Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2017., 09:11   #61
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
...
Gledaj, mi smo sada ionako otišli daleko izvan teme OP-a (mada i je ovo sve povezano) jer ja bi sada tebi trebao pisati o tome kako je svako biće samo stanje proširene svjesnosti i tako dalje što i sam možeš istražiti. Dalje, nisi uopće shvatio poantu o primjeru Svemira koji ja nisam povezivao s nikakvim čipsom, praviš se glup ili to zaista jesi, nebitno je. Ono što je bitno su moja prva dva komentara u ovoj temi jer je to ono što je bila poanta mog uplitanja u ovu temu. Sve ovo dalje što pišemo ide daleko izvan okvira ove teme.

Ti bi radije mene vukao ovdje za rukav i napola shvaćao ono što ja pišem nego išao istraživati. Rekao sam ti, u par dana o svemu možeš sam istražiti. Kada to napraviš, onda mi se javi u PM ako želiš, ali ti to ne želiš, u to sam siguran. Zašto bi istraživao o stvarima kad ti je lakše biti ignorant i gledati na svijet kroz tu ''tanku liniju vidljive svjetlosti'' (istraži o realm of visible light'' tj. ''realm of the unseen'' pojmu također. Jedino što si izvukao iz moja prva dva posta je bilo ''što predlažeš?'' i to sam i očekivao jer ljudi očekuju druge da nađu rješenja jer su oni sami slijepi. Možda ti klikne o čemu pričam nakon 20-30-50 čitanja, nebitno. Meni je svejedno jesi li ti shvatio ili ne i slažeš li se ili ne. Činjenica stoji doduše - ako želiš kontrirati ičemu što sam ja napisao u prva dva posta koji se odnose na ovu temu, probaj, ali pošto vidim da ti dovodiš u pitanje nešto poput ''da li iz ničega proizlazi ništa'', meni je to već dosta. Nisi ni s jednom riječi doprinio argumentiranju ovdje. Jedino što si uspio je odvratiti nas obojicu daleko od teme. Kontriraj mi za išta što sam napisao u prva dva posta, to čekam cijelo vrijeme. Ne bacaj mi pitanja, nego daj kontra-argumente i tobože dokaze da sam ja u krivu u vezi onoga što sam tamo napisao, samo me to zanima. Gubimo vrijeme drukčije jer ovaj razgovor ne vodi ničemu kada ti ne razumiješ, sam ne želiš istražiti i vrlo cinično primaš moje postove. To nema veze s raspravom.
__________________
Opportunities don't happen. You create them.
DreamShadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 00:34   #62
Quote:
Lorse kaže: Pogledaj post
Ovo pitanje si zadnjih dana postavljam!

Nikad pravde nije bilo,vjernik zbog svih tih stvari nisam,a više i u neku pravdu ne vjerujem,i na kraju ne mislim na naš balkan,niti na trenutno stanje.

Neću duljiti,stvar je općenita...

Ne vidim gdje pravedni ljudi i moralni ljudi prolaze dobro,a istodobno ljudi koji kradu,varaju,gaze po drugima,ne boje se nikoga žive sve bolje i bolje.

I to je tako bilo oduvijek.

Nadam se da sam bio jasan i da će ljudi,makar je to općeniti problem,nešto napisati.Probati ću odgovoriti u ovih tjedan dana dok sam još na forumu.

I da,nemojte s onime što znači dobar,pravedan.

