Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2012., 22:46   #1
Postavite pitanje 2012./2013. (nakon čitanja prvog posta!!)

Quote:
Lady_D kaže: Pogledaj post
Prijašnja top tema je zaključana i otkačena, ali postoji i dalje na ovom linku.
Zbog specifičnih pravila, ne isplati se držati jednu te istu temu otvorenom na neko dulje vrijeme.
Budući da je prošla tema funkcionirala sasvim ok, pravila teme ostaju ista.

Poanta ove teme je da vi ovdje postavite pitanje, a oni koji znaju odgovor na pitanje odgovaraju. Kratko i jasno, s provjerenim i točnim informacijama.

Svi mogu sudjelovati u odgovaranju ako imaju točnu i provjerenu informaciju, svaka pomoć je dobrodošla.

Prvo i najvažnije: ne ostavljajte post na ovoj temi ako niste pročitali pravila i FAQ.

Drugo i najvažnije: na ovoj temi postavljaju se pitanja vezana za sistem, pojašnjavaju nejasnoće vezane za općenite stvari oko državne mature ako nisu pojašnjene na stranicama www.postani-student.hr i/ili www.ncvvo.hr ili u našoj temi Državna matura FAQ - Obavezno pročitati!! ili rješavaju konkretni problemi koji su vam iskrsnuli, a koje ne znate sami riješiti.

Pravila:
  • Pitanje mora biti postavljeno što preciznije moguće. Ne treba nam opis cijele procedure koja je dovela do problema nego konkretan problem, sažet, jasan i jednostavan.
    • Pitanje mogu postaviti svi bez obzira bili oni trenutni, stariji ili maturanti iz BiH
  • Odgovor isto tako mora biti jasan, jednostavan i potpun, ali prije svega točan i provjeren.
  • Prolistajte temu prije postavljanja pitanja jer se ponavljanje pitanja sankcionira brisanjem ili kartonom.
  • Ako ne dobijete odgovor odmah, nemojte ponavljati post - nećemo zaboraviti na vas.
  • Ne postajte ništa osim pitanja ili odgovora. Ako postoje nejasnoće oko odgovora ili želja za diskusijom, post kvotajte na temu predviđenu za to.

Pravila se mogu nadopunjavati i ispravljati ukoliko naiđemo na potrebu za time, pa se očekuje od vas da pratite prvi post. Konstantno. Da ne bi bilo "nismo znali".

Za sad toliko.
2011./2012. tema se nalazi na ovom linku!

Ugodno pisanje!
Aese is offline  
Old 28.11.2012., 23:15   #2
Do kada se stariji maturanti moraju registrirati na stranicu postani-student ? ima li neki rok ? znam da se ispiti prijavljuju do 1.2.2013. ali do kada je prijava na stranicu ?
ivor@ is offline  
Old 29.11.2012., 02:23   #3
Quote:
ivor@ kaže: Pogledaj post
Do kada se stariji maturanti moraju registrirati na stranicu postani-student ? ima li neki rok ? znam da se ispiti prijavljuju do 1.2.2013. ali do kada je prijava na stranicu ?
Mene također zanima da li je uopće počela prijava

I pošto san pisaja i položija lani sve da li mogu sad pisati samo izborni predmet?

Na ovo 2. pitanje mi je logično da mogu ali nigdi nisan nabasa na to pojašnjeno pa eto pitan..
__________________
Sve što imam od socijalnog života a da nije fejk i koristoljublje je više manje ovaj forum a i tu me nitko ne voli.
bambus88 is offline  
Old 29.11.2012., 06:41   #4
Quote:
bambus 17 kaže: Pogledaj post
Mene također zanima da li je uopće počela prijava

I pošto san pisaja i položija lani sve da li mogu sad pisati samo izborni predmet?

Na ovo 2. pitanje mi je logično da mogu ali nigdi nisan nabasa na to pojašnjeno pa eto pitan..
Prijave traju od 1. 12. 2012. do 1.2. 2013.
To znači da se u tom roku moraš prijaviti na stranicu i odabrati ispite koje misliš pisati. Ako već imaš položene glavne ispite (hrvatki, matematika i strani jezik), možeš samo dodati izborne.

