj post
Tako da se ne moze reci da se kod biciklistickih staza radi o nekom sebicnom kmecanju biciklista, vec o necemu sto je korisno za puno siri krug ljudi.
Ono što vi ne kužite je da grad nema direktne koristi od bicikala (osim ekološke). Vozači plaćaju veće poreze i prireze, o parkiranju da i ne pričam. Ljudi u tramvaju plaćaju karte. Što plaćaju biciklisti? Oni su gradu samo trošak, tak da ne možemo baš računati na to da će se nešto kratkoročno promijeniti.
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 00:12   #1325
Quote:
tvuk kaže: Pogledaj post
Ono što vi ne kužite je da grad nema direktne koristi od bicikala (osim ekološke). Vozači plaćaju veće poreze i prireze, o parkiranju da i ne pričam. Ljudi u tramvaju plaćaju karte. Što plaćaju biciklisti? Oni su gradu samo trošak, tak da ne možemo baš računati na to da će se nešto kratkoročno promijeniti.
Grad nije d.d. ili d.o.o. pa da mu je namjena ostvarivanja profita, vec sluzi boljitku i ostvarivanju zajednickih interesa njegovih gradjana, kojima sluzi kao servis. A da vise boljih biciklistickih staza doprinosi boljitku znacajnog broja gradjana (bitno veceg nego broja biciklista), to sam argumentirao u prethodnom postu.

Slazem se da se vjerojatno u mnogoj glavi osobito gradskih duznosnika to bas nije sasvim iskristaliziralo na takav nacin, ali to ne znaci da bismo zato od svojeg grada trebali ocekivati ili traziti manje.
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 00:47   #1326
Quote:
Arash's friend kaže: Pogledaj post
Grad nije d.d. ili d.o.o. pa da mu je namjena ostvarivanja profita, vec sluzi boljitku i ostvarivanju zajednickih interesa njegovih gradjana, kojima sluzi kao servis. A da vise boljih biciklistickih staza doprinosi boljitku znacajnog broja gradjana (bitno veceg nego broja biciklista), to sam argumentirao u prethodnom postu.

Slazem se da se vjerojatno u mnogoj glavi osobito gradskih duznosnika to bas nije sasvim iskristaliziralo na takav nacin, ali to ne znaci da bismo zato od svojeg grada trebali ocekivati ili traziti manje.
Gle, ja to znam i ti to znaš, ali gradske glavešine su te koje pune proračun i svoje džepove, a od naših novaca se baš ne bi puno napunile, tak da ih boli briga za nas.

Naravno da bi bilo puno bolje da imamo na vlasti ljude koje je briga za nas, al to jednostavno nije tako.
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 01:16   #1327
Biciklisti su gradskoj vlasti već dugo trn u oku. Problem je, kako je već ranije spomenuto, što biciklisti ne sudjeluju pri punjenju gradskog i državnog proračuna plaćanjem razno raznih izmišljenih nameta, trošarina, cestarina i karata za prijevoz.

Po ranijim postupcima gradske vlasti vidljivo je kako svim silama pokušavaju iscijediti građane ovoga grada do zadnje lipe, prebacujući na leđa građana dugogodišnje terete i dugove nastale zbog mnogobrojnih lopovluka, bahatosti i nesposobnosti koji se mogu pronaći u sve i do jednoj gradskoj firmi.

U tom svjetlu treba promatrati i trenutne "preventine akcije" koje svakodnevno provode naši dragi štrumfovi. Pravo je čudo kako su naši dragi štrumfovi odjednom počeli rigorozno provoditi Zakon o sigurnosti prometa na cestama. I to izrazito selektivno, s biciklistima kao ciljanom grupacijom.

Cilj ovih akcija je jasan i nedvosmislen, a to je maksimalno smanjiti broj biciklista u prometu i zastraštiti sve one potencijalne nove bicikliste koji bi se uskoro mogli ohrabriti i zamijeniti svoj automobil sa biciklom.


Jedino rješenje je totalno zaobilaziti plavce i odmah potražiti alternativni pravac čim se u daljini nazire policijski službenik ili policijsko vozilo, to vrijedi i za one koji se voze kolnikom na legalan način. Prava hajka na bicikliste je tek započela.

Zadnje uređivanje dr_dinamo : 30.03.2012. at 01:27.
dr_dinamo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 07:48   #1328
Quote:
dr_dinamo kaže: Pogledaj post
Biciklisti su gradskoj vlasti već dugo trn u oku. Problem je, kako je već ranije spomenuto, što biciklisti ne sudjeluju pri punjenju gradskog i državnog proračuna plaćanjem razno raznih izmišljenih nameta, trošarina, cestarina i karata za prijevoz.

