Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Pogledaj rezultate ankete: Sviđa li vam se novi IMdB dizajn?
da 17 32.69%
ne 26 50.00%
novi dizajn? 9 17.31%
Glasovatelji: 52. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2014., 13:49   #241
IMDB je odličan kao baza podataka. Kao ocjene, ne toliko. Kad sam pred par godina počeo malo više gledati film, IMDB mi je bio neka referenca, ako je film iznad 7 gledat ću, ako nije neću. Ali kako sam sazrio u gledanju, tako sam shvatio da to njihovo bodovanje je ko lajk na fejsu, dakle beskorisna metrika.

Ili - nije? Shawnshank redepmtion najbolji film ikad! Hahahahahahaha
__________________
Čitaj gledaj
tom-m is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 14:01   #242
Quote:
dr mladjo kaže: Pogledaj post
mislim da ovdje imamo neki nesporazum.jer po mome ono preseravanje od lua se odnosilo na tvoje mišljenje.zato još jednom tvoje detaljnije objašnjenje spominjanja navijača tih klubova..+ definiraj main streame..
Nema nesporazuma. Jesam se preseravao...

A mainstream filmovi su svi oni, u kojim komercijalno nadvladava sve druge aspekte, koji podilaze najnižim pobudama mase, i koji su u najvećem broju slučajeva lišeni bilo kakve umetničke vrednosti.
__________________
...i čim si čuo njeno ime, i pre nego što si je sreo, oduvek si je znao i voleo već vekovima...
RodionRomanovič is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 14:16   #243
Quote:
tom-m kaže: Pogledaj post
Ili - nije? Shawnshank redepmtion najbolji film ikad! Hahahahahahaha
Nadovezaću se na ovaj smeh, grohotom
__________________
...i čim si čuo njeno ime, i pre nego što si je sreo, oduvek si je znao i voleo već vekovima...
RodionRomanovič is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 14:22   #244
Također
Remam is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 14:50   #245
Quote:
Remam kaže: Pogledaj post
Imaš ih pregršt ispod 7, a da su dobri ili odlični. Bitno je samo istraživanje i ovo je samo još jedan dokaz da su ljudi previše ovisni o imdb-u jer misle da su filmovi ispod 7 manje kvalitetni. Odmah sam se sjetio ovog http://www.imdb.com/title/tt0114660/
Hahaha

Baš otvorih temu o tom filmu prije negdi tjedan dana ako se sjećaš...

To ti je to, poserem se na IMDB ocjene poput ovih za taj film, popišam i poserem im se na ocjenu za 13th warrior.

I dobro si napisao, ljudi su previše ovisni o IMDB ocjenama.

Bokte vidio koje je nama govorio ocjene za filmove 90ih i pocetka 2000ih kad smo isli dizati u videoteke filmove, izmedju ostalih i upravo ova dva što ih spomenuh.

Zadnje uređivanje Dragon007 : 24.10.2014. at 15:31.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 14:54   #246
meni imdb služi kao orijentir..ako je film ocjenjen sa ocjenom ispod 6.8, onda teško da ću ga ići gledati tj. pogledat ću ga isključivo i samo ako me tematika baš jako interesira. vjerojatno tako propustim pokoji koji bi mi se svidio ali vjerujem da je više onih koji mi se ne bi svidjeli tako da..volim imdb
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 15:29   #247
A pazi sad ovo.

http://www.imdb.com/title/tt0436262/



5.7 i dalje pada. Skroz zgodan i duhovit film, ali produkcijski jeftin. Možda to ljude bode u oči.
logoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 15:30   #248
IMDb je koristan za saznavanje podataka npr o glumcima, režiserima itd. Također ima solidnih review-a, ima i zabavnih stvari kao goofs i ostalo. Ocijene na nijednom portalu ne treba ozbiljno shvaćat, naravno da ima puno glupih ocijena, no to je logično.
MagicRat is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 15:37   #249
Quote:
Cesc kaže: Pogledaj post
meni imdb služi kao orijentir..ako je film ocjenjen sa ocjenom ispod 6.8, onda teško da ću ga ići gledati tj. pogledat ću ga isključivo i samo ako me tematika baš jako interesira. vjerojatno tako propustim pokoji koji bi mi se svidio ali vjerujem da je više onih koji mi se ne bi svidjeli tako da..volim imdb
Volim i ja IMDB ali kakvih sve žalostinja od ocjena tamo viđam to je za nevjerovat.

Ja ponekad ocjenim film na IMDB i to samo onda kad vidim nepravdu totalnu, i onda se dešava paradoks: evo primjerice film Things to Do in Denver When You're Dead (1995), ja tome filmu dajem 7.5/10 do čak 8/10 ocjenu i kad vidim da ima 6.8/10 evo ovako gledam u taj prizor I što onda radim? Evo:

Umjesto da mu dam ocjenu koja je moja ocjena za njega ja mu NAMJERNO STAVIM DESETKU, jer kad su ljudi takve debilčine da su mogle taj film ocjeniti sa 6.8/10 onda eto jedna od mene 10/10 da barem za zrno pomognem vratiti stvar na svoje mjesto.