Nakon što završe prijave ispita, možeš još samo dodavati fakultete (one za koje imaš uvjet) tamo do sedmog mjeseca (ne znam točno koji je datum, ja sam polagala prošle godine).
The Black Cat is offline  
Old 29.11.2012., 14:40   #5
Quote:
The black cat kaže: Pogledaj post
Prijave traju od 1. 12. 2012. do 1.2. 2013.
To znači da se u tom roku moraš prijaviti na stranicu i odabrati ispite koje misliš pisati. Ako već imaš položene glavne ispite (hrvatki, matematika i strani jezik), možeš samo dodati izborne.

Nakon što završe prijave ispita, možeš još samo dodavati fakultete (one za koje imaš uvjet) tamo do sedmog mjeseca (ne znam točno koji je datum, ja sam polagala prošle godine).
Hvala puno
__________________
Sve što imam od socijalnog života a da nije fejk i koristoljublje je više manje ovaj forum a i tu me nitko ne voli.
bambus88 is offline  
Old 29.11.2012., 20:56   #6
Možemo li se već prijaviti na postani-student i koja je točno procedura? Koliko sam shvatio upišemo CARnetove podatke, zatim nas traže br. moba na koji na stižu PIN i TAN i onda se možemo ulogirati?
mayales is offline  
Old 30.11.2012., 09:25   #7
Quote:
mayales kaže: Pogledaj post
Možemo li se već prijaviti na postani-student i koja je točno procedura? Koliko sam shvatio upišemo CARnetove podatke, zatim nas traže br. moba na koji na stižu PIN i TAN i onda se možemo ulogirati?
Možeš se prijavit na stranicu. Nama je koordinatorica rekla da je najbolje da to napravimo do danas, ali mislim da neće ništa bit ako ne napraviš. Radiš onako kako si napisao
VelvetDiamond is offline  
Old 30.11.2012., 15:08   #8
BOK

Ispričavam se ako pitanje postavljam na krivom mjestu,Evo ove godine mislim na držanu maturu, starija sam maturantica pa bi me zanimala iskustva od vas starijih koji su polagali državnu maturu koliko ste se spremali? dali ste upisali željene fakultete i dali uopće imam kave šanse s obzirom da sam davno ispala iz sistema učenja bar ovih predmeta koje se traže na državnoj?
plavidupin is offline  
Old 01.12.2012., 14:40   #9
Prijava u sustav

Bivši sam maturant,prošlogidišnji. I danas sam prilikom aktivacije napravio glupost, jednu krivu brojku telefona sam ubacio i sad su moje nove podatke poslali tamo, iako to uopće nije broj. Zna li netko kako da dođem do novih podataka (oznake,pina,tana) ??????
MatejMR is offline  
Old 02.12.2012., 14:22   #10
pomoć

Pozdrav svima,
maturirala sam ove godine i pisala se na faks te počela ići u 10.mj.
Htjela bih upisati još jedan izvanredno pa bih pisala ponovno državnu maturu,ali ne sve predmete,već neke izborne koji su potrebni za faks koji želim.(nisam još sigurna što ću jer nema nekog izbora za izvanredne fakultete )
Kad se krenem prijaviti na postani-student.,ne mogu se više prijaviti,moram li tražiti u svojoj srednjoj školi nove podatke pošto sam sad studentica ,a ne maturantica i dokad moram prijavit ispite,ako netko zna..?hvala
Možete odgovoriti ovdje ili na pm .
znatizeljaaaa is offline  
Old 02.12.2012., 14:54   #11
Quote:
MatejMR kaže: Pogledaj post
Bivši sam maturant,prošlogidišnji. I danas sam prilikom aktivacije napravio glupost, jednu krivu brojku telefona sam ubacio i sad su moje nove podatke poslali tamo, iako to uopće nije broj. Zna li netko kako da dođem do novih podataka (oznake,pina,tana) ??????
Zovi Središnji prijavni ured, mislim da bi ti oni morali reći što i kako dalje.
Brojevi su ti na ovom linku
The Black Cat is offline  
Old 02.12.2012., 21:03   #12
Maturu pisala prošle godine - sve uspješno položila, ali na kraju sam ipak odlučila ne upisati ništa, tako da sam odjavila sve fakultete prije objave konačnih rang lista...
I evo, danas ulazim na postani-student.hr i ne mogu vidjet svoje stare rezultate...
Da li to znači da moram ponovno pisati sve ispite?
__________________
I hate being bipolar. It's fantastic.
rubia.despues is offline  
Old 03.12.2012., 01:23   #13
Quote:
rubia.despues kaže: Pogledaj post
Maturu pisala prošle godine - sve uspješno položila, ali na kraju sam ipak odlučila ne upisati ništa, tako da sam odjavila sve fakultete prije objave konačnih rang lista...
I evo, danas ulazim na postani-student.hr i ne mogu vidjet svoje stare rezultate...
Da li to znači da moram ponovno pisati sve ispite?
Mozda si krivo gledala, stavi na ljetni rok 2012. Tako je i meni.

