Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Kakvi trebaju biti u buducnosti tuneli Mala Kapela i Sveti Rock?
Kad je bal neka je maskenbal, dvosmjerni tuneli sa po dvije trake za svaki pravac 12 57.14%
Ovakvi kakvi su sad jer je to jeftinija opcija od dvocijevnih tunela 4 19.05%
Ne znam 5 23.81%
Glasovatelji: 21. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2005., 10:59   #1
Da li su Rok i Kapela promasene investicije?

Da li su vlade (i sadasnja i bivsa) napravile gresku u koracima kad su projektirale i pravile tunele Sveti Rock i Mala Kapela samo sa dvije trake u oba smjera i time napravile efekt lijevka na autocesti koja se placa i kojoj je svrha da bude brza i sigurna? Kako smo svjedoci od lani i ove godine dva najveca tunela u Hrvatskoj Kapela i Rock su slijepa crijeva cijelog autocestovnog sustava od Zagreba ka Splitu i dok god su ti tuneli napravljeni sa jednom cijevi ljeti ce biti brze se voziti starom cestom nego autocestom i ljeti ce se morati cekati na nesnosnim vrucinama u kilometarskim kolonama i jos zato placati?

Quote:
I dalje kolone kod Sv. Roka

Na ulazima u tunel Sv. Rok na autocesti A1 Zagreb-Split promet i dalje teče sporo, pa je na sjevernom ulazu kolona je dugačka oko 11 kilometara i na južnom oko 13 kilometara, izvijestio je Hrvatski autoklub (HAK)

Kroz tunel Malu Kapelu u oba je smjera pojačan promet, a kolona na sjevernom ulazu, u smjeru Splita, dugačka je oko tri kilometra.

Osim na autocesti A1 Zagreb-Split, promet je pojačan na svim važnijim cestama, posebice na A3 Bregana-Županja i A2 Zagreb-Macelj.

Na naplatnim kućicama u Lučkome na ulazu u Zagreb kolona je dugačka oko kilometar.

I dalje stižu mnogobrojna vozila s graničnog prijelaza Macelja, pa se ispred naplatne postaje u Zaprešiću, na izlasku s autoceste A2 Zagreb-Krapina, vozi sporo u koloni dugačkoj tri kilometra.

Većim dijelom državne ceste D1, to jest ličke ceste prometuje se bez
zastoja. Na naplatnim kućicama u Ivanjoj Reci vozila ulaze na autocestu prema Županji u koloni dugačkoj oko kilometar.

Promet teče sporo na čvoru Orehovici u smjeru Rijeke na autocesti A6 Rijeka-Zagreb. Na izlazak s poluautoceste čeka se u koloni dugačkoj oko dva kilometra.

Ceste su mokre u većem dijelu zemlje, a suhe su samo ponegdje u Dalmaciji. HAK upozorava na moguće odrone zemlje i kamenja u usjecima na jadranskoj i ličkoj cesti.

Ulaz putničkih vozila pojačan je na graničnim prijelazima na sjeverozapadu zemlje, osobito na Macelju i Bregani te u Istri. Teretna vozila preko Bajakova izlaze u koloni dugačkoj 3,5 kilometara, a kolona osobnih vozila dugačka je oko kilometar.

Promet prema otocima sve je gušći. Na trajektnom pristaništu u Jablancu kolona vozila dugačka je oko pet kilometara, a na pristaništu u Prizni oko dva kilometra.
Sting is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2005., 11:05   #2
cijela je autocesta promasena investicija. jebe me se sto se usred sranja od 350 km deset puta godisnje javlja grudica.
__________________
Sankilot.
OrangeC is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2005., 11:12   #3
Quote:
OrangeC kaže:
cijela je autocesta promasena investicija.
Argumenti? Niš?
obelix is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2005., 11:35   #4
po jedna cijev je probijena, zasada.

druge se još grade; naime, postoji ograničenje kojom se brzinom može probijati tunel.

osim toga, po europi su kolone od 20-50 kilometara svakodnevica...


ps osjećamo li tračak ljubomore...pošto se koridor WC neće isplatiti u idućih sto godina, tako da je njegova gradnja u najmanju ruku upitna?
duvdevan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2005., 11:51   #5
Re: Da li su Rok i Kapela promasene investicije?

