Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.03.2017., 13:51   #461
Quote:
silvestar13 kaže: Pogledaj post
Da, da stavit cu najlon obavezno. Necu ici sa staflama, mislio sam osb direkt na thermotec. vjerojatno cu ici na 2 sloja. Znam za fermacel ali je jako skup. To mi je stan. Zasto?
ps: znam da bi mogao sam ali me frka
Ako je stan onda stavi svakako 2 sloja ploča ( ukršteno , ak kužiš kaj hoću reči ). Kak planiraš miješat Thermotec ? Mašinom za glazuru ili ? Uglavnom ako idu ploče stavi na 200 L stiropora vreču ( 15 kg ) Thermoteca i dodaj još 2 kile. Ne gubiš zvučnu izolaciju a dobiješ veće tlačno opterečenje.
Da u pravu si , malo su te cijene za fermacel nabildane.

Kompa ja sam sam sebi postavio cca. 25-30 kubika Thermoteca. Imao sam mašinu jer bi crknuo ručno. A nikada to nisam radio. Smiksao sve u mašini , isprazni mašinu , zaustavi je ,poravnam THe i opet tako. Nemaš kaj fulat. Ako trebaš još kakav info u vezi The pitaj.
Na mjestu gdje misliš glazuru stavit slobodno možeš ići sa 12 kg Thermoteca na 200L stiropora. ja sam negdje i sa manje išao. Sve je ispalo odlično.

Zadnje uređivanje bricki : 25.03.2017. at 14:32.
bricki is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 09:21   #462
bok,
koja je prosječna težina estriha debljine 5 cm? Trebao bih odraditi prvenstveno zvučnu izolaciju prema susjedima ispod mene, pa bih išao na 2 cm TP vune + 4,5-5cm estriha.
Da li "mont" (fert) ploča to može nositi? Prije toga je tu bilo 2-3 cm kvarcnog pijeska + neka šperploča (sliči OSB, samo je ovo rađeno krajem '60-tih) pa parket?
Aries_71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 19:42   #463
Quote:
Aries_71 kaže: Pogledaj post
bok,
koja je prosječna težina estriha debljine 5 cm? Trebao bih odraditi prvenstveno zvučnu izolaciju prema susjedima ispod mene, pa bih išao na 2 cm TP vune + 4,5-5cm estriha.
Da li "mont" (fert) ploča to može nositi? Prije toga je tu bilo 2-3 cm kvarcnog pijeska + neka šperploča (sliči OSB, samo je ovo rađeno krajem '60-tih) pa parket?
Težina cementnog estriha d=5(cm), =125 (kg/m2
BatmanBg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 00:04   #464
Ako je FERT rađen kako treba, nosi glazuru bez problema. Jer je i proračunat da nosi glazuru.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 09:49   #465
vjerujem da je FERT odrađen korektno jer je cijela kuća u jako dobrom stanju.
Hvala obojici na odgovorima
Aries_71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 15:00   #466
stavljam na ovu temu, ako sam fulao, molim premjestite.

struja gotova, požbukano!
došla na red glazura!
Pitanje:
cijevi za radijatore ću si provuć kroz glazuru, međutim zanima me na koju visinu da izvučem cijevi na mjestima di će mi biti radijatori?
Da pokušam bolje objasniti - ne želim da mi cijevi za radijatore idu ''iz poda'', nego želim da idu ''iz zida''.
Kao što sam napisao, već je požbukamo, ali planiram flexom izrezat utor za cijevi na zidu, samo ne znam na koju visinu da ostavim cijevi - predpostavljam da sve ovisi o odabiru radijatora, međutim još uvijek ne znam koje ću radijatore! postoji li neka univerzalna 'visina''.
Da li je dobra opcija izrezati flexom minimalno po zidu, pa nakon kupnje radijatora prorezati koliko treba?

hvala svima na pomoći unaprijed!
mesojed is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 15:18   #467
Pa to si okvirno možeš i sam odrediti.
Ako imaš visinu klupčica prozora recimo 90 cm, a radijator visine 60 cm - idi na 15 cm od poda- da podjeliš tu visinu : pod-15cm-radijator-15cm-prozor

Ja bi tako recimo

Zadnje uređivanje Majstor : 17.10.2017. at 21:04. Reason: Post na koji direktno odgovaraš - pišeš ne treba quotati!
nidi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 15:25   #468
Pitanje,

Novogradnja- u projektu mi stoji 8 stiropora + 7 estrih.
Pitali majstori (da si odrede nulu) na koliko ćemo. Ja im velim 4+6.

Dali sam pogriješio ?