Imam i ja pitanje. Da li vrijedi Tan i Pin te korisnicko ime od prosle godine, ja bih popravljao rezultat?
exception is offline  
Old 03.12.2012., 07:39   #14
Quote:
exception kaže: Pogledaj post
Mozda si krivo gledala, stavi na ljetni rok 2012. Tako je i meni.

Imam i ja pitanje. Da li vrijedi Tan i Pin te korisnicko ime od prosle godine, ja bih popravljao rezultat?
TAN vrijedi, tj. moraš unesti stari TAN i onda dobiješ novu korisničku oznaku i lozinku.
The Black Cat is offline  
Old 03.12.2012., 15:41   #15
Quote:
The black cat kaže: Pogledaj post
TAN vrijedi, tj. moraš unesti stari TAN i onda dobiješ novu korisničku oznaku i lozinku.
Ali ja se prijavim normalno, gdje mogu to promijeniti?
exception is offline  
Old 03.12.2012., 18:28   #16
ovako.. imam jedan prilično kompleksan problem i toplo se nadam da će mi netko znati dati savjet..

imam različite adrese prebivališta i boravišta, dakle na jednoj adresi stanujem (tu primamo poštu i sve ostalo), a druga adresa piše na osobnoj iskaznici (prebivalište). u imeniku u školi mi je upisana adresa stanovanja i ta je adresa sad upisana i na mom "profilu" na stranici Postani student. Dakle, ne poklapa se sa dokumentima. svi ostali podaci (OIB,JMBG,datum rođenja..) su ispravni. pa me zanima igra li adresa u svemu tome neku veliku ulogu?
__________________
Music is what feelings sound like.
blanca nieves is offline  
Old 03.12.2012., 19:08   #17
Quote:
exception kaže: Pogledaj post
Ali ja se prijavim normalno, gdje mogu to promijeniti?
Nisam sigurna da sam te shvatila

Quote:
blanca nieves kaže: Pogledaj post
ovako.. imam jedan prilično kompleksan problem i toplo se nadam da će mi netko znati dati savjet..

imam različite adrese prebivališta i boravišta, dakle na jednoj adresi stanujem (tu primamo poštu i sve ostalo), a druga adresa piše na osobnoj iskaznici (prebivalište). u imeniku u školi mi je upisana adresa stanovanja i ta je adresa sad upisana i na mom "profilu" na stranici Postani student. Dakle, ne poklapa se sa dokumentima. svi ostali podaci (OIB,JMBG,datum rođenja..) su ispravni. pa me zanima igra li adresa u svemu tome neku veliku ulogu?
Mislim da ti adresa koja ti piše na postani-student nije bitna, ali ako te to muči možeš se javiti ispitnoj koordinatorici da ti to promijeni.
The Black Cat is offline  
Old 03.12.2012., 19:08   #18
Pokušavam prijaviti studije na postani-student stranici i uvijek mi kaže da je došlo do greške u aplikaciji.
mugisugi is offline  
Old 03.12.2012., 19:11   #19
Quote:
mugisugi kaže: Pogledaj post
Pokušavam prijaviti studije na postani-student stranici i uvijek mi kaže da je došlo do greške u aplikaciji.
Pričekaj malo, možda najbolje i do sutra, pa se onda probaj ulogirati. Stranica im zna puno zezati.
Mislim da nije neki veći problem
The Black Cat is offline  
Old 03.12.2012., 23:37   #20
@ The black cat
Napisala si da moram promijeniti korisnicko ime ako hocu ponovno pisati DM, prosle godine sam vec pisao i imam korisnicko ime i te stvari i normalno se prijavljujem, malo mi je glupo to mjenjati.
Kako onda to mjenjam?
exception is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:27.