Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2014., 13:52   #2961
Možda i ima zadovoljnih, ali se ne javljaju.
__________________
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering. Yoda
bellaswan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2014., 11:49   #2962
zbunjena

Djevojke dali mi možete odgovoriti koliko dugo nakon laparoskopije se može na ivf???
žuška is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 14:50   #2963
Odmah nakon oporavka.
__________________
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering. Yoda
bellaswan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 13:59   #2964
Joj kako sam ja zbunjena! Uopće ne kontam što se događa oko mene, pokušavam zanijeti već 2,5 godine i nikako, iako mi liječnici govore da je sve ok. Hodala sam oko raznih ginića po Osijeku i svi mi govore da je sve ok, ali meni je dosta bilo, pa sam se požalila liječnici opće prakse koja me uputila na dr Bečarević jer je ona dobila ambulantu (Drava, Čepin) i tako ja otišla kod nje prije cca 2 tjedna i ona mi je prva napravila hormonalni status, ispitala niz detalja za koje me nitko drugi od liječnika nije pitao, tražila spermiogram, dijagnosticirala miom, policistične jajnike i sve alarmirala, poslala me kod prof. Šijanovića u ambulantu za sterilitet, a termin za prvi pregled i ultrazvuk kod njega sam dobila za 3-4 dana,dakle expresno.

Bečarević je od njega tražila mišljenje zbog mioma i drilinga jajnika, a on mi je već na prvom pregledu dao popis novih pretraga koje dragi i ja moramo napraviti, tako da ja sad ne kontam jel sam ja u redu za mpo ili šta. Sve mi se to sad događa toliko brzo i toliko sam ginekoloških instrumenata imala u sebi u posljednjih tjedan dana, da se osjećam skoro istraumatizirano, ne mogu spavati, totalno sam nervozna. Nisam se stigla psihički pripremiti, rečeno mi je da ću za Šijanovića morati čekati više od mjesec dana, a ja termin dobila preko vkenda. Još mi sveki kaže da ona nekog poznaje dato malo ubrza, ali nije stigla nikoga ni nazvati, a ja već na onom ginekološkom stolu.

Uglavnom, nemam pojma šta me čeka, niti šta se događa, milijun kratica koje meni ništa ne znače, i sve nekao brzo ide. I kad sam vadila krv za hormonalni status utrpali me preko reda, ne znam, možda su u pitanju moje godine, možda izgledam zastrašujuće, uglavnom, ne stignem se ni pošteno naspavat između dva liječnička termina.
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 14:04   #2965
Tako je to kad kreneš s postupkom i vađenjem nalaza.
__________________
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering. Yoda
bellaswan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 00:14   #2966
Pozz, ja sam kod Sijanovica i narucena sam za 10 mj za ivf, cula sam da u os nije bajno sto se toga tice... Nakon koliko pokusaja vam je uspjelo? Sto me ocekuje?? Help
da22na is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 11:40   #2967
Quote:
da22na kaže: Pogledaj post
Pozz, ja sam kod Sijanovica i narucena sam za 10 mj za ivf, cula sam da u os nije bajno sto se toga tice... Nakon koliko pokusaja vam je uspjelo? Sto me ocekuje?? Help
Bila sam kod njega na 3 AIH I 1 IVF. Nisam uspjela...sad sam u Zg...
Tu nije sjajno, predugo se čeka, svi su u istoj stimulaciji...uglavnom ko na traci.
mima78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2015., 22:45   #2968
Pozdrav svima, iako sam se tek registrirala na forum pratim ovu temu već jedno određeno vrijeme. Na žalost i ja sam jedna od vas koja je osuđena na IVF postupak u KBO.
Meni je zakazan protokol za IVF kod prof. Šijanovića. Trenutno sam u fazi prikupljanja nalaza i potrebne dokumentacije, ne nalazim riječi kojima bih opisala svo to čekanje po čekaonicam, vozanje s lijeva na desno, pa čekanje, zbrajanje i oduzimanje dana ciklusa, pa još to sve potrefi s radom doktora (5-7 dan ciklusa, dođi na UZV i moli Boga da uspiješ u tri mjeseca potrefiti jedan od ta tri dana i da pada baš na četvrtak kada rade UZV aaaaa...... ).
Onda dođeš na taj UZV, dočeka te red za prijavu na onom šalteru skoro do ulaza u bolnicu, pa stojiš na jednom mjestu pola sata, a red nikako da se pomakne s mjesta. Pa opet čekaš pred ambulantom, dođeš na red, a doktor te pita:"a zašto ste vi došli" , ja mu odgovorim, doktor pročačka s tim UZV-om, šuti kao zaliven, ja ga pitam kakvo je stanje (jer očekujem da će mi reći koliko folikula vidi... stanje jajnika... maternice i ostalog jer radi toga sam i došla), od dr. dobivam odgovor "pa ima nešto" .... i opet tišina, pa vidi da nemam više od pola lijevog jajnika pa upita:"jeste vi to nešto radili s tim jajnikom" , a žalosno je za reći da mi je on operirao cistu na jajniku i da nema pojma, mogao se potruditi barem ambulantni list da pogleda, nije učinio ni to. Izlazim iz ambulante, znam isto što sam znala i kada sam došla, a to je:"znam da ništa ne znam". Odlazim kući, pitam se kako i što dalje???
Željela sam KBO dati priliku, misleći kako eto možda nije baš sve tamo tako crno kako se piše po forumima i novinama, ali daleko je to od savjesne klinike za liječenje neplodnosti, kada sve što te zanima moraš tražiti po netu i forumima. Pokušavam biti optimistična i nadam se da neću požaliti što sam prvu priliku za IVF dala upravo