Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2013., 14:39   #81
Situacija je nazalost vrlo komplicirana. Sa jedne strane imamo titoiste to su bili antifasisti, a sa druge imamo te iste titoiste sto su, na svoju ruku, opet vodile jednu varijantu rezima, otimacine i slicno. No svakako EU ne moze ocekivati, i to vjerojatno se nece dogoditi,da Hrvatska se odrekne tek tako Tita jer je on bio kljucni lik za oslobodenje danjasnje Hrvatske od njemacko-talijanske nerazumne i odvratne agresije.

Mene ova Njemacka,mic po mic,je pocela pomalo cak i nervirati.Eto zasto mrzim kada Hrvati stalno idu u Njemacku,onda pokue onu odvratnu njemacku sivu arhitekturu,i onda na taj uzor grade u Hrvatskoj.
Njemacka, mic po mic, preokrece stvari u njezinu korist. Sada kada je savlada cijelu Europu pod ekonomskim pogledom,eh,sada zeli je savladati cak ideoloski. Neka Njemci se hitno vrate na njihova mjesta,tamo gdje im i pripada,jer mi ih je pocela biti puna kapa.

Oni nisu mi nikakav faktor u zivotu,tako da prestanu vise jednom htjei biti gazde Europe.
Princess Daisy is offline  
Old 15.11.2013., 14:39   #82
Ovo je povratak u prvu polovicu 20. stoljeća.
Kraj te prve polovice je svima poznat.
sury or'o is offline  
Old 15.11.2013., 14:41   #83
nažalost naslov je malo preoptimističan, ali vjerujem da će priejdlog zakona doći jednog dana na red
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 15.11.2013., 14:44   #84
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Portugal je ispred Slovenije, dkale koja je Europska zemlja iza SSSR-a ili Madžarske?
Taj atlas magazina Time mozes naci u bibliotekama u Hrvatskoj u svakom vecom gradu to jest iznad 80 tisuca ljudi.
Vidio sam ga osobno u bibliotekama a vidio sam ga i u nekim hrvatskim obiteljima.
Format atlasa je A5.
znanost2000 is offline  
Old 15.11.2013., 14:45   #85
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
nažalost naslov je malo preoptimističan, ali vjerujem da će priejdlog zakona doći jednog dana na red
Da nije bilo Tita tko zna sto bi bilo sa Hrvatskom.

Dajmo Cezaru ono sto je od Cezara. Tito i titoisti nisu nista nikome ucinili van Jugoslavije, znaci,to su pitanja sto mi sami moram rijesavati,a ne gospoda Merkel iz Njemacke.
Princess Daisy is offline  
Old 15.11.2013., 14:49   #86
Quote:
znanost2000 kaže: Pogledaj post
Ne znam ja sto ce oni svrstati pod komunisticka totalitarna ideologija.
To je njihov problem.
U Cehoslovackoj za vrijeme komunizma je bilo zabranjeno biti bez posla
ako im je i to ta komunisticka totalitarna ideologija, nek im sritno!

U Cehoslovackoj je bilo zabranjeno bilo sto napisati ili govoriti to jest negirati holokaust ili siriti antisemitizam, bilo je zabranjeno slaviti nacizam,ljudi su imali bezplatno skolovanje, starcima su bili osigurani staracki domovi , bezplatna podzemna zeljeznica, nije bilo neishranjenosti, a djecu nisu prodavali na zapad ili davali mukti nego su imali djecije domove, ljudi su imali kolko toliko zdrastvenu njegu...sve skupa ne tako dobro kao u razvijenim zemljama zapada....ako ce oni to proglasti komunistickom totalitarnom ideologijom nek im sritno, nije moj problem i mene nece pogoditi ni 0,0001%. sami sebi stvaraju problem jer stvaraju na umjetne nacine konflikte.

.
U Čehoslovačkoj je bilo zabranjeno kao i uz drugim zemljama imati drugačije političko mišljenje. Praško proljeće je ugušeno sa sovjetskim tenkovima.
Ljudi su se u znak prosvjeda spaljivali . To je ta ista čehoslovačka o kojoj pišeš.
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Old 15.11.2013., 14:49   #87
Hoćete reči da se zle fašističke sile urotile da opet napadnu jugoslaviju?

Ove priče o značenju Tita hrvatima okačite mačku o rep, možete govoriti o značenju istoga, jednom dijelu hrvata.

