Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.05.2017., 19:15   #101
Quote:
Deere kaže: Pogledaj post
I socijalističkoj propagandnoj mašineriji nije bila strana upotreba 'alternativnih činjenica' u propagandne svrhe. Naravno sve se uvijek odvija radi viših interesa radničke klase, građana, a uvijek je tu i nekakva avantgarda koja predvodi provedbu viših interesa (nedokučivih prosječnom građaninu). Ponekada je avantgarda radničke klase, ponekada je probrana avatgarda kapitalističke klase a ponekada ta rukovodeća avantgarda zaodjene i nacionalni plašt . Svima je zajednička crta da sa vremenom polako izgube doticaj sa ljudima kojima upravljaju - pa počinju sa nebulozama.
Mislim, da se razumijemo - ne tvrdim ništa tipa "gdje je danas laž, tu će sutra biti fašizam". To bi bilo redukcionistički, jer se za pojavu fašizma treba poklopiti mnogo različitih faktora. Jeftine propagandističke fore su nešto poput kanarinca u rudniku - kad se tičica okrene na leđa, jasno ti je da nešto smrdi i da ti je bolje izaći van ako se baš ne želiš nadisati plina.


Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
To je točno.
Ali je nemoguće da ne bude laži, jer ljudi ih vole pa ih ni ne mogu eliminirati.
Ovisni su o njima, krhki temelj njihovog duševnog spokoja.
Jer jedino pravedan sigurno i spokojno živi, njemu laži ne trebaju, zbog čvrstoće svoga duha spreman je momentalno položili život za pravednost, znajući da nije uzaludno.
Hej, eto i tebe!
Kako napreduje pravednički boj protiv paniranih pilećih dinosaura?
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 20:31   #102
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post


Hej, eto i tebe!
Kako napreduje pravednički boj protiv paniranih pilećih dinosaura?
Još 250 300 hdzeovih premijera dok se izmjeni doći će neki koji valja a onda ćemo ih zakonski zabraniti za svagda.
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 19:01   #103
Quote:
The Instruktor kaže: Pogledaj post
Kolega ja kao "neofasist" (ironija) cijenim argument, logiku i izvore, polakse malo. Osjecam da mi lijepite neku etiketu da bi me Vi kao "antifasista" diskretitirali po toj poznatoj metodologiji kao "fasista".
Kao prvo, ja ti nisam kolega. Kao drugo, ne vidim tu nikakvu ironiju. I kao treće, ti sam sebe diskreditiraš i samim time zaslužuješ epitete koji te krase.

Quote:
Malo sam istrazio i proizlazi da nisu pronadjeni dokazi da je to rekao, sto ne znaci da nije. Navodno se organizacija "Churchill Society" ocitovala da nema dokaza da je to rekao (https://en.m.wikiquote.org/wiki/Talk...chill).Odnosno idu u prilog Vasoj tezi.
Što znači da je moguće da oko Jupitera kruži ružičasti jednorog, premda nema dokaza.

Quote:
Internet je pun navoda da je Chutlrchill to rekao, ali i izvora koji tvrde da nije. Tko zna koristiti google moze provjeriti, dakle nisam ja to izmislio samo prenio, ali nisam vidio drugu stranu.
Ti si samo prenio neofašistički mit koji nisi provjerio zato što ti se svidio.
Eto, zato nikada nećemo biti kolege, jer moji kolege su ozbiljni ljudi.

Quote:
Slicni citati pridruzuju se drugima, i ovdje imate reference(https://www.google.hr/amp/quoteinves...i-fascism/amp/).
1. Casopis "LIFE" je 1939. Huey-u Longu pridruzio citat, odnosno na pitanje "Mislite li da ce fasizam ikad doci u Ameriku?", odgovorio je "Naravno! Samo sto ce se zvati antifasizam".
2. U casopisu "Arcon Beacon Jurnal" je 1939. pisalo "Naravno da cemo imati fasizam, samo sto ce se zvati antifasizam"
Trla baba lan.
Ostaje činjenica da si svjesno širio dezinformaciju, a to govori kakva si osoba i kako si pouzdan sugovornik.

