Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2011., 09:54   #5361
Na nekom od kurseva pojedini su donosili svoju garderobu, posebno pantalone koje su nosili na pocetku dijete. Uglavnom sada stanu u jednu nogavicu celi a i to im bude siroko . Ja se sada " ogrebem " i na decjem odeljenju za koje pantalone, velicina 14 ili 16 a i cena je bolja.
Voleeeeem LCHF , sve mi prija.
norveska is offline  
Old 28.09.2011., 14:20   #5362
Quote:
Pepica kaže: Pogledaj post
ohohoho, a zašto mi ne znamo ništa o tome? ha?
s 52 na 42. to je toliko puno da bi bilo lijepo znati detalje.
kako je išlo? koliko dugo....?
Ma znate , znate ,,,, samo što sam ovdje Renđi , a tamo Buby ,,,, pa mislim kako to sav svijet zna !
renđi is offline  
Old 28.09.2011., 16:23   #5363
Quote:
renđi kaže: Pogledaj post
Ma znate , znate ,,,, samo što sam ovdje Renđi , a tamo Buby ,,,, pa mislim kako to sav svijet zna !
e pa stvarno

i još ja neki dan gledam ko tele u taj tvoj potpis i niš ne kužim.
Pepica is offline  
Old 29.09.2011., 00:09   #5364
Evo nastavak... Nakon krkacine u nedjelju, malo sam smanjio gas.

Ponedjeljak sam za dorucak udario po grckom jogurtu, orasima, bademima, bucinim sjemenkama i borovnicama, sve u razumnim kolicinama Onda za rucak, zapravo veceru, pasticada. Nisam imao svinjske masti za zaprziti meso, pa sam na malo maslinovog ulja ubacio dosta speka koji se tu ni kriv ni duzan nasao u ledenici

Jucer sam ponovio dorucak od ponedjeljka (grcki jogurt je mujtu mljac mljac), rucak sam preskocio jer sam bio vani, a za veceru sam napravio salatu od malo incuna, feta sira, krastavaca, rajcica, mladog luka i par maslina.

Kako sam potrosio sav grcki jogurt, danas sam za dorucak napravio egg burji, a za rucak sam pojeo komad ovcjeg sira s borovnicama. Vecera je jos nepoznanica, ali nesto ce se siguruno desiti.

Kako ovdje u kompleksu imaju bazen, bacio sam se na plivanje. U petak sam napravio 50 preplivavanja, u subotu i nedjelju 75, u ponedjeljak i danas 100. Bazen po mojoj procjeni ima 15 metara, mislim da ne grijesim
NafNaf is offline  
Old 29.09.2011., 01:38   #5365
Quote:
NafNaf kaže: Pogledaj post
Evo nastavak... Nakon krkacine u nedjelju, malo sam smanjio gas.

Ponedjeljak sam za dorucak udario po grckom jogurtu, orasima, bademima, bucinim sjemenkama i borovnicama, sve u razumnim kolicinama Onda za rucak, zapravo veceru, pasticada. Nisam imao svinjske masti za zaprziti meso, pa sam na malo maslinovog ulja ubacio dosta speka koji se tu ni kriv ni duzan nasao u ledenici

Jucer sam ponovio dorucak od ponedjeljka (grcki jogurt je mujtu mljac mljac), rucak sam preskocio jer sam bio vani, a za veceru sam napravio salatu od malo incuna, feta sira, krastavaca, rajcica, mladog luka i par maslina.

Kako sam potrosio sav grcki jogurt, danas sam za dorucak napravio egg burji, a za rucak sam pojeo komad ovcjeg sira s borovnicama. Vecera je jos nepoznanica, ali nesto ce se siguruno desiti.

Kako ovdje u kompleksu imaju bazen, bacio sam se na plivanje. U petak sam napravio 50 preplivavanja, u subotu i nedjelju 75, u ponedjeljak i danas 100. Bazen po mojoj procjeni ima 15 metara, mislim da ne grijesim
Čovječe, ja te nemrem čitat. Budeš li još pisao bacit ćeš me u najdublji bed. Za bazene, više manje: kako mi je more ispod nosa imam genetsko gađenje prema njima (dlake, sline i ostale gadosti), ali papica.......Idem sad pod hitno u krpe da ne zgriješim debelo nakon tvojih izvješća!
__________________
Zašto ponavljati stare pogreške, kad ima tako puno novih?
Zadnja šansa is offline  
Old 29.09.2011., 09:15   #5366
NafNaf vidim bas ti je " lose " na LCHF . A kad pomenes taj grcki jogurt i ovciji sir, eto belaja za mene, uhhhhh. Obozavam i jedno i drugo .

