Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.01.2017., 01:43   #1
Filmpresije 2017.

Prije upotrebe pročitati:

Upisujete film koji ste danas/jučer/u zadnjih nekoliko dana pogledali. Neki osnovni podaci o filmu su dobrodošli, ali ne i nužni. Ono što je nužno je da o pogledanom filmu napišete svoju impresiju - što elaboriranije, to bolje. Razlomci, smajlići i/ili uobičajene općenitosti poput "odličan", "sranje" itd. se ne priznaju kao elaborirani dojmovi i bit će brisani.

Zapamtite, ovaj topic ne postoji kako bi si itko vodio privatnu evidenciju naslova koje je te godine pogledao, već kako bi ostalim korisnicima pomogao u odabiru koji film pogledati.

Također, diskusije na temu pogledanih filmova su dozvoljene, poželjne čak, a moderatori će ih, ako se ove rašire i počnu gušiti topic, odvojiti u zasebne teme ili spojiti sa već postojećima.

Nije pravilo, ali svoje gledanje filmova koji već imaju svoj topic, možda je bolje evidentirati u tim topicima, naročito ako imate namjeru diskutirati o njima.

Brišu se i postovi čijim je autorima problem napisati naslov filma koji su pogledali, nego samo pejstaju imbd/wikipedia link.
__________________
Listen to the thunder

Zadnje uređivanje Mr Smoogj : 01.01.2017. at 11:23.
Mr Smoogj is offline  
Old 01.01.2017., 12:19   #2
all that heaven allows. sjajan film iz '55 u kojem friska udovica ima problema sa selom jer zeli poci za mladog vrtlara. boje su super, vidi se da je douglas sirk uzivao snimajuci ovo. martyeva preporuka.
VIII
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Old 01.01.2017., 12:33   #3
Blazing Saddles (1974)
Nemam pojma zašto nikad dosad nisam gledao taj film - apsolutno genijalna satira i za današnje standarde, zapravo čak i genijalniji za danas jer bi SJW-i popizdili gledajući taj film --> baš zato mi se još više sviđa.
Još k tome 4th wall breaking pri kraju je ispao sjajan. Gene Wilder vrhunski utjelovio super-klišejiziranog kauboja, a Cleavon Little odličan u ulozi crnog šerifa (iako bi me više oduševilo da je ulogu dobio Richard Pryor kako je prvotno planirano).
8.5/10
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Old 01.01.2017., 14:26   #4
Ajde konačno neki normalan i dostojan naslov ove teme.

Amazing Spiderman - ni bolji ni lošiji od onoga s Tobeyjem, baš ono, nit smrdi nit miriše. Andrew Garfield mi je dobar, ali su dijalozi vrlo često blagi očaj i to mi glavna zamjerka. Znam da je to stripovski svijet, ali opet... sve u svemu, ne bi opet gledao.
Mope is offline  
Old 01.01.2017., 14:41   #5
http://www.imdb.com/title/tt0037017/
Lifeboat 1944, Hitchock, volim filmove koji imaju ono nešto, atmosferu a ovaj je jedan od takvih filmova. Nakon potonuća broda, na čamcu se nadje par različitih ljudi, i između ostaloga i jedan krivac za potonuće.i tada počinje napetost, razgovori, moralne dileme, razne skrivene stvari izlaze na površinu, kada se razgovorom stvara napetost, obožavam takve filmove.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Old 01.01.2017., 15:32   #6
Nerve (2016)


Avanturica po NYC nekakova, ali srednjoškolske drame koje prevladaju u drugom dijelu filma su preveč za moje stare kosti. Vizualno zabavno, kao što je neki mtv spot zabavan. Soundtrack je fora, ali mastermindima iza scenarija želim sidu.
__________________
__________ disciplina kičme _____________ _uvijek imati na umu.
shosho is offline  
Old 01.01.2017., 15:44   #7
@shosho
pridruzujem se sidnim zeljama
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Old 01.01.2017., 17:31   #8
10 Cloverfield Lane-konačno sam se natjerao da ga pogledam. I nisam se razočarao. Jako dobar film, sa zanimljivom atmosferom i neočekivanim situacijama. John Goodman odličan, Mary još bolja. Preporuka.
Kal-El is online now  
Old 01.01.2017., 19:42   #9
The World's End