Quote:
A naslovnicu "Vijesnika" gdje je bilo pisano da su "lesevi iz Jasenovca stizali prema Zagrebu", odnosno da je Sava tekla uzvodno, za potrebe propagande, imate u dokumentarnom filmu Jakova Sedlara "Jasenovac - Istina", koji je dostupan na youtubeu. Jakov Sedlar nasao je taj casopis ciju je naslovnicu objavio u svom dokumentarnom filmu.
A ta naslovnica Vjesnika je dokazani falsifikat pripremljen za potrebe Sedlarovog neofašističkog filmskog pamfleta.

Quote:
Vjerojatno cete i Sedlara nazvati "neofasistom" jer Vam ne odgovara dokaz koji je u ovome slucaju objelodanjen, to samo pokazuje da Vi kao "antifasista" imate pune ruke posla (ironija).
Kako da mi odgovara dokaz, kada dokaza nema?
A što se tiče Sedlara - da, on jest fašist, to je dokazao svojim brojnim gebelsovskim spinovima.

I još nešto, dečko: fašiste i antifašiste su ti istočno od Hrvatske.
Koliko imaš iz hrvatskog, ako nije tajna?
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 08:51   #104
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Kao prvo, ja ti nisam kolega. Kao drugo, ne vidim tu nikakvu ironiju. I kao treće, ti sam sebe diskreditiraš i samim time zaslužuješ epitete koji te krase.



Što znači da je moguće da oko Jupitera kruži ružičasti jednorog, premda nema dokaza.



Ti si samo prenio neofašistički mit koji nisi provjerio zato što ti se svidio.
Eto, zato nikada nećemo biti kolege, jer moji kolege su ozbiljni ljudi.



Trla baba lan.
Ostaje činjenica da si svjesno širio dezinformaciju, a to govori kakva si osoba i kako si pouzdan sugovornik.



A ta naslovnica Vjesnika je dokazani falsifikat pripremljen za potrebe Sedlarovog neofašističkog filmskog pamfleta.



Kako da mi odgovara dokaz, kada dokaza nema?
A što se tiče Sedlara - da, on jest fašist, to je dokazao svojim brojnim gebelsovskim spinovima.

I još nešto, dečko: fašiste i antifašiste su ti istočno od Hrvatske.
Koliko imaš iz hrvatskog, ako nije tajna?
Los sam bio iz hrvatskog jezika 2-3 u osnovnoj i srednjoj . Na faksu nisam imao hrvatski, a vidim da si uzimate za pravo reci sto ja mislim "svjesno sirite dezinformaciju".

Tek sam poceo ucit, a odabrao sam forum.hr za ucenje

Ali osjetim fasisticki nastrojene forumase prema mome ne znanju. A uvijek priznam pogresku.
The Instruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 12:00   #105
Najveći fašisti su upravo oni koji se predstavljaju antifašistima i o tome urlaju na sve strane pogotovo ovdje u Hrvatskoj, koji se zaklinju u nekakve slobode a zapravo žele ukinuti tragove zdravog razuma. Fašisti su bili takozvani "osloboditelji Zagreba 45 koji su prije toga ubijali nevine ljude, djecu i bebe. Fašist je bio tito iako je tvrdio suprotno, staljin je bio fašist i on je svakog svog protivnika nazivao fašistom a zapravo su i jedni i drugi bili veliki zločinci.
kocelot is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 13:38   #106
Quote:
kocelot kaže: Pogledaj post
Najveći fašisti su upravo oni koji se predstavljaju antifašistima i o tome urlaju na sve strane pogotovo ovdje u Hrvatskoj, koji se zaklinju u nekakve slobode a zapravo žele ukinuti tragove zdravog razuma. Fašisti su bili takozvani "osloboditelji Zagreba 45 koji su prije toga ubijali nevine ljude, djecu i bebe. Fašist je bio tito iako je tvrdio suprotno, staljin je bio fašist i on je svakog svog protivnika nazivao fašistom a zapravo su i jedni i drugi bili veliki zločinci.
Slazem se, samo bi dodao da se uz to izmotavaju kada trebaju reci sto je to "fasizam". A posto to ne znaju love neistomisljenike u mutnom.

A tim "antifasistima"="fasistima" je protivnik dobro postavljeno pitanje, neka cinjenica, zdrav razum i zdrava diskusija bez etiketa.

