Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2024., 19:33   #2441
Upravitelji imaju koeficijent 1,54....govorim o sudovima....
ULICA ULICE is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2024., 19:34   #2442
1400 dobila kolegica SSS, smjenski rad. I mislim 30 ak god staža
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2024., 20:48   #2443
Quote:
ULICA ULICE kaže: Pogledaj post
Upravitelji imaju koeficijent 1,54....govorim o sudovima....
Znam za jednog upravitelja ali ima višu i 1,8 je koef. Na sudu. 1,54 je predviđen za neke voditelje.

Quote:
bond007 kaže: Pogledaj post
1400 dobila kolegica SSS, smjenski rad. I mislim 30 ak god staža
Super za nju. Kod mene nema smjenskog rada. 20 g. staža 1014 €. Možda kolegica ima i djecu.
NeuroticPickle is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2024., 21:41   #2444
1,54 je za voditelje sa preko 30 sudaca na odjelu a do 30 sudaca je 1,45 ( to je Razina 4 po uredbi )
1,54 je i za upravitelje sa razinom 4
1,8 je razina 6 za upravitelje i voditelje ali mislim da se tu vrednuje VSS....
ULICA ULICE is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2024., 21:55   #2445
Samo si potvrđujem da sam pametno odlučila kad sam se 2018. maknula sa suda (zapisničar).

Poslano sa mog SM-S921B koristeći Tapatalk
__________________
...izvan misaonog fokusa...
SkinnyPink is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2024., 22:26   #2446
Mislim da je curama koje rade u referadama veći problem organizacija rada ( nedostatak ljudi pa zapisničari pokrivaju više sudaca, loša i zastarjela oprema, E spis koji često ne radi ) uslijed čega se ne stiže odraditi svoj primarni posao.
Plaće su takve kakve jesu ali one u pravilu nisu ono presudno zašto se odlazi sa sudova.
ULICA ULICE is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2024., 22:38   #2447
Meni je baš plaća bila presudna. Tematika mi je bila zanimljiva (kazneno), sutkinja s kojom sam radila odlična, tad još nije bio toliki nedostatak zapisničara pa nije bilo ni puno zamjena... doduše, velim, to je bilo prine 6 godina. danas čujem od kolegica koje su i dalje tamo, da je situacija neizdrživa.

Poslano sa mog SM-S921B koristeći Tapatalk
__________________
...izvan misaonog fokusa...
SkinnyPink is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2024., 22:45   #2448
Znam da na sudu u Rijeci konstantno manjka zapisničara pa su neki suci i dulje od godinu dana bez svog zapisničara.... cure mi kažu da ovim zadnjim povećanjem plaća ista i nije tako loša ( valjda su se naučile na malo ) ali uvjeti rada u staroj zgradi su jako, jako loši...
Cure odlaze na iste plaće na nova radna mjesta samo da se maknu jer jednostavno izgore na poslu....
ULICA ULICE is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2024., 01:05   #2449
O kakvim voditeljima vi to pričate, 1,45 ili 1,54 je nemoguće za VSS. Jedino ako ti voditelji imaju SSS, ali onda kakav je to posao uopće gdje voditelj ima SSS?
Koeficijenti su 2,47 do 2,60 za voditelja odjela.
Tuledro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2024., 10:01   #2450
Quote:
ULICA ULICE kaže: Pogledaj post
1,54 je za voditelje sa preko 30 sudaca na odjelu a do 30 sudaca je 1,45 ( to je Razina 4 po uredbi )
1,54 je i za upravitelje sa razinom 4
1,8 je razina 6 za upravitelje i voditelje ali mislim da se tu vrednuje VSS....
Moj sud ima preko 30 sudaca

Quote:
SkinnyPink kaže: Pogledaj post
Samo si potvrđujem da sam pametno odlučila kad sam se 2018. maknula sa suda (zapisničar).

Poslano sa mog SM-S921B koristeći Tapatalk
Jesi. Iako, postoje neke kolegice koje su se vratile na sud jer nisu bile zadovoljne gdje su otišle (npr. odvjetnički uredi itd.).

Quote:
ULICA ULICE kaže: Pogledaj post
Mislim da je curama koje rade u referadama veći problem organizacija rada ( nedostatak ljudi pa zapisničari pokrivaju više sudaca, loša i zastarjela oprema, E spis koji često ne radi ) uslijed čega se ne stiže odraditi svoj primarni posao.
Plaće su takve kakve jesu ali one u pravilu nisu ono presudno zašto se odlazi sa sudova.
Odlaze cure (ajmo bit realni, muški zapisničar je rjeđi od jednoroga) i zbog male plaće i zbog uvjeta, a odlaze i na istu plaću ali manje posla.

