Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.08.2017., 12:07   #101
Quote:
Volunteer kaže: Pogledaj post
Kako nisi vidio boje u knjizi? Kakve Roland ima oči?
pa ima i crnaca s plavim očima

nego po ovim gore slikicama pari mi na book of eli ili tako neku apokalipsu...nisam čitala knjigu, je li to horor ili neko kvazifilozofsko muljanje kojeg i king podosta ima u svom opusu....
dalal is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 18:07   #102
Quote:
dalal kaže: Pogledaj post
pa ima i crnaca s plavim očima
Znam, toliko su česti da se o njima pišu znanstveni članci. Ima li ih Idris Elba? No, opet kažem, uzalud meni trkeljati kad film očito nije napravljen za fanove knjiga nego da privuče širu publiku.

Knjiga ima osam, a žanr je mješavina svega i svačega. Meni osobno najbolje od Kinga (nisam čitao samo zadnju koja je kronološki smještena u Rolandovu mladost), a pročitao sam skoro sve od njega.
Volunteer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 21:00   #103
Evo su na Rottenu poredali Kingove filmove od najboljeg do najgoreg:

https://editorial.rottentomatoes.com...best-to-worst/

Iznenadilo me da je Green Mile samo na 80%.
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.
facersplaca is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 07:45   #104
Prema procjenama film će uzeti samo 19 mil. u prvom vikendu.

Opet, budžet je ipak samo 60 mil. i moguće je da uz dobre rezultate izvan SAD-a film ostane na "pozitivnoj nuli". No opet, daleko je trenutno od toga i pitanje je koliko je ova franšiza uopće poznata izvan SAD-a.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 12:44   #105
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Prema procjenama film će uzeti samo 19 mil. u prvom vikendu.

Opet, budžet je ipak samo 60 mil. i moguće je da uz dobre rezultate izvan SAD-a film ostane na "pozitivnoj nuli". No opet, daleko je trenutno od toga i pitanje je koliko je ova franšiza uopće poznata izvan SAD-a.
Problem su kritike koje su ga doslovno pokopale, moram reci da dugo vremena nisam vidio ovako otrovne upise ekipe. Na zalost, ispalo je da je pacing najveci problem i da je 95 min jednostavno premalo za pricu, karakterizaciju likova i sve ostalo sto film cini dobrim. Šteta.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 14:33   #106
Jako bih volio otići pogledat ovaj film, on kad samo čujem riječ pacing obavezno preskačem.
Šteta.
Doma184 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 15:51   #107
Ako netko pogleda bio bih zahvalan da napiše dojmove. Ne interesira me koliko je vjeran knjizi itd, treba mi samo nešto gledljivo jer mi se ide u kino. CD majmuni s kalašima me ne zanimaju.
lakrdijaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 16:17   #108
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Problem su kritike koje su ga doslovno pokopale, moram reci da dugo vremena nisam vidio ovako otrovne upise ekipe. Na zalost, ispalo je da je pacing najveci problem i da je 95 min jednostavno premalo za pricu, karakterizaciju likova i sve ostalo sto film cini dobrim. Šteta.
Moram priznati da sam šokiran da kino film ima samo 95 minuta, osim eventualno neka ljetna komedija.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 12:51   #109
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Moram priznati da sam šokiran da kino film ima samo 95 minuta, osim eventualno neka ljetna komedija.
A ono, nije bilo baš materijala.

Volunteer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 14:10   #110
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Moram priznati da sam šokiran da kino film ima samo 95 minuta, osim eventualno neka ljetna komedija.
95 min s creditsima za magnum opus Kinga.