Dakle bez sumnje ima onih kojima je Tito ne samo pozitivna ličnost, već neprežaljeni vođa pod kojim su super živjeli, radilo se, imalo se a ne kao danas.

Ali tu je i drugi dio , za koje isti krvnik a i osoba zbog koje se hrvatska izvukla iz jugo četničkih ralja krvavim ratom.

Tako da tu neće biti riješenja.
Creeping Death is offline  
Old 15.11.2013., 14:53   #88
Quote:
Princess Daisy kaže: Pogledaj post
Da nije bilo Tita tko zna sto bi bilo sa Hrvatskom.

Dajmo Cezaru ono sto je od Cezara. Tito i titoisti nisu nista nikome ucinili van Jugoslavije, znaci,to su pitanja sto mi sami moram rijesavati,a ne gospoda Merkel iz Njemacke.
Tito i Titoisti su ubijali strane državljane hrvatskog porijekla, kao protivnike totalitarnog režima u Hrvatskoj i Jugi. U modernoj civilizaciji to je kriminal.
karlo r is offline  
Old 15.11.2013., 14:54   #89
Quote:
Creeping Death kaže: Pogledaj post
Hoćete reči da se zle fašističke sile urotile da opet napadnu jugoslaviju?

Ove priče o značenju Tita hrvatima okačite mačku o rep, možete govoriti o značenju istoga, jednom dijelu hrvata.

Dakle bez sumnje ima onih kojima je Tito ne samo pozitivna ličnost, već neprežaljeni vođa pod kojim su super živjeli, radilo se, imalo se a ne kao danas.

Ali tu je i drugi dio , za koje isti krvnik a i osoba zbog koje se hrvatska izvukla iz jugo četničkih ralja krvavim ratom.

Tako da tu neće biti riješenja.
koje ti nebuloze pises sada? za vrijeme Tita je bio izraden ustav da se svaka socijalisticka republika preko referenduma mogla osamostaliti. Znaci, zapravo je bas sami Tito izravnao put Hrvatskoj za osamostaljenje,jer bez Tita Hrvatska nebi se mogla legitimno osamostaliti . Znaci,srpska agresija bi bila legitimna jer bi mi u tom slucaju bili secesijski narod,dok mi nismo uopce bili secesijski narod, vec smo napravili ono sto je bilo nase ustavno pravo. Mojoj obitelji nije odgovarao titov komunizam,ali takoder nije odgovarala njemacko-talijanska okupacija.
A to da se neko javlja iz Slavonije ili Srednje Hrvatske i uopce ga nije briga za okupaciju Hrvatske obale,to je druga prica.
Princess Daisy is offline  
Old 15.11.2013., 14:56   #90
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
U Čehoslovačkoj je bilo zabranjeno kao i uz drugim zemljama imati drugačije političko mišljenje. Praško proljeće je ugušeno sa sovjetskim tenkovima.
Ljudi su se u znak prosvjeda spaljivali . To je ta ista čehoslovačka o kojoj pišeš.
Da, u Cehoslovacku su se ljudi sami spaljivali.
Kolko cetri covjeka ili dva covjeka?
Koliko je trajalo spaljivanje, dva tjedna?

U Vijetnamu je strana sila spaljivala ljude napalmom.
Koliko? Na desetke tisuca...
Koliko je trajalo?
Desetak godina....

U prvom svjetskom ratu su kapitalisticke i demokratske zemlje bacali jedan na drugog otrov i pobila je demokracija oko 30 miliona ljudi..

Nemoj iskrivljivati tok razgovora.
Moderator ne dozvoljava.
znanost2000 is offline  
Old 15.11.2013., 14:58   #91
Moj djed dalmatinac u partizanima od 41, i meni tako se jebe za tim, jelda?
Što meni znači dalmacija koja je također hrvatska, itd...

Kada smo sada taj dio riješili, kako je došlo do ustava iz '74, što je istome prethodilo?
I na koji način se može drugu Titu pripisati osamostaljenje RH? U kojem paralenom svemiru?

masovna ubojstva i zločini kako nad domobranima, civilima i ratnim zarobljenicima su onako, ustaše, ko ih jebe, zaslužili su?

To nije nešto za uzeti u jednadžbu? To je antifašizam na hrvatski način?