Prema tome, u ovakvim slučajevima a ima ih gro, IMDB je stvarno onda beskoristan i banalan glede ocjena
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 16:06   #250
inače ne ocjenjujem filmove, ali neke ocjene na imdb su stvarno smješne, eto onaj šrot od avatara 7.9 i titanic 7.7, a npr. remek djela poput Assault on Precinct 13 (1976) 7.4, serpico (1973) 7.8, the warriors (1979) 7.7, rocky (1976) 8.1, itd...

koga još briga za imdb, služi mi samo da pogledam kakav trailer i zriknem malo kad izađe kakav novi film o kojem pojma nemam da malo vidim kako stoji, ali ocjena nikad ne utiče na to da li ću ga pogledat...
GroverTMuldoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 16:10   #251
Quote:
dr mladjo kaže: Pogledaj post
to se moglo govorit u onim prvim mjesecima ali ne danas.
Pa zar je bitno otkad su te ocjene? I dalje se broje.
A i nije baš u prvim mjesecima. Ja sam prije par godina čitao topic na boardu Šošanka o organiziranom spuštanju ocjene Kumu. I iste takve na boardu od Kuma. Sad, ne znam jel im takve stvari pale, ali eto, Kum ima 30 000 jedinica, a Šošank ima milju i 200 tisuća glasova, stoga očito pale.

Quote:
dr mladjo kaže: Pogledaj post
ako si svjestan da se taj argument koristi več 40ak godina što ga onda koristiš?
Ne znam za što sam koristio taj argument. Jedino sam rekao da klinci čine značajan broj glasača, a da klinci nemaju oko za kvalitetu, pa je stoga shvatljivo zašto neki noviji filmovi imaju jako puno glasova i previsoku ocjenu.

Quote:
dr mladjo kaže: Pogledaj post
ovo je najvažnije-samo glasovi regularnih glasača vrijede kad se gleda na top 250.znači ti možeš botom napravit 100000 glasača koji će filmu dati 10 i on se neče nači na vrhu.
i največa skupina koja glasa su muškarci između 19-29 i 30-44 znajte to.ljudi precjenjuju mlađe glasaće.poglčedajte dob glasaća kuma i TDK
Ja nisam stavio pravu dob kod registracije. Nikad ne stavljam.
Ono is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 16:26   #252
Quote:
GroverTMuldoon kaže: Pogledaj post
inače ne ocjenjujem filmove, ali neke ocjene na imdb su stvarno smješne, eto onaj šrot od avatara 7.9 i titanic 7.7, a npr. remek djela poput Assault on Precinct 13 (1976) 7.4, serpico (1973) 7.8, the warriors (1979) 7.7, rocky (1976) 8.1, itd...
To je to... evo... nema se tu što više dodati.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 16:32   #253
Glupo mi se oslanjati samo na tuđe mišljenje i ocjene.
Svi smo drukčiji i ne doživljavamo neki film na isti način. Ja gledam što se meni učini zanimljivo, bez obzira na ocjenu, nekad požalim, nekad ne. Jedino ako baš vidim ocjenu 2,3 za neki film, onda poslušam "cijenjene" kritičare i preskočim taj film.
~*MiSs-AnDy*~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 16:39   #254
Quote:
Abaddon0100 kaže: Pogledaj post
I kako to utjece na tebe i tvoje donosenje odluke o gledanju filma?

Traziti da neki "fosil" od filma ima jednak broj glasova kao i nesto sto se trenutno vrti u kinima je van svake pameti. Logicno je da noviji filmovi imaju vecu gledanost i veci broj glasova. To ne zaci da su stariji filmovi losi, samo znaci da ih ljudi manje gledaju.

Uostalom, to pokazuju i ocjene. Zato sam i pitao "Kakve jebene veze ima broj glasova?", jer iako neki filmovi imaju manji broj glasova, svejedno postoji odredeni uzorak na temelju kojeg je izracunat trenutni prosjek ocjena. Ocijenilo ga 300 ili 15 tisuca ljudi, isti ti je kurac.
to si dobro primjetio. i ja sam se pitao kakve to veze ima što neki film ima više glasova od nekog drugog?!? helloooooooooooooooooooo!!!???

normalno je da je novi film popularniji za mase od nekog c/b iz recimo 50-ih godina, bez obzira koliko bio dobar. imam frendicu žestokog filmofila, ima 25 godina (svršava na gosslinga) i guta nove filmove s promjenjljivim ocjenama nije joj sve dobro, daleko od toga, ali kad joj dam da pogleda neki stariji film kao da sam joj pokazao crknutog štakora. evo neki dan joj preporučim the graduate (1967) 8.1 na imdb i nahvalim ga misleći da će joj se svidjeti jer voli tako neke muško-ženske relationships filmove kad ona meni nakon par dana mrtva hladna kaže da joj je film baš bez veze i da ne zna šta sam ja vidio u njemu...