A za razliku od mene "neofasizma", kako me zovu (vidi se u iznad navedenim postovima), nikada "ne pogrijese" i nikada ne priznaju pogresku za razliku od mene "neofasidta".
The Instruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 14:37   #107
Quote:
The Instruktor kaže: Pogledaj post
Slažem se, samo bih dodao da se uz to izmotavaju kada trebaju reći što je to "fašizam". A pošto to ne znaju, love neistomisljenike u mutnom.
Pa zna se što je fašizam. To je oblik totalitarizma. U totalitarnim režimima vladajuća stranka:

- onemogućava djelovanje oporbe
- ograničava političke i građanske slobode
- na surov način podvrgava društvo svojoj kontroli
- ima dikatatorskog vođu i stvara kult vođine ličnosti
- indoktrinira narod s ciljem široke potpore autoritarnom režimu
- ima stranačke poluvojne odrede kojima se obračunava s oporbom
- nepoćudne zatvara u koncentracione logore
- provodi genocid nad pojedinim etničkim skupinama proglasivši ih nižim rasama
- sredstvima masovnog informiranja potiče ratobornost u narodu
- ima gotovo potpunu kontrolu u gospodarstvu
- enormno jača vojne snage
- stranačku ideologiju uzdiže do političke religije u cilju veće vjernosti režimu i "karizmatičnom" vođi
- vodi agresivnu, ekspanzionističku vanjsku politiku radi mijenjanja granica i nove podjele svijeta.
Shain is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 15:31   #108
Quote:
The Instruktor kaže: Pogledaj post
Los sam bio iz hrvatskog jezika 2-3 u osnovnoj i srednjoj . Na faksu nisam imao hrvatski, a vidim da si uzimate za pravo reci sto ja mislim "svjesno sirite dezinformaciju".

Tek sam poceo ucit, a odabrao sam forum.hr za ucenje

Ali osjetim fasisticki nastrojene forumase prema mome ne znanju. A uvijek priznam pogresku.
Druga generacija gastarbajtera?

Zašto misliš da je okej podučavati Hrvate o tome tko je bio Tito i što je bio samoupravni socijalizam? Skromnost je vrlina, znaš.

Želiš li dati konstruktivni doprinos temi, možeš opisati kako građani zemlje u kojoj živiš doživljavaju fašizam.
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 17:10   #109
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Druga generacija gastarbajtera?

Zašto misliš da je okej podučavati Hrvate o tome tko je bio Tito i što je bio samoupravni socijalizam? Skromnost je vrlina, znaš.

Želiš li dati konstruktivni doprinos temi, možeš opisati kako građani zemlje u kojoj živiš doživljavaju fašizam.
Nisam gasterbajter niti mi je jasno zasto je to bitno za diskusiju. Nisam "fasisticki" nastrojen prema "gasterbajterima" ako to pitate.

Mislim da je bilo koga dobro poucavati o bilo cijoj povijesti na bilo kojem dijelu planete Zemlje, a pogotovo nas hrvate o prostoru u kojemu smo zivjeli. A prihvacam da je nekima u interesu da se o tome ne prica.

Pa ja preko foruma i nastojim doci do odgovora kakav ljudi na imaju pogled na fasizam. A diskusija daje odgovor da su pogledi oko toga sto je "fasizam" razliciti. Ja dam dao medjunarodne i domace definicije, a vrijedne doprinose dali su i kolege na forumu, koji su vise ili manje uskladjeni s medjunarodnim izvorima.
The Instruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 17:19   #110
U demokraciji.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 21:17   #111
fasizam pocinje u ideji da je pojedinac nebitan i da odredena klika ima pravo odlucivati sto je najbolje za kolektiv
uostalom, znamo koji je simbol "fashio" - snoplje uvezano u sjekiru
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 18:35   #112
Fašizam počinje tamo gdje su socijalna davanja prevelika pa se stanovništvo više ne može niti prehraniti i primorano je da se snalazi bez tuđe pomoći i tamo gdje je pojedinac u potpunosti asocijalan kao proizvod liberalizma kao da je sam na svijetu. Uglavnom,ekstremne ideje sa centra i ljevice automatski povlače i ekstremnu ideju sa desnice. Pavelić kada je pisao o fašizmu i boljševizmu (Strahote zabluda,pdf na internetu,poglavlje na kraju knjige) ,pisao je o krahu liberalne ideje gdje se sve svelo na par dobrostojećih slojeva koji su se zabavljali i siromašnu većinu koja dolaskom fašizma više ne bi životarila kao proleter u Rusiji već bi svi narodni slojevi bili zadovoljeni.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:34.