Quote:
Sting kaže:
Da li su vlade (i sadasnja i bivsa) napravile gresku u koracima kad su projektirale i pravile tunele Sveti Rock i Mala Kapela samo sa dvije trake u oba smjera i time napravile efekt lijevka na autocesti koja se placa i kojoj je svrha da bude brza i sigurna? Kako smo svjedoci od lani i ove godine dva najveca tunela u Hrvatskoj Kapela i Rock su slijepa crijeva cijelog autocestovnog sustava od Zagreba ka Splitu i dok god su ti tuneli napravljeni sa jednom cijevi ljeti ce biti brze se voziti starom cestom nego autocestom i ljeti ce se morati cekati na nesnosnim vrucinama u kilometarskim kolonama i jos zato placati?
naravno da ne.. s obzirom da nemaš pojma dopusti..

Prometnice se prave -isključivo i samo- prema godišnjem prosječnom prometu na njima
Promet u srpnju i kolovozu nije godišnji prosjek kao što nije ni godišnji prosjek u sječnju i veljači...
Otvaranje druge cijevi na Kapeli i Roku je -ne isplativo- dokle god je godišnji prosjek takav kakav je.. s trenutnim prometom ova autocesta će se isplatiti za 20 godina

pametnom dosta
frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2005., 11:52   #6
Hrvati još ne znaju što su prometne gužve.. bar ne oni koji ne izlaze iz RH
frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2005., 11:57   #7
Kako mi idu na K ovi pesimisti.

Evo čuo sam jučer kako je skoro 10 milijuna kuna zaradjeno prošli vikend, a ovaj vikend bi morao pasti rekord..

Najduža kolona bila je 24km.. heh.. reci to nekom Francuzu blago će ti se nasmijat kad to usporedi sa svojom najdužom kolonom od 300km. Pametnome dosta.
gradela is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2005., 12:11   #8
smeta im smeta.. he hee pa neka smeta
da vidiš kako grakću u Brodu na novosagrađeni gradski trg heheheh
frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2005., 12:21   #9
Quote:
frch kaže:
smeta im smeta.. he hee pa neka smeta
da vidiš kako grakću u Brodu na novosagrađeni gradski trg heheheh
Hrvatska (levičarska) bolest - jal i kukanje.
gradela is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2005., 12:23   #10
mržnja
frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2005., 12:29   #11
Quote:
obelix kaže:
Argumenti? Niš?
Od njega ocekujes argumente??
Elio is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2005., 12:30   #12
Quote:
frch kaže:
mržnja
A mogli smo svima (levičarima) lijepo dati ručak i večeru i podjeliti im lopate, krampove i u radne akcije "bratstva i jedinstva" po uzoru njihovog voljenog tita. Zamisli koliko bi uštedili na investiciji autoceste.. Već bi u jednoj sezoni investicije bile otplaćene..
gradela is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2005., 13:07   #13
Re: Re: Da li su Rok i Kapela promasene investicije?

Quote:
frch kaže:
naravno da ne.. s obzirom da nemaš pojma dopusti..

Prometnice se prave -isključivo i samo- prema godišnjem prosječnom prometu na njima
Promet u srpnju i kolovozu nije godišnji prosjek kao što nije ni godišnji prosjek u sječnju i veljači...
Otvaranje druge cijevi na Kapeli i Roku je -ne isplativo- dokle god je godišnji prosjek takav kakav je.. s trenutnim prometom ova autocesta će se isplatiti za 20 godina

pametnom dosta
So obzirom da imam pojma dopusti ti meni. Glavni argument za samu gradnju te autoceste je bio turizam i bolja povezanost sjeverne sa juznom Hrvatskom. Putovanjima od sest sati preko autoceste se meni ne cini kao bolja povezanost nego prije jer ti je i prije autoceste trebalo toliko. Sistem dva lijevka na autocesti ZG-ST (Kapela i Rok) je takav da cim su vece guzve sto je redovna pojava ljeti dolazi do ogromnih zastoja.

Sad dalje govorimo o finansijama. Kojoj osobi se isplati putovati od Zagreba do Splita za 159 kuna ako ce tu relaciju preci za isto vrijeme ili cak duze nego starom cestom za koju ne treba platiti nista? Zasto se gradila ta autocesta? Da li se gradila samo za zimu? Ako jeste sto cemo onda za zatvaranjem autoceste tokom bure?

