Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2005., 00:31   #1
80% brakova i veza PREKIDAJU ZENE !

ne sjecam se gdje, ali dobro znam da sam procitao negdje neku studiju koja govori da 80% brakova i veza PRVE prekidaju zene

ali i bez studije se to moze uociti i oko nas


1) kako to komentirate... je li to dobro ?lose? ni dobro ni lose? i dobro i lose

2) kako je kod vas bilo (kod mene savrsena ravnoteza tj 50% prema 50% )

3) kako oko vas ?(prijatelji ? rodbina? ko je prvi prekinuo ?


molio bih TAJANSTVENOG jahaca da strucno prokomentira ovu zanimljivu anomaliju
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2005., 01:01   #2
evo ti jos neke zanimljive statistike za komentiranje

Median age at first marriage:
Males: 26.9
Females: 25.3
Median age at first divorce:
Males: 30.5
Females: 29
Median age at second marriage:
Males: 34
Females: 32
Median age at second divorce:
Males: 39.3
Females: 37
Likelihood of new marriages ending in divorce in 1997: 43%
Percentage of first marriages that end in divorce in 1997: 50%
Percentage of remarriages that end in divorce in 1997: 60%
Percentage of women whose parents were divorced who get divorced within 10 years as of 1995: 43%
Percentage of women whose parents stayed together who get divorced within 10 years as of 1995: 29%
Percentage of couples living together for more than five years who eventually marry as of 1995: 70%
Drop in standard of living of females after divorce as of 2000: 45%
Percentage of parents who had never married in 1998:
Males: 35%
Females: 42%
Married women earning at least $5,000 a year more than their husbands: 8.408 million (14.9% of all married women)
Unmarried women earning at least $5,000 a year more than their partners: 821,000 (21.5% of unmarried couples)
Married men earning at least $5,000 a year more than their wives: 33.228 million (58.8% of all married men)
Unmarried men earning at least $5,000 a year more than their partners: 2.099 million (54.9% of unmarried couples)
Percentage of smokers who had been divorced in 1997: 49%
Percentage of nonsmokers who had been divorced in 1997: 32%

izvor
monolit x is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2005., 12:30   #3
Re: 80% brakova i veza PREKIDAJU ZENE !

Quote:
parsifal kaže:
ne sjecam se gdje, ali dobro znam da sam procitao negdje neku studiju koja govori da 80% brakova i veza PRVE prekidaju zene

ja sam u onih 20%
uglavnom
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2005., 12:24   #4
zato što su obično žene te koje imaju 'muda' izreći da veza ne štima i da bi prekid

muški su kao jači i dominantniji spo, ali moš si mislit...znam za milijun primjera, a i iz vlastitog iskustva, da sve poteze zapravo trebaju povući žene...

muški - em ne promišljaju o vezi, ne analiziraju, em su inertni, skloni 'lijenosti'.....zakukulje se u neku vezu...nije im baš sve superduper i bajno, ali njemu nebi u sto godina iz guzice u glavu došlo da prekine...kaj, pa niš mu bitno ne fali?


i ne samo prekidi...ja sam uvijek inicirala i prekide i pomirenja (čak jednom i zato jer sam vidjela da on to jako hoće, ali nekak ne može izreći) i inicirala casual seks poslije prekida i svašta...
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2005., 13:04   #5
Pa...ako pretpostavimo da večina brakova propada ili zbog nevjere ili zbog obostranog neslaganja onda bi se moglo zaključiti da su muškarci skloniji nevjeri od žena!!
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2005., 13:56   #6
Quote:
u prolazu kaže:
Pa...ako pretpostavimo da večina brakova propada ili zbog nevjere ili zbog obostranog neslaganja onda bi se moglo zaključiti da su muškarci skloniji nevjeri od žena!!
to s nevjerom mi nikad nije bilo jasno

pa ako je neki muskarac nevjeran on je nevjeran s nekom zenom pa je nevjera 50% -50% tj uvijek POLA-pola

slicno tome ako je neka zena nevjerna ona je s nekim muskarcem nevjerna i opet je POLA-POLA nevjera

mene su od malena ucili da je jednako kriv i lopov i onaj koji cuva strazu ili drzi vrecu

***
zasto mnogi to relativiziraju i kazu kao moja bivsa cura npr



bila sam ljubavnica ali to nije nevjera jer

a)on je mene trazio tj sve prvi zapoceo

b) ja sam slobodna a on ozenjen pa ja nisam nevjerna a on jest( )

c) zaista im nisam zeljela rusiti brak niti se udavati za njega -just fun i nice time together. uostalom ne bi on dosao meni da im je brak dobar

***
a kada je jednom bila nesto ljuta pitam je ja :''

-i sto ti je ?