Po ranijim postupcima gradske vlasti vidljivo je kako svim silama pokušavaju iscijediti građane ovoga grada do zadnje lipe, prebacujući na leđa građana dugogodišnje terete i dugove nastale zbog mnogobrojnih lopovluka, bahatosti i nesposobnosti koji se mogu pronaći u sve i do jednoj gradskoj firmi.

U tom svjetlu treba promatrati i trenutne "preventine akcije" koje svakodnevno provode naši dragi štrumfovi. Pravo je čudo kako su naši dragi štrumfovi odjednom počeli rigorozno provoditi Zakon o sigurnosti prometa na cestama. I to izrazito selektivno, s biciklistima kao ciljanom grupacijom.

Cilj ovih akcija je jasan i nedvosmislen, a to je maksimalno smanjiti broj biciklista u prometu i zastraštiti sve one potencijalne nove bicikliste koji bi se uskoro mogli ohrabriti i zamijeniti svoj automobil sa biciklom.


Jedino rješenje je totalno zaobilaziti plavce i odmah potražiti alternativni pravac čim se u daljini nazire policijski službenik ili policijsko vozilo, to vrijedi i za one koji se voze kolnikom na legalan način. Prava hajka na bicikliste je tek započela.
Potpisujem (i onda idem na posao - automobilom, nažalost )
"fosil" is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 08:21   #1329
S jednog susjednog podforuma:

https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...postcount=3264

Vulpo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 08:38   #1330
Trebalo bi posegnuti za onim čega se većina Hrvata inače gnuša: prosvjeda i to masovnih ili građanskog neposluha (još efikasnije)...oni moraju znati da "we mean bussiness"...da se 100 hrabrijih biciklista u koloni vozi cijeli dan ukrug po jednoj od važnijih prometnica, a sve po propisima, možda bi netko promijenio mišljenje ili našao rješenje za dodatne bic staze...treba masovnim, ali prekomjernim i apsurdnim poštivanjem zakona do zadnjeg slova ili masovnim neposluhom organizirano ukazati da se nešto mora mijenjati...gdje su udruge?
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 09:07   #1331
Quote:
dr_dinamo kaže: Pogledaj post
Biciklisti su gradskoj vlasti već dugo trn u oku. Problem je, kako je već ranije spomenuto, što biciklisti ne sudjeluju pri punjenju gradskog i državnog proračuna plaćanjem razno raznih izmišljenih nameta, trošarina, cestarina i karata za prijevoz.

Po ranijim postupcima gradske vlasti vidljivo je kako svim silama pokušavaju iscijediti građane ovoga grada do zadnje lipe, prebacujući na leđa građana dugogodišnje terete i dugove nastale zbog mnogobrojnih lopovluka, bahatosti i nesposobnosti koji se mogu pronaći u sve i do jednoj gradskoj firmi.

U tom svjetlu treba promatrati i trenutne "preventine akcije" koje svakodnevno provode naši dragi štrumfovi. Pravo je čudo kako su naši dragi štrumfovi odjednom počeli rigorozno provoditi Zakon o sigurnosti prometa na cestama. I to izrazito selektivno, s biciklistima kao ciljanom grupacijom.

Cilj ovih akcija je jasan i nedvosmislen, a to je maksimalno smanjiti broj biciklista u prometu i zastraštiti sve one potencijalne nove bicikliste koji bi se uskoro mogli ohrabriti i zamijeniti svoj automobil sa biciklom.


Jedino rješenje je totalno zaobilaziti plavce i odmah potražiti alternativni pravac čim se u daljini nazire policijski službenik ili policijsko vozilo, to vrijedi i za one koji se voze kolnikom na legalan način. Prava hajka na bicikliste je tek započela.
Daj ne drami. Biciklistickih staza treba vise, I za to se treba zalagati, ali na racionalan nacin a ne da se deremo kao da su nas razapeli kad jednom u sto godina negdje nekom biciklistu naplate kaznu kad je krsio zakon.
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 09:40   #1332
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Trebalo bi posegnuti za onim čega se većina Hrvata inače gnuša: prosvjeda i to masovnih ili građanskog neposluha (još efikasnije)...oni moraju znati da "we mean bussiness"...da se 100 hrabrijih biciklista u koloni vozi cijeli dan ukrug po jednoj od važnijih prometnica, a sve po propisima, možda bi netko promijenio mišljenje ili našao rješenje za dodatne bic staze...treba masovnim, ali prekomjernim i apsurdnim poštivanjem zakona do zadnjeg slova ili masovnim neposluhom organizirano ukazati da se nešto mora mijenjati...gdje su udruge?
http://www.zamirzine.net/spip.php?article10850

