Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2013., 23:04   #81
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Jučer sam imao zgodu sa čarapom. Naime, perilici nije dobro radila, pa sam malo kasnije skužio da loše izbacuje vodu. I onda sa htio doći do filtera pumpe, a ono , radi se o novome stroju gdje se mora rasturiti pola perilice da dođeš do filtera pumpe. I nakon pola sata peripetije izvukao jednu čarapu iz filtera !
Nije bila anihilirana, nego samo malo izgužvana. ali kakve su to perilice da odjeća može doći iz rotora u kotao? A tek, koji je to konstruktor izmislio čišćenje filtera da moraš najprije staviti perilicu u horizontalu i skinuti donji poklopac, pa tek onda poklopac filtera. Na starim perilicama je bilo sve pred nosom.
Moderni dizajn.

Izgleda da je u tvom slučaju došlo do kvantne teleportacije čarape. To se dešava samo kod najnovijih modela, uzrok još nije otkriven.
Laplace is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 23:12   #82
a majkemi meni nestadoše 5-6 pari i 3-4 komada bičava bez traga u zadnjih godinu dana
Paskaneman is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 01:18   #83
Quote:
Orah kaže: Pogledaj post
Između bubnja i gume se nalazi zazor.
Ukoliko je mašina pretrpana ( ili ima nešto veću zračnost u ležajima bubnja) tada sitniji komadi odjeće mogu proći kroz taj zazor i pri tome biti iskidani.
Ti komadi ostaju u prostoru između bubnja i kazana u kojem se bubanj nalazi.
Tu se mogu naći i olovke , razni predmeti iz đepova , žice iz grudnjaka itd...
Kao što sam već napomenio: ukoliko su ležajevi od bubnja malo dobili na zračnosti ( vremenom se to događa) tada taj zazor postaje nešto veći a s time i pohlepniji za čarape , gaćice , grudnjake itd...
hvala ti

nikad ništa mi nije nestalo u bubnju, nemam problema s nesparenim čarapama, sitnim najlokama, sve dok nisam oprala jastučiće od grudnjaka. oni su tanki, pločasti..

i nedavno mi je nestao jedan komad jednog para, i sad sam oprala drugi par i opet fali jedan komad


naravno da je objašnjenje tehničke prirode


Quote:
Orah kaže: Pogledaj post
Otišao sam po brusilicu , sjekač , škare za lim , čekiće , zaštitne naučale , diktafon ,rukavice i hanzaplast.
Precizno sam rastavio mašinu i utvrdio ono što sam napisao u prethodnom svom upisu.


da sam u blizini ja bi ti se pridružila
indian is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 14:19   #84
Drugovi, ovaj problem moramo riješiti. Ja ispaljujem jer svako malo moram kupovat čarape, danas sam jedva našao neke dvije, sve ostalo je u pranju, a ima ih samo nekolicina. Naravno, većinom nesparive

Možda znate i da Einstein nije nikad nosio čarape? Evo par stvari o njemu:
http://history1900s.about.com/od/peo...Einstein10.htm

Quote:
6. No Socks
Part of Einstein's charm was his disheveled look. In addition to his uncombed hair, one of Einstein's peculiar habits was to never wear socks. Whether it was while out sailing or to a formal dinner at the White House, Einstein went without socks everywhere. To Einstein, socks were a pain because they often would get holes in them. Plus, why wear both socks and shoes when one of them would do just fine?
Iako ovo objašnjenje djeluje razumno, ma dajte - u Bijelu Kuću bez čarapa? Jer se buše i redundantne su? Pregledao sam gomilu slika o njemu i zaključujem da ne samo što nije nosio čarape, što je naširoko poznato jer se lako primijeti, nego nema nigdje nikakve naznake da je uopće nosio ikakvo donje rublje.
Možda je znao nešto što mi ne znamo
__________________
Nije svaki žabac žaba! Recimo Kermit je bičva.
Frogger is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 20:58   #85
Sam često empirijski provjeravam ovu tezu o (ne)nošenju donjeg rublja i niti u jednom segmentu nisam naišao na neke rupe u Einsteinovim radovima.
timid atenjanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 21:16   #86
Proveo sam pokus u kontroliranim uvjetima.... Kada skupim 10-15 pari svojih carapa, zabranim pristup ukucanima i ubacim carape u vesmasinu, sve izadju van... Isto tako i iz susilice... Znaci, portal u drugu dimenziju NE nalazi se niti u jednoj od ovih sprava...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 21:40   #87
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Proveo sam pokus u kontroliranim uvjetima.... Kada skupim 10-15 pari svojih carapa, zabranim pristup ukucanima i ubacim carape u vesmasinu, sve izadju van... Isto tako i iz susilice... Znaci, portal u drugu dimenziju NE nalazi se niti u jednoj od ovih sprava...
Kod mene gotovo identični uvjeti, niko nema pristup osim mene. Nekoliko puta sam kontrolirao šta stavljam u mašinu i šta izlazi, ispada isto. Ali moram napomenut da ovo ne radim uvijek.
Nekoliko puta sam kontrolirao i šta stavljam u škafetin, a šta u njemu nađem kasnije, to nije bilo isto. Stavio sam samo sparene čarape, a ipak našao nesparene na kraju. Pretpostavio sam da je tu problem pa ih uglavnom ne spremam više u škafetin. Ali ipak čarape nestaju nevjerojatnim tempom, ni jednu drugu vrsu odjeće ne moram svako malo kupovati zbog nedostatka iste, ali čarape za boga miloga...