Elem, bila sam sinoc na kursu. Jos jedan u nizu fantasticnih kurseva sa puno detalja , objasnjenja, rusenja mita o " pravilnoj balansiranoj ishrani " , prepun dokumentovanih pozitivnih iskustava, tako da sam zaista uzivala ! Kod pojedinih primera suze su mi krenule. Pojedine osobe koje su dosle sa starim slikama i starom garderobom spakovanom u kesi, nisam mogla da prepoznam. Gledajuci fotografije i njih uzivo verovala sam da se radi o dve potpuno razlicite osobe.
Sa nama je sinoc bila osoba koja je izgubila 80 kg. Ta dama izgleda prelepo. Nema opustene koze, nije naborana, izgubila je celulit, oslobodila se ostalih propratnih muka koje je imala od bolova u kicmi, zglobovima pa do hormonskog disbalansa. Imala sam uvid i u neke individualne jelovnike, nema mnogo velike razlike. E sada sto se tice zastoja u smanjenju tezine. Ukoliko dodje do duze stagnacije, hrana pocinje da se meri i pojacavaju se masnoce. Mada, retki su slucajevi koji po receptima i jelovniku dr. Sofie koje je objavila u knjizi nisu dosli do prave kilaze, tu je stvarno sve precizno izmereno i objasnjeno za 4 nedelje. Dakle, individualni jelovnici se prave samo u ekstremnim slucajevima. U principu za godinu dana svi koji pravilno prate LCHF trebali bi da svoje kilograme dovedu do prave mere, a statistika i primeri kazu da za najduze dve godine nestaju simptomi bolesti kod kojih se LCHF pokazao uspesnim. Sinoc je bilo i dosta dijabeticara. Meni je paznju privukla devojka koja je potpuno bez ikakve terapije sada i koja zivi bez bolesti i insulina. Bila je sa majkom koja nije prestajala da place pricajuci kroz sta su sve prosle od trenutka kada je zbog visokog secera prvi put svoju cerku malte ne u besvesnom stanju odvela u bolnicu .
Bilo je reci i o onome sto je Anita pisala oko proteina. Njih zaista ne bi trebalo unositi vise nego sto je dozvoljeno po principu 1.5 gr na 1 kg telesne tezine.
Sto se sporta tice , to su ostavili po slobodnoj volji , sta se kome svidja.
norveska is offline  
Old 29.09.2011., 09:34   #5367
hvala ti Norveška na ovakvim iscrpnim postovima. jako su poticajni.
joj, kad bi bio nekakav link s takvih predavanja baš bi bilo dobro. da vidimo te ljude.
ako ništa, slijedeći put kad mi napravimo skup, snimit ćemo ga i barem pojedine dijelove stavit negdje na youtube. nadam se da će Clatka doći. to bi bilo jako interesantno.
Pepica is offline  
Old 29.09.2011., 10:21   #5368
super da si bila na predavanju norveška
evo možda želiš prevesti za naše forumaše ovih 10 dokumentiranih činjenica o LCHF prehrani koje su znanstveno potvrđene kroz klinička ispitivanja, koje je sastavio norveški liječnik i znanstvenik Espen Rostrup

http://espenrostrup.com/2011/09/11/1...avkarbo-diett/
__________________
Istine i lazi o hrani
fatlies is offline  
Old 29.09.2011., 10:25   #5369
Quote:
renđi kaže: Pogledaj post
Ma znate , znate ,,,, samo što sam ovdje Renđi , a tamo Buby ,,,, pa mislim kako to sav svijet zna !
gle renđi je buby

Quote:
NafNaf kaže: Pogledaj post
Evo nastavak... Nakon krkacine u nedjelju, malo sam smanjio gas.

Ponedjeljak sam za dorucak udario po grckom jogurtu, orasima, bademima, bucinim sjemenkama i borovnicama, sve u razumnim kolicinama
ideja kako se može dobiti grčki ili turski jogurt (10% mm): pomiješamo obični jogurt 3% mm sa kiselim vrhnjem ili mileramom 20% mm i dobili smo home made grčki ili turski jogurt
__________________
Istine i lazi o hrani
fatlies is offline  
Old 29.09.2011., 10:59   #5370
Quote:
Pepica kaže: Pogledaj post
hvala ti Norveška na ovakvim iscrpnim postovima. jako su poticajni.
joj, kad bi bio nekakav link s takvih predavanja baš bi bilo dobro. da vidimo te ljude.
ako ništa, slijedeći put kad mi napravimo skup, snimit ćemo ga i barem pojedine dijelove stavit negdje na youtube. nadam se da će Clatka doći. to bi bilo jako interesantno.
Linkova sa predavanja nema, ima samo brosura. Ali...imam ja neke telefone od tih ljudi, neki od njih imaju fotke, pa da pitam da li su vec to negde objavljivali i ako jesu da prosledim link ovde kod nas. Ima medjutim nekih drugih linkova , ali kako da se koriste zbog jezika ? Jedino google
norveska is offline  
Old 29.09.2011., 11:03   #5371
Quote:
fatlies kaže: Pogledaj post
super da si bila na predavanju norveška
evo možda želiš prevesti za naše forumaše ovih 10 dokumentiranih činjenica o LCHF prehrani koje su znanstveno potvrđene kroz klinička ispitivanja, koje je sastavio norveški liječnik i znanstvenik Espen Rostrup

http://espenrostrup.com/2011/09/11/1...avkarbo-diett/
Prevescu za vikend, nije problem. Jooj koliko ima dobrih stvari, uhhh LCHF je definitivno podstakao revoluciju. Ej, bilo je ljudi koji su nakon 2 nedelje bacili insulin injekcije i za 4 meseca gubili po 20 kg . Pa to su tako fantasticni rezultati koji ostavljaju bez daha !
norveska is offline  
Old 29.09.2011., 12:13   #5372
Molila bih informaciju koliko je dnevni unos mosnoće, obzirom da je za proteine: 1,5g proteina prema kg težine?