Quote:
lakrdijaš kaže: Pogledaj post
Ako netko pogleda bio bih zahvalan da napiše dojmove. Ne interesira me koliko je vjeran knjizi itd, treba mi samo nešto gledljivo jer mi se ide u kino. CD majmuni s kalašima me ne zanimaju.
Mene isto, na zalost za sad vecina ekipe koju znam je odlucila ne otic u kino. Ja bih otisao da dobijem karte besplatno.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 16:45   #111
Veli redatelj da je ovaj film trebao biti kao uvod u cijelu priču, pa je zato tako kratak, nešto kao postavljanje temelja. S druge strane je to kretenski potez jer film nije direktna ekranizacija nijedne knjige nego su nabacali motive iz cijele serije i napravili miš-maš radnju oko toga.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 16:53   #112
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Veli redatelj da je ovaj film trebao biti kao uvod u cijelu priču, pa je zato tako kratak, nešto kao postavljanje temelja. S druge strane je to kretenski potez jer film nije direktna ekranizacija nijedne knjige nego su nabacali motive iz cijele serije i napravili miš-maš radnju oko toga.
Mogli su onda napraviti Netflix ili HBO seriju. Zbilja čudna odluka.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 16:55   #113
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Mogli su onda napraviti Netflix ili HBO seriju. Zbilja čudna odluka.
Planiraju seriju, samo ne znam kako je misle izvesti jer Matty i Idris sigurno neće u njoj glumiti, a ona je trebala popunjavati "rupe" između filmova. Mislim da će sve biti zaboravljeno nakon slabog otvaranja.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 22:48   #114
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Planiraju seriju, samo ne znam kako je misle izvesti jer Matty i Idris sigurno neće u njoj glumiti, a ona je trebala popunjavati "rupe" između filmova. Mislim da će sve biti zaboravljeno nakon slabog otvaranja.
S Elbom vode razgovore oko nastupa.
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 01:08   #115
Bila i pogledala film, ukupno ljudi u kinu cca.8..... Nisam pročitala knjige(al' sam okvirno znala o čemu je riječ), i moj dojam je zapravo " nedorečen". Nije loš, ali nije mi ni dobar film.
Nedostaje mi poznavanje knjiga da obogatim radnju filma/da shvatim i povežem, al' nakon što sam ga odgledala uopće nemam želju pročitati ih, niti pogledati nastavak...ako se ikad takav snimi.
Što se tiče glumaca.....oni su sasvim solidno odradili svoj posao.
__________________
Pozdrav svima, a ne samo njima....
hawaii dream is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 11:18   #116
Quote:
lakrdijaš kaže: Pogledaj post
Ako netko pogleda bio bih zahvalan da napiše dojmove. Ne interesira me koliko je vjeran knjizi itd, treba mi samo nešto gledljivo jer mi se ide u kino. CD majmuni s kalašima me ne zanimaju.
"Majmuni" su bolji film iako ni "Kula" nije razočarala. Vidi se da fali dubine radnje, ali glavni glumci su dovoljno uvjerljivi za solidan filmski uradak. Ništa čudesno, ali solidno.

Po meni minutaža filma nije minus. "Valerianu" recimo minute samo odmažu, nije sve u minutama ako se radi o SF pričama.
Grupa Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 15:13   #117
Quote:
Grupa Queen kaže: Pogledaj post
Po meni minutaža filma nije minus. "Valerianu" recimo minute samo odmažu, nije sve u minutama ako se radi o SF pričama.
Kako nije? Pogledao TS.

- prica nepovezana, zbrda zdola
- karakterizacija likova - nepostojeca
- tempo filma - katastrofa
- gluma - izuzev Idrisa, ekipa djeluje kao da se dosađuje

__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 20:33   #118
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Kako nije? Pogledao TS.

- prica nepovezana, zbrda zdola
- karakterizacija likova - nepostojeca
- tempo filma - katastrofa
- gluma - izuzev Idrisa, ekipa djeluje kao da se dosađuje

Sad ne će biti ni serije hehe
Doma184 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 20:07   #119
Eto i mog kratko osvrta, doduše s debelim zakašnjenjem

https://www.youtube.com/watch?v=G1vo...ibq0K&index=33
__________________
Osvrtnik - Filmski osvrti
Ammadeus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 00:00   #120
Koliko su mi vjerojatna predviđanja da će ovo na kraju biti one - off produkcija koja će se zaboraviti, pa da će kroz par godina netko krenuti ispočetka s normalnim adaptacijama knjiga?
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:51.