E da, dogodi se ponekad da nađem čarapu mjesecima i godinama kasnije, na mjestima koja ljudska ruka ne može dosegnuti. Ono, trebalo bi maknut nekoliko teških komada namještaja za uopće zavući ruku ili čak štap tamo, a nema naznaka da je itko micao namještaj pa ga vraćao na mjesto.
__________________
Nije svaki žabac žaba! Recimo Kermit je bičva.
Frogger is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2015., 20:57   #88
Quote:
skeptik kaže: Pogledaj post

A nego u sto onda drkas ako ne u carape?

I nemoj mi samo reci da zene ne ejakuliraju, jer postoji nebrojeno mnogo dokaza za suprotno ...
Što će reći, skeptiče, da ne znaš iz prve ruke? :-)
Rabotnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2015., 09:58   #89
Quote:
Rabotnik kaže: Pogledaj post
Što će reći, skeptiče, da ne znaš iz prve ruke? :-)
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 01:44   #90
Misterija bi mogla biti veca nego se ocekivalo:

__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 02:21   #91
I ja sam primijetila da mi na nepoznat način nestaju čarape.
mantisa is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 09:55   #92
Nisu čarape jedini neobjašnjiv fenomen, ima ih još mnogo. Osobno sam uvjeren da se radi o zajebantima iz neke više dimenzije koji nas namjerno izbezumljuju. Znanstveni dokaz da postoji barem još jedna prostorna dimenzija može se potražiti npr. u USB konektoru. Guraš, ne ide. Okreneš, opet ne ide. Okreneš još jednom na prvobitni položaj i onda ide.

Nego, jel' ima netko objašnjenje za iznenadno materijaliziranje vinskih mušica? Nema ih nigdje, ciča zima (siječanj, veljača), otvoriš butelju vina, kad ono - evo ih. Vinske mušice iz 4.dimenzije prešle u naš 3D prostor i letuckaju oko čaše
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 10:14   #93
Quote:
sonata-LPG kaže: Pogledaj post
Nisu čarape jedini neobjašnjiv fenomen, ima ih još mnogo. Osobno sam uvjeren da se radi o zajebantima iz neke više dimenzije koji nas namjerno izbezumljuju. Znanstveni dokaz da postoji barem još jedna prostorna dimenzija može se potražiti npr. u USB konektoru. Guraš, ne ide. Okreneš, opet ne ide. Okreneš još jednom na prvobitni položaj i onda ide.

Nego, jel' ima netko objašnjenje za iznenadno materijaliziranje vinskih mušica? Nema ih nigdje, ciča zima (siječanj, veljača), otvoriš butelju vina, kad ono - evo ih. Vinske mušice iz 4.dimenzije prešle u naš 3D prostor i letuckaju oko čaše
ovo

a čarape jede vešmašina, tu nema dileme
__________________
stop hissing in my ear
honeychild is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 12:03   #94
Neki dan sam nosio staru vešmašinu podstanarima u stan, a sebi kupio novu za doma.
Budući da mi se mašina učinila preteškom, zaljuljao sam je i potpuno krivo pomislio da je u njoj ostalo vode (kao tudum za vešmašine, nisam znao da je to ustvari uteg koji spriječava da mašina šeće po kući dok centrifugira).
Da skratim...idem ja skinut neko 'T' crijevo iznutra kako bi izlio nepostojeću vodu, a unutra.....nema čega nema. Najviše čarapa.

Kad mi žena kupuje čarape, uvijek uzme 20 istih pari.
Nek nestaju, ko ih jebe.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 14:44   #95
Neki dan sam čarapom pogodio ukućanina, ona se odbila i pala na pod. Odmah je nisam pokupio i kad sam je poslije izvjesnog vremena tražio nisam je mogao naći. Još uvijek je nema. wtf...
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 16:06   #96
Čarape jede vešmašina tako da ih svako malo kupujem kako ne bi ostali bez njih. Imam perilicu koja se gore otvara i zadnji put je zadržala jednu moju čarapu skroz zaljepljenu na gornjoj strani, skoro kod otvora. Al sva sreća da je to bio novi par pa kad sam vidla da je izašla samo jedna oprana išla sam detaljno provjeriti bubanj
Frixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 18:03   #97
Meni je do sada nestalo tek tucet para u 20 godina.
__________________
Veoma su ceste noci kad nemir neda usnuti.
Nemir koji je isprva sladak i drag,a sto duze zalazi u noc biva sve tezi i mucniji
- Ex Ponto
Daluge Klaipeda is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 22:05   #98
Quote:
sonata-LPG kaže: Pogledaj post
Nisu čarape jedini neobjašnjiv fenomen, ima ih još mnogo. Osobno sam uvjeren da se radi o zajebantima iz neke više dimenzije koji nas namjerno izbezumljuju. Znanstveni dokaz da postoji barem još jedna prostorna dimenzija može se potražiti npr. u USB konektoru. Guraš, ne ide. Okreneš, opet ne ide. Okreneš još jednom na prvobitni položaj i onda ide.
Apsolutno netočno. USB konektor je kvantno-mehanički objekt spina 2/3 zato jer je opće poznato da je isti potrebno tri puta zarotirarati za pi da se vrati u prvobitno stanje.
Wronski is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 22:41   #99
Nestanak mojih čarapa ima čisti religijski uzrok. Čarape, one koje nestanu, su uznesene, ne doduše na nebo već na kat u sobu moje kćerke.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2015., 03:30   #100
Carape. Znaci misterij jos nije rijesen!
mirna1982 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:13.