hvala
Ovo je strašno općenito pitanje i strašno općenit način razmišljanja, jer tzv. činjenica da pravedni i moralni ljudi prolaze lošije u životu od nepravednih i lošijih može, ali i ne mora biti istina.
Kao prvo i prvo pravda ne postoji da se odmah razumijemo. Pravda je ljudski konstrukt koji opravdava sve akcije i reakcije u međusobnim ljudskim interakcijama i zamišljen je u općem smislu da ljudi koji čine dobra djela, tj. pravedni dobivaju dobra djela i usluge zauzvrat, zajedno s nagradama koje god vrste bilo, dok zli nemoralni za svaku nemoralnu stvar koju čine dobivaju kaznu. Ako se sljedeće paradigme ne ostvare istog trena, one će se ostvariti poslije tijekom ljudskoga života ili makar trenutak prije smrti, a ako je ideja pravde povezana s religijom, u zagrobnom životu. U slučaju da dobro se ne nagradi, već kazni, a zlo nagradi, umjesto kazni, u kojem god vremenskom periodu ili ponovljenim terminima se radi govorimo o konceptu suprotnom pravdi, koji se zove nepravda, koncept dijametralno suprotan pravdi. Na taj način pravdu i nepravdu možemo zamisliti kao dvije suprotne sile koje upravljaju svijetom kao što recimo u staro povijesnim religijama srećemo sile dobra i zla, kao npr. u zoroastraizmu bogove Ahuru Mazdu na strani dobra i Ahrimana na strani zla. Činjenica je da sve oko nas što se dešava se dešava zbog uzročno posljedičnih veza unutarnje logike, prvo jednog pojedinca koji kroz svoje poimanje svijeta oko sebe i danih situacija u kojima se može odlučiti za pravdu ili nepravdu, koja se širi na veći broj pojedinaca koji su uključeni u proces čije reakcije isto definiraju njihovu svojevrsnu pravdu ili nepravdu što se širi na više procesa u tokovima širih masa, dok ne zahvati cijeli svijet i sve procese u njemu. A sad je pitanje što je uopće pravda, a što nepravda, tj. koji su postupci pravedni, a koji nepravedni i što bi se trebalo kazniti, a što nagraditi, što također ovisi o pojedinačnoj psihi ljudskog bića i kulturne sredine koje se nalazi. U prijevodu svatko na svijetu ima svoj pojam pravde i nepravde, tj. ponaša se pravedno ili nepravedno u danoj situaciji, što govori da je pravda/nepravda koliko masivan, toliko i pojedinačan koncept i koliko je zapravo on kao takav, sam po sebi i kao univerzalan zakon, nepostojeć. Kad bi se svatko ponašao pravedno, dobro, moralno, morao bi propasti, isto kao i osoba koja se ponaša uvijek nepravedno, loše i nemoralno i to zbog jednog istinskog zakona, borbe za opstanak.Koliko god to čudno zvučalo, svatko se danas u neku ruku bori za opstanak uz sva čuda tehnologije, medicine i prehrane, koja su dostupna današnjim, usprkos prošlim generacijama. Svi moraju plaćati račune, nešto jesti, popiti, disati zrak, suočiti se sa svagdašnjim problemima, dok jednom ne umru, na bilo koji način. Jednostavno se moramo pomiriti s onim što nam je dano, ili pokušati unaprijediti situaciju, drugih alternativa nema. Taj koncept pravde je zapravo, kao i sama pravda puno nestvarniji i ne postoji, dok recimo za postojanje boga ili neke više sile koja upravlja svime, ne možemo to 100% reći, bez obzira koliko u današnje vrijeme bilo prijepora oko toga.
__________________
"There is no spoon."
Madara Sage is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 13:07   #63
Quote:
descender kaže: Pogledaj post
Začetak ili inerciju postajanja, "nešto" je trebalo "stvoriti"? Torta od čokolade koja upravo peče, stvorena je ili stvarane je cijelim procesom od jutra.. na ovu "pasju" vrućinu.. u inerciji usrećivanja nekoga tko uopće ne voli ili misli kako ne voli, ili namjenski drži ili plasira kako ne voli.. tortu od čokolade. Nije postanak iste, koja se upravo hladi, bitan. Bitni su sastojci i onaj koji je, čini se sasvim iracionalno.. na ovu "pasju" vrućinu istu išao peći, ne bi li uveselio nekoga tko zaista.. ali zaista.. ne voli tortu od čokolade.. ili samo onoga, tko je pečenjem iste.. na ovoj "pasjoj" vrućini, po svojem nahođenju ili konceptu "usrećivanja" nekoga za koga je sveopće, javno poznato, kako ne voli tortu od čokolade.. išao peći, istu. Nema čokolade, nema brašna, nema vode, nema jajceta, nema.... nema "kretenizma"?
Činjenica da prilažeš primjer ljudskog stvaranja govori da se ne možeš odlijepiti od projekcije svojeg ljudskog na neljudsko. Tako su nastali bogovi.

Pravo pitanje je: Kako je došlo do Svemira? Koji su uzroci?
Ovakvim pitanjem ne daješ prostora insinuaciji odgovora.

A što se tiče samog početka, sklon sam hipotezi da je postojanje svemira beskonačno. Kvalitete prostora i vremena našeg svemira su, moguće, proizašle iz jednog trenutka ali taj trenutak je uzrokovan nečime već postojućim.
Znanstvena teorija Velikog Praska ne govori ništa o tome što je bilo prije. Govori samo o začetku svemira kakvog poznajemo.

Quote:
descender kaže: Pogledaj post
Svaka bolest i/ili uzročnik bolesti u inerciji ili s(ch)izifiranju nečega ili nekoga prema smrti? Nitko se koliko je poznato, još nije izvukao iz tog/takvog modela kreacije? Možda je generalna poznatost iluzorna. Sve je moguće?
Ne bih baš rekao. Bolovanje od vodenih kozica ti jamči da ih više nećeš imati.



Quote:
descender kaže: Pogledaj post
Ne postoji išta što nema neke parametre? "Nema li" promatrača ičega.. s unaprijed predefiniranim parametrima zapažanja, registriranja, mjerenja, knjiženje... nema niti toga nečega, što nema parametre. Sama spoznaja o istome, bez obzira na razinu "trivijalnosti" (ili xyz.. xyz kao slobodna procjena), garancija je ili ukazatelj (sama primjetnost) određenih parametara?
Parametre vrijedne razgovora.



