Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.08.2007., 22:30   #21
polj. zemljište

Sorry, možda malo kasnim, ali sam baš u situaciji da imam oko 8ha zemljišta za prodaju; dođe ti kao cijelo seosko gospodarstvo- kuća, sjenik, bunar, struja, telefon, 5km od željeznice, 5km od rijeke Dobre, čista seoska priroda...
E sad, poanta je što je parcelirano, ali tako da je po 5-6 parcela jedna pored druge, tako da ispadne kao jedna, a sve su na udaljenosti od najviše 5min hoda... Kuća oko 100 g. stara, prava stara seoska, okućnica, voćnjaka X2, a da ne zaboravim da je od tih 8ha 2ha šume...
Procijenjeno je na 2EUR po kvadratu, što bi ukupno bilo oko 160.000,00EUR.
Na poljima uspijeva skoro sve, a kuća kome se ne sviđa, može je srušiti pa sagraditi novu, ne treba mu dozvola (računam ako netko ima para za zemljište, ne bi mu bio problem ni sagraditi novu manju kućicu...)
Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 22:40   #22
a koja je zapravo poanta tvog posta?

nisu ovi mali oglasi
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2007., 10:11   #23
Quote:
johnny_B. kaže: Pogledaj post
Sorry, možda malo kasnim, ali sam baš u situaciji da imam oko 8ha zemljišta za prodaju; dođe ti kao cijelo seosko gospodarstvo- kuća, sjenik, bunar, struja, telefon, 5km od željeznice, 5km od rijeke Dobre, čista seoska priroda...
E sad, poanta je što je parcelirano, ali tako da je po 5-6 parcela jedna pored druge, tako da ispadne kao jedna, a sve su na udaljenosti od najviše 5min hoda... Kuća oko 100 g. stara, prava stara seoska, okućnica, voćnjaka X2, a da ne zaboravim da je od tih 8ha 2ha šume...
Procijenjeno je na 2EUR po kvadratu, što bi ukupno bilo oko 160.000,00EUR.
Na poljima uspijeva skoro sve, a kuća kome se ne sviđa, može je srušiti pa sagraditi novu, ne treba mu dozvola (računam ako netko ima para za zemljište, ne bi mu bio problem ni sagraditi novu manju kućicu...)
ne znam kakva je kuća i koliko vrijedi ali samo poljoprivredno zemljište ne može
nikako biti 2€/m2 jer bi to značilo 20 000€ po hektaru

drugim rječima, kad bi to bila čudotvorna zemlja na kojoj pšenica sama raste i sama se žanje sa 0 kn tvojih troškova, kupnja bi se isplatila nakon 25-30 godina

kad bi uz zemlju došle i čudotvorne krave koje bi je same obrađivale, same se muzle i same izgradile štalu,sa 0kn tvojih troškova, zarada od mlijeka bi pokrila troškove zemlje za 10 godina

za poljoprivrednu zemlju nikad nećeš traženu cijenu a ne znam baš možeš li je prodati kao gradilišta
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2007., 22:38   #24
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
a koja je zapravo poanta tvog posta?

nisu ovi mali oglasi
Sorry ako je ispao oglas, nije trebalo. Samo sam htio opisati situaciju kakva je, i raspitati se za opcije i informacije. Hvala "dk1" na odgovoru, jer ni sam ne znam kome više vjerovati po pitanju cijene, tko me želi zahebati, pa poslije zaraditi na meni ili mi se smijati iza leđa. Oglasi znam gdje se predaju, i napravio sam to milijun puta, ali ljudi bi to platili neku sitnicu, pa onda uložili i zaradili 10-20 puta više; ne kažem ništa, tko ima smisla za biznis i investiranje, svaka mu čast, ali ne želim da poslije lupam glavom o zid kad shvatim da me netko preveslao kao malog majmuna!
Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2007., 23:00   #25
čuj, prvo moraš saznati jednu star

a to je da li je to tvoje zemljište u zoni građenja ili nije

to što se vodi kao poljoprivredno ne znači ništa, vrlo veliki postotak zemljišta u HR se vodi ko oranice, šume, livade i kojegod već kategorizacije postoji

ako je u zoni građenja (provjeri u prostornom planu doičnog područja) onda priča poprima sasvim druge obrise.....to je zapravo onda građevno zemljište, onda bi jednog dana moglo zlata vrijediti, a 2€/m2 ti je samo odnos trenutne ponude i potražnje, što ne znači da se isto neće mijenjati

a ako je van zone građenja, onda je ta cijena od 2e/m2 vrhunska, jer ovdje kod mene (okolica zg) ista se prodaje samo da se proda, max 0,5-0,7€/m2
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2007., 22:05   #26
cijena zemljišta

