Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2015., 22:43   #1001
Ja isto stavim 4. Možda ti se zbog dodataka nakupi količinski.
Missy Cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2015., 23:05   #1002
Ma cini mi se da je puno kad procitam nesto tipa ovo:

"Važno: potrebno je kontrolirali količine po obroku tj. dovoljne su dvije velike žlice pahuljica (npr. 30-60 g)"

dvije zlice je meni nista
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2015., 23:28   #1003
Išla sam izvagati te 4 žlice

Ispadne 50 g. Kalorijski je to oko 170 kcal. To mi se ne čini puno. Meni je veći izazov smanjit količinu orašastog u pripremi.
Missy Cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2015., 23:32   #1004
Quote:
inflames0703 kaže: Pogledaj post
Nije pravi grčki (premali je udio proteina), već je grčki tip, ali nek me netko prosvijetli gdje ima za kupiti pravi grčki u hrvatskoj?? fakat mi se ne da doma svoj cijediti. još uvijek se tješim da iako nije pravi grčki jogurt, bolje je od raznih gluposti koje sam prije jela za doručak (i redovito oko 9-10 ujutro imala krizu na poslu zbog naglog pada šećera).

Pošto mlijeko ne mogu ni primirisati (nisam ga voljela ni kao dijete), ja miješam svoje zobene s 3 žlice dukatosa (preko noći ih ostavim da se namoće u vodi), dodam banane + sezonsko voće koje već nađem na placu (u zadnje vrijeme borovnice, maline, jabuke), najbolji doručak ikad!
Nema u HR "pravi grčki". Ja sam u SLO u EuroSpin-u našla low fat grčki koji je imao oko 10-12 g proteina i skoro pa ništa masti a nije imao dignute UH zbog toga (što se često događa kod "low fat" proizvoda). Naravno, nije bio ukusan kao Dukatos ali s obzirom da je Dukatos vrhnje i jogurt.... pih

Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
Koliko zobenih pojedete za dorucak? Ja stavim 4-5 jusnih zlica pa mi se to cini puno
Ma izračunajte koliko vam je potrebno UH/prot/masti po danu i obroku pa po tome računajte koliko ćete pojesti. Želudac je čudesna stvar, prilagodi se.
__________________
💪One day you may 💪
➢ My Facebook Page: 👌 | | YouTube kanal: 👌
➢ Instagram: @marina_lifts
marina101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2015., 23:43   #1005
@missy - pa nije da... ja ne stavljam orasaste nego saku nekih lidl pahuljica

@marina - kako izracunas taj omjer/potrebu?
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2015., 00:22   #1006
Bila je neka super stranica negdje objavljena koja je to "sve sama izračunala" i sada ju ne mogu naći ali evo primjera.

U principu, ovisno o tome želiš li maintain-at kg ili smršaviti/dobiti mišića/bulkati, računaš koliko ti treba proteina.

Ajmo reći da želiš dobiti mišića i po mom mišljenju 2 g/kg mase je sasvim u redu. U prinipu sportaši bi trebali unositi 1,5-3 g/kg težine. Mnogi se ne slažu s tom brojkom itd itd.

Dakle, imaš tu brojku proteina koje moraš unesti. Sljedeći aspekt ti je br. kalorija koji uneseš tokom dana, omjer UH/masti i proteina te činjenica da tijelo ima mogućnost "obrade" oko 30g proteina po obroku. Po tome si posložiš obroke (kojih očito mora biti više) s bazom da uneseš dovoljno proteina a masti i UH posložiš u omjerima koje želiš/su ti potrebni.

Tu onda dođeš do brojke kalorija koje ti trebaju po obroku i onda možeš izračunati koliko zobenih moraš pojesti uz npr. whey ujutro

Ako te zanima više, da ne duljim u postu, javi se u inbox pa objasnim detaljnije.
__________________
💪One day you may 💪
➢ My Facebook Page: 👌 | | YouTube kanal: 👌
➢ Instagram: @marina_lifts
marina101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2015., 00:48   #1007
4 žlice? Ja sigurno pojedem nekih 7,8 i više, al ja bih htio udebljati pa ih zato jedem ujutro malo više.
perinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2015., 08:46   #1008
Ja jedem 7 žlica zobenih, kockicu čokolade za kuhanje, malo meda, cimeta i onaj gusti jogurt iz Lidla. Za cca 2-3 h sam gladna
janis2102 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2015., 14:42   #1009
Zobene pahuljice je strahovito važno pripremati tako da u njima ne ostane fitinska kiselina.

Kada ih konzumiramo bez prethodne pripreme za naš organizam činimo mnogo više štete nego koristi. Fitinska kiselina u tom obroku(iz cjelovitih žitarica koje su krcate njom)priječi apsorpciju toliko važnih vitamina i oligoelemenata da nam u potpunosti blokira na nekoliko sati dotok tih dragocjenih tvari. Dobiješ obrok kojim si unio hrpetinu nutrijenata koje nisi u stanju iskoristiti!!


Samo kuhanje ju ne uništava. Potrebno je namakati ih prethodno nekoliko sati (idealno preko noći) u toploj vodi(uz dodatak limnovog soka/malo jogurta/raženog brašna-sadrži obilno fitazu koja razgrađuje fitinsku kiselinu), te prije konzumacije svakako kratko prokuhati.
__________________
A bad day for your ego is a great day for your soul
Nunna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2015., 15:30   #1010
Quote:
Nunna kaže: Pogledaj post
Zobene pahuljice je strahovito važno pripremati tako da u njima ne ostane fitinska kiselina.

Kada ih konzumiramo bez prethodne pripreme za naš organizam činimo mnogo više štete nego koristi. Fitinska kiselina u tom obroku(iz cjelovitih žitarica koje su krcate njom)priječi apsorpciju toliko važnih vitamina i oligoelemenata da nam u potpunosti blokira na nekoliko sati dotok tih dragocjenih tvari. Dobiješ obrok kojim si unio hrpetinu nutrijenata koje nisi u stanju iskoristiti!!


Samo kuhanje ju ne uništava. Potrebno je namakati ih prethodno nekoliko sati (idealno preko noći) u toploj vodi(uz dodatak limnovog soka/malo jogurta/raženog brašna-sadrži obilno fitazu koja razgrađuje fitinsku kiselinu), te prije konzumacije svakako kratko prokuhati.
po ovome napisanom ispada da 90% ljudi radi vise stete nego koristi jeduci zobene ...ne bi se bas slozila
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2015., 16:39   #1011
ja stavljam oko 40g zobenih, 15g mekinja i 10ak g lanenih sjemenki sa proteinskim šejkom. 4 sata i taman novi obrok
svaki dan isti doručak i nekim čudom mi još nije dosadio
__________________
I'm going slightly mad
axlica is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2015., 17:07   #1012
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
po ovome napisanom ispada da 90% ljudi radi vise stete nego koristi jeduci zobene ...ne bi se bas slozila
Ja ne znam zasto su zobene toliko vazne da imaju cak i svoju temu. Namirnica kao i svaka druga. Ja ih ne jedem uopce. Ni jedne zitarice. Draze mi je povrce i voce. Ali ok, tko voli nek izvoli, samo kaj ono, treba znati da se moze jesti i bilo kaj drugo.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2015., 17:10   #1013
Quote:
Nunna kaže: Pogledaj post
Zobene pahuljice je strahovito važno pripremati tako da u njima ne ostane fitinska kiselina.

Kada ih konzumiramo bez prethodne pripreme za naš organizam činimo mnogo više štete nego koristi. Fitinska kiselina u tom obroku(iz cjelovitih žitarica koje su krcate njom)priječi apsorpciju toliko važnih vitamina i oligoelemenata da nam u potpunosti blokira na nekoliko sati dotok tih dragocjenih tvari. Dobiješ obrok kojim si unio hrpetinu nutrijenata koje nisi u stanju iskoristiti!!


Samo kuhanje ju ne uništava. Potrebno je namakati ih prethodno nekoliko sati (idealno preko noći) u toploj vodi(uz dodatak limnovog soka/malo jogurta/raženog brašna-sadrži obilno fitazu koja razgrađuje fitinsku kiselinu), te prije konzumacije svakako kratko prokuhati.
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2015., 18:20   #1014
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
po ovome napisanom ispada da 90% ljudi radi vise stete nego koristi jeduci zobene ...ne bi se bas slozila
Možda da probaš proučiti to o čemu govorim?
Online...nema gdje nema o tome.
Kod nekog nutricionista?
Možda se iznenadiš

Nemojte da vas lijenost spriječi.
Kad se možemo satima znojiti u gymu možemo malo i istraživati, ne?Manje je zahtjevno.
Poražavajuće je da tako nemarno pristupamo nečem bitnom kao što je prehrana. Dovoljno da na vrećicama piše "healthy, natural ili fitness"...daj ovamo.Prodano!Ignorance is bliss...

Just say'n...
Ne mislim vam ništa loše, dapače. I ja sam se zgozila tim otkrićem jer ni meni nije godila činjenica da godinama preživam čak i nekuhane zobene. Imala sam isti izraz lica i stuff on my mind ko taj tip iz posta poviše.
__________________
A bad day for your ego is a great day for your soul
Nunna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2015., 18:28   #1015
Quote:
Nunna kaže: Pogledaj post
Možda da probaš proučiti to o čemu govorim?Provjeriti možda kod nekog nutricionise?Možda se iznenadiš

Nemojte da vas lijenost spriječi.

Just say'n...
Ne mislim vam ništa loše, dapače. I ja sam se zgozila tim otkrićem jer ni meni nije godila činjenica da godinama preživam čak i nekuhane zobene. Imala sam isti izraz lica i stuff on my mind ko taj tip iz posta poviše. Ali uradih svoj domaći rad
Sjedi, jedan.

Još jedan u nizu napuhanih mitova, sve što si rekla je ISTINITO, ali naravno u zanemarivoj mjeri.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2821800

Pozitivna strana kiseline.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8383315
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2015., 18:34   #1016
Anita Šupe sugerira jedan primjer na koji možemo pravilno pripremiti zobene pahuljice...
http://istineilaziohrani.blogspot.hr...-za-djecu.html


A ovdje je prilično kvalitetno objašnjeno o čemu se tu radi

https://sanisideoflife.wordpress.com...3/08/zitarice/

Uguglaj "zobene i fitinska" zavali u naslonjač i budi spremna da ih nikad više ne jedeš na isti način.

Ista je stvar i s mnogim mahunarkama, orašidima i sl...
__________________
A bad day for your ego is a great day for your soul
Nunna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2015., 18:36   #1017
Quote:
melodic.haze kaže: Pogledaj post

Vizavi toga možda da proučiš ovo, s striktnim navodima u tabelama koliko što fitinske sadrži, a koliko je ekšli tolerabilno u dnevnom unosu

Javi mi kako je prošlo i što si zaključio?

http://mudrepredaje.com/?page_id=493
__________________
A bad day for your ego is a great day for your soul
Nunna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2015., 18:37   #1018
Gdje su reference?

Samo zato što zvuči pametno ne mora biti istinito.
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2015., 18:44   #1019
Quote:
melodic.haze kaže: Pogledaj post
Gdje su reference?

Samo zato što zvuči pametno ne mora biti istinito.
http://mudrepredaje.com/?page_id=99

Za mene nutricionistička udruženja svakako jesu ozbiljna referenca i prilično vjerodostojan izvor info. Ali ti slobodno traži dalje. Net je pun sličnih stranica s gotovo identičnim podacima.
Ako ništa, uvijek možeš za mišljenje upitati i ekšual nutricionista.
__________________
A bad day for your ego is a great day for your soul
Nunna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2015., 18:47   #1020
Mudrepredaje.com

Neka fala ostat ću ignorantan.
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:11.