-ljuta sam na starog- vara mamu

-pa zasto si ljuta na njega a nisi na sebe kada si ti bila ljubavnica tj zar niste i ti i tvoj stari tu isti

(TU JE POPIZDILA

ti me ne podrzavas nista ne razumijes


zaista mi nisu jasni oni koji nisu posteni ni prema sebi ni prema drugima

I SMISLE BILO KAKAV RAZLOG kojim ce racionalizirati neko svoje ponasanje a ISTO TO PONASANJE ONDA OSUDJUJU KOD DRUGIH
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2005., 13:57   #7
u hrv. pri razvodu ako ima djece u cca. 20% slucajeva djecu dobivaju muzevi.

Ako uzmes u obzir da muz dobije djecu samo u slucaju da je ova narkomanka, prostitutka ili neubrojiva, onda imas o cem razmisljati
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2005., 14:07   #8
Quote:
parsifal kaže:
to s nevjerom mi nikad nije bilo jasno

pa ako je neki muskarac nevjeran on je nevjeran s nekom zenom pa je nevjera 50% -50% tj uvijek POLA-pola

slicno tome ako je neka zena nevjerna ona je s nekim muskarcem nevjerna i opet je POLA-POLA nevjera

mene su od malena ucili da je jednako kriv i lopov i onaj koji cuva strazu ili drzi vrecu

***
zasto mnogi to relativiziraju i kazu kao moja bivsa cura npr

i mene je dugo mučila ta matematička dvojba!

A onda sam pomislio....a što ako oženjeni muškarac ima vezu sa slobodnom ženom????...to mi se čini ko jednostrana nevjera!!

Samo zamisli hipotetičko društvo od 2 bračna para , 2 slobodne cure i 2 slobodna momka.

Ako pretpostavimo da muževi žena varaju svoje žene sa ove dvije slobodne sve štima.
E..da. biti ljubavnica nije isto što i varati ženu/muža!.

P.S. jedino ona dva momka drkaju..ali što češ!!
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2005., 23:11   #9
Quote:
parsifal kaže:
ne sjecam se gdje, ali dobro znam da sam procitao negdje neku studiju koja govori da 80% brakova i veza PRVE prekidaju zene

ali i bez studije se to moze uociti i oko nas


1) kako to komentirate... je li to dobro ?lose? ni dobro ni lose? i dobro i lose

2) kako je kod vas bilo (kod mene savrsena ravnoteza tj 50% prema 50% )

3) kako oko vas ?(prijatelji ? rodbina? ko je prvi prekinuo ?


molio bih TAJANSTVENOG jahaca da strucno prokomentira ovu zanimljivu anomaliju

Vrlo je jednostavno, jednom sam o tomu pisala.
Dakle - muškarac je realističniji, praktičniji tip, emocionalnost mu nije prioritet u smislu u kojem i zheni....ali je i bez muda, veliki broj vas, budite iskreni sebi, a ne meni, prije nego me napadnete ( izuzetaka naravno ima i ja im se klanjam, ali ih ne znam puno, sorry, surova istina)

Elem - tip ti to ovako slozhi u vezi, braku kada neshto sa zhenom shteka....(njegova glava vodi monolog i kazhe - "Pa šta, zhena mi dopizidila, covjek sam jebiga, evo naisla druga, pojebo, a jebajga nije mi bas savjest cista, ali ljudi smo", misli baja tako ...
Za to vrijeme paralelno misli i:" Okej - ajmo malo prakticnosti- zena kakva takva, tu je, oprano, skuhano, ispeglano, dvoje nejake djece....a di cu sad, koja ce me trpit, ne da mi se nigdje, jebajga....ma shevit cu ja sa strane dok ide......ali vooooooloim, ma volim ja svoju zhenicu" (pfuj, ofkorz)

TO TI JE MUŠKO.

Kod zhene ti se sve odvija velikim dijelom na emocionalnoj razini, ona je manje prektična u odnosima općenito.....Osim u kućanskim poslovima gdje mora biti praktična, interijer, uređivanje, organizacija vremena, djeca, sto uloga - jer bi ispalila na živce da bar TU nije praktična.
U ženinoj glavi ti je monolog tuge i bijesa....i ljubavi....koji se otprilike vrti-----"Ah....ali volim ga, zasto me ne privije uza sebe malo sasvim malo, okej, oprostit ću mu, ma volim gaaaa" - tako se ludara uvjerava u to iz raznoraznih sociološki nametnutih ratova sproću razvedenih i ostavljenih zena, te zbog strahova, tjeskoba, sta cu s djecom, tolike godine i tako.....)

