Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2011., 22:19   #41
Quote:
colgate kaže: Pogledaj post
1.9 jtdm 110kw, 1500kg, cca 4.2 - 9.7l...
Malo (nicim izazvani) pretjerujemo sa ovim brojkama o minimalnoj potrosnji, rekao bih.
__________________
Ponekad samo pozelim da me neko probudi, cvrsto zagrli i kaze: Evo, ovdje je kafa i 5 milijuna eura!
Zgodni is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 00:43   #42
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Reci dečko jel 14,2 l/100 km ili 14,2 km/l .... jerbo Fiati pokazuju ovu drugu vrijednost (koliko km napraviš s jednom litrom goriva)....

Marea 105 JTD i dan danas (nakon više od pola milijuna kilometara) troši 6,5 - 7 litara.
Tako prikazuje u punto mk2, možda i u marei, ali ovi danas prikazuju litara na 100 km. tako da npr. na mojem GP prikazuje 4.7 l/100km znači da je prosjek 4.7, a kod punta mk2 recimo ako je prosjek 5 litara na računalu će prikazati 20 km/l što znači da ćeš sa litrom proći 20 km.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 00:53   #43
Quote:
Zgodni kaže: Pogledaj post
Malo (nicim izazvani) pretjerujemo sa ovim brojkama o minimalnoj potrosnji, rekao bih.
Nije, ako je recimo jtd od 80 ks. može i on ispod 4, ali to je već igranje, ako ideš prema moru starom D1 prosjek će ti biti lako 4.2 litre, i ne voziš više od 110 kmh.

Na mojem grande puntu 1.3 mjt ako idem iz zagorja u makarsku zna biti do dolje prosjek 4.1-4.2 l. a ljeti kombinirano troši sa upaljenom klimom 4.5-4.7, a zimi od 4.7-5.2 l. sad trenutno mi je prosjek 4.9 l na 6xx km do sad, a vozio sam relaciju zg-ka zg-vž zg kc. znači bilo je grada autoceste hladnih startova...


Nedavno sam išao u Lovran starom cestom i prosjek mi je sad zimi bio 4.4, a drugi put 4.3 l. tako da u stilu 1.9 jtd nije nerealno očekivati potrošnju od 4.2 litre.

Ja sam svog GP-a spustio na 3.8 od zagorja do crikvenice cestom preko Senja, ali sam baš pazionna gas, znači pokušaval sam dobiti što manju potrošnju i nisam prelazil nigdje 90 kmh.


Ti 1.3 motori se ugrađuju i u opele, i ako se sjećaš bilo je pred prije koju godinu opelova nagradna igra sa 10 astri GTC, vozili su rutu od ZG do KC i cilj je bio u Krapini na trgu, pobjednik je imao 3.1 l. potrošnju.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 00:56   #44
U marei nema kaj pokazivat potrosnju jer nema BC
Mairon is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 00:59   #45
Quote:
mairon 87 kaže: Pogledaj post
U marei nema kaj pokazivat potrosnju jer nema BC
Pa velim da neznam, jer je cdrw nekaj spominjal mareu, ja imam i bravu i ona nema taj BC, pa sam mislio da možda marea ima jer frend u marei ima onu tipku kaj mjeri vanjsku temp, pa sam mislio da marea možda i ima BC pošto se radila do 2002. g. pošto je već punto iz 2000. imao taj BC.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 01:01   #46
Imam ja mareu , ima to za temp tipku. Al nema govora o BC, bilo bi super da ima.
Mairon is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 10:32   #47
Quote:
Zgodni kaže: Pogledaj post
Malo (nicim izazvani) pretjerujemo sa ovim brojkama o minimalnoj potrosnji, rekao bih.
ja ti garantiram da ne pretjerujem jer ne vidim smisao toga...
radi se o alfi 159...prosjek potrošnje od 4.2l ja ostvarim vozeći se od dugog sela do popovače cestom preko kloštar ivanića bez ikakvog problema...siguran sam da može i niže al ja nemam živaca za takvu vožnju...
na toj etapi kombiniram najčešće 5-6 brzinu i vožnju od 70-90km/h..naj bitnije je da nema puno stani-kreni situacija...

