Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 23.04.2012., 14:41   #10
Knjige o djeci i odgoju -preporuke

ne znam postoji li ovakva tema i da li sam pogodila podforum
zanimaju me knjige o djeci, razvoju, odgoju, ali onako kvalitetne (ili bar da ih vi smatrate kvalitetnima) jer toga ima more na tržištu..

najviše me potaklo i želim čitati o razvoju mozga po dobi, što sve dijete percipira i može pojmiti u kojoj dobi jer ja svojoj bebuški sve živo pričam i opisujem.
znam da nešto od tog pričam uzalud i da ne može shvatiti. ali mnoge stvari me iznenade i šokiraju (našla nešto neidentificirano smeđe, balavo na balkonu rekla "pu pu" i krenula s tim u smeće odlično je pretpostavila da je to za smeće!) il kako samo kuži zezanciju kad joj rečem neku laž (da u psećoj kućici živi jedna mačka) kako me gleda onim pogledom: daj ne seri i kaže zeze (mama se zeza)

sad ne znam da li zna što je "sutra"
kuži li nešto uvjetno: ako bude padala kiša, nećemo vani
.. nemrem se sjetiti na brzinu što mi još nije jasno... al kužite..

zatim vrtić- pitala sam tetu što mogu učiniti da joj pričam pozitivno ili spominjem nešto da su tamo radili i kako je to smiješno, lijepo, super.. kako bi potakla pozitivne stavove o vrtiću ali mi je teta rekla da to nema smisla jer oni nisu na tom stupnju kognitivnog razvoja. nekako se meni čini da to nije točno pričam joj o gljivama i patuljcima, bubamari i zeki (jer je takav tepih u vrtiću koji joj se sviđa, pa mi ga pokazuje) imamo (osmislila sam) pjesmicu o vrtiću... rekla bi da to pomaže...

pa eto, nadam se da ste shvatili što me zanima...

trebam preporuku za dobru knjigu o svemu tome.. ma i odgoju.. rado bi sve to doznala iz adekvatne literature
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:56.