I taj dugotrajni i nemili uzhas u njezinoj glavi koshmara i samoponizhavanje, te ponizhavanja od strane dragoga joj brachnoga druga - ako je materijalno kolikotoliko situirana - rezultira time da jedan dan ZAMRAČI.PUKNE.ISPALI OD SRCA.

U narodu poznatije - kao pale joj roletne. Čuje ratnički krik u glavi, ter se od sveg tog uzasa, licemjerja i spašavanja komocije dupeta svoga i svoga supatnika ipak odluchuje REZATI.

Podnijeti rastavu braka.

TO SU TI ŽENE (ako zmemo u obzir da stereotipi ipak postoje ma kako se opirali)


ONA, ŽENA uglavnom gasi "televizor".

Zašto žene prve?

Pripiši to našoj silnoj potrebi, da ma kako se prijetvorne činile - ipak imamo više muda ne temeljiti život na grande laži.

Očekujem razapinjanje nakon ovoga posta.
Odgovarat mi se na to neće dati.
Ili sam prelijena....ili se tu vise zaista nema sto reci.Osim nekih jazz varijacija koje bi mi dosadile....

Tuliko.
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2005., 14:07   #10
nataniel,
crazy child is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2005., 17:21   #11
ipak imamo više muda ne temeljiti život na grande laži.
Tuliko.
[/B][/QUOTE]

Nato ruke ti se pozlatile za ovo i mozak sto ga sastavi ovako. Apsplutno svaka tvoja rec drzi, ko god se protivio- ignore .
@na is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2005., 17:56   #12
Quote:
parsifal kaže:
to s nevjerom mi nikad nije bilo jasno

pa ako je neki muskarac nevjeran on je nevjeran s nekom zenom pa je nevjera 50% -50% tj uvijek POLA-pola

slicno tome ako je neka zena nevjerna ona je s nekim muskarcem nevjerna i opet je POLA-POLA nevjera

mene su od malena ucili da je jednako kriv i lopov i onaj koji cuva strazu ili drzi vrecu

***
zasto mnogi to relativiziraju i kazu kao moja bivsa cura npr



bila sam ljubavnica ali to nije nevjera jer

a)on je mene trazio tj sve prvi zapoceo

b) ja sam slobodna a on ozenjen pa ja nisam nevjerna a on jest( )

c) zaista im nisam zeljela rusiti brak niti se udavati za njega -just fun i nice time together. uostalom ne bi on dosao meni da im je brak dobar

***
a kada je jednom bila nesto ljuta pitam je ja :''

-i sto ti je ?

-ljuta sam na starog- vara mamu

-pa zasto si ljuta na njega a nisi na sebe kada si ti bila ljubavnica tj zar niste i ti i tvoj stari tu isti

(TU JE POPIZDILA

ti me ne podrzavas nista ne razumijes


zaista mi nisu jasni oni koji nisu posteni ni prema sebi ni prema drugima

I SMISLE BILO KAKAV RAZLOG kojim ce racionalizirati neko svoje ponasanje a ISTO TO PONASANJE ONDA OSUDJUJU KOD DRUGIH
kako je i u prolazu rekao - nije pola pola, jer ako tako kažu istraživanja, onda se radi o tome da ti muškarci varaju svoje žene sa slobodnim ženama.

tvoja bivša nije nikoga varala jer je ona bila slobodna. znači ona nije bila s nekim u vezi/braku i varala tu osobu s nekim oženjenim likom.
za razliku od tog oženjenog lika koji je imao ženu i išao ju je varati s drugom (njom).
to nije pošteno i o.k. od tvoje bivše (prvenstveno prema toj ženi), ali je njezina krivica debelo manja od krivice tipa koji je obećao vjernost i ljubav svojoj ženi i to je iznevjerio i povrijedio svoju ženu.

to ti je ono- manje te boli kad ti učini nešto loše netko tko te ni ne poznaje i zapravo nije konkretno htio tebi učiniti loše nego ga je samo bolilo briga za tebe
nego kad ti to isto učini onaj tko ti treba biti najbolji prijatelj.