Glavna zamjerka: za jedan primarno zabavan film, bio mi je prilično dosadan, iako OK počne - i traje sve do onog fantastičnog dijela. Ima dobrih fora, no većinom su neuspjele, glavni likovi mi nisu zanimljivi iako je riječ o kvalitetnim glumcima. Općenito, imam dojam da film želi previše toga utrpati, pa tako priča koja se tiče osobne krize srednjih godina funkcionira dobro, a ona druga, glavna priča, cijeli alegorički/društveno kritički potkontekst, ispada prenapadna i gubi oštrinu zbog prenaglašene komičnosti. Iako, britanski malomještanski kontekst je odlična ideja, prikladna za mnogo otrovnih strelica koje autor odašilje u raznim smjerovima. Predug mi je film sveukupno, trebao je završiti koju scenu ranije. Sve skupa, da se pogledat, nije baš glupost, al nije ni vrh.

The Spectacular Now

Mehić. Dragi su mi Woodley i Teller na ekranu, film sam po sebi je simpatična i gledljiva drama o teenu koji nastoji 'spoznati sam sebe', sve skupa predvidivo i već viđeno. Neujednačen ritam, prazni hodovi. Kyle Chandler odrađuje dosta dobru ulogu u svojih par minuta.

American honey

Dobar izbor za netrijezno i ležerno gledanje, nekako prljavo erotičan, bolan. Čini mi se da te 'uhvati' ili ne, a meni se super poklopila atmosfera. Moglo je to fokusiranije (hrpa nebitnih sporednih likova i nekako nedovoljno dobro iscrtani glavni likovi), ali ima neku vibru zbog koje se lako gleda + glavna glumica je jako prirodna i predivna. Dobre su mi scene seksa. Malčice osjetim Korinea u filmu, iako mi je ovo puno bolje sjelo od njegovih Spring breakersa (a i ne radi se o istoj priči, iako je u fokusu 'izgubljena generacija'). Povremeno iritantni dijalozi i postupci likova, no sve u svemu više nego gledljivo.
Inconnu is offline  
Old 01.01.2017., 20:41   #10
Life is Sweet-za mene od dosad pogledanih Leighovih, ovo mi najslabiji uradak. Preobican film sa preobicnom radnjom, obicni likovi, jedino je Nicola bila out of the order i davala naznake zivota filmu. Kuzim da je film opis zivota jedne obitelji kroz neko vrijeme, ali ne znam sto povezati iz sveg toga. Film je samo nabrajanje radnji, od ideji popravka ulaza u kucu, kupnja kamp kucice, prikaz radnog dana, gl.glumac slomio nogu, otvaranje restorana...itd. Nijedan dogadjaj koji bi istaknuo film. Ne znam sto reci o filmu, tako se moze snimiti gro filmova.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Old 01.01.2017., 21:04   #11
Topkapi (1964)

Savršen film sa savršenim glumcima i savršeno doziranim humorom.

10/10
horatius is offline  
Old 01.01.2017., 23:04   #12
Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
Life is Sweet
Daleko od toga da je i meni među Leighovim boljim filmovima, ali scena u kojoj Timothy Spall donese ananas mi je vječna

ot: Volim kad novu godinu otvori dobar film. Jackie to bez dileme jest, premda ima nekoliko scenaristički skliskih momenata (da parafraziram "Po čemu će nas se svijet sjećati, osim kao lijepih lica?"). Nije tajna da mi je silno drag Larrainov stil i interes za sagledavanje 'poznate' prošlosti drugim očima, a Jackie je - premda nešto manje maštovit od njegovih najboljih čileanskih uradaka - poprilično logičan nastavak iste priče, premda Jackie Kennedy definitivno nije 's one strane' političke mitologije; upravo suprotno, za Oppenheima ona je orkestratorica mita, a Larrain s neskrivenim guštom krasno vizualno orkestrira tu tezu. Drzak i agresivan soundtrack Mice Levi je divota in its own right.
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Old 01.01.2017., 23:14   #13
The Light Between Oceans

Ne preporučam ovaj film nikome. Spor je i bolno iritantan. Ne zbog radnje koliko zbog akumulacije iritacije koja proizlazi iz postupaka svakog pojedinog lika u filmu za sebe. Dakle, film obiluje iritantnim, ograničenim likovima s najglupljim odlukama ikada, uopće ne znam otkuda početi, ako je netko gledao film i baš inzistira na diskusiji mogu svoje riječi argumentirati. Uz totalno glupe odluke totalno nepromišljenih likova, tu su i određene rupe u radnji, tako da kad spojim nervozu koju je u meni izazvala glupost likova sa sporoćom filma, ne vidim kako ovo djelce ikome preporučiti. Fotografija je lijepa iako su boje pomalo eutanizirajuće, sive, jesenje, jednolične, bljedunjave, muzika je reži ga pili u skladu s filmom. Svi su jadni, napaćeni, izmučeni, s podočnjacima i šmrkljima... Tko si baš želi ubiti ovaj novogodišnji entuzijazam, neka ga obavezno pogleda.