Samim tim postavlja se jos jedno pitanje ako je bal neka je maskenbal sto znaci ako je za tu autocestu izdvojena ogromna lova zasto onda nije jos malo tako da propusna moc dva najveca tunela bude ista kao na ostatku autoceste? Mislim ako razmisljamo na nacin HR vlada, onda sasvim sigurno da je jeftinije da se umjesto autoceste gradio jos jedan alternativni pravac tipa stara cesta? Zar to nije bilo najjeftinije? Znaci koja je svrha gradnje te autoceste ako ce ljeti vecinom ta autocesta biti u nokautu zbog Kapele i Roka? Opravdanje da su zastoji prisutni u ostatku zapadne Europe ne opravdavaju jer ipak ta je autocesta otvorena prije neki dan i barem bi par godina trebala biti lisena zastoja.
Sting is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2005., 13:12   #14
Malo nama

Cesta je potrebna i dobro je da je konačno završena. A sada hoću da se poprave ceste u Slavoniji a ne da vozim po rupama. Dosta mi je financiranja izgradnje novih cesta u Dalmaciji dok su kod nas rupa do rupe.
__________________
I moji preci su 27.marta 1941 bili protiv NAZI pakta. I ja mu se protivim.
4,05% is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2005., 13:27   #15
Re: Malo nama

Quote:
4,05% kaže:
Cesta je potrebna i dobro je da je konačno završena. A sada hoću da se poprave ceste u Slavoniji a ne da vozim po rupama. Dosta mi je financiranja izgradnje novih cesta u Dalmaciji dok su kod nas rupa do rupe.
Za to ćeš se načekat
Npr:
Riječka zaobilaznica i nazovi autocesta Ri-Zg su za razliku od ove sada napravljene autoceste najopterećenije ceste u RH poslije zagrebačke zaobilaznice, al za dovršit ih nema novaca jer sada nije hit gradit ono šta je prijeko potrebno. Jeb'ga kad HDZ nije tu na vlasti. Bitno da će gadit most na Pelješac
alfred stokes is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2005., 13:38   #16
Re: Re: Malo nama

Quote:
alfred stokes kaže:
Za to ćeš se načekat
Npr:
Riječka zaobilaznica i nazovi autocesta Ri-Zg su za razliku od ove sada napravljene autoceste najopterećenije ceste u RH poslije zagrebačke zaobilaznice, al za dovršit ih nema novaca jer sada nije hit gradit ono šta je prijeko potrebno. Jeb'ga kad HDZ nije tu na vlasti. Bitno da će gadit most na Pelješac

Najopterecenija cesta u Hrvatskoj je Split-Omiš. I za razliku od Ri-Zg i Zg zaobilaznice nije ullozena kuna od 1965.
__________________
I Love U
hehehoho is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2005., 13:46   #17
Re: Re: Re: Da li su Rok i Kapela promasene investicije?

Quote:
Sting kaže:
So obzirom da imam pojma dopusti ti meni. Glavni argument za samu gradnju te autoceste je bio turizam i bolja povezanost sjeverne sa juznom Hrvatskom. Putovanjima od sest sati preko autoceste se meni ne cini kao bolja povezanost nego prije jer ti je i prije autoceste trebalo toliko. Sistem dva lijevka na autocesti ZG-ST (Kapela i Rok) je takav da cim su vece guzve sto je redovna pojava ljeti dolazi do ogromnih zastoja.
i uza ove "zastoje" put traje puno manje od 6 sati, još važnije je to da ta prometnica postoji i ostalih 10 mjeseci u godini.. ili se možda zatvara 30.8.
i ne ona nije sagrađena za potrebe turizma, ona je logična i prirodna poveznica u jednoj državi


Quote:
Sting kaže:
Sad dalje govorimo o finansijama. Kojoj osobi se isplati putovati od Zagreba do Splita za 159 kuna ako ce tu relaciju preci za isto vrijeme ili cak duze nego starom cestom za koju ne treba platiti nista? Zasto se gradila ta autocesta? Da li se gradila samo za zimu? Ako jeste sto cemo onda za zatvaranjem autoceste tokom bure?
vidim "finansijeru" nisi ozbiljan

