Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2008., 00:35   #1
Ayahuasca

Jeste li sudjelovali u duhovnom životu plemena?

— Jesam, i to je najdramatičnije i najvažnije iskustvo mog života. Probao sam ayahuascu, napitak spravljen od jedne vrste lijana u koji se još dodaje različito lišće. Ja sam probao lišće chakurune. Ayahuascu, jak halucinogen, domoroci koriste povremeno, kada žele saznati nešto važno o sebi, o problemu koji ih tišti. Ali važno je da se pri tome koncentriraju na samo jedan problem, jer u protivnom može doći do potpune pomutnje u vizijama. Ayahuasca je netoksična, jedna od najneobičnijih droga koju tamo, naravno, nitko ne smatra drogom. Ayahuasca brutalno ispunjava želje. Od nje se, uz pomoć šamana i malo koncentracije može naručiti opća spoznaja, a može i osobna.

Nakon što šaman obavi obred i spremi napitak, što traje dosta dugo, prisutni ga popiju. Ja sam popio barem deset puta manju količinu od šamana. Prvi efekt je uvijek isti, povraćanje. Mislio sam da će mi se utroba izokrenuti kao rukavica. Nakon toga slijedi još jedna »zajednička« vizija, balet boja. Treća faza djelovanja ayahuasce je intimistička vizija, susret sa samim, nepoznatim sobom. Te su vizije uglavnom preintimne da bi se prepričavale, ali baš to dubinsko otvaranje prema samom sebi, čini ih nezamjenjivima. Od iskustva ayahuasce sam, tvrdim, drugi čovjek, čovjek koji će se opet vratiti u Amazonu i opet piti ayahuascu. Ja, koji sam cijeli život snimao dokumentarce, skužio sam da sam u krivom žanru. Da je život negdje drugdje.




.............................................
Zna li tko dali je ayahuasca ilegalna u hrvatskoj ?
jovko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 00:56   #2
zakon hhee.. ja sam jedino probo gljive i mogu rec da sam dozivio duhovno iskustvo i vidio svjet potpuno drugacijim ljepsim i otvorenijim neg sta je to u mojoj glavi .ugl pojma nemam di se moze nabavit ta droga cuo sam i za ibogain a li mislim da bi ti bilo najbolje kontaktirat plecka..
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 02:33   #3
Quote:
jovko kaže: Pogledaj post
.............................................
Zna li tko dali je ayahuasca ilegalna u hrvatskoj ?

...mislim da je, DMT je u većini europe klasificiran kao "Schedule I drug" pod konvencijom Psihotropnih supstanci, znači praktički u istoj je kategoriji kao i heroin i slično... možda možeš naručit preko neta biljke jer su u nekim zemljama same billjke stavljene izvan internacionalne kontrole...(Banisteriopsis caapi koja djeluje kao MAOI inhibitor što dozvoljava drugom i glavnom sastojku Psychotria viridis biljke tj. dmt-u da bude oralno primjenjiv u obliku ayahuasca vina)...pa doma zakuhaš...

...također kultivacija biljaka iz kojih se dobivaju psihotropne susptance nije kontrolirana Bečkom konvencijom...npr. - ni korjen Mimose hostilis, Tabernanthe iboga, ni same gljive koje sadrže psilocybin/psilocin, ni kruna (plod) Peyote kaktusa nisu uključene u Schedule 1 klasu, već samo njihovi "nusproizvodi"...

...u vezi Ibogainea: u sloveniji T. iboga kao biljka, njezini osušeni dijelovi, ekstrakti, i čisti ibogaine, nisu klasificirani ni na jednoj od lista zabranjenih supstanci stoga ih nije ilegalno posjedovati...
bonnie billy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2008., 15:34   #4
navedi mi gdje u hrvatskom zakoniku o drogama stoji da je Psychotria viridis ilegalna biljka za posjedovati?
jovko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2008., 19:17   #5
...pročitaj još jednom što piše iznad...sama biljka je izvan internacionalne kontrole i zato je možeš u nekim državama kupit i uzgajat u religijsko/crkvene ili osobne svrhe, ali njezin ekstrakt tj. dmt definitivno nije izvan internacionalne kontrole osim ako si član União do Vegetal crkve ili živiš u Brazilu, amzoni ili Nizozemskoj...a ja sam automatski pretpostavio da ne sadiš Psychotriu jer se baviš hortikulturom...
bonnie billy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 02:02   #6
Quote:
bonnie billy kaže: Pogledaj post
...pročitaj još jednom što piše iznad...sama biljka je izvan internacionalne kontrole i zato je možeš u nekim državama kupit i uzgajat u religijsko/crkvene ili osobne svrhe, ali njezin ekstrakt tj. dmt definitivno nije izvan internacionalne kontrole osim ako si član Uniăo do Vegetal crkve ili živiš u Brazilu, amzoni ili Nizozemskoj...a ja sam automatski pretpostavio da ne sadiš Psychotriu jer se baviš hortikulturom...
u hrvatskoj je takoder izvan kontrole?
jovko is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2008., 18:15   #7
Sve droge iz biljkaka, saprofita ili životinjskog podrijetla su zabranjene u nas na način ako organi vlasti zbog prijave ili slučajnosti pronađu kod neke osobe sumnjivu substancu (gore navedeno iz kojih oblika) te se provede laboratorijski egzam (plinska spektrografija, mjerenje specifične molekularne mase , itd.) te se u testiranome substratu pronađe neka od zabranjenih substanci ili substance za koju su potrebne različite vrste dozvola, nad tom osobom če se izvršiti prekršajni i kazneni postupak. Što to znači? Phalaris trava raste u nas u velikome broju uz potoke i jezera. Ako policija uhvati i pošalje na test tu travu i pronađe DMT (što i hoče uz još neke analoge) izvršit če se postupak protiv te osobe. Makar ta biljka nije na popisu droga i zabranjenih biljaka iz kojih se može dobiti droga. Tu spada i Bufo-Bufo žaba, neke vrste Mimoza, Amanita muscaria(sadrži mini količinu bufotenina kao i bufo-žaba-Krastača, a bufotenin je zabranjen), Trichoricereus i Cereus vrste kaktusa (Pedro i Torch sadrže veču količinu meskalina dok ostali kaktusi manju ili čak u tragovima ali i tragovi su dostatni), Tabernanthe Iboga i podvrste nisu zabranjene u Europi i u nas kao i njihovi alkaloidi. Ali ne smije se koristiti kao sredstvo za lječenje pod hipokratovim lječnikom! Ovdje postoje i mnogi ljekovi (substance uz papire) poput morfina, kodeina (čak i prah od caffetin tableta ako ga policija pošalje na lab. test promatrati če se kao ilegalna substanca a netko je taj caffetin kupio u ljekarni!!! -paradoksalno ali istinio-, čovjek če biti kažnjen zbog posjedovanja kodeina), buprenorfin, dekstrometorfan(sirup za djecu protiv kašlja!!), svi benzodiazepini (Apaurin,Praxiten,Xanax,Librium,Cerson,Medazol te čak i pseudobenzodiazepin zolpidem!), barbiturati(Phenobarbital, Fenitoin), Pholcodin (jer se proizvodi iz morfija direktno i može se natrag vratiti u prvobitno stanje) te mnoge druge substance i lijekovi.
AKO NEKOG NEŠTO ZANIMA SLOBODNO PITAJ NA [email protected]
wizard.hannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 16:46   #8
Ayahuasca

