Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2016., 23:44   #21
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Pa recimo kada su zene cekale svoje muzeve koji su isli u vojsku, ili pak u mornare, znaci dugotrajna razdvojenost je ponekad cak i ucvrstila ljubav kao takvu.
Do ne baš tako davno, nije bio "običaj" (patrijarhat, socijalan status/norma.. uzimanje muževog prezimena.......) da žena izražava neki oblik nezadovoljstva.. ili da isti u slučaju da bude izražen/izražavan.. bude prihvaćen.. ili barem sagledan bez oštrih predrasuda.... Čekanje na ovo ili ono bilo je pravilo ("married women's property acts"). Primorano prihvaćen način života....... Osim osobne egzistencijalne opstojnosti, ne vidim neki "iskreni motiv" služenja se "modelom ljubavi"....
__________________
Be yourself; everyone else is already taken.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2016., 11:24   #22
A, da, u nekim zemljama je nazalost jos uvijek tako, stoljeca ne mijenjaju ljude.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2016., 17:31   #23
Postoji u nebu
Camarilo Brillo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 15:35   #24
Quote:
Camarilo Brillo kaže: Pogledaj post
Postoji u nebu
Geoinženjering je onda sasvim opravdan....
__________________
Be yourself; everyone else is already taken.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 11:01   #25
Nebo je vec samo po sebi ljubav...nebo je mir...i na nebu nema granica, a ni ljubav nema granice
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 15:23   #26
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Nebo je vec samo po sebi ljubav...nebo je mir...i na nebu nema granica, a ni ljubav nema granice
I "tornada" (fronte....) su ljubav. Na nebu nema granica? Za što?
Ima li nebo, kao i sve.. svoju "granicu" koja ga "od-do" definira?
__________________
Be yourself; everyone else is already taken.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 15:38   #27
Quote:
descender kaže: Pogledaj post
I "tornada" (fronte....) su ljubav. Na nebu nema granica? Za što?
Ima li nebo, kao i sve.. svoju "granicu" koja ga "od-do" definira?
Nebo u fizickom {jos ne dovoljno { is ~ po} trazenom} obliku je sirom otvoren pojam.

Nebo u duhovnom {svakom na osobni dojam} obliku je vec ono sto se moze protumaciti na vise solucija.

Granice u prirodi ljudskog smisla za ljubav ne bi trebale postojati, a ako postoje, onda to nije iskonska {dugo}vjecna ljubav.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 23:54   #28
Jedina vjecna ljubav je Bozja. Mislim da sam duzna dati taj odgovor na Vase traganje. Spoznajom te ljubavi ruse se i nerealna ocekivanja od sebe i drugih. Pod nerealno mislim bezuvjetno, jer "svi su sagrijesili i potrebni obracenja" kako kaze sv Pismo. Znam da je ovaj odgovor religiozna tema ali drugog odgovora nemam
mirna1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 18:10   #29
Ljubav je kao cvijet. Ako cvijet zalijevaš vodom (pozitivom) svakodnevno, on raste. Ako ga zalijevaš otrovom (negativom), propasti će. 😀

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
HypnoticLady is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 18:28   #30
Quote:
HypnoticLady kaže: Pogledaj post
Ljubav je kao cvijet. Ako cvijet zalijevaš vodom (pozitivom) svakodnevno, on raste. Ako ga zalijevaš otrovom (negativom), propasti će. 😀

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
To se slazem, a osim toga ljubav je prirodno stanje {da nije ljubavi ne bi svita bilo}
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 03:56   #31
Da pitam autora prvo kako shvata ljubav a onda da li ovdje misli na emocije prema osobama?
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 13:06   #32
ljubav kao stanje a ne emocija jest vječna i nepostojeća. naše umovanje odaje strah od smrti.
pamet je nemoćna, logika isto.
__________________
to nisam ja
bijelatama is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 13:40   #33
Ljubav kao stanje a ne emocija jeste vječno.

Apsolutno se slažem.