Quote:
descender kaže: Pogledaj post
Tko što zna? Koja je garancija da je njegovo znanje neupitno, veće, kvalitetnije, istinitije.. od bilo kojeg ili čijeg "neznanja"? Ja znam da/kako ništa ne znam "i to"? S obzirom na "život" u hip(n)oteza, vremenski izmjenjivoj lopti "stvarnosti"? Nije možda tolika trauma.. za priznati si.. Bez vjerovanja ili automatike (mehanizmi obrane/ego konstrukt) poimanja sodomije tuđim mislima (koji u solipsizmu nisu postojani).. dozvolom istima da provjetre vlastitu glavu.. ponekad možda i naredna (ako je dozvole) prepoznatost moguće zamamne mirišljavosti u inače, ustajalosti u-glavnog sarkofaga koji služi čuvanju neupitnih, osobnih ili određene mjere, mamjenskih, kolektivno konsenzualnih istina. Just a thought. Nije kritika.
Postoji znanje i neznanje. Postoji i logika.
Ničije znanje i logika nisu apsolutni. Uvijek postoji prilika znanjem i logikom osporiti nečije znanje i logiku.


QUOTE=descender;64615491]
Tko i na koji način.. može i kada.. gradio je piramide u Giza-i? Kojom svrhom? Je li bio pravedan pritom? Prema sebi, prema nadničarima, prema nalogodavcima ili naručiteljima, prema..? Moramo li po istome modelu, istog, ili baš-apsolutno, smisleno različito, od istog, mi.. "mi".. biti (younameit) "pravedni" isto kao ili suprotno?[/QUOTE]

Zna se tko je i kojom svrhom gradio piramide u Gizi. Ima više nego dovoljno informacija o tome.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 15:51   #64
Quote:
DreamShadow kaže: Pogledaj post
Gledaj, mi smo sada ionako otišli daleko izvan teme OP-a (mada i je ovo sve povezano) jer ja bi sada tebi trebao pisati o tome kako je svako biće samo stanje proširene svjesnosti i tako dalje što i sam možeš istražiti.
Proširene svjesnosti u odnosu na koga i šta?
Znanje je širenje svjesnosti. Novim znanjem naša svijest obuhvaća veći dio svijeta. Koliko je tvoja svjesnost široka po pitanju fizike, matematike, biologije, astronomije, kemije, antropologije, neurologije, botanike, arhitekture, umjetnosti itd.?
Koliko znanja imaš da je tvoja svjesnost toliko široka da se osjećaš dovoljno svjestan govoriti o širini svijesti?

Quote:
DreamShadow kaže: Pogledaj post
Dalje, nisi uopće shvatio poantu o primjeru Svemira koji ja nisam povezivao s nikakvim čipsom, praviš se glup ili to zaista jesi, nebitno je. Ono što je bitno su moja prva dva komentara u ovoj temi jer je to ono što je bila poanta mog uplitanja u ovu temu. Sve ovo dalje što pišemo ide daleko izvan okvira ove teme.
Umjesto trošenja vremena na vrijeđanje mogao si pojasniti svoju izjavu da je "Svemir alfa i omega naše trenutne stvarnosti jer je čovjek slijep od svemira nadalje." Inteligentno pojašnjenje bi mi dalo za misliti i tvoja reputacija bi u mojim očima porasla bez obzira na moje (ne)slaganje.
Ovako ja ipak mislim da ti nisi shvatio o čemu pričaš. Ljudi se često razbacuju sa pojmovima o kojima prethodno nisu razmislili već im na prvi pogled imaju smisla.

Quote:
DreamShadow kaže: Pogledaj post
Ti bi radije mene vukao ovdje za rukav i napola shvaćao ono što ja pišem nego išao istraživati. Rekao sam ti, u par dana o svemu možeš sam istražiti. Kada to napraviš, onda mi se javi u PM ako želiš, ali ti to ne želiš, u to sam siguran. Zašto bi istraživao o stvarima kad ti je lakše biti ignorant i gledati na svijet kroz tu ''tanku liniju vidljive svjetlosti'' (istraži o realm of visible light'' tj. ''realm of the unseen'' pojmu također.
Polako, nismo još ni utvrdili smisao tvojih izjava da bih znao što istraživati.

Quote:
DreamShadow kaže: Pogledaj post
Jedino što si izvukao iz moja prva dva posta je bilo ''što predlažeš?'' i to sam i očekivao jer ljudi očekuju druge da nađu rješenja jer su oni sami slijepi. Možda ti klikne o čemu pričam nakon 20-30-50 čitanja, nebitno. Meni je svejedno jesi li ti shvatio ili ne i slažeš li se ili ne.
Ali isto pravilo ne vrijedi za tebe koji otkrivaš uzroke problema ljudima umjesto da im pustiš da ih sami otkriju?


Quote:
DreamShadow kaže: Pogledaj post
Činjenica stoji doduše - ako želiš kontrirati ičemu što sam ja napisao u prva dva posta koji se odnose na ovu temu, probaj, ali pošto vidim da ti dovodiš u pitanje nešto poput ''da li iz ničega proizlazi ništa'', meni je to već dosta.
Dosljednost vlastitih ideja je jedina kontrola do koje mi je stalo.
Možda sam propustio dio gdje kažeš da iz ničega proizlazi ništa. Ako si to izjavio i ja preskočio onda te molim da mi oprostiš. Nije bilo namjerno.