Edgaru...
Ma znam ja to, ali to ti je dolje selo u kojem postoji milijun kuća, a ako gradiš novu, valjda nitko do sad nije tražio nikakvu dozvolu. Sve je poljoprivredno zemljište, osim što ne znam kako se vode parcele na kojima su kuće, jer nikada nisam vido građevinsku ili lokacijsku za moju kuću niti me je itko ikada to tražio.
E sad, pošto je niknulo par novih kućica, pretpostavka je da nitko od njih nije tražio dozvolu jer smatraju kako je to njihovo zemljište pa mogu s njim što hoće...
Danas smo bili ja i frend, on bi sebi uzeo jednu parcelu za viksu, i opće ga ne brine dozvola, a opet s druge strane, ako se kuće grade, u zoni je građenja, a ne možeš ljudima livadu ili oranicu predstaviti kao građevinsko zemljište...
Znam da je država plaćala 2EUR po m2 kad je otkupljivala parcele koje su im trebale za gradnju autoceste, i toliko mi je bilo žao što nije trasa prešla preko moje neke parcele, jer je valjda najmanja koju imam u tom dijelu oko 3.500m2...
Ježi ga, buraz, to ti je sudbina...
Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2007., 22:14   #27
nakon što dobiš lokacijsku i građevinsku ide prenamijena zemljišta i nekakvo poljoprivredno se pretvara u građevno

u startu sva su zemljišta poljoprivredna, samo ciena ovisi jel jesu ili nisu u zoni građenja
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2007., 22:34   #28
Ma to znam, ali prenamjena je tamo u prosjeku oko par tisućica valute za parcelu od kojih 3-5.000 m2.
Jednom mi je jedan lik ponudio kao on meni 20.000 EUR za prenamjenu zemljišta u građevinsko, a ja ću to njemu kao vratiti... Mogu misliti s kojim kamatama!!!
Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2007., 22:59   #29
misliš, 20k za lokacijsku, građevinsku i prenamjenu...........
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2007., 23:14   #30
Ne, samo da se poljoprivredno prenamjeni u građevinsko. A kad se skupe parcele teritorijalno pogodne za gradnju ispadne oko 4-4,5 ha zemljišta. Za lokacijsku i građevinsku bi se ja poslije trebao sam brinuti, ili netko tko bi i zemlju kupio...
A da ne govorim još i o priključcima... UŽAS!!!
Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 08:47   #31
dobro, imaš veliku površinu, inače to ne bi trebala biti takva cifra

a i sama ta prenamjena ne treba tebe brinuti već onoga tko kupuje, jer ako kao što ti kažeš on mora voditi brigu oko lokacijske i građevinske onda je i prenamjena njegova briga, jer jedno bez drugoga nejde