Čuj, ovo se organizira već godinama, ja sam prvi put na "Kritičnoj masi" bila 2000. ako se ne varam.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 10:12   #1333
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Trebalo bi posegnuti za onim čega se većina Hrvata inače gnuša: prosvjeda i to masovnih
bez brige , cijena goriva raste , parkirna mjesta poskupljuju , parkirnih mjesta nema , javni prijeviz poskupljuje , htjeli ne htjeli , doći će iz guzice u glavu i bicikl će postati masovniji javni prijevoz
povećat će se i količina pješaka , jer se neće za svaku sutnicu ''skoknut'' sa autom
i eto gužve na pješačkim stazama , eto zakrćenosti već sad preuskih biciklističkih staza i bicikli će biti prinuđeni voziti po cesti i to masovno
ii , ne trebaju prosvjedi , sve veće i veće grupe biciklista i sve češće i češće vožnje po prometnicama će natjerati nekoga da poduzme nešto , a što , to je njegov problem , s biciklom se može malte ne svuda , i poprijeko i ravno , i čak ga prenijeti preko prepreke ako treba
biciklistička oprema je svakim danom sve bolja , tako da nema lošeg vremena , nego ima samo loše odabrane opreme
__________________
kad magarac nauči , magarac zna
mazgov is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 10:30   #1334
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Premda sam i sam vozač, dajbog da gorivo dođe na 20+ kuna,
Quote:
hazzarder kaže: Pogledaj post
gorivo i cigarete po meni mogu i na 50+ :-))))))))))))
jezik pregrizli!
moja krntija guta 10 litri na otvorenom, 14 po gradu. i ovo sad mi je užas i jeza
__________________
Build a man a fire, and he'll be warm for a day. Set a man on fire, and he'll be warm for the rest of his life.

- Terry Pratchet, Jingo
Equilibrium is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 11:00   #1335
Quote:
Equilibrium kaže: Pogledaj post
jezik pregrizli!
moja krntija guta 10 litri na otvorenom, 14 po gradu. i ovo sad mi je užas i jeza
Ja ću ovaj mjesec drastično uštedjeti na gorivu, zadnjih par tjedana se autom vozim samo kad mi treba za posao (a što mi je posebno plaćeno).
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 11:03   #1336
Quote:
Equilibrium kaže: Pogledaj post
jezik pregrizli!
moja krntija guta 10 litri na otvorenom, 14 po gradu. i ovo sad mi je užas i jeza
ili prodaj krntiju i pređi na bajk...ili pati pati.....
__________________
“You spend the first years of a child’s life teaching it to walk and talk, then you spend the rest of its life telling it to shut up and sit down”
Dwarfinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 11:04   #1337
Ja mislim da sam zadnji put tankao auto negdje u 1 mjesecu
Od 8. mjeseca prošle godine, ako sam 10 dana ukupno išao sa autom na posao, puno sam rekao
__________________
Kad preživiš Jarun, onda si spreman na sve!
+++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++
Mali Maleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 11:09   #1338
Quote:
tvuk kaže: Pogledaj post
Ja ću ovaj mjesec drastično uštedjeti na gorivu, zadnjih par tjedana se autom vozim samo kad mi treba za posao (a što mi je posebno plaćeno).
ber daljnjega! štedim i ja kolko god mogu al ponekad moram nekaj obavit autom.

Quote:
Dwarf980 kaže: Pogledaj post
ili prodaj krntiju i pređi na bajk...ili pati pati.....
ne znam dal bi za krntiju dobil para kolko mi bajk vredi. a nemam jako skupi bajk
__________________
Build a man a fire, and he'll be warm for a day. Set a man on fire, and he'll be warm for the rest of his life.

- Terry Pratchet, Jingo
Equilibrium is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 11:12   #1339
Mali OT: u Italiji litra skoro 2€!!! moje prognoze će se ostvariti i prije nego sam mislio
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 11:29   #1340
Mene zabole, ja se ćeram na gasove
Iako, nažalost, moram priznati da kad gledam razne budale u prometu svaki dan, na bicikli se osjećam sve nesigurnije
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:46.