Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2008., 00:53   #41
Quote:
cd8 kaže: Pogledaj post
pa kako ste prijavili dijete u maticnom uredu? je li tada tata bio tu?
najbolje da nazoves mup i pitas detaljno. muz i ja smo isli skupa predati zahtjev, tako da ne znam kako je kad je jedan od roditelja sprijecen.

sto se tice fotkanja, pozadina, fotosopa i ostalih drama: cure, odite u foto-studio i pitajte rade li slike beba za pasos

vec sam napisala, mi smo to napravili u cas posla, dijete je normalno bilo prislonjeno na mene, fotografkinja mu je uhvatila lice kako treba i poslije je fotku obradila tako da je izbrisala mene, stavila bijelu pozadinu i tako dalje

cijena ista kao i za slike odraslih, nikakvo ekstra placanje obrade i statijaznam

Ako se ovo odnosilo na mene, ja još nisam ni rodila . Samo me zanimalo gdje sve oba roditelja moraju biti prisutna da to odradimo u jednom danu, a ne da za svaku stvar dolazi ovamo.
Ali ujutro idem u MUP radi promjene svojih dokumenata pa ću se raspitati.
tomka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 09:32   #42
Quote:
tomka kaže: Pogledaj post
Ako se ovo odnosilo na mene, ja još nisam ni rodila . Samo me zanimalo gdje sve oba roditelja moraju biti prisutna da to odradimo u jednom danu, .
Tomka, off topic je ali oba roditelja samo trebaju u matičnom uredu. za putovnicu ne znam.
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 15:16   #43
Oba roditelja moraju biti potpisana na tom nekom njihovom kartončiću koji se ispunjava za izdavanje putovnice. Moj je muž kod podnošenja zahtijeva potpisao isti, a ja sam potpisala kod preuzimanja putovnice bez muža. Treba se samo dogovoriti sa službenicom na šalteru. Putovnicu sam podigla prije tjedan dana.
Lavić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 18:02   #44
nama je mm sve to obavio;matični, policija..(ja ipak tek bila rodila..), uz susretljivost službenica.... nije teško u predgrađima/manjim mjestima. za putovnicu smo je sami slikali, dali razviti, sve bilo ok, kakav photoshop...imala je 2 tjedna. stavili je u autosjedalicu (prekrivenu nježno rozim,jednobojnim prekrivačem, doduše), pa je nije trebalo pridržavati, okice otvorene, uhice se vide, bilo je odlično ispalo.
__________________
Čuda ne postoje.
Postoji samo ljudsko neznanje.
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 19:57   #45
Ja sam danas bila u MUP-u, mjenjala svoje dokumente, pitala i za bebe, žena mi rekla da je dovoljan samo jedan roditelj. Dva puta pitala!
tomka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 20:07   #46
Šta je to nešto novo,meni rekli da obavezno oba roditelja
strijelčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 23:56   #47
pa mi izvadili putovnicu i samo ja potpisala, prije 3 mjeseca.

pitali me samo jesmo otac i ja u braku...to je sve.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 23:17   #48
Quote:
tomka kaže: Pogledaj post
Ja sam danas bila u MUP-u, mjenjala svoje dokumente, pitala i za bebe, žena mi rekla da je dovoljan samo jedan roditelj. Dva puta pitala!
tocno tako, ako ste u braku dovoljan je samo jedan roditelj a ako nema braka omda trebaju oboje bit prisutni...to isto vrijedi i za adresu prebivanja tj ako je ista onda je dovoljan jedan roditelj
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 15:15   #49
ja sam isto svome klincu napravila putovnicu sa 10 mjeseci, već sad je promjenilo izgled, a ima tek 19 mj, koliko će si sličiti sa 5 godina.... malo mi je to glupo, a platiš oko 300 kn, umjesto da je na mojoj putovnici, ipak ne ide nigdje van zemlje bez mene.
__________________
flying_Ivy
flying_Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 09:37   #50
Quote:
flying_Ivy kaže: Pogledaj post
ja sam isto svome klincu napravila putovnicu sa 10 mjeseci, već sad je promjenilo izgled, a ima tek 19 mj, koliko će si sličiti sa 5 godina.... malo mi je to glupo, a platiš oko 300 kn, umjesto da je na mojoj putovnici, ipak ne ide nigdje van zemlje bez mene.
Pa nije glupo. Ovako moze i s mamom i s tatom, a onako bi mogao SAMO s tobom.
__________________
"Odgoj djece jednim dijelom je najveće zadovoljstvo,
a drugim gerilsko ratovanje!" by Bill Cosby
PalmaSutra is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 09:54   #51
meni su u MUP-u rekli da moraju potpisati oba roditelja za putovnicu. to je zato jer se događalo da jedan roditelj bez znanja drugog (iako su u braku) napravi putovnice za djecu, otme ih i ode u van Hrvatske.
mici123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 10:08   #52
malo sam googlala, i svašta sam pronašla
između ostalog:

''Za izdavanje nove putovnice nije potreban potpis oba roditelja tj. nije više pravilo da jedan roditelj predaje zahtjev, a drugi podiže putovnicu. Može se to obaviti i na taj način, ali nije obvezno. ''

http://www.legalis.hr/modules/newbb/...21514&forum=21

očito da i to ovisi o teti na šalteru, da li treba ili ne
mici123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 23:19   #53
to je po novom tako da samo jedan roditelj mora bit kod predavanja zahtjeva, prije su morala biti obodva
a sto se tice slika, toliko problema oko njih a stvarno ne znam cemu sluze uopce jer moja je slikana sa 7 dana starosti i imala putovnicu do 5 godina i nije bas licila na sebe, dok ovdje u svicarskoj djeca nemaju slike u dokumentima do 2 godine...
mislim da je to puno pametnije i prakticnije
indy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 01:05   #54
ma kod nas je neki propis da dijete ne može iz zemlje bez dokumenta sa slikom a to je za djecu ispod 15-16 god putovnica, a dijete već sad 2 mj nakon vađenja ne liči na dijete na slici..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 18:05   #55
naša je putovnica danas gotova
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 18:35   #56
Quote:
blond lady kaže: Pogledaj post
naša je putovnica danas gotova
koliko ste čekali?
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 21:03   #57
I mi smo prošle godine radili putovnice za djecu, meni je to malo glupo, više mi se sviđa ona varijanta kad su djeca bila na putovnici roditelja.
like the wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 21:27   #58
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
koliko ste čekali?
mi čekali 10 dana, i sve je mm obavio, ja tada nisam ni nosom bila provirila van kuće.
__________________
Čuda ne postoje.
Postoji samo ljudsko neznanje.
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 08:13   #59
Quote:
mici123 kaže: Pogledaj post
meni su u MUP-u rekli da moraju potpisati oba roditelja za putovnicu. to je zato jer se događalo da jedan roditelj bez znanja drugog (iako su u braku) napravi putovnice za djecu, otme ih i ode u van Hrvatske.
Je... Ak se zena i ja posvadjamo nakon izdavanja putovnice, sto me sprijecava da odem s djetetom preko grane???
Dakle to je nasa administrativna glupsot bila. Vise nije na snazi...
__________________
"Odgoj djece jednim dijelom je najveće zadovoljstvo,
a drugim gerilsko ratovanje!" by Bill Cosby
PalmaSutra is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 18:55   #60
Quote:
Precious X kaže: Pogledaj post
mi čekali 10 dana, i sve je mm obavio, ja tada nisam ni nosom bila provirila van kuće.
isto tako
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:34.