E pa sry, nije....moj djed nije bio zločinac niti koljač...niti je zato bio u partizanima.

nabijem ja tita na onu stvar, i jugoslaviju...mrtva, pokopana....
Creeping Death is offline  
Old 15.11.2013., 14:59   #92
Quote:
Princess Daisy kaže: Pogledaj post
Da nije bilo Tita tko zna sto bi bilo sa Hrvatskom.

Dajmo Cezaru ono sto je od Cezara. Tito i titoisti nisu nista nikome ucinili van Jugoslavije, znaci,to su pitanja sto mi sami moram rijesavati,a ne gospoda Merkel iz Njemacke.
Povratak na Banovinu bi mi bio sasvim prihvatljiv

Osim toga, i Staljin je srušio Hitlera, pa ga se ne veliča danas, a ne da će se veličati osobu koja je kao diktator vladala bez izbora 45 godina

Da ne spominjem sam položaj Hrvata u Jugoslaviji
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 15.11.2013., 15:00   #93
Quote:
znanost2000 kaže: Pogledaj post
Slovenija u ono vrijeme nije postojala.
Jugoslavija je bila ispred Portugala.
AKo je Slovenija iz Portugala, kako molim te može Jugoslaivja sa Kosovom, Makeodnijom i Bosnom biti ispred, moš misliti
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 15.11.2013., 15:03   #94
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
U Čehoslovačkoj je bilo zabranjeno kao i uz drugim zemljama imati drugačije političko mišljenje. Praško proljeće je ugušeno sa sovjetskim tenkovima...
To si ti cuo tako.
Ali to nije istina.
koliko ja znam u bivsoj Cehoslovackoj su sami komunisti imali razlicita politicka misljenja....nisu jedinstveno mislili niti ne mogu. Ako se netko nije htio pokoravati partijskoj disciplini bio je izbacen iz partije kao danas u Hrvatskoj...ako je netko provao raditi nesto protiv zakona isao bi u zatvor kao danas.

Mogli bi pored osude komunizma i nacizma osuditi i kapitalizam/demokraciju koji spijunira cijeli svijet kao sto je SAD....nije ni to demokratski i to je isto totalitarno kao i ubijanje civila s dronovima, razaranje drzava kao u Iraku..
znanost2000 is offline  
Old 15.11.2013., 15:05   #95
Treba napomenuti, osuda ustaškog zločinačkog režima je neupitna, svi znamo tko i što su bili, i što su radili.

dok se s druge strane veliča jedna nakarad sakrivena iza tzv. antifašizma, iz koje su se hrvati, zajedno, i to uz pomoć i djelovanje nekadašnjih boraca iz NOB-a, oslobodili u krvavom ratu.
Creeping Death is offline  
Old 15.11.2013., 15:09   #96
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
AKo je Slovenija iz Portugala, kako molim te može Jugoslaivja sa Kosovom, Makeodnijom i Bosnom biti ispred, moš misliti
Ti bi morao znati da u ono vrijeme Portugal nije bio u EU.
Portugal je bio fasisticka ali kapitalisticka i smatrana zapadna i bila zestoko anti-komunisticka zemlja koja je bila istrosena ratovima u Angoli i Mozambiku.
Potugalac mi je pricao da za vrijeme Salazara, to jest za vrijeme fasizma u Portugalu morao si prijaviti ako imas u vlasnistvu upaljac.
Ti u svojoj holivudskoj masti mislis da su godine 1980 bile kapitalisticke samo par razvijenih zemalja. Nije tocno.
Maroko je oduvijek bio kapitalisticki, pa Turska, pa cijela Latinska Amerika, tu nikad nije bila komunisticka stranka na vlasti...komunisticke drzave se smatraju samo one u kojima je bila komunisticka partija na vlasti - nemojmo sad iskrivljivati.
Egipat za vrijeme Nassera je bio prijatelj SSSR ali komunisticka partija je bila VERBOTEN.
Indija je isto bila prijatelj SSSR ali nije nikad bila komunisticka...u Indiji imaju oduvijek Komunsticku partiju indije ali nikad nije mogla dobiti znacajniji broj glasova.

Hoce li po ovom europskom zakonu
zabraniti komunisticku partiju indije
koja je odigrala pozitivnu ulogu u indijskom drustvu zato jer ipak koliko toliko sluzi kao neki balans?
Sve komunisticke partije nemaju neku ujedinjenu platformu i te kako se oni razlikuju...

.