Mislim da je ovo iz projekta stvarno bilo previše. to ispada 8+7+2(pločice ili laminat) 17 cm u visinu.

- i kasnije reko to nadzornom, veli on pa tako se najčešće i radi. To Arhitekti moraju pisati jer im projekt inače neće proči, kao takvi su zahtjevi.

Jer ovako osim što duplo skuplje ispada nevidim čemu toliko na pod stavljati.
Inače, trakasti temelji su mi dignuti od tla 50 cm i ispunjeno sve batudom i šuderom kako ide.
nidi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 16:12   #469
opet ja s nekoliko dilema - trebamo riješiti pod, imamo cca 6,5 - 7 cm visine (u ovu visinu nije uključen završni sloj tj. laminat/pločice), kroz pod moraju ići cijevi grijanja (radijatori, nije podno grijanje).

Moja (laička) ideja je bila 2 cm kamene vune (TP od Knaufa ili sl.) + 4,5-5 cm klasičnog estriha.
Ono što me brine, ako cijevi ubacimo u estrih, estrih će ispucat jer neće biti dovoljno debljine iznad cijevi, ili?

Moj majstor mi sugerira da ne kompliciramo puno i sve odradimo s kvarcnim pijeskom i OSB pločama - nemam pojma kako to izgleda, ali čisto subjektivno ne mogu vjerovat da je to OK rješenje, tj. da neće doći do ugibanja i "curenja" pijeska negdje sa strana (a pretpostavljam da to predlaže jer je njemu tako najlakše).

Napominjem da mi termo izolacija nije bitna (2. kat) već želimo dobiti na zvučnoj izolaciji + iznivelirat pod da sve bude ravno (spavaća soba + dnevni boravak: 10mm laminat+5mm one zelene podloge, kuhinjska niša: pločice)


Molio bih mišljenja i komentare na obje varijante
Aries_71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 22:11   #470
Quote:
nidi kaže: Pogledaj post
Pitanje,

Novogradnja- u projektu mi stoji 8 stiropora + 7 estrih.
Pitali majstori (da si odrede nulu) na koliko ćemo. Ja im velim 4+6.

Dali sam pogriješio ?


Mislim da je ovo iz projekta stvarno bilo previše. to ispada 8+7+2(pločice ili laminat) 17 cm u visinu.

- i kasnije reko to nadzornom, veli on pa tako se najčešće i radi. To Arhitekti moraju pisati jer im projekt inače neće proči, kao takvi su zahtjevi.

Jer ovako osim što duplo skuplje ispada nevidim čemu toliko na pod stavljati.
Inače, trakasti temelji su mi dignuti od tla 50 cm i ispunjeno sve batudom i šuderom kako ide.
Nisi spomenuo hidroizolaciju. Čisto napominjem. Staviš 5 cm stiropora, najlon pa 4,5-5 cm glazure i miran si. 4,5 cm glazure ti je maks dosta. Nema potrebe više. Kod mene je 4,5 cm i sve ok.

Quote:
Aries_71 kaže: Pogledaj post
opet ja s nekoliko dilema - trebamo riješiti pod, imamo cca 6,5 - 7 cm visine (u ovu visinu nije uključen završni sloj tj. laminat/pločice), kroz pod moraju ići cijevi grijanja (radijatori, nije podno grijanje).

Moja (laička) ideja je bila 2 cm kamene vune (TP od Knaufa ili sl.) + 4,5-5 cm klasičnog estriha.
Ono što me brine, ako cijevi ubacimo u estrih, estrih će ispucat jer neće biti dovoljno debljine iznad cijevi, ili?

Moj majstor mi sugerira da ne kompliciramo puno i sve odradimo s kvarcnim pijeskom i OSB pločama - nemam pojma kako to izgleda, ali čisto subjektivno ne mogu vjerovat da je to OK rješenje, tj. da neće doći do ugibanja i "curenja" pijeska negdje sa strana (a pretpostavljam da to predlaže jer je njemu tako najlakše).

Napominjem da mi termo izolacija nije bitna (2. kat) već želimo dobiti na zvučnoj izolaciji + iznivelirat pod da sve bude ravno (spavaća soba + dnevni boravak: 10mm laminat+5mm one zelene podloge, kuhinjska niša: pločice)


Molio bih mišljenja i komentare na obje varijante
Stavio sam cijevi za podno u 4,5 cm glazure i nema niti jedne pukotine. Za armaturu sam stavio PP vlakna.

Kvarcni + OSB ... kada postaviš letve za OSB morat ćeš ih piliti ( gubiš stabilnost) da bi cijevi provlačio od točke A do točke B kako je več isplanirano.
bricki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 18:25   #471
Quote:
bricki kaže: Pogledaj post
Stavio sam cijevi za podno u 4,5 cm glazure i nema niti jedne pukotine. Za armaturu sam stavio PP vlakna.

