Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2011., 18:04   #1
E-Fina, e- porezna

Budući da postoji interes za ovu temu, odvojila sam postove i tu možemo dalje nastaviti. Ovako će nam biti jednostavnije.

Moderator lili p.




Jel zna netko jel se može preko E-POREZNE predavat DOH obrazac tj. bilo koji završni obrazac za obrtnike?

u iščekivanju da mi stigne usb od fine, čitao sam malo upute od e-porezne i nigdje ne vidim opciju podnošenja porezne prijave za obrtnike...

Da li od 01.01.2012. svi preko 800.000 prihoda idu preko e-porezne ili samo obveznici poreza na dobit?

Zadnje uređivanje lili p. : 28.10.2011. at 21:43.
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 11:20   #2
Quote:
VTi underhood kaže: Pogledaj post
Jel zna netko jel se može preko E-POREZNE predavat DOH obrazac tj. bilo koji završni obrazac za obrtnike?

u iščekivanju da mi stigne usb od fine, čitao sam malo upute od e-porezne i nigdje ne vidim opciju podnošenja porezne prijave za obrtnike...

Da li od 01.01.2012. svi preko 800.000 prihoda idu preko e-porezne ili samo obveznici poreza na dobit?
Doh za sada ne ide preko e-porezne.. preko e-porezne možeš predati pdv, pdv-k, pd, tz, sr, id i idd...Osim ako još nešto ubace..
__________________
tko pita ne skita..
vitas is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 14:21   #3
Quote:
vitas kaže: Pogledaj post
Doh za sada ne ide preko e-porezne.. preko e-porezne možeš predati pdv, pdv-k, pd, tz, sr, id i idd...Osim ako još nešto ubace..
valjda će ga onda uvest do kraja godine kad se traži da svi koji imaju preko 800.000 moraju predavat elektronskim putem...
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 23:44   #4
Quote:
VTi underhood kaže: Pogledaj post
Da li od 01.01.2012. svi preko 800.000 prihoda idu preko e-porezne ili samo obveznici poreza na dobit?
Zakon kaže obveznici PDV-a, što znači da su i dohodaši uključeni - ali treba čekati pravilnike i upute, pa ima još više od 60 dana do primjene
vlado3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 01:02   #5
Quote:
vlado3 kaže: Pogledaj post
Zakon kaže obveznici PDV-a, što znači da su i dohodaši uključeni - ali treba čekati pravilnike i upute, pa ima još više od 60 dana do primjene
još cijelih 60 dana do primjene, a pravilnik će donjet 59. dan u 23.45

i jel mi može neko reć do koliko unatrag je moguće otvoriti karticu po pojedinom poreznom računu? samo do 01.01. tekuće godine ili se mogu prethodne godine gledat?
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 08:32   #6
Quote:
VTi underhood kaže: Pogledaj post
još cijelih 60 dana do primjene, a pravilnik će donjet 59. dan u 23.45

i jel mi može neko reć do koliko unatrag je moguće otvoriti karticu po pojedinom poreznom računu? samo do 01.01. tekuće godine ili se mogu prethodne godine gledat?
Ja sam gledala za svoje klijente najviše u rikverc ove godine za period od 01.01.2010. prije toga mi nije dalo..ali možeš probati..
__________________
tko pita ne skita..
vitas is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 08:43   #7
Quote:
vitas kaže: Pogledaj post
Ja sam gledala za svoje klijente najviše u rikverc ove godine za period od 01.01.2010. prije toga mi nije dalo..ali možeš probati..
ja bas jucer probao i nece dalje od 2010.g.
rossonero_Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 14:09   #8
Quote:
rossonero_Zg kaže: Pogledaj post
ja bas jucer probao i nece dalje od 2010.g.
Hvala puno...

Još uvijek iščekujem usb stick i nikak da dođe, pa sad skupljam informacije tak da kad ga dobijem odma počnem prčkat ko veliki
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 16:18   #9
Quote:
VTi underhood kaže: Pogledaj post
Hvala puno...