4/10
__________________
~ Možete gaziti cvijeće, ali ne možete zaustaviti hrvatsko proljeće. ~
luca toni is offline  
Old 01.01.2017., 23:17   #14
Quote:
luca toni kaže: Pogledaj post
The Light between Oceans

Ne preporučam ovaj film nikome. Spor je i bolno iritantan. Ne zbog radnje koliko zbog akumulacije iritacije koja proizlazi iz postupaka svakog pojedinog lika u filmu za sebe. Dakle, film obiluje iritantnim, ograničenim likovima s najglupljim odlukama ikada, uopće ne znam otkuda početi, ako je netko gledao film i baš inzistira na diskusiji mogu svoje riječi argumentirati. Uz totalno glupe odluke totalno nepromišljenih likova, tu su i određene rupe u radnji, tako da kad spojim nervozu koju je u meni izazvala glupost likova sa sporoćom filma, ne vidim kako ovo djelce ikome preporučiti. Fotografija je lijepa iako su boje pomalo eutanizirajuće, sive, jesenje, jednolične, bljedunjave, muzika je reži ga pili u skladu s filmom. Svi su jadni, napaćeni, izmučeni, s podočnjacima i šmrkljima... Tko si baš želi ubiti ovaj novogodišnji entuzijazam, neka ga obavezno pogleda.

4/10
i ja upravo pogledala

ne mogu odlučiti koja ženska mi je gluplja
ova što je glumi vikander ili ova što je glumi weisz

pravo mi došlo žao tipa što ga glumi fassbender

film je predugačak za popizditi

i čim nađe ono čudo u čamcu odmah se zna čemu to služi (ne mislim na dijete )
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Old 01.01.2017., 23:58   #15
SPOILER loreak

loreak. nelos spanjolski film koji tesko da bi ikome preporucio. jedna zena prima cvijece svaki tjedan, ali ne zna od koga. nakon sto za par mjeseci cvijece prestane dolaziti, ona otkriva da je njezin tajni obozavatelj preminuo u prometnoj. ona pocinje donositi cvijece na mjesto prometne.

film ima zanimljivu radnju, ali vise na papiru nego kad ga gledas. meni je bilo neuvjerljivo da bi ona tako dugo donosila cvijece liku kojeg je jedva poznavala. nisam skuzio sto nam redatelj zeli time reci.

VI
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Old 02.01.2017., 11:16   #16
Uzak - Nury Bilge Ceylan

Perfektan film u svakom pogledu, pojam vizualne poezije ovdje nikad nije bio točniji. Ono što je meni najzanimljvije u ovom filmu(a može se uzet 500 stvari kao iz svakog remek djela) jest šta dubinski progovara o dvije stvari: kako ponos utječe na život i naravno o meni najdražoj: neimanju opcija - koja je ovdje savršeno prikazana. Ima tu još puno toga osim ovog dvoje, možda i previše, al toliko suptilno prikazano da imaš osjećaj da gledaš dokumentarac, za tako nešto jednostavno treba živit film šta Ceylanu očito nije nikakav problem, samo fali da je i odglumio nešto.

Dokaz kako se veliki filmovi mogu napravit i s 100000 dolara, kako ne trebaš imat nabrijan scenarij da bi film funkcionirao 110 min pa niti profi glumce, a opet teške glumčine, sve šta ti treba je jeben grad uz more koji i zimi ima snijeg i malo nadahnuća . Emin Toprak je poginuo u automob nesreći nakon snimanja, nikad nije preuzeo svoju nagradu za najboljeg glumca u Cannesu šta daje dodatnu težinu njegovoj ulozi. Ovo da je snimljeno u jamerici imalo bi kultni status...

Odličan i na drugo gledanje jel taman pohvataš sve detalje koji mogu promaknit na prvo gledanje.