Zadnje uređivanje znanost2000 : 15.11.2013. at 15:15.
znanost2000 is offline  
Old 15.11.2013., 15:11   #97
Quote:
znanost2000 kaže: Pogledaj post
To si ti cuo tako.
Ali to nije istina.
koliko ja znam u bivsoj Cehoslovackoj su sami komunisti imali razlicita politicka misljenja....nisu jedinstveno mislili niti ne mogu. Ako se netko nije htio pokoravati partijskoj disciplini bio je izbacen iz partije kao danas u Hrvatskoj...ako je netko provao raditi nesto protiv zakona isao bi u zatvor kao danas.
.
Ljudi su bili izbačeni iz partije,a onda su dobijali otkaze i završili u radnim-koncentracijskim logorima. O čemu ti mantraš?
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Old 15.11.2013., 15:21   #98
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
Ljudi su bili izbačeni iz partije,a onda su dobijali otkaze i završili u radnim-koncentracijskim logorima. O čemu ti mantraš?
To je lazh.
Po ustavu Cehoslovacke je bilo zabranjeno biti bez posla.

U Jugoslaviji ako je netko bio izbacen iz partije nije dobijao otkaz na poslu to je tvoja laz.

U zatvor se islo ako je netko radio protiv drzave, kao i danas u Americi.
Samo nije bila ista definicija.
znanost2000 is offline  
Old 15.11.2013., 15:24   #99
Iz osobnog iskustva znam.
Covjek je bio clan partije, skojevac i ozenio se u crkvi. Izbacili su ga iz partije ali nije izgubio posao i nije zavrsio u zatvor.
Tko tvrdi drugacije debelo laze.

Ali...ako je bio direktor Djure Djakovica koja je bila drzavna kompanija ako je bio clan partije pa se ozenio u crkvi nebi vise bio direktor isao bi na nizi polozaj.
Posao nebi izgubio i nebi isao u zatvor ali nije mogao biti ni direktor drzavne tvrtke.
Nije bilo perfektno ali nije bilo ni kao sto se danas lazhe.

EDIT

U Italiji i Poljskoj si mogao bit clan KP i ozeniti se u crkvi ali ne u Jugoslaviji.
Razloga je bilo zasto je to tako bilo.
Nisu sve KP bile iste...
Vjerujem na Kubi isto mozes biti clan KP i biti vjernik i ozenti se u crkvi.
A u Kini mozes biti clan KP i milioner i slati svoju djecu na Harward i imati nekretnine u Londonu !!!

.

Zadnje uređivanje znanost2000 : 15.11.2013. at 15:35.
znanost2000 is offline  
Old 15.11.2013., 15:27   #100
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Povratak na Banovinu bi mi bio sasvim prihvatljiv

Osim toga, i Staljin je srušio Hitlera, pa ga se ne veliča danas, a ne da će se veličati osobu koja je kao diktator vladala bez izbora 45 godina

Da ne spominjem sam položaj Hrvata u Jugoslaviji
Apsolutno prihvatljivo za koga, Michaele? Za tebe u Slavoniji?

eh,ne sinko, prije blebetas u drugom threadu kako Hrvatski Istrani se izjasnjavaju kao Istrijani a ne Hrvati,a sada uz jednu kavu mi kazes da bi tako nesto bilo apsolutno prihvatljivo?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!

Zaista gdje ti je dosljednost u onome sto lupetas dan i noc,365 dani godisnje na ovome forumu?!?!?!?!?!?!

izgubiti Istru,Kvarner, Zadar, otoke?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!??!?!?!?!?!?!?!?!?!?! ?!?!?!?!?!?

Zaboga, jel ti uopce si svjestan onoga sto govoris!??!?!?!?!?!?!

Tito nije napravio nista ostalim zemljama, zato samo Hrvati i ostali narodi bivse Jugoslavije imaju pravo pljuvati po Titu.
Njemci se ne smiju usudivati pljuvati po Titu. To njih se ne tice. Kako ja ne pljujem i ne zanima me Gedafi,jer on nista nikome nije ucinio van svoje zemlje,tako Njemci se ne smiju mjesati u nasa posla.

I mogu ti reci da mi je drago da smo pretrpili jugoslaviju i sve,ako je to znacilo vratiti matici Hrvatskoj ,njezinu vlastitu OBALU!!!!!!

Zadnje uređivanje PowerLock : 15.11.2013. at 22:59. Reason: uklonjeni pre-emotivni dijelovi posta
Princess Daisy is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:20.