Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2016., 09:56   #81
Kad se nanizaju neuspjesi, logicno je i da bude vise strahova i polustrahova, očigledno je bilo pogrešno forsirati se preoptimisticnom pozitivom, jer na te načine se previše udaljuje od realnosti.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 14:42   #82
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Kad se nanizaju neuspjesi, logicno je i da bude vise strahova i polustrahova, očigledno je bilo pogrešno forsirati se preoptimisticnom pozitivom, jer na te načine se previše udaljuje od realnosti.
Jesi si konačno osvijestio, definirao čega te strah? Da li je taj strah donekle realan tj. nužan za život, preživljavanje? Strah od gladi, bolesti...?
Neuspjesi u kojem području? Jesi razmislio koji su moguće opcije tj. smjerovi u kojima se neka situacija može razviti? Nema ništa loše u tome da je osoba optimistična, problem je kad osoba nije realistična. Što opet povlači pitanje što je realnost lol Što je za tebe realnost?
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 01:06   #83
Strah me samoce, strah me nevoljenosti, strah me prijezira, takvi strahovi su itekako realni u životu.

Neuspjesi u dosta područja kao i ponekad prevelika žrtvovanja.

Razmišljao sam o mnogim opcijama, ali povremeno premalo djelujem.Realnost je voljeti i biti voljen.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 22:09   #84
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Strah me samoce, strah me nevoljenosti, strah me prijezira...Neuspjesi u dosta područja...prevelika žrtvovanja....Realnost je voljeti i biti voljen.
Samoće? Pogledaj oko sebe. Imaš roditelje? Braću/sestre? Prijatelje?
SEBE?
Što si žrtvovao do sada, a da je bilo previše?
Neuspjesi su dio životnog puta svih nas. Jednostavno ih prihvatiš kao nešto što je tako. Nitko nije savršen. Nitko nije sposoban za sve što želi. Nitko se ne bi trebao osjećati loše zato jer je u nečemu neuspješan, jer je sigurno u nečemu drugome uspješan, ali to još možda nije otkrio. Daj si vremena i iskustva.
Prijezir? U kom smislu?
Pišeš da za tebe realnost predstavlja voljeti i biti voljen, a ako tu realnost ne doživiš ili ne ostvariš? Jedina realnost, ako uistino pogledaš, je da voliš druge tj. jedino to možeš, ako odabereš i istinski želiš, te osjećaš. Biti voljen, ne možeš to očekivati. Nepotrebno, egocentrično zadovoljavanje osobnih potreba i želja. Zato je na svijetu toliko propalih veza, brakova i sl.
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 22:29   #85
Imam roditelje koji nisu ni loši ni dobri i s kojima sve manje i manje pričam, imam brata koji je živčan i povucen i sestru koja je izrazito ekstravertna i sklona bizarnim mavikama.

Mozda bih svega cetiri osobe mogao nazvati prijateljima, činilo mi se da ih je više, al nema smisla forsirati ako nejde.

Imam se be, ali povremeno to ne uspijem dovoljno izraziti.

Žrtvovao sam jako puno vremena, jako puno osjećaja i emocija, žrtvovao sam puno pređenih kilometara i neprospavanih noći, žrtvovao sam puno toga, da bih ponekad i osjetio i veliku sreću, a kasnije bi uslijedila puno veća tuga, kao da prevelika sreća i jest uvertira u tužniju realnost, kad te odmalena stavljaju u neke kutije, jer eto drugačiji sam, da, vidi se ožiljak ispod nosa, da, mnogi su me iskorištavali jer sam velika naivčina koja previše popušta, da, sta se može, a ako je biti voljen egoistični, onda ja želim biti egoist.

Ili bi ocito neki htjeli da umrem u samoći, daleko od svih, daleko od bilo koga kome sam ikad dao osmijeh i lijepu rijec
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2016., 07:23   #86
Pozdrav svima, da li je netko ikada imao strah od neuspjeha na seksualnom planu, nemogućnost erekcije baš uvijek kad poželiš?ja imam taj problem i sve je super kad sa suprugom imam normalni sex ali ako ne uspijem to jako loše utječe na moju psihu,spavanje, obične male stvari,itd...
Marella09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2016., 23:25   #87
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Strah me samoce, strah me nevoljenosti, strah me prijezira, takvi strahovi su itekako realni u životu.

Neuspjesi u dosta područja kao i ponekad prevelika žrtvovanja.

Razmišljao sam o mnogim opcijama, ali povremeno premalo djelujem.Realnost je voljeti i biti voljen.
Svi ti strahovi proilaze iz manjka samopouzdanja, ne volis sebe pa ti je stalo sta drugi misle o tebi kako bi dobio njihovu validaciju jer ju ne dobivas od sebe. Bitno je ne borit se s tim strahovima nego ih prihvatit i izgradit ljubav prema sebi, prihvatit se onakav kakav jesi, pocet razmisljat kriticki svojom glavom i gradit svoj pogled na svijet a ne ovisit o tudjim misljenjima.
Neuspjesi su najnormalnija stvar, ako se fokusiras na ucenje iz svojih neuspjeha, oni postaju uspjesi. Bitno je da sam definiras sta je za tebe uspjeh a ne baziras se na tudjim vrijednostima.
Anima Lux is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2016., 23:28   #88
Kako se uopce gradi ljubav prema sebi?

Sto tocno znaci voljeti sebe?
tabanšaban is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 01:13   #89
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Nepotrebno, egocentrično zadovoljavanje osobnih potreba i želja. Zato je na svijetu toliko propalih veza, brakova i sl.
Ne´ko dila obveznicama bez pokrića.
Komercijalizacija "vrijednosti", bez za pučanstvo, definicija ili naobrazbe prilikom štovanja, očekivanja.. daljnje trgovine.. istima.

Quote:
tabanšaban kaže: Pogledaj post
Kako se uopce gradi ljubav prema sebi?
Sto tocno znaci voljeti sebe?
Pitanje/a na mjestu.
__________________
Amnesia may well be the highest sacrament in the great gray ritual of existence.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 20:10   #90
Quote:
tabanšaban kaže: Pogledaj post
Kako se uopce gradi ljubav prema sebi?

Sto tocno znaci voljeti sebe?
Prihvatit se i cijenit onakav kakav jesi, sa svim prednostima i slabostima, vidit okolinu kao dio sebe, odvojiti se od svojeg identiteta koji je izgradjen na proslosti i strahu od toga sta drugi ljudi misle o tebi.
Anima Lux is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 03:52   #91
I nauciti bodriti sebe i svoje potencijale.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:54.