tako da ne možeš izjednačavati te dvije stvari.
crazy child is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2005., 18:02   #13
ne znam za statistike ali sve moje veze sam ja prekinula, koliko znam ni jedan me nije varao pa to nije bio razlog raskida
__________________
Fukam, gospon magister, fukam!
medeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2005., 01:03   #14
žene su danas samostalnije i samosvjesnije. jasno im je da njihova uloga u braku nije samo kuhanje, spremanje i briga za djecu. žele ravnopravnost i žele da se ispune neke njihove potrebe.
__________________
33 u hladu...
llilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2005., 04:33   #15
sve rečeno, žene su poduzetnije na privatnom planu
__________________
It's always funny until someone gets hurt, and then it's just hilarious!
parabola is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2005., 10:04   #16
većina muškaraca nema muda prekinuti, a pogotovo rastaviti se, jer ovise o svojim ženama, a kad dođe do "plafona žena prekida sve to", jednostavno nisu samostalni, vole biti dočekani doma, voljeni, da im je žena savršena, i još da imaju ljubavnicu......
Pa ako im sve to ide zašto bi prekidali, a ženi kad pukne film, onda pukne
__________________
Ako sanjam,nemoj me buditi.
Ako sam budna, ne dopusti mi da zaspim.
Ennia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2005., 11:16   #17
Quote:
nataniel kaže:
Vrlo je jednostavno, jednom sam o tomu pisala.
Dakle - muškarac je realističniji, praktičniji tip, emocionalnost mu nije prioritet u smislu u kojem i zheni....ali je i bez muda, veliki broj vas, budite iskreni sebi, a ne meni, prije nego me napadnete ( izuzetaka naravno ima i ja im se klanjam, ali ih ne znam puno, sorry, surova istina)

Elem - tip ti to ovako slozhi u vezi, braku kada neshto sa zhenom shteka....(njegova glava vodi monolog i kazhe - "Pa šta, zhena mi dopizidila, covjek sam jebiga, evo naisla druga, pojebo, a jebajga nije mi bas savjest cista, ali ljudi smo", misli baja tako ...
Za to vrijeme paralelno misli i:" Okej - ajmo malo prakticnosti- zena kakva takva, tu je, oprano, skuhano, ispeglano, dvoje nejake djece....a di cu sad, koja ce me trpit, ne da mi se nigdje, jebajga....ma shevit cu ja sa strane dok ide......ali vooooooloim, ma volim ja svoju zhenicu" (pfuj, ofkorz)

TO TI JE MUŠKO.



moja sestra se upravo rastala, i ona je potegla rastavu. brak im je bio u onoj stvari, ali on je definitivno bio spreman i dalje guslati po starom.

drugi primjer (koji se vise nadovezuje na ovo gore spomenuto): njemu ona dosadila, odselio kod mame i sad nju uvjerava da ona nije nis kriva, da on ne zna sta bi (sere, zna, ne bi vise s njom, al mu bed rec joj to ). i tak na svako njeno pitanje hoce li se rastati ili sto hoce odgovara s 'ne znam' popraceno nemocnom facom, cak i suzama
Clea is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2005., 14:45   #18
pogledajte malo oko sebe, uzmimo udovice na jednu stranu i udovce na drugu stranu

udovice kada ostanu bez muževa, preporode se, žene izgledaju sjajno, osjećaju se dobro, postanu slobodne

udovci, kada ostanu bez žene, izgube se na putu od kuhinje do veš mašine, ne znaju ni jaje ispeć, kukaju i propadaju
padnu na brigu nekoj nesretnoj kćerki ili snahi

naravno da je njima dobro u braku, koliko god srali po ženi da je spora/glupa/lijena/debela...
a ti ženo kušuj!


p.s. i ne, nije to zato što muškarci više vole svoje žene, nego žene svoje muževe
__________________
a možda su u šumi..
zvonkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2005., 15:02   #19
Quote:
zvonkaaa kaže:
pogledajte malo oko sebe, uzmimo udovice na jednu stranu i udovce na drugu stranu

udovice kada ostanu bez muževa, preporode se, žene izgledaju sjajno, osjećaju se dobro, postanu slobodne

udovci, kada ostanu bez žene, izgube se na putu od kuhinje do veš mašine, ne znaju ni jaje ispeć, kukaju i propadaju
padnu na brigu nekoj nesretnoj kćerki ili snahi

naravno da je njima dobro u braku, koliko god srali po ženi da je spora/glupa/lijena/debela...
a ti ženo kušuj!


p.s. i ne, nije to zato što muškarci više vole svoje žene, nego žene svoje muževe
zvižda is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2005., 15:05   #20
Re: 80% brakova i veza PREKIDAJU ZENE !

Quote:
parsifal kaže:
ne sjecam se gdje, ali dobro znam da sam procitao negdje neku studiju koja govori da 80% brakova i veza PRVE prekidaju zene

ali i bez studije se to moze uociti i oko nas

1) kako to komentirate... je li to dobro ?lose? ni dobro ni lose? i dobro i lose

2) kako je kod vas bilo (kod mene savrsena ravnoteza tj 50% prema 50% )

3) kako oko vas ?(prijatelji ? rodbina? ko je prvi prekinuo ?

molio bih TAJANSTVENOG jahaca da strucno prokomentira ovu zanimljivu anomaliju
1) No comment
2) Ja prekidala dosad
3) Razno
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:24.