Možemo razgovarati o toj tvrdnji ako si za.



Quote:
DreamShadow kaže: Pogledaj post
Nisi ni s jednom riječi doprinio argumentiranju ovdje.
Preispitivao sam tvoj doprinos. Da li sam time doprinjeo ili ne....ne mogu znati jer nije na meni procjena.

Quote:
DreamShadow kaže: Pogledaj post
Kontriraj mi za išta što sam napisao u prva dva posta, to čekam cijelo vrijeme. Ne bacaj mi pitanja, nego daj kontra-argumente i tobože dokaze da sam ja u krivu u vezi onoga što sam tamo napisao, samo me to zanima.
"pravedno'' i ''nepravedno'' ne postoji, to svi ovdje trebaju shvatiti, OP pogotovo."

Ti nemaš osjećaja za pravdu? Pustio bi da silovatelj djeteta bude na slobodi?
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 16:59   #65
Quote:
Madara Sage kaže: Pogledaj post
Ovo je strašno općenito pitanje i strašno općenit način razmišljanja,
pre"strasno"

trebalo bi biti upozorenje za djecu na vrhu ekrana ... postoje pitanja koja ulijevaju strah u kosti .. pusti sta se desava u stvarnom svijetu .. u u mu covjeka j epravi uzas i strava ..

Quote:
jer tzv. činjenica da pravedni i moralni ljudi prolaze lošije u životu od nepravednih i lošijih može, ali i ne mora biti istina. .
pogotovo u eri lazi i prijevara .. zadnje sto covjek moze ocekivati nakon postavljenog pitanja je istina

p.s. sam da znate deda mraz sve zna i vidi i zlocestoj djeci ne donosi poklone a jako zlocestu preporucuje pedofilima i roditeljima koji ne vole svoju djecu :bonk
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 17:00   #66
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Činjenica da prilažeš primjer ljudskog stvaranja govori da se ne možeš odlijepiti od projekcije svojeg ljudskog na neljudsko. Tako su nastali bogovi. Pravo pitanje je: Kako je došlo do Svemira? Koji su uzroci? Ovakvim pitanjem ne daješ prostora insinuaciji odgovora. A što se tiče samog početka, sklon sam hipotezi da je postojanje svemira beskonačno. Kvalitete prostora i vremena našeg svemira su, moguće, proizašle iz jednog trenutka ali taj trenutak je uzrokovan nečime već postojućim. Znanstvena teorija Velikog Praska ne govori ništa o tome što je bilo prije. Govori samo o začetku svemira kakvog poznajemo.
Projekcija, da. Ljudima se nemoguće izvući iz apstrakcije. Po istome, kao manifestacija ideje, inercija iz.. "etera"?.. postoji sama ideja. Blic-trenutak nekog frika ili frikice u kojem je od "samog boga".. ili "Vraga".. dobio saznanje o što vidi i što podrazumijeva kao stvarno (elektricitet, el.magnetizam, superprovodljivost....), bez obzira da li isto "zaista postoji ili ne" i kao "malog čovjeka", dotiče njegov (potrebe bavljenja se) život ili ne. Iščezne li nekim trikom, gospon ili gospođa struja iz bivanja (opaska na "nastanak bogova").. suvremeni, kržljavi čovjek koji prirodu drži kao stani entitet, element.. u najkraćem mogućem roku naći će se (projekcija trigger alert) u animalnom obliku kojeg je po repeticiji te primjetnosti, odsutni bog ili božica.. bez povoda napustio. Jadno djetešce koje nikada nije saznalo uzrok, svrhu, putanju.. ili razlog za otkaz, po (do´bog) "istrebljenju od mutagenog virusa koji je prenio sasvim mali, bezlični i osim kao kvaritelj komfora, nebitni komarac". Ljudi kao oblik, potvrda su paradoksa. Unaprijed jasan, no po statistici potreban potvrditi; unaprijed fail inteligencije i samosvijesti. Održanje ili stasanje (razvoj) iste u ljudskoj formi. Tko ("bog, božica ili nešto nedefinirano") statistički testira, mjeri isto ili ne.. recimo, sasvim nebitno.

Ispod svake postojeće, u postajanju još nepostojeće, promatraču ne/primjetljive forme, logično je valjda, kako postoji obrazac više ili manje kompleksnih "informacija" koje čine temelj, strukturu, bitnost, potrebitost.. promatraču ne baš (moguće) razumljive razine. Od tuda, od nepoznatosti, ta neka "zabluda" o "kreatoru/kreatorici". O nekakvoj veličini u kojoj je čovjek, ne individualno, već grupno, u određenom ciklusu bivanja kao cjelokupne forme (sezona gljivica ili podivljalih, multiplikaciji uvjetovanja i nemogućnosti odoljevanja besmislenosti iste, skakavaca) u postojanju.. samo fragment informacije.

Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Ne bih baš rekao. Bolovanje od vodenih kozica ti jamči da ih više nećeš imati.
Samo informacijski tok trenutnog razrješenja od neupitnosti. Entropijska forma pojavnosti iste u presudnom obliku, kao meni možda, zanimljivost (ili nekome trauma) čekanja na neupitnost u kojoj će (ili entropijom digitale, neće) od moje veličine ostati samo pokoje - kao ovo - digitalno trkeljanje, pokoje "sjećanje na me", u nekome, u njegovom okviru trajanja unutar iste (wuji) entropije, koja bez znanih karakteristika, samo je.. sve svodi na što? Na zahvalu od modela jednom preboljenih kozica koje "mi garantiraju"....? Držmo se (fokusa) sitnica. Tako je vjerojatno.. nekima.. lakše, sigurnije, komfornije.... Jedno vrijeme. Neka po/traje.. "dobog".

Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Parametre vrijedne razgovora.
Krajnje varijabilne parametre, da. Ovisne o čemu i možda bitnije, s kime o "istome". Nije isto sa dvije različite osobe. Potvrda mogučnosti metamorfoze (poticaja na..) informacije o kojoj dva uspravna primata... štogod, kakogod se zvalo ili "zvučalo".. digitalno glasanje.

Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Postoji znanje i neznanje. Postoji i logika. Ničije znanje i logika nisu apsolutni. Uvijek postoji prilika znanjem i logikom osporiti nečije znanje i logiku.
Samo ako je druga strana, kao preduvjet.. tuđu "logiku i znanje" spremna prihvatiti kao iole osnovanu. Time ili tako, spremna se odrediti ili uokviriti unutar izgovora zadrtosti. "Dobra volja je najbolja".. "i to". Bez iste, nečije "znanje i logika" mogu biti u formi naklapanja nekog gnoma-nebitnika ili sličnog stvorenjca? Sinkronicitet među ljudima. Gotovo pa razine kolektivne (samo)svijesti.

Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Zna se tko je i kojom svrhom gradio piramide u Gizi. Ima više nego dovoljno informacija o tome.
Daj nam - dobri čovječe - neki uvid.. linkom ili.. u ovom suvremenom vremenu? Prosvijetli neuke i znanja krizirajuće, po toj "više nego dovoljno informacija" tvojoj spoznajnosti na kojoj čini se temeljiš samouvjerenost.. koju, nije valjda da želiš zadržati samo za sebe? Nije ljudski.. ili čovječno.. brate "čovjeku"!?
__________________
This is not an exit.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 17:53   #67
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
p.s. sam da znate deda mraz sve zna i vidi i zlocestoj djeci ne donosi poklone a jako zlocestu preporucuje pedofilima i roditeljima koji ne vole svoju djecu :bonk
A (hhhh..).. roditelji koji su "nominalno" pedofili te njihova djeca koja "prolapsed" mogu..
ekspresivno ispoljiti kao umjetnu(ičku) podražajnost.. u istome ne vide ništa nepravedno.
Stvarnost je koliko se god čovjek trudio istu osuvremeniti.. an(al)imalna.
Da-pače, da-kokoš, da-pas, da-... Da-bogvragda-peče.
__________________
This is not an exit.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 20:24   #68
Osvrnut ću se samo na dijelove kojima uopće ima smisla odgovarati.

Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Proširene svjesnosti u odnosu na koga i šta?
Znanje je širenje svjesnosti. Novim znanjem naša svijest obuhvaća veći dio svijeta. Koliko je tvoja svjesnost široka po pitanju fizike, matematike, biologije, astronomije, kemije, antropologije, neurologije, botanike, arhitekture, umjetnosti itd.?
Koliko znanja imaš da je tvoja svjesnost toliko široka da se osjećaš dovoljno svjestan govoriti o širini svijesti??
Vidiš, o tome pričam. Izgubljen si totalno i ne razumiješ. A zašto? Zato jer nisi upućen i samo mene vučeš za rukav, a nemaš temelj da doprinosiš ovom argumentu. Tebi je više manje sve što ja napišem neshvatljivo, glupo ili nebitno - ono što ti ja mogu reći na to kako bi ti pojednostavio tvoj problem je sljedeće - i 1+1=2 je neshvatljivo, glupo i nebitno ako ne znaš što je matematika i što su brojevi.

Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Polako, nismo još ni utvrdili smisao tvojih izjava da bih znao što istraživati.
Ovo me najviše nasmijalo. Trebaš ti još puno sati dokumentaraca pogledati i puno knjiga i članaka pročitati da bi shvatio magnitudu onoga što sam ja napisao u prva 2-3 posta u ovoj temi. Samo jedan mali dio onoga što bi ti trebao početi istraživati je sadržan u svakom dokumentarcu Stephena Hawkinga, svim njegovim radovima i u knjigama Davida Ickea za početak. Da ne spominjem članke o već spomenutom realm of visible light/realm of the unseen, razne članke o dilemi socijalne pravde i nepravde i tako dalje i tako dalje. Rekao sam ti u prošlom postu, reći ću ti sad drugi i zadnji put, pročitaj knjige, pročitaj članke, pogledaj dokumentarce, a onda se javi. Ovako kad pojma nemaš što ti sam pričaš, a kamoli netko drugi, ništa tebi neće biti jasnije, samo ćeš još izgubljeniji biti.

Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
"pravedno'' i ''nepravedno'' ne postoji, to svi ovdje trebaju shvatiti, OP pogotovo."

Ti nemaš osjećaja za pravdu? Pustio bi da silovatelj djeteta bude na slobodi?
Ovo sam prvo pročitao i tu si najočitije pokazao da ne razumiješ ni mene, a ni sebe. Naravno da ne bi pustio da silovatelj djeteta bude na slobodi, ali to kažem sada kao i većina drugih nakon godina i godina provedenih na zemlji i još stotina i stotina godina ranijih generacija koji su usadili takav način razmišljanja generacijama koje su dolazile i koje će dolaziti.

Samo zato jer ja ili ti ili bilo tko drugi ne bi pustio da silovatelj djeteta bude na slobodi jer mi mislimo da je to pravda ne znači da je to pravda i vjerojatnost je jednako visoka da smo u krivu koliko je i da smo u pravu. Svi zakoni/norme/uvjerenja, pa i sam način življenja svakog pojedinca proizlazi iz nagađanja formiranog u grupno, odnosno pojedinačno mišljenje. Nagađanje je irelevantno. Sve u što ti vjeruješ jednostavno ne vrijedi. Ne vrijedi ni ono u što ja vjerujem, ni tamo neki Pero ili Slavica. Bespredmetno je voditi razgovor na način na koji ga ti vodiš jer sve što svatko od nas ima je mišljenje koje nije potkrijepljeno nikakvim apsolutnim parametrom. Tu je kraj svake priče. Što prije to shvatiš, to prije ćeš doći na moje neutralno područje. Na kraju krajeva, irelevantno je i tvoje ranije pitanje vezano za silovatelja djeteta. Irelevantno je je li on na slobodi ili ne jer ako je na slobodi, a njegovo djelo je po nepoznatom apsolutnom parametru loše, onda su ljudi zaribali. Ali, ako nije na slobodi, a njegovo djelo je po tom nepoznatom apsolutnom parametru dobro, i onda su ljudi zaribali. Zato opet kažem kao što sam već jednom rekao u ovoj temi - samo zato što nešto kažeš, ne znači da je to tako. Samo zato jer misliš nešto, ne znači da je to tako. Čak i kad se držiš nečega što misliš da je ispravno, to ne znači da je ispravno i iz tog razloga, sve to postaje irelevantno. To što ljudi poput tebe svemu daju relevantnost je vaš problem koji nikad nećete riješiti jer nikad nećete imati pokriće za to.

Naslov teme mi je najapsurdniji - OP, po čemu je život nepravedan? Po tome jer X ljudi misli tako zato što im se ne sviđa zbog materijalne, psihološke ili neke druge situacije? Po čemu znaš da život možda nije pravedan baš ovakav kakav je? Po čemu znaš da živiš na pravedan način? Ti ili itko drugi? Po čemu mislite da praćenjem zakona/normi/uvjerenja/religije koje su ljudi izmislili živite život na dobar način? Odgovor na svako ovo pitanje je - ne znate, samo mislite, a to što ljudi misle je na kraju dana irelevantno dok su postavljanje restrikcija jedni drugima i međusobno proturječje najapsurdniji dio ovog što mi nazivamo život.
__________________
Opportunities don't happen. You create them.

Zadnje uređivanje DreamShadow : 13.07.2017. at 20:53.
DreamShadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 00:51   #69
Quote:
Lorse kaže: Pogledaj post
Ovo pitanje si zadnjih dana postavljam!

Nikad pravde nije bilo,vjernik zbog svih tih stvari nisam,a više i u neku pravdu ne vjerujem,i na kraju ne mislim na naš balkan,niti na trenutno stanje.

Neću duljiti,stvar je općenita...

Ne vidim gdje pravedni ljudi i moralni ljudi prolaze dobro,a istodobno ljudi koji kradu,varaju,gaze po drugima,ne boje se nikoga žive sve bolje i bolje.

I to je tako bilo oduvijek.

Nadam se da sam bio jasan i da će ljudi,makar je to općeniti problem,nešto napisati.Probati ću odgovoriti u ovih tjedan dana dok sam još na forumu.

I da,nemojte s onime što znači dobar,pravedan.

hvala
O's rec da si izvukao deblji kraj a mislis da si pravedan i posten pa sad pitas zitelje foruma zasto, o zasto sudbo kleta?
Jebiga, netko mora i najebat.
Da nisi ti, bio bi netko drugi.
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 17:56   #70
Quote:
DreamShadow kaže: Pogledaj post
Vidiš, o tome pričam. Izgubljen si totalno i ne razumiješ. A zašto? Zato jer nisi upućen i samo mene vučeš za rukav, a nemaš temelj da doprinosiš ovom argumentu. Tebi je više manje sve što ja napišem neshvatljivo, glupo ili nebitno - ono što ti ja mogu reći na to kako bi ti pojednostavio tvoj problem je sljedeće - i 1+1=2 je neshvatljivo, glupo i nebitno ako ne znaš što je matematika i što su brojevi.
Postavio sam konkretno pitanje o tvojoj širini svijesti s obzirom da govoriš o svijesti. Ajde više odgovori na konkretno pitanje!
Poštedi me više svojih dojmova o tome što ja mislim i namjeravam. Samo odgovaraj na jebena pitanja direktno bez plesanja, ok?