Spor, težak i gorak s povremenim bljeskom radosti, poput pravog života, Uzak je ecstasy s dosta dopa u sebi za sve filmoljupce lol
versilov is offline  
Old 02.01.2017., 11:42   #17
Another Woman (1987)

Još jedan od onih ozbiljnih Woodyjevih, bez primjesa humora. Odlično karakterno odrađen glavni lik Gene Rowlands. Film u kojem se, vjerujem, može naći većina ljudi u nekim srednjim životnim godinama. Kratak i zanimljiv, brzo prođe. 7.8/10
__________________
"...here's to your fuck, Frank!"
punkrockos is offline  
Old 02.01.2017., 16:43   #18
Quote:
Simpsolina kaže: Pogledaj post
i ja upravo pogledala

ne mogu odlučiti koja ženska mi je gluplja
ova što je glumi vikander ili ova što je glumi weisz

pravo mi došlo žao tipa što ga glumi fassbender

film je predugačak za popizditi

i čim nađe ono čudo u čamcu odmah se zna čemu to služi (ne mislim na dijete )

Pa meni je baš njegov lik dobitnik nagrade za najtupavijeg i iritantnijeg lika u toj vrlo oštroj konkurenciji Po mom skromnom mišljenju imao je ravno dva pokušaja da stvari odigra sukladno svom vlastitom moralnom kompasu - prvi kad mu je žena uopće predložila da se ogluši o pravila i "usvoje" dijete i drugi - kad je spletom nevjerojatnih i šupljih okolnosti, kad je dijete imalo manje od godinu dana, naletio na lik Hane Pots na groblju. I to ne na način da piše preglupo pisamce, već da se ekšli pojavi na vratima i otvoreno porazgovara sa ženom. Uopće ne znam kojim riječima izraziti zgražanje njegovom glupošću da u prvom redu uopće zadrži onu zvečku i u drugim, odluči poslat tu zvečku na adresu najmoćnije familije u kraju u trenutku kad dijete već ima razvijenu svijest i odnos s njima kao svojim roditeljima. Na kraju smo vidjeli kako je to sve ispalo - hiperdramatično za sve uključene stranke i izrazito bolno. Tip ako nije rijetko glup onda je mračan i destruktivan, makar nesvjesno ako već ne svjesno.

Don't Breathe

Konfekcijski hororić za prikratit vrijeme. Ništa posebno.

5/10
__________________
~ Možete gaziti cvijeće, ali ne možete zaustaviti hrvatsko proljeće. ~
luca toni is offline  
Old 02.01.2017., 17:29   #19
@luca toni
prije bi reko da je lik namjerno napravio zajeb sa zveckom.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Old 02.01.2017., 17:31   #20
Quote:
593 kaže: Pogledaj post
@luca toni
prije bi reko da je lik namjerno napravio zajeb sa zveckom.
Zato jer je destruktivno smeće od čovjeka. Meni je jasno zašto je to napravio, ali mi se njegove metode i odluke čine destruktivnim ili odrazom odsustva bilo kakvog promišljanja o posljedicama po sve uključene likove. Ja sam pokušao u svom osvrtu naglasiti promašenost njegovih odluka kako s pozicije timinga tako i same metode. Trebao je ili odjebat ženu čim je predložila da zadrže klinku i ogluše se o pravila ili najkasnije za vrijeme "krštenja" nakon otkrića Hane Pots, riješit čitavu zavrzlamu. U protivnom prihvatit stvari takve kakve jesu i "šutjet zauvijek". Ono, poslat zvečku na adresu majke kad dijete ulazi u petu godinu života je najbolje što je mogao smislit da zaliječi svoju grižnju savjesti? Ili pak poslat kćeri nautjecajnijeg đilkana u kraju poruku da je "dijete ok i nek ništa drugo ne pita"? Onda je imbecil ili sebični destruktivac, a da ne govorimo da je prevario i izigrao vlastitu ženu. Na kraju je zamalo platio svojom tintarom jer su mu prišili i ubojstvo onog još glupljeg Švabe, a možda bi bilo bolje i da je, glup kakav već jest. O, bože opet sam se uzrujao. Grozan film s groznim likovima. Rijetko iritantni likovi.
__________________
~ Možete gaziti cvijeće, ali ne možete zaustaviti hrvatsko proljeće. ~
luca toni is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:22.