prov lokacijska, onda prenamjena, ne obrnuto
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 23:03   #32
Oko cijene sam se dvoumio jedno vrijeme, a onda pročitao par oglasa, kontaktirao par agencija, i na kraju, uz procjenu, dobio istu cijenu kao onu što je država plaćala- dakle 2EUR/m2. Ja to mgu spustiti na najniže 1,5EUR/m2, ali ispod te cijene za mjesto koje će se, izgleda opet početi razvijati i postajati sve zanimljivije kako našim, tako i stranim ulagačima, ja ne mogu ići... pa makar čekao još 5 godina...
Možda sam malo nerazuman ili nelogičan po pitanju cijene, ali to je kao prvo moje, a na kraju krajeva, svi želimo, ako mislimo zaraditi, misliti prvenstveno na sebe...
Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 08:25   #33
prijatelju, pročitaj ovo http://www.vecernji.hr/newsroom/news...44568/index.do
mislim da je ovako nešto jedina tvoja šansa
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 23:36   #34
Pa gle, da me nešto takvo pokenja, bio bi valjda najsretnija osoba na svijetu...
Sad dolje kod mene misle graditi akumulacijsko jezero, valjda još neke ceste i Bogzna što još... a ja samo Boga molim da im treba moja zemlja, pa makar i pola... Hvala na stranici...
Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 16:18   #35
Evo da se i ja uključim.I ja imam poprilično zemlje i sličan problem.Naime,s obzirom da ništa nije bilo građevinsko,a nema baš neku perspektivu za poljoprivredu,nego za turizam i sl.moj stari je morao zicat i svađat se sa gospodama u foteljama da mu barem mali djelić stave u građevinsko.I to strogo 100 m dalje od Mrežnice jer kao ne smije se narušavati priroda i sl.A kad ono na suprotnoj strani rijeke građevinske se dobivaju kao od šale.Pa šta na drugog strani obale ne vrijedi ta njihova zaštita rijeke.Ali ja mislim da oni pucaju na to da mi to jeftino prodamo kao poljoprivredno zemljište,a oni da kasnije u tome vide dobar biznis,razvoj turizma i u duplo veće cijene zemljišta i naravno ode lova u njihov džep.Zato oni koji imaju dosta zemlje na zanimljivoj lokaciji a da im nije hitno za lovu nemojte to još prodavati,puno se raspitajte okolo i vjerujte samo sebi,a ne drugima,jer kad su u pitanju nekretnine prevarili bi vas i oni kojima najviše vjerujete.Znam to iz vlastitog iskustva.Pokušali su,ali im nije uspijelo.Cijene neće pasti,mogu samo narasti.
I sad jedno pitanje: kako da prodam poveće poljoprivredno zemljište koje ima perspektivu za građevinsko,gdje bi mogla naći ljude koji bi znali u tome prepoznati kvalitetu i bogatu budućnost?Oglasnici i razne agencije ne funkcioniraju jer tamo su sve mali kupci i preprodavači,to sam već isprobala.
Mozda nisam dobro postavila pitanje,ali neka mi netko pokuša pomoći.Skupljam informacije sa svih strana,pa možda i bude nešto pozitivno od svega toga.
HELENA KA is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 17:24   #36
kuce se mogu graditi i na poljoprivrednom zemljistu.. procitajte zakon
__________________
istina o EU
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 23:37   #37
za neobanned:
PLEASE reci koji zakon i gdje ga na NET-u mogu naći, jer me stvarno zanima da se i ja obogatim, bar malo...
PUNO TI HVALA!!!
Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 23:49   #38
rekao sam ti već, sva zemljišta su nekad bila pojopivredna, oranice, šume itd

neka (tj. večina njih) su to i danas

ali to ne znači da se na njima ne može graditi

ako s ezemljište nalazi unutar zone građenja po urbanističkom tj. prostornom planu onda lako može postati građevno; potrebno je napraviti prenamijenu zemljišta

ona se ne može sao tak napraviti, kad se ti sjetiš, već tek kada radiš promjene u prostoru tj. namjeravaš graditi

dakle, kreće se od lokacijske, preko građevinske, kad nju dobiješ dobiješ rješenje o prenamijeni i uplatnicu

dakle, nek te to ne brine što piše da je poljoprivredno.

jedino bi te trebalo brinuti da li s enalazi unutar zone građenja

ak se ne nalazi - nemaš sreće

a ak se nalazi možeš ga slobodno u prodjai tretirati kao građevno zemljište

kao građevno se trenutno vode sam ona za koje postoje barem lokacijske dozvole

i počni sa zakonom o građenju, na koji se veže navodno još 12 pravilnika, uredbi i ostalih podzakonskih akata

ii prebaci se na podforum stanovanje, tmaimaš podosta tema o tome, ali prije toga mi se javi na pM da ti objasnim kako čitati tamošnje upise
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 03:03   #39
glede gradnje na polj. zemljištu, na 1000m2 može se izgradit objekt od 20m2. vi biste trebali odlučit (jony i helena) dal prodajete poljoprivredno zemljište ili pak neko drugo zemljište; građevinsko, moguće građevinsko itd. ako vi danas prodajete m2: e1,5,10, a za godinu, pet ili deset to naraste x5,10,ne znači da vas je neko prevario. prodajete po cijeni danas. za polj. zemljište je to previsoka cijena, o tomu smo raspravljali na forumu par tema unatrag. ako prodajete polj. zemljište, javite, zainteresiran sam. nedavno sam bio na odmoru u g. kotaru, jako lijepo. jony, tvoja zemlja je tu negdje?
spiderwoomen is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 09:13   #40
Ak je poljoprivredno onda se prodaje kao poljoprivredno, a ne kao građevinsko.

To je isto kao da nekom prodaš sjeme za jabuku i naplatiš mu unaprijed sve jabuke koje će izrasti na drvetu.

Mislim koja logika.

Nažalost pun oglasnik je takvih koji žele prodat muda pod burbrege.
raff34 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:43.