Quote:
DreamShadow kaže: Pogledaj post
Ovo me najviše nasmijalo. Trebaš ti još puno sati dokumentaraca pogledati i puno knjiga i članaka pročitati da bi shvatio magnitudu onoga što sam ja napisao u prva 2-3 posta u ovoj temi. Samo jedan mali dio onoga što bi ti trebao početi istraživati je sadržan u svakom dokumentarcu Stephena Hawkinga, svim njegovim radovima i u knjigama Davida Ickea za početak. Da ne spominjem članke o već spomenutom realm of visible light/realm of the unseen, razne članke o dilemi socijalne pravde i nepravde i tako dalje i tako dalje. Rekao sam ti u prošlom postu, reći ću ti sad drugi i zadnji put, pročitaj knjige, pročitaj članke, pogledaj dokumentarce, a onda se javi. Ovako kad pojma nemaš što ti sam pričaš, a kamoli netko drugi, ništa tebi neće biti jasnije, samo ćeš još izgubljeniji biti.
Nemaš hrabrosti odgovoriti ni na jedno pitanje. Stalno okolišaš, napadaš ad hominen, pozivaš se na autoritete....nema šta nema u tvom bunkeru samo da se ne nađeš u vatri argumentiranog dvoboja. Sa takvim papcima nemam šta razgovarat.

Nisi vrijedan moje pažnje.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 17.07.2017., 20:41   #71
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Postavio sam konkretno pitanje o tvojoj širini svijesti s obzirom da govoriš o svijesti. Ajde više odgovori na konkretno pitanje!
Poštedi me više svojih dojmova o tome što ja mislim i namjeravam. Samo odgovaraj na jebena pitanja direktno bez plesanja, ok?

Nemaš hrabrosti odgovoriti ni na jedno pitanje. Stalno okolišaš, napadaš ad hominen, pozivaš se na autoritete....nema šta nema u tvom bunkeru samo da se ne nađeš u vatri argumentiranog dvoboja. Sa takvim papcima nemam šta razgovarat.

Nisi vrijedan moje pažnje.
Zbilja implosive? Zbilja? Nakon 4 dana, ovo je tvoj odgovor? A valjda si shvatio što sam ti rekao, pogotovo u mom prethodnom postu, i sad si ljut jer shvaćaš da je to istina. Ako nisi (a vjerojatnije je da nisi jer sam siguran da ni prismrdio nisi ni jednom dokumentarcu, ni jednoj knjizi i ni jednom članku za koje sam ti rekao da proučiš, pod tim sam mislio detaljno). I osim toga, ja nikad nisam ni tražio tvoju pažnju, pa to što si ti iz frustracije ''zaključio'' da tvoje pažnje ja nisam vrijedan mene zaista ne zanima, davno sam već tome jasno dao do znanja. Misli što god hoćeš, ionako je nebitno što misliš, a ja sam ti konkretno objasnio o čemu se radi da konkretnije ne može, s točkom na i sa mojim prethodnom postom.
__________________
Opportunities don't happen. You create them.
DreamShadow is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 17.07.2017., 21:08   #72
za dobrobit rasprave izbjegavajte ad hominem, vrijeđanje i oftopičarenje. hvala.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 00:56   #73
Možda bi se ljudi trebali zapitati KAKO biti (više) pravedan.
Ništa od čovječnosti sa stavovima: kme zašto baš ja, šmrc zašto baš meni, itd.
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 15:04   #74
Zato što je to čovječno i daje ti pravu moć za razliku od manipulacije ili sile. Isto tako pod utjecajem smo superega, savjesti, on djeluje na skoro sve ljude...ali činjenica također, da skoro svi ljudi su skloni kršenju nekih pravila, sitni grijesi, a tek rijetki su baš zastranili, no i njih u pravilu prije il kasnije pere savjest ili sučenje sa vlastitim čovjekom, dušom ili kako već zovemo.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 10:29   #75
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Možda bi se ljudi trebali zapitati KAKO biti (više) pravedan.
Ništa od čovječnosti sa stavovima: kme zašto baš ja, šmrc zašto baš meni, itd.
Ovo je ta izgubljenost ljudi o kojoj ja pričam. Pišeš ovakve stvari koje nemaju smisla. Što je najgore, ti vjeruješ u to. Reci mi po kojim to apsolutnim parametrima se vodiš da bi znao/la što je pravedno, a što ne? Ne postoje apsolutni parametri i samim time se možeš voditi samo po vlastitim subjektivnim mišljenjima koja moraju biti usko oblikovana unutar zakona, restrikcija i normi postavljenih od strane ljudi i nikako ne smiju biti izvan toga. I čak i kad to radiš, ne možeš znati radiš li ispravno jer nema tih apsolutnih parametara koji će ti otkriti je li ubojstvo pravedno ili ne, odnosno ispravno ili ne, je li patnja pravedna ili ne i tako dalje i tako dalje. Apsurdno koliko ste izgubljeni.
__________________
Opportunities don't happen. You create them.
DreamShadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 10:44   #76
Da pokušam odgovoriti na pitanje iz naslova: ja se trudim biti pravedna zato što jedino tako mogu živjeti sa sobom i jer se ne želim iskaljivati na drugima što je život prema meni u nekim aspektima bio nepravedan.
Martian7 is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 10:52   #77
Pravda ne postoji.
To je izmišljeno stanje koje zadovoljava kulturološku sredinu i sklonost utopiji.
Zakoni koji su napisani kako bi se pravda izvršila su opet kulturološki isključivi te relativni, obzirom da zakoni ne vrijede za svakoga isto u određenim društvima.