Quote:
Sting kaže:
Samim tim postavlja se jos jedno pitanje ako je bal neka je maskenbal sto znaci ako je za tu autocestu izdvojena ogromna lova zasto onda nije jos malo tako da propusna moc dva najveca tunela bude ista kao na ostatku autoceste? Mislim ako razmisljamo na nacin HR vlada, onda sasvim sigurno da je jeftinije da se umjesto autoceste gradio jos jedan alternativni pravac tipa stara cesta? Zar to nije bilo najjeftinije? Znaci koja je svrha gradnje te autoceste ako ce ljeti vecinom ta autocesta biti u nokautu zbog Kapele i Roka? Opravdanje da su zastoji prisutni u ostatku zapadne Europe ne opravdavaju jer ipak ta je autocesta otvorena prije neki dan i barem bi par godina trebala biti lisena zastoja.
božesačuvaj
frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2005., 14:20   #18
Re: Re: Re: Da li su Rok i Kapela promasene investicije?

Quote:
Sting kaže:
So obzirom da imam pojma dopusti ti meni. Glavni argument za samu gradnju te autoceste je bio turizam i bolja povezanost sjeverne sa juznom Hrvatskom. Putovanjima od sest sati preko autoceste se meni ne cini kao bolja povezanost nego prije jer ti je i prije autoceste trebalo toliko. Sistem dva lijevka na autocesti ZG-ST (Kapela i Rok) je takav da cim su vece guzve sto je redovna pojava ljeti dolazi do ogromnih zastoja.

Sad dalje govorimo o finansijama. Kojoj osobi se isplati putovati od Zagreba do Splita za 159 kuna ako ce tu relaciju preci za isto vrijeme ili cak duze nego starom cestom za koju ne treba platiti nista? Zasto se gradila ta autocesta? Da li se gradila samo za zimu? Ako jeste sto cemo onda za zatvaranjem autoceste tokom bure?

Samim tim postavlja se jos jedno pitanje ako je bal neka je maskenbal sto znaci ako je za tu autocestu izdvojena ogromna lova zasto onda nije jos malo tako da propusna moc dva najveca tunela bude ista kao na ostatku autoceste? Mislim ako razmisljamo na nacin HR vlada, onda sasvim sigurno da je jeftinije da se umjesto autoceste gradio jos jedan alternativni pravac tipa stara cesta? Zar to nije bilo najjeftinije? Znaci koja je svrha gradnje te autoceste ako ce ljeti vecinom ta autocesta biti u nokautu zbog Kapele i Roka? Opravdanje da su zastoji prisutni u ostatku zapadne Europe ne opravdavaju jer ipak ta je autocesta otvorena prije neki dan i barem bi par godina trebala biti lisena zastoja.


razvoj cijele regije, pogotovo na potezu zadar-split, recimo...sad da ti idem objašnjavati, ne da mi se, a ne bi ti to niti shvatio
duvdevan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2005., 14:25   #19
Re: Re: Malo nama

Quote:
alfred stokes kaže:
Za to ćeš se načekat
Npr:
Riječka zaobilaznica i nazovi autocesta Ri-Zg su za razliku od ove sada napravljene autoceste najopterećenije ceste u RH poslije zagrebačke zaobilaznice, al za dovršit ih nema novaca jer sada nije hit gradit ono šta je prijeko potrebno. Jeb'ga kad HDZ nije tu na vlasti. Bitno da će gadit most na Pelješac
Ali ja ne govorim o izgradnji novih nego o popravci rupa na cestama po kojima se vozi.
__________________
I moji preci su 27.marta 1941 bili protiv NAZI pakta. I ja mu se protivim.
4,05% is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2005., 14:47   #20
Quote:
frch kaže:
Hrvati još ne znaju što su prometne gužve.. bar ne oni koji ne izlaze iz RH
Točno.


Inače, autoput je super, sve pet. Samo što po mom mišljenju nije trebalo ići na Maslenicu, nego produžiti za Knin. Onda negdje malo južnije od Knina (između Drniša i Šibenika) razdvojiti autoput, jedan pravac za Zadar, a drugi za Split.
Na taj način promet prema Splitu i južnije ne bi morao zaobilaziti, a što je važnije ne bi bilo zatvaranja zbog bure. Ja sam zadnji put prolazio u travnju i jedva sam prošao. Doduše u Gospiću je bio snijeg, a mora se reći da su službe reagirale jako brzo i nije bilo nikakvih zastoja u prometu. Dobar posao.

No, sad je kako je i na kraju krajeva super je!
__________________
I Love U
Vuco is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:25.