Quote:
Tuledro kaže: Pogledaj post
O kakvim voditeljima vi to pričate, 1,45 ili 1,54 je nemoguće za VSS. Jedino ako ti voditelji imaju SSS, ali onda kakav je to posao uopće gdje voditelj ima SSS?
Koeficijenti su 2,47 do 2,60 za voditelja odjela.
Tko kaže da je to koef. za VSS? Da, postoje voditelji sa SSS u državnoj službi (to što ti nisi bio upoznat s time ne znači da ne postoje, uostalom, rekla bi da je u državim službama ipak većina s SSS) i vjeruj mi da rade jednako ili više kao oni sa VŠS ili VSS.
NeuroticPickle is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2024., 11:47   #2451
Quote:
Tuledro kaže: Pogledaj post
O kakvim voditeljima vi to pričate, 1,45 ili 1,54 je nemoguće za VSS. Jedino ako ti voditelji imaju SSS, ali onda kakav je to posao uopće gdje voditelj ima SSS?
Koeficijenti su 2,47 do 2,60 za voditelja odjela.
pa imaju voditeljska smjesta i sa SSS i VŠS i VSS. i sukladno tome koeficijenti su razliciti.
a vjerojatno se radi i o razliciitm uvjetima u natjecajima za voditelja.
ja sam se samo osvrnula na razliku za voditeljsko mjesto 1,45, a bez voditeljskog je 1,44. To nema apsolutno nikakvog smisla, osim ak voditlej ne voli imati voditeljsku titulu da se hvali po selu da je voditelj.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2024., 13:35   #2452
Quote:
Monstera kaže: Pogledaj post
pa imaju voditeljska smjesta i sa SSS i VŠS i VSS. i sukladno tome koeficijenti su razliciti.
a vjerojatno se radi i o razliciitm uvjetima u natjecajima za voditelja.
ja sam se samo osvrnula na razliku za voditeljsko mjesto 1,45, a bez voditeljskog je 1,44. To nema apsolutno nikakvog smisla, osim ak voditlej ne voli imati voditeljsku titulu da se hvali po selu da je voditelj.
Naravno da nema nikakvog smisla, a opet pravosuđe - rak rana društva - što reći. Zato se nadam da će Pravilnikom to izmijeniti.
NeuroticPickle is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2024., 16:37   #2453
Pravilnikom se određene stvari mogu ispraviti, ali se mora biti unutar granica donesene Uredbe o koeficijentima. Generalno moze se zakljuciti da su u izradi Uredbe kako za državna tako i za javna tijela sudjelovali ljudi koji očito pojma nemaju kako navedeni sustav funkcionira

Poslano sa mog 2201117SY koristeći Tapatalk
Sarai is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2024., 19:06   #2454
Quote:
Sarai kaže: Pogledaj post
Pravilnikom se određene stvari mogu ispraviti, ali se mora biti unutar granica donesene Uredbe o koeficijentima.
Svi kojima trebaju povisiti koef. kod mene su u Uredbi.

Quote:
Sarai kaže: Pogledaj post
Generalno moze se zakljuciti da su u izradi Uredbe kako za državna tako i za javna tijela sudjelovali ljudi koji očito pojma nemaju kako navedeni sustav funkcionira

Poslano sa mog 2201117SY koristeći Tapatalk


Činjenica je da nemaju pojma Hvale se reformama i inim stvarima a sistem se raspada
NeuroticPickle is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2024., 20:28   #2455
Quote:
NeuroticPickle kaže: Pogledaj post



Jesi. Iako, postoje neke kolegice koje su se vratile na sud jer nisu bile zadovoljne gdje su otišle (npr. odvjetnički uredi itd.).


Vjerujem u to. Odvjetničke urede bih preporučila osobama koje nemaju obitelj, posebno djecu, jer vrlo često radno vrijeme na papiru nije ono koje je i realno u praksi. Kad sam mijenjala posao, išla sam i na razgovor kod jednog odvjetnika, malo je frknuo nosom kad sam mu rekla da imam dijete vrtićke dobi (trudio se da se ne primijeti, ali nije uspio). Radno vrijeme je, kao, 8h dnevno, u teoriji. Godišnji 20 dana. Pitam hoće li biti problema zbog bolovanja ako mi se dijete razboli, odgovor je bio "pa ako baš morate otići na bolovanje.. a nemate roditelje ili tako nekog?". Najsumnjivije mi je bilo kad sam pitala za plaću, rekao je "novci nisu problem, koliko želite?".
Po tom vjerujem da se ekipa radije vrati na sud (od dva zla biraš manje zlo.. ili ono poznato), odnosno državnu službu jer ipak se ta neka osnovna prava više poštuju. Pa biraš prioritete, veću plaću i manja prava ili manju plaću, a sva prava (kad si na godišnjem ili bolovanju, nitko te ne maltretira, i guess).
Zapisničari su zaslužili još veće povećanje.

Poslano sa mog SM-S921B koristeći Tapatalk
__________________
...izvan misaonog fokusa...
SkinnyPink is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 00:14   #2456
Koji bi po vama "voditelj" na sudu trebao imati koeficijent? Kolika je odgovornost i stres toga posla? Je li teže od tajnika škole sa 800 učenika ili medicinske sestre?
Tuledro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:18.