Traženje pravde gdje svatko gleda isključivo sa svog stajališta je apsurdno. Objektivno stanje je utopija, a subjektivno svakome je njegova sklonost najpravednija.

Kompromis i prihvaćanje tuđeg mišljenja su put ka balansu različitih mišljenja, a u tom momentu pravda gubi smisao.

Extremi kao ubojstva i da li je pravedno ubiti ubojicu su pak ekstremna stanja za filozofiranje, a da ne bi bilo svađa, potreban je kompromis i prihvaćanje tuđeg mišljenja, čime se opet vraćamo na ono da traženje pravde nema smisla.

Traženje pravde u nekom vlastitom krugu zbivanja je samo traženje uzvišenja vlastitog mišljenja (ega).

Tko je više u pravj ili pravedniji je istovjetno natjecanju čiji je kur*c (ego) veći.
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 14:13   #78
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Pravda ne postoji.
To je izmišljeno stanje koje zadovoljava kulturološku sredinu i sklonost utopiji.
Zakoni koji su napisani kako bi se pravda izvršila su opet kulturološki isključivi te relativni, obzirom da zakoni ne vrijede za svakoga isto u određenim društvima.

Traženje pravde gdje svatko gleda isključivo sa svog stajališta je apsurdno. Objektivno stanje je utopija, a subjektivno svakome je njegova sklonost najpravednija.

Kompromis i prihvaćanje tuđeg mišljenja su put ka balansu različitih mišljenja, a u tom momentu pravda gubi smisao.

Extremi kao ubojstva i da li je pravedno ubiti ubojicu su pak ekstremna stanja za filozofiranje, a da ne bi bilo svađa, potreban je kompromis i prihvaćanje tuđeg mišljenja, čime se opet vraćamo na ono da traženje pravde nema smisla.

Traženje pravde u nekom vlastitom krugu zbivanja je samo traženje uzvišenja vlastitog mišljenja (ega).

Tko je više u pravj ili pravedniji je istovjetno natjecanju čiji je kur*c (ego) veći.
Nemoj se ljutiti, ali meni je ovo tvoje više za podforum Filozofija. A ja, doduše, predajem na Filozofskom faksu, ali filozofirati ne volim.
Martian7 is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 19:17   #79
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Nemoj se ljutiti, ali meni je ovo tvoje više za podforum Filozofija. A ja, doduše, predajem na Filozofskom faksu, ali filozofirati ne volim.
Dobar

Teoretski, možeš predavati i estetiku i marksizam.
Kako to može pomoći?
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 11:19   #80
Quote:
DreamShadow kaže: Pogledaj post
Ovo je ta izgubljenost ljudi o kojoj ja pričam. Pišeš ovakve stvari koje nemaju smisla. Što je najgore, ti vjeruješ u to. Reci mi po kojim to apsolutnim parametrima se vodiš da bi znao/la što je pravedno, a što ne? Ne postoje apsolutni parametri i samim time se možeš voditi samo po vlastitim subjektivnim mišljenjima koja moraju biti usko oblikovana unutar zakona, restrikcija i normi postavljenih od strane ljudi i nikako ne smiju biti izvan toga. I čak i kad to radiš, ne možeš znati radiš li ispravno jer nema tih apsolutnih parametara koji će ti otkriti je li ubojstvo pravedno ili ne, odnosno ispravno ili ne, je li patnja pravedna ili ne i tako dalje i tako dalje. Apsurdno koliko ste izgubljeni.
Pokušaj čitati pozornije. O pojmovi pravda i nepravda sam već spomenula da ih je konkretno nemoguće definirati jer je to subjektivno, ovisi o kulturološkim razlikama, društvenim normama i sl. Takve filozofske rasprave su već više puta obrađivane (pa i tu na ovoj temi) i nemaju smisla. Na psihologiji smo, treba se usmjeriti na nešto konkretnije i realnije. Svijet nikada neće biti potpuno, cjelovito pravedno mjesto za sve (barem ne u ovakvom obliku bivanja i sl.) i možda bi bilo svrsihodnije djelovati na lokalnoj, užoj razini.
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:38.