Kada ljubav posmatramo kao usmjerenje ka nekome ili nečemu, to je vrlo podložno promjenama i "nevječnosti".
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2016., 18:06   #34
Quote:
Bridgetjones97 kaže: Pogledaj post
Nista nije vjecno pa ni sreeća,ljubav,prijateljstvo.Sve ima svoj rok trajanja,slazete li se s time ili mislite da mozete nekoga voljeti cijeli zivot?
Gledam odrasle ljude,s dugim brakovima i sve vise vidim da su oni u braku samo zbog novaca,kredita i navike,možda su se jednom voljeli ali sada je to samo rutina.Zar ni ljubav nije vjecna?Moj otac je uvijek govoria sve u zivotu se dobiva radom i zaslugom,nista bez zasluge pa cak ni ljubav,svoju dicu cu volit onoliko koliko zasluze da ih volim.Mislite li cak i da roditelji vole dicu onoliko koliko ona to zasluze?Zar ljubav nebi trebala bit bez cijene?
do nedavno sam bila uvjerena da postoji bezuvjetna ljubav, međutim u par mjeseci su se izdešavale neke stvari koje su mi promjenile mišljenje tako da sada mislim da ne postoji bezuvjetna ljubav. Prvo mogu krenuti od roditelja, naravno da roditelj više voli ono dijete koje mu je bliskije ili koje je sličnije njemu, tako i kod prijateljstva, nekom si dobar onolko kolko njemu treba, a i u ljubavi također, neko te voli zato jer te tada voli ali i to će prestati kad taj neko više nebude imao neki interes, ružno je, ali tako svijet funkcionira, uvijek te neko "voli" radi "nečega" a ne radi tebe samog, nepostoji beuzvjetna ljubav, zato mislim da je najvažinje da ćovijek ima neku bazu i da vjeruje da ništa nije za stalno, ja sad imam u glavi mišljenje da će me neko kad tad sjebat, tako da se unaprjed neću vezat, jer kad se vežem za nekog ja se vežem ali taj se ne veže, ja volim bezuvjetno ali taj nevoli ni 2 posto kao ja, sada sam napravila ogromnu distancu oko ljudi i nedajem ni 5 posto kolko sam prije davala, tj gledam površno na svijet jer sve oko mene je površno, zašto bi ja gledala drugačije, zašto bi bacala bisere pred svinje, kad svinje ni neznaju što su biseri, mogu požderat te bisere a da ni neznaju šta su požderale

lakše je kad staviš ogroman oklop oko sebe i nedaješ pravog sebe, nego nekog kakvi drugi žele da si ti, na taj način štitiš pravog sebe i ne bacaš uzaludno bisere

ja sam toliko vjerovala u ljude, toliko sam zabrijavala da postoji nešto što je "iskreno", toliko sam davala onu pravu sebe da sam se istrošila i sad pokušavam u skroz drugačijem smjeru, jel ljudi ne cijene iskrenost, ne cijene ono što si pravi ti, ne cijene tvoj pravi ego, nego stalno žele da si neko drugi, kad toliko žele fasadu dobit će fasadu i njima lakše i meni lakše

jelich is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 11:54   #35
Cekaj malo... Ako ti drugim ljudima pruzas kako bi ti bilo uzvraceno naravno da ces doci u to stanje. Pruza se radi vlastitog osjecaja zadovoljstva, emocije, zelje da se ta druga osoba osjeca dobro, a ne kako bi ti istog momenta uzvratila, a jos manje iskljucivo na nacin na koji ti ocekujes.

Nisu svi ljudi isti. Ukljuci mogucnost i da si bila okruzena pogresnima.

Iskrenost, otvorenost i davanje imaju svoje vrijeme i mjesto. Razmisli i o tome.

I na kraju shvati prolaznost kao prirodnu stvar a ne tragediju. Sam zivot je prolazan. Odnosno, bolje receno, odnosi sa ljudima kroz vrijeme prolaze faze kojima se valja prilagoditi.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 13:57   #36
Logicno da ne postoji, kao sto ne postoji ni vjecna svijest, jedno bez drugog ne ide

U subjektivnom smislu mislim da postoji dozivotna ljubav samo izmedju krvnih srodnika, a da se u svakom drugom emotivnom odnosu u stvari radi o zadovoljenju licnoga ega, pa adekvatno tome svako od nas za partnere bira osobe koje ga ispunjavaju na neki nacin, sto znaci da svako od nas polazi prvesntveno od licnoga zadovoljstva, tj sebi smo ipak najvazniji Mi.

