Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.06.2015., 22:30   #1
Post Američka burza - Američki Online Brokeri

Lijep pozdrav. Evo ovako, htio bih postaviti par pitanja za sve one koji imaju iskustva sa trgovanjem na Američkim burzama.

Već dosta dugo vremena proučavam knjige o investiranju, špekuliranju, usponima i padovima najvećih američkih trgovaca dionicama, o tehničkim i fundamentalnim analizama, razvio stav prema "pennystocks", otkrio način kako i na njima zaraditi, kako smanjiti rizik, kako shortati, radio portfelje na papiru.. ma što sve ne :klap:

No, na žalost jednako toliko vremena (plus živaca) sam potrošio pokušavajući izraditi račune na nekoliko različitih US brokera. Nije mi uspjelo.

Pa, ako postoji netko tko uredno posluje sa nekim američkim brokerom, molio bih da odgovori na par pitanja.

- Postoje li još uvijek brokeri koji posluju sa rezidentima Republike Hrvatske, i koji su?

-Kakva je procedura sa plaćanjem poreza, koje formulare ste ispunjali, i kome ste ih slali? W-7? W8ben?

-Molio bih ukratko općenito pojašnjenje puta, od trenutne situacije do kupnje prve dionice QYXZ ?

Danas sam pokušao sa dva brokera.
*SogoTrade -- odbijen iz razloga što se Hrvatska nalazi na "list of restricted countries"

*E-Trade -- nisam mogao nastaviti sa zahtjevom jer mi je potreban -ili SSN ( Social Security Number) ili Tax ID number ( mislim da je to Individual Taxpayer Identification Number). Do SSNa nemogu doći, a do ITINa neznam doći


Pa eto, volio bih da me netko iskusan uputi, da mi objasni što i kako, i ako netko zna par brokera kod kojih su nam vrata otvorena, a da nema neki ogroman minimum depozit, pošto za početak želim raditi sa vrlo, vrlo malim kapitalom ( ekvivalent 2000$ )


Ako treba platit ću za informacije, očajan sam.

Hvala!

Zadnje uređivanje MitziDupree : 15.06.2015. at 22:54.
MitziDupree is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 22:53   #2
Zar je tako teško pročitati već otvorene teme na kojima je ćeš naći info skoro za sva pitanja?
__________________
Na burzi moraš biti budala da uspiješ,oni najbolje prolaze,jer samo budale kupuju kad pametne glave crnjače o kraju svijeta i ekonomije....
torente33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2015., 00:20   #3
Quote:
torente33 kaže: Pogledaj post
Zar je tako teško pročitati već otvorene teme na kojima je ćeš naći info skoro za sva pitanja?
Da sam uspio naći neke informacije koje mi koriste, ne bih otvarao nove teme.

Hvala svejedno.
MitziDupree is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2015., 00:56   #4
očito ne znaš tražiti, u zadnje vrijeme stalno pišemo da jedino ozbiljno s HR radi Interaktive Brokers, ali oni traže minimum 10000 dolara na računu
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2015., 02:11   #5
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
očito ne znaš tražiti, u zadnje vrijeme stalno pišemo da jedino ozbiljno s HR radi Interaktive Brokers, ali oni traže minimum 10000 dolara na računu
Očito. Malo manje očito je i da sam novi na forumu
MitziDupree is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:14.