Ima li tko kakvih iskustava sa ayahuascom ovdje u hrvatskoj?
majstorfantac32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2009., 13:39   #9
Ima moj frend, zagrepčan. Više puta mi je pričao o tome, sa nekog od svojih putovanja. Ali on nije na NET-u.
Tazika is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2009., 15:34   #10
Quote:
Tazika kaže: Pogledaj post
Ima moj frend, zagrepčan. Više puta mi je pričao o tome, sa nekog od svojih putovanja. Ali on nije na NET-u.

Di ju je frend nabavio, jer se moze naci kod nas?
Pogledajte film Bluberry, tu opisuju ta iskustva.
Al vjerujem da to nije ni sjena pavom iskustvu.

http://www.youtube.com/watch?v=xK7t2Xnf0FY

Zadnje uređivanje Inside Silence : 10.06.2009. at 15:47.
Inside Silence is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2009., 15:43   #11
uz ibogu jedina kemija koja mi se cini dovoljno interesantnom da bih ju cak i probao. No samo u originalnom "urodjenickom" ambijentu, na svoju ruku i ovdje bas i ne...
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2009., 09:21   #12
Našao sam na torrentu jedan dobar filmić o šamanima i kako to rade u južnoj americi.
http://www.bittorrent.am/torrent/234...Shamanism.html

A isto tako sam čuo i za crkvu Santo Daime gdje je neki lik koji je nakon iskustava sa ayahuascom osnovao crkvu gdje je koriste. Mislim da ih ima i po europi (amsterdam i francuska)

Evo link:
http://en.wikipedia.org/wiki/Santo_Daime
majstorfantac32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2009., 20:05   #13
frend ju je uzeo u Južnoj Americi.
Onaj dio sa početnim čišćenjem tijela (povraćanjem i proljevom) mi se dovoljno ne sviđa da niti ne pitam za nju.
Tazika is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 20:57   #14
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
uz ibogu jedina kemija koja mi se cini dovoljno interesantnom da bih ju cak i probao. No samo u originalnom "urodjenickom" ambijentu, na svoju ruku i ovdje bas i ne...
pa zar ti nemaš svoj vlastiti "originalni urođenički ambijent"
kor-im is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2009., 16:17   #15
Evo dobar link www.erowid.org
Alen Neuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 07:37   #16
kaj je to ayahuasca ???
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 13:20   #17
Quote:
antik kaže: Pogledaj post
kaj je to ayahuasca ???
Evo par linkova:

http://en.wikipedia.org/wiki/Ayahuasca

http://headoverheels.org.uk/wp-conte...o_amaringo.pdf
tincica5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 03:30   #18
Quote:
Tazika kaže: Pogledaj post
frend ju je uzeo u Južnoj Americi.
Onaj dio sa početnim čišćenjem tijela (povraćanjem i proljevom) mi se dovoljno ne sviđa da niti ne pitam za nju.
...BILJKA SE KONZUMIRA NA PRAZAN ZELUDAC TAKO DA JE TO NEMOGUCE.
tmar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 23:03   #19
Quote:
tmar kaže: Pogledaj post
...BILJKA SE KONZUMIRA NA PRAZAN ZELUDAC TAKO DA JE TO NEMOGUCE.
I tekućina se može povratiti...
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 03:49   #20
Quote:
bonnie billy kaže: Pogledaj post
...mislim da je, DMT je u većini europe klasificiran kao "Schedule I drug" pod konvencijom Psihotropnih supstanci, znači praktički u istoj je kategoriji kao i heroin i slično... .

.
.
A najbolje da nam onda izvade pinealnu žlijezdu, jer svake noći dok spavamo kršimo zakon
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:50.