Zadnje uređivanje GroverTMuldoon : 24.10.2014. at 16:51.
GroverTMuldoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 16:40   #255
Dracula: Dead and Loving It

Ocjena 5.7, a meni je film odličan, još je bolji ak ste pogledali draculu snimljenu tamo negdje 1933.
__________________
Na internetu je svatko muškarac dok se ne dokaže suprotno.
Viktor Vaughn is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 16:42   #256

Gledao sam samo from hell ali i ostale ću jer imaš dobar njuh i ukus, from hell je vrhunski film i čudno kako je loš rejting isto kao i u the ninth gate koji je sličan film isto glumi johnny depp

večina njegovih filmova nisu dobro ocjenjeni ali on je jedan od najbogatijih glumaca u zadnjih par godina
PhillHeath is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 16:44   #257
Ja ne znam ni jednog glumca koji može glumiti više/različitih uloga tako dobro kao Depp.
__________________
Na internetu je svatko muškarac dok se ne dokaže suprotno.
Viktor Vaughn is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 16:46   #258
Quote:
PhillHeath kaže: Pogledaj post
Gledao sam samo from hell ali i ostale ću jer imaš dobar njuh i ukus, from hell je vrhunski film i čudno kako je loš rejting isto kao i u the ninth gate koji je sličan film isto glumi johnny depp

večina njegovih filmova nisu dobro ocjenjeni ali on je jedan od najbogatijih glumaca u zadnjih par godina
Bio je još jedan film koji je imao ocjenu 5 nešto kad sam ga prvi put pogledao prije par godina, sad ima 7.1.

Ravenous
__________________
Na internetu je svatko muškarac dok se ne dokaže suprotno.
Viktor Vaughn is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 16:48   #259
Quote:
~*MiSs-AnDy*~ kaže: Pogledaj post
Glupo mi se oslanjati samo na tuđe mišljenje i ocjene.
Svi smo drukčiji i ne doživljavamo neki film na isti način. Ja gledam što se meni učini zanimljivo, bez obzira na ocjenu, nekad požalim, nekad ne. Jedino ako baš vidim ocjenu 2,3 za neki film, onda poslušam "cijenjene" kritičare i preskočim taj film.
iako skoro uvijek pogledam kako film koji želim pogledati stoji na imdb, to još nikad nije utjecalo na mene hoću li ga pogledati.

avatar je svojevremeno imao ocjenu 9, sad su ga malo spustili, a ne mogu vjerovat da the godfather (1972) ima stotinu ocjena 1! pa svojevremeno sam ga na bug.hr filmskom podforumu proglasio majkom svih filmova! junior bonner (1972) ima ocjenu 6.8, a batman (1989) 7.6! pa ne moram valjda govorit koji je bolji, doduše batman i svi batmani su mi negledljivi, a The Shawshank Redemption (1994) je zaslužio 9.3 kad epski Where Eagles Dare (1968) 7.7 zasluži 11!!!

savjet: ljudi imate trailer, doduše trailere na imdb imaju samo novi filmovi, dakle ako film nije novijeg datuma onda klik na youtube ikonicu u bookmarks, pogledajte i odlučite, ne oslanjajte se na ocjene raznih "stručnjaka", radije prvo pogledajte trailer iako ni on nekad nije relevantan, ali može se naslutiti nešto.
GroverTMuldoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 17:07   #260
Quote:
PhillHeath kaže: Pogledaj post
Gledao sam samo from hell ali i ostale ću jer imaš dobar njuh i ukus, from hell je vrhunski film i čudno kako je loš rejting isto kao i u the ninth gate koji je sličan film isto glumi johnny depp

večina njegovih filmova nisu dobro ocjenjeni ali on je jedan od najbogatijih glumaca u zadnjih par godina
pa naravno da je najbogatiji kad snima smeće. koji je dobar film bio blockbuster? ni jedan! ali zato pirati s kariba, the lone ranger i ostalo smeće prihoduje čudo para. mediokriteti su ti koji čine film blockbusterom ne onih 2,5% filmofila istančanog ukusa od ukupne mase koja odlazi u kina i redovito izbjegava kupiti ulaznicu za takve izbljuvke.

neki dan sam čitao koje su filmske zvijezde u hollywoodu najisplativije i zamislite tko je prva dva mjesta: ona iz hunger games jennifer lawrence i ona što se udala za kutchera mila kunis! na svaki dolar uložen na njih j.l. vraća 83, a ova druga malo manje a filmografija im je da te bog sačuva. skamenio sam se kad sam vidio šta ova kunis snima neke bajčice za djecu i slično smeće, a love ko u priči...

ne kažem da depp nije snimio i pokoji dobar film (public enemies, blow, donnie brasco) ali ni na jednom od ta tri nije zaradio bogatstvo.

Zadnje uređivanje GroverTMuldoon : 24.10.2014. at 17:30.
GroverTMuldoon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:10.