lp.
M Renata is offline  
Old 29.09.2011., 12:30   #5373
Quote:
norveska kaže: Pogledaj post
Prevescu za vikend, nije problem. Jooj koliko ima dobrih stvari, uhhh LCHF je definitivno podstakao revoluciju. Ej, bilo je ljudi koji su nakon 2 nedelje bacili insulin injekcije i za 4 meseca gubili po 20 kg . Pa to su tako fantasticni rezultati koji ostavljaju bez daha !
da istina je, ovo je prava revolucija! nedavno je na švedskoj tv bio odličan program na znanstvenom kanalu o LCHF i dijabetesu. ljudi su doslovno pobacali tonu ljekova kad su prešli na LCHF. već nakon prvog LCHF obroka šećer se dovodi u kontrolu, ljudi nisu mogli vjerovati svojim aparatićima za mjerenja šećera u krvi. a nakon 3 mjeseca su svi smršavili (svi su bili dosta debeli) i svima su se popravile masnoće u krvi

pa kako čovjek ne bi plakao, kad se sjetiš što liječnici preporučuju dijabetičarima da jedu - hranu koja im diže šećer u krvi kojeg oni ne podnose

norveška, ovo što sam mislila da prevedeš, radi se samo o onih 10 rečenica, referense naravno ne treba prevoditi, svatko može pogledati na linku o kojih 34 referense se radi
__________________
Istine i lazi o hrani
fatlies is offline  
Old 29.09.2011., 16:54   #5374
Quote:
NafNaf kaže: Pogledaj post
.... danas sam za dorucak napravio egg burji......
meni je to bio ručak uz salatu i "čips" od drniške pancete
babicana4 is offline  
Old 29.09.2011., 17:27   #5375
Mozete koristiti Google Translate za prevodjenje sa svedskog, norveskog isl. Prijevod je dosta sirov i katkad pogresan, npr. ispadne da nesto treba, a iz konteksta je vidljivo da to ne treba raditi isl., ali mozete shvatiti sto je bit stvari.
NafNaf is offline  
Old 29.09.2011., 17:34   #5376
NafNaf, to i radimo cijelo vrijeme, ali kad već imamo forumašice koje dobro znaju švedski i norveški, zašto ih ne iskoristiti?
Pepica is offline  
Old 30.09.2011., 15:09   #5377
pozdrav svima, našla sam vas i ovdje
~Loptica~ is offline  
Old 02.10.2011., 10:07   #5378
Norveska tvoji postovi me uvijek oduševe.

Stvarno je užitak doći ovdje i naići na više nego dobra iskustva lchfista.

Renđi,Buby,i meni tvoj potpis nije ništa govorio.
Rudolfa is offline  
Old 02.10.2011., 13:33   #5379
Quote:
Rudolfa kaže: Pogledaj post
Norveska tvoji postovi me uvijek oduševe.

Stvarno je užitak doći ovdje i naići na više nego dobra iskustva lchfista.

Renđi,Buby,i meni tvoj potpis nije ništa govorio.

Bas se slažem s tobom.

Sad vidim zasto ste plakale za norveskom kad nije pisala .
__________________
jos 7 :(
bestijica is offline  
Old 02.10.2011., 16:16   #5380
[B]10 dokumentovanih cinjenica o LCHF ili bolje receno 10 zapovesti LCHF


1. Nizak unos ugljenih hidrata dovodi do smanjenja telesne tezine, mrsavljenja kod gojaznih (1-16).

2. LCHF dovodi do regulisanja apetita i smanjenja unosa hrane  (10).

3. LCHF smanjuje zelju za slatkim  (17).

4. Nizak unos ugljenih hidrata ima za rezultat povisen nivo HDL i dovodi do smanjenja LDL cestica u krvi(16.18 до 25). To je u direktnoj povezanosti sa smanjenjem rizika od kardiovaskularnih bolesti. (26).

5. Niskim unosom ugljenih hidrata dolazi do znacajnog poboljsanja kod dijabetesa tipa 2  (27-32).

6. Niskim unosom ugljenih hidrata dolazi do regresije masne jetre (1).

7. Niskim unosom ugljenih hidrata moze doci do regresije kod arterioskleroze (33).

8. LCHF ne dovodi do povecanja masnoca u krvi cak ni u trostruko povecanom unosu masnoca kroz ishranu  (22).

9. LCHF ne dovodi do smanjenja izdrzljivosti ili povecanja zamora tokom vezbanja kod sportista rekreativaca (5).

10.LCHF dovodi do povecanog sagorevanja masnoca tokom vezbanja (34).

rudolfa, bestijica i ostale drage moje hvala sto me hvalite, nadam se da bar malo pomazu ova iskustva .
norveska is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:29.