Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > iOS

iOS Apple uređaji pokretani iOS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.05.2018., 23:31   #1
Apple ID za dijete

Pozdrav svima,

imam problem pa ako netko zna kako ga riješiti bit ću mu jako zahvalna

Došlo vrijeme da i moje dijete dobije mobitel (zadnji je u razredu koji ga nema, došla prva pričest, kraj školske godine i sve se nekako poklopilo) i mladi gospodin je poželio da to bude iphone. Dok dušebrižnici nisu graknuli što djetetu kupujem mob od nekoliko tisuća kn samo da napomenem da će dobiti rabljeni sa Njuškala.

Uglavnom da skratim priču, htjela sam mu napraviti apple id prije nego mob kupimo gdje mi je izbacilo info da je premlad da bi ga imao i da mu ja mogu otvoriti apple id preko svog na mom mobu. Slijedila sam uputstva gdje i kako da to napravim i došla do djela gdje sam zapela. Dođem do dijela kad trebam prihvatiti priopćenje o privatnosti za roditelje, kliknem na "slažem se" i onda mi iskoči poruka "Nije moguće dovršiti aktivnost. No card set in the iTunes account". Nije mi jasno zašto moram imati podešenu karticu za otvaranje računa za dijete ako sam za sebe napravila apple id bez toga? Šta bi ja sad trebala ići u banku napraviti kreditnu karticu da bi mogla za malog napraviti apple id? Tko je tu lud?
*Mustra* is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2018., 01:01   #2
ne treba ti kreditna kartica. ide i visa tekućeg/žiro računa.
ne znam funkcionira li još uvijek ovo: idi u app store, nađi neku besplatnu aplikaciju. klikni da ju preuzimaš. tražiti će te kreiranje accounta. i tu možeš odabrati opciju bez kartice.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2018., 10:21   #3
Osim Maestro kartice ja nemam ništa. Uzela sam Visu od muža, nju ukucala i uspjela sam mu napraviti apple id jer mi nikako drugačije nije dalo, osim da lažem koliko ima godina, a opet s druge strane želim imati kontrolu nad onim što radi i kakve app skida.

Ali da mogu sebi napraviti račun bez kartice, a djetetu ne mogu mi je totalna glupost. Ajde bar postoji opcija "pitaj prije kupnje" pa neće moći kupiti nikakvu app bez mog pristanka, ali svejedno apsurd malo žešći.
*Mustra* is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2018., 10:22   #4
evo upute kako napraviti račun za dijete https://support.apple.com/hr-hr/HT201084
a znam da je glupost no nažalost nema drugog načina osim onoga koji sam gore navela. pod uvjetom da taj još uvijek funkcionira.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2018., 21:38   #5
Tako sam i napravila kako je objašnjeno na linku, ali nažalost bez kartice nisam mogla.
*Mustra* is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2018., 08:14   #6
Pretpostavljaju da će te prije ili kasnije dijete upilat za neku igricu bez reklama, plaćenu aplikaciju, bodove u igrici isl...
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:45.