Još uvijek iščekujem usb stick i nikak da dođe, pa sad skupljam informacije tak da kad ga dobijem odma počnem prčkat ko veliki
ja isto koristim tek nekih 20 dana...
ima dobrih i losih strana...
predao sam ID obrazac za 09/2011 nakon predaje dobijes potvrdu da je to zaprimljeno, ali pise dole da kasnije provijeris jel proknjizeno... ja 17.10. idem viditi jel proknjizeno kad ono nista (inace predano 30.09.) zovem referenticu, a ona da, da nisam stavila kvacicu znaci opet sve ovisi o referentu... isto tako sad sam predavao PDV obrasce i pise obradeno, ali kada odem na kartice jos nema zaduzenja
dobro je sto je sve puno brze gotovo i program je jednostavan i pregledan (bar meni)... jos kad nam programer omoguci da samo kopiramo obrasce u e-poreznu, a ne da se mora prepisivati biti ce odlicno...
rossonero_Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 16:32   #10
Quote:
rossonero_Zg kaže: Pogledaj post
dobro je sto je sve puno brze gotovo i program je jednostavan i pregledan (bar meni)... jos kad nam programer omoguci da samo kopiramo obrasce u e-poreznu, a ne da se mora prepisivati biti ce odlicno...
ja za sve obrasce imam opciju da kreira XML za e-poreznu...
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 14:05   #11
Quote:
rossonero_Zg kaže: Pogledaj post
... zovem referenticu, a ona da, da nisam stavila kvacicu znaci opet sve ovisi o referentu... isto tako sad sam predavao PDV obrasce i pise obradeno, ali kada odem na kartice jos nema zaduzenja ...
Ovo je istina, dok referentica ne preuzme nema ništa, a čini mi se da ako ne preuzme u nekom roku kasnije više ne može, pa treba ponavljati.
U karticama se vidi tek kada referent "proknjiži". Ja sam tako čekao PD više od mjesec dana.
vlado3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 14:29   #12
Quote:
vlado3 kaže: Pogledaj post
Ovo je istina, dok referentica ne preuzme nema ništa, a čini mi se da ako ne preuzme u nekom roku kasnije više ne može, pa treba ponavljati.
U karticama se vidi tek kada referent "proknjiži". Ja sam tako čekao PD više od mjesec dana.
Ja imam situaciju da referentica nije proknjižila TZ obrazac od 2009 i 2010 i turistička im je u pretplati jer su platili i obveze i akontacije a zaduženja nema..jednom prilikom smo odnijeli fizički tz obrasce i potvrde da "čekaju obradu" sa e-porezne i ženska je rekla..Ma ne trebate to predavati..to je uredu..samo kolegica još nije skinula obrasce..i šta da im ja radim? I nije htjela uzeti one koje smo donesli..Napominjem da smo ih išli podsjetiti ove godine prije par mjeseci..
__________________
tko pita ne skita..
vitas is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 16:16   #13
ako dode neka kontrola sta je meni dovoljno kao dokaz da sam predao neki obrazac kada predajem putem e-porezne ??? potvrda o zaprimanju koju dobijem cim predam ili moram cekati da obrazac bude obraden... jel vi printate potvrde o zaprimanju ili ne
rossonero_Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 16:19   #14
ja printam - kada su me u banci tražili potvrdu predaje PD dao sam im taj papir (a drugi niti nemam)
vlado3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 08:46   #15
Quote:
rossonero_Zg kaže: Pogledaj post
ako dode neka kontrola sta je meni dovoljno kao dokaz da sam predao neki obrazac kada predajem putem e-porezne ??? potvrda o zaprimanju koju dobijem cim predam ili moram cekati da obrazac bude obraden... jel vi printate potvrde o zaprimanju ili ne
Ja isto printam potvrde o zaprimanju i to mi je uvijek bilo dovoljno..u pravilu svi obrasci budu i obrađeni i proknjiženi ali ne znam zašto mi taj tz još uvijek stoji.. Baš sam jučer opet pogledala..jedan je "u obradi od 27.04.2010. a drugi je isto "u obradi" od 29.04.2011...Neću se zamarati s tim..imam potvrdu da je predan..plaćene su obveze a i akontacije pa mislim da ih nitko ne može kazniti
__________________
tko pita ne skita..
vitas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 13:16   #16
Zamoli referenta u PU da povuče obrasce kako bi mogla imati čistu sliku
vlado3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 18:43   #17
e-porezna

ja koristim e - poreznu već 3 godine i stvarno se nadam da će ove godine uvesti još neke obrasce....
ove godine su osim ID obrasca uveli i IDD obrazac (napokon)... a jedino što im po mome mišljenju još nedostaje je PPMIPO obrazac za ugostitelje kojega zasada moram nositi ručno u poreznu.
Inaće sve ostalo šaljem putem interneta i potvrda koju dobijem je svugdje prihvaćena.
IPS SERVIS is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2011., 09:50   #18
Quote:
vlado3 kaže: Pogledaj post
Zamoli referenta u PU da povuče obrasce kako bi mogla imati čistu sliku
Bili smo i tražili ali su nas otpilili da je to ok i da će kolegica povući..Bumo opet kad bumo zbog nečeg išli..
__________________
tko pita ne skita..
vitas is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2011., 21:16   #19
Cool Porezne kartice za prethodne godine

Da bi izlistali porezne kartice za prethodne godine morate zadati izlistanje kartica s 31.12.2oXX. godine. Znači npr.31.12.2010. 31.12.2009. i sl. Sve prethodne godine se sa 01.01. zaključuju i prenose kao dugovi ili preplate, zato je potrebno izlistanje na taj način. E-porezna je dobra zato što se obrasci mogu direktno generirani u nekom knjigovodstvenom programu uvesti u e-poreznu i poslati. Također jedno knjigovodstvo s jednim fininim certifikatom može opsluživati sve svoje klijente na e-poreznoj, jedino što je potrebno priložiti poreznoj je punomoć klijenta i zahtjev za e-poreznu za tog klijenta.
Mali_Ahilej is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 07:43   #20
Quote:
Mali_Ahilej kaže: Pogledaj post
Da bi izlistali porezne kartice za prethodne godine morate zadati izlistanje kartica s 31.12.2oXX. godine. Znači npr.31.12.2010. 31.12.2009. i sl. Sve prethodne godine se sa 01.01. zaključuju i prenose kao dugovi ili preplate...
mislim da ovo djelomično nije točno, kako i piše na stranicama porezne, kartica se može uzeti za tekuću, i za prošlu godinu ( sa datumom 31.12.2010.), 2009. ne dolazi u obzir.
vidim da su novi korisnici primjetili kašnjenje u knjiženju, iz mog iskustva-treba referenta nazvati prvi mjesec korištenja i reći mu/joj da ubuduće povlači e-obrasce. meni je sve knjiženo na vrijeme, jer su referenti već navikli (koristim od 2008.g)

@vlado3
predaješ PD internetom? a bilancu i rdg (+ još pokoji dokument) nosiš ručno/šalješ poštom, ili kako?

i stvarno im je glupo što ppmipo nemaju na e-poreznoj
knjiza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:26.