Kvarcni + OSB ... kada postaviš letve za OSB morat ćeš ih piliti ( gubiš stabilnost) da bi cijevi provlačio od točke A do točke B kako je več isplanirano.
nije podno grijanje, već idu PEX cijevi od 1/2" do zidova - mislim da im je vanjski promjer cca 22mm (nisam sad 100% siguran) - zato se brinem da ne dođe do pucanja estriha?
Aries_71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 18:29   #472
Quote:
bricki kaže: Pogledaj post
Stavio sam cijevi za podno u 4,5 cm glazure i nema niti jedne pukotine. Za armaturu sam stavio PP vlakna.

Kvarcni + OSB ... kada postaviš letve za OSB morat ćeš ih piliti ( gubiš stabilnost) da bi cijevi provlačio od točke A do točke B kako je več isplanirano.
nije podno grijanje, već idu PEX cijevi od 1/2" - mislim da im je vanjski promjer cca 22mm (nisam sad 100% siguran) pa zato brinem da ne dođe do pucanja estriha?
Aries_71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 18:14   #473
Quote:
Aries_71 kaže: Pogledaj post
nije podno grijanje, već idu PEX cijevi od 1/2" - mislim da im je vanjski promjer cca 22mm (nisam sad 100% siguran) pa zato brinem da ne dođe do pucanja estriha?
Stavi vlakna umjesto armaturne mreže i siguran si. Ja sam isto cijevi od razvodnog ormara do radijatora malo prošarao po podu.Znači nije klasično podno. Evo pune 4 godine u prizemlju i na katu bez ijednog problema.
bricki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 07:11   #474
Majstor mi sugerira da radim estrih odnosno pod u kupatilu 1cm niže od ostatka kuće, kao zbog poplave, jel' to ima smisla?
LaVita e bella is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 08:09   #475
Naravno. Iako bi bili preporučljivi i temelji od 3 metra ako se obližnja rijeka izlije.

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 08:53   #476
Talking

Ako se kužim u sarkazam onda ne? Ili ipak da Meni to zvuci bezveze, prakticki imas skalin u sred kuće Pa ima sinfon na podu? More se ako bas treba stavit neki kameni parg?
LaVita e bella is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 09:58   #477
Pa ak staviš prag tek ćeš onda imat "skalin" i to u oba smjera...

Pod se u kupaoni standardno stavlja malo niže. Sad jel to pomaže u slučaju havarije, ne znam, al sigurno ne odmaže. Sifon na podu ti nije nikakva garancija da će voda ići direkt u njega ako krene curit malo više ili se izlije iz vešmašine. Ovaj zub ipak vjerojatno uspije zadržat vodu da se ne razlije po ostatku stana, dok sifon za to vrijeme odrađuje svoje... Pogotovo ima smisla ako ti je parket odmah ispred kupaone, što najčešće nije jer je tu hodnik popločen pločicama (iako sam vidio svojim očima i hodnik s parketom)...

Uglavnom, ne zamaraj se s time. Cijeli život, gdje god da sam živio, pod u kupaonici je bio cm niži i doslovno nikad nisam zapeo za njega.
mario_bla is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 11:58   #478
Ja sam sve radio u nivou..super je kada je sve u jednom nivou.
Razmisljati sto bi bilo kad bi bilo nema smisla.
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 12:17   #479
Tako je, sve u ravnini, moderna gradnja A ne neke stvari kako su se radile prije za situaciju sta bi bilo. Pravilno dimenzioniran podni sifon mora odvesti svu vodu. Kao sto tus kanalica mora uvijek imati protok veci od onoga sto izlazi iz tusa. Sve se to dimenzionira i ako je napravljeno kako spada moze biti sve u ravnini, sto je definitivno nemjerljivo ljepse.
Mekto is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 12:32   #480
taj "nekada" je u biti bio ozračnik i nije on imao ulogu skupljanja vode u slučaju "poplave" već da odvodi "dišu", tj. da nedolazi do potlaka i da ne vraća smard u prostor.

Danas se taj ozračnik izvodi pod krov, tako sam ja sebi izveo u kupaoni dvorišne kuće, dok mi je u kući taj centralni koji se nekad tako radio, sada 20+godina.

Također sam ugradio http://instyle.hr/artikl/advantix-tu...nasadnikom-er4

i tuširam se na pločicama bez donje kabine ... samo staklena okolo direkt fiksirana na pločice
VW BUG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:40.