KAda neka djevojka kaze" onaj momak mi se vise svidja od onog drugog", to jasno potvrdjuje cinjenicu da ona i u tu vezu zeli da udje da bi zadovoljila svoje a ne paretnerove potrebe, inace bi izabrala bilo koga ko bi joj se ponudio.

Ne postioji bezuslovna ljubav, uvijek se radi o emotivnom, duhovnom, stravstvenom, ili materijalnom interesu, cilj je zadovoljiti prvenstveno sebe.
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 15:20   #37
Quote:
Carpe Diem!!! kaže: Pogledaj post
Cekaj malo... Ako ti drugim ljudima pruzas kako bi ti bilo uzvraceno naravno da ces doci u to stanje. Pruza se radi vlastitog osjecaja zadovoljstva, emocije, zelje da se ta druga osoba osjeca dobro, a ne kako bi ti istog momenta uzvratila, a jos manje iskljucivo na nacin na koji ti ocekujes.

Nisu svi ljudi isti. Ukljuci mogucnost i da si bila okruzena pogresnima.

Iskrenost, otvorenost i davanje imaju svoje vrijeme i mjesto. Razmisli i o tome.

I na kraju shvati prolaznost kao prirodnu stvar a ne tragediju. Sam zivot je prolazan. Odnosno, bolje receno, odnosi sa ljudima kroz vrijeme prolaze faze kojima se valja prilagoditi.
Neeee, nikad nisam išla za tim ja tebi dam ti meni daš , to bi bila egoistična ljubav


, nego npr, primjer iz prošlosti, zovem frendicu da idemo van više puta, i kada izađemo van, ona veli,aha sad ću ja ovog svog napravit ljubamornim (dečka) ili trebamo ići na plivanje npr sutra u 15 da bi ja čekala njen odgovor do 14 i naravno ide jer ju je dečko preveslao za nešto, pa kad je on prevesla javi se meni, masu je takvih primjera gdje sam ljudima služila tek tako, tako da imaš pravo bila sam okružena i sa krivim ljudima, puno sam toga promjenila, napravila sam čistku što se tiće nekih odonsa..i mićem one ljude koji me ne zaslužuju.

jer kad ja npr nekog nazovem da se ćujemo, da vidim kako je, zovem ga zato što mi je stalo do te osobe, a ne radi nekog interesa, kao što sam rekla nevolim površne odnose, već volim da je ljudima stalo jer je i meni do njih stalo, ali ako nekom nije stalo ili nekom služim kao rezerva, nemam više šta radit u tom odnosu.

negledam odlazak nekih ljudi kao tragediju, to se svima nama događa , nego mi se u posljednje vrijeme izdogađalo puno stvari koje prije nisam kužila, kao da su mi se otvorile oći, živjela sam u uvjerenju da je nešto bilo npr "tako" a ispalo je skroz drugačije od očekivanog,od onog što sam očekivala., kao da ti se otvore oći

i dalje vjerujem u ljubav, mislim da je to gl pokretać za sve sfere u životu, ali sam puno opreznija kome dajem ljubav i kako je dajem
jelich is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 06:07   #38
Quote:
jelich kaže: Pogledaj post
negledam odlazak nekih ljudi kao tragediju, to se svima nama događa , nego mi se u posljednje vrijeme izdogađalo puno stvari koje prije nisam kužila, kao da su mi se otvorile oći, živjela sam u uvjerenju da je nešto bilo npr "tako" a ispalo je skroz drugačije od očekivanog,od onog što sam očekivala., kao da ti se otvore oći
Koga kriviti za otvaranje oči na iluziju vlastitih sugestija?

Quote:
jelich kaže: Pogledaj post
i dalje vjerujem u ljubav, mislim da je to gl pokretać za sve sfere u životu, ali sam puno opreznija kome dajem ljubav i kako je dajem
U bilo kojem postotku, razini.. ustručavanje (uskraćivanje) unutar, uokolo, povodom.. nečega što je pokretač svih sfera života.. kao reakcija na dozvoljenost ili otvaranje oči.. svakako kao lucidni čin zahvale za.. "dozvoljenost".. mogućnost percepcije....

Ja bi se možda za/pitao; tko mi to i kako mi to, "otvara oči".
Možda i bitnije (pitanje), tim susprezanjem kao posljedicom veče/šire percepcije.. povodom što, koga (i)ili čega.
__________________
Be yourself; everyone else is already taken.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:54.