evo vam link sa alfista gdje su dečki probali prosječno voziti 159-ku sa 3,5l na 100km/h

http://www.alfisti.hr/forum/index.php?topic=32784.0
colgate is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 11:50   #48
auto troši oko u prosjeku oko 5-6 litara, gradske oko 7 pa čak do 8 kad je zima otvorena ga možeš spustit do 5 litara možda i niže da se vouiš 8-9 banki!
JVC is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 13:24   #49
Quote:
colgate kaže: Pogledaj post
ja ti garantiram da ne pretjerujem jer ne vidim smisao toga...
radi se o alfi 159...prosjek potrošnje od 4.2l ja ostvarim vozeći se od dugog sela do popovače cestom preko kloštar ivanića bez ikakvog problema...siguran sam da može i niže al ja nemam živaca za takvu vožnju...
na toj etapi kombiniram najčešće 5-6 brzinu i vožnju od 70-90km/h..naj bitnije je da nema puno stani-kreni situacija...

evo vam link sa alfista gdje su dečki probali prosječno voziti 159-ku sa 3,5l na 100km/h

http://www.alfisti.hr/forum/index.php?topic=32784.0
uspjeli su napraviti prosjek od 4.0,iako je na početku bila 3.5....uzevši u obzir ks i težinu auta nije loše,vjerujem da bi 156 išla do 3.5 no nemam volje maltretirat auto
sale75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 02:54   #50
Exclamation

Imam Fiata STila 1.9 JTD,2003 godiste,uyeo sam ga pre nedelju dana,ima 59kw i mnogo slabo vuce,do 2000 obrtaja je mrtav totalno,jel to nesto nije u redu ili se ja tripujem,jer sam pre ovog voyio isto Stila samo je imao 85kw?
Dule88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 05:08   #51
O čemu vi pišete?
Pa oni u auto klubovom takmičenju su trošili i ispod tri litre ali je to razjebavanje motora i vožnja brzinom trotineta....
Kvadricus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 13:15   #52
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Tako prikazuje u punto mk2, možda i u marei, ali ovi danas prikazuju litara na 100 km. tako da npr. na mojem GP prikazuje 4.7 l/100km znači da je prosjek 4.7, a kod punta mk2 recimo ako je prosjek 5 litara na računalu će prikazati 20 km/l što znači da ćeš sa litrom proći 20 km.
prosjek 4,7l???

daj se saberi...ako je toliko prosjek, onda auto u nekom režimu troši 2,3l a u nekom 6,9l pa da ti prosjek ispadne 4,7l...
koliko je potrošnja auta koji u prosjeku ima 8l?? 6,5 - 12,9l???

get real, to je možda najmanja potrošnja u nekom momentu a ne prosjek..., a i svaki BC laže kako bi razveselio vlasnika...
k-kekec is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 13:27   #53
Nije, ja vozim Vw istog preko 10 godina i točim do vrha, prosjek je u litru točan po Bc.
mariob is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 15:51   #54
Quote:
k-kekec kaže: Pogledaj post
prosjek 4,7l???

daj se saberi...ako je toliko prosjek, onda auto u nekom režimu troši 2,3l a u nekom 6,9l pa da ti prosjek ispadne 4,7l...
koliko je potrošnja auta koji u prosjeku ima 8l?? 6,5 - 12,9l???

get real, to je možda najmanja potrošnja u nekom momentu a ne prosjek..., a i svaki BC laže kako bi razveselio vlasnika...
Ajde ne pričaj gluposti, vozim taj auto već 164 000 km. komp nekad laže za 0.01 l. Npr. ako na ekranu prikazuje prosjek 4.5 nekad kad sam izračunam dobijem isto, a nekad dobijem 4.6, tako da komp prikazuje prilično točno.

Inače taj auto može trošiti i ispod 4 ako ga se štedi, a kombinirana mi je trenutno 4.5 l. a ima i grada, autoceste svega..., a na AC nikad ne vozim ispod 120-130 kmh.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 18:40   #55
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Ajde ne pričaj gluposti, vozim taj auto već 164 000 km. komp nekad laže za 0.01 l. Npr. ako na ekranu prikazuje prosjek 4.5 nekad kad sam izračunam dobijem isto, a nekad dobijem 4.6, tako da komp prikazuje prilično točno.

Inače taj auto može trošiti i ispod 4 ako ga se štedi, a kombinirana mi je trenutno 4.5 l. a ima i grada, autoceste svega..., a na AC nikad ne vozim ispod 120-130 kmh.
onda se taj auto trebo reklamirat kao "3L" - sjeti se reklame za Lupo!!!
nitko nije uspio dostić 3 l pa su reklamirali i tvornica ih je odjebala.

Ti meni tvrdiš da BC ne laže, ja ponavljam - ako bi prosjek bio 4,3l onda u nekom režimu auto mora trošit ispod 3l da bi izvukao takav prosjek. Koji motor to može?? ako izvadiš sve iznutra - samo motor i karoserija i ti koji hodaš pokraj na 800 o/min u 2. brzini.

jednostavno ne vjerujem.
ja vozim benzinca i ne zamaram se time dali je 5,7 ili 6,5 l ili 7,15 l...bitnije mi je da sve prođe OK.
uostalom ajde natoči točno 10l dizela pa vidi koliko možeš prijeći km. ako pređeš 100km auto troši 10l, ako pređeš 200 km onda troši 5l itd... pa adj vidi...
k-kekec is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 18:47   #56
Quote:
k-kekec kaže: Pogledaj post
onda se taj auto trebo reklamirat kao "3L" - sjeti se reklame za Lupo!!!
nitko nije uspio dostić 3 l pa su reklamirali i tvornica ih je odjebala.

Ti meni tvrdiš da BC ne laže, ja ponavljam - ako bi prosjek bio 4,3l onda u nekom režimu auto mora trošit ispod 3l da bi izvukao takav prosjek. Koji motor to može?? ako izvadiš sve iznutra - samo motor i karoserija i ti koji hodaš pokraj na 800 o/min u 2. brzini.

jednostavno ne vjerujem.
ja vozim benzinca i ne zamaram se time dali je 5,7 ili 6,5 l ili 7,15 l...bitnije mi je da sve prođe OK.
uostalom ajde natoči točno 10l dizela pa vidi koliko možeš prijeći km. ako pređeš 100km auto troši 10l, ako pređeš 200 km onda troši 5l itd... pa adj vidi...
Imam i ja jednog benzinca koji dosta voli biti žedan.

Što se tiče da nekad troši i ispod 3, da troši i ispod 3 kad se voziš 80 - 90 kmh u 5. brzini (ravnica) 60-65 kmh. u 4. brzini. Tada je prosjek oko 2.7 l. Komp računa i vrijeme kad voziš nizbrdo ili pustiš gas, a tada auto ne troši ni kapi.

Imaš na temi corsa 1.3 cdti slike koje sam stavio i prošao 927 km sa 39 ili 40 litara nafte i prosjek je bio 4.3 l. Moj auto (dizel) ima rezervar 45 l. kad zasvijetli rezerva natoči se 38 l., a na slici (druga tema) sam se već neko vrijeme vozio na rezervi i potrošio i natočio 40 l. na 930 km.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 19:13   #57
Quote:
k-kekec kaže: Pogledaj post
Ti meni tvrdiš da BC ne laže, ja ponavljam - ako bi prosjek bio 4,3l onda u nekom režimu auto mora trošit ispod 3l da bi izvukao takav prosjek. Koji motor to može?? ako izvadiš sve iznutra - samo motor i karoserija i ti koji hodaš pokraj na 800 o/min u 2. brzini.

jednostavno ne vjerujem.
Normalno da može toliko trošiti.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 20:10   #58
Quote:
k-kekec kaže: Pogledaj post
onda se taj auto trebo reklamirat kao "3L" - sjeti se reklame za Lupo!!!
nitko nije uspio dostić 3 l pa su reklamirali i tvornica ih je odjebala.

Ti meni tvrdiš da BC ne laže, ja ponavljam - ako bi prosjek bio 4,3l onda u nekom režimu auto mora trošit ispod 3l da bi izvukao takav prosjek. Koji motor to može?? ako izvadiš sve iznutra - samo motor i karoserija i ti koji hodaš pokraj na 800 o/min u 2. brzini.

jednostavno ne vjerujem.
ja vozim benzinca i ne zamaram se time dali je 5,7 ili 6,5 l ili 7,15 l...bitnije mi je da sve prođe OK.
uostalom ajde natoči točno 10l dizela pa vidi koliko možeš prijeći km. ako pređeš 100km auto troši 10l, ako pređeš 200 km onda troši 5l itd... pa adj vidi...
rekord potrošnje u guinessovoj knjizi. izmjereno, dokumentirano
http://www.peugeot.com.au/fuel-economy-world-records/

nakon skoro 15 000 km, prosječna potrošnja pugovog dizela izašla na 3,13 litara na 100 km.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 21:00   #59
Quote:
k-kekec kaže: Pogledaj post
onda se taj auto trebo reklamirat kao "3L" - sjeti se reklame za Lupo!!!
nitko nije uspio dostić 3 l pa su reklamirali i tvornica ih je odjebala.

Ti meni tvrdiš da BC ne laže, ja ponavljam - ako bi prosjek bio 4,3l onda u nekom režimu auto mora trošit ispod 3l da bi izvukao takav prosjek. Koji motor to može?? ako izvadiš sve iznutra - samo motor i karoserija i ti koji hodaš pokraj na 800 o/min u 2. brzini.

jednostavno ne vjerujem.
ja vozim benzinca i ne zamaram se time dali je 5,7 ili 6,5 l ili 7,15 l...bitnije mi je da sve prođe OK.
uostalom ajde natoči točno 10l dizela pa vidi koliko možeš prijeći km. ako pređeš 100km auto troši 10l, ako pređeš 200 km onda troši 5l itd... pa adj vidi...
Može, može..
Ali eto, mora biti mali motorić, i takve obilaziš u trećoj brzini na obilaznici
Ne znam jel si kad vozio dizela, ali meni na golfu tdi 90 prosječna potrošnja 5,5 litara,doduše 90 % otvorena cesta, uzmi u obzir i slavoniju, znači ravnica do jaja(ne znam kako izgleda brijeg hehe), ali gotovo nikad nisam ispod 110 km/h, pošto često onda i obilazim, stisnem ga i do 140-150 na tren , pa opet usporim na 110 km/h i tako.. Ali da sam npr. u Rijeci, takvom življom vožnjom nebi išlo ispod 7 litara da ga jebeš.
C2H5OH is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 21:19   #60
Quote:
C2H5OH kaže: Pogledaj post
Može, može..
Ali eto, mora biti mali motorić, i takve obilaziš u trećoj brzini na obilaznici
Ne znam jel si kad vozio dizela, ali meni na golfu tdi 90 prosječna potrošnja 5,5 litara,doduše 90 % otvorena cesta, uzmi u obzir i slavoniju, znači ravnica do jaja(ne znam kako izgleda brijeg hehe), ali gotovo nikad nisam ispod 110 km/h, pošto često onda i obilazim, stisnem ga i do 140-150 na tren , pa opet usporim na 110 km/h i tako.. Ali da sam npr. u Rijeci, takvom življom vožnjom nebi išlo ispod 7 litara da ga jebeš.
Misliš da je TDI 90 ks puno jači? Fiatov mjt 75 ks i taj tdi 90 ks. su tu negdje po ubrzanju, kolko je ovaj TDI jači toolko je i teži, tako da između mjt 75 ks. i TDI 90 ks nema razlike, idu usporedno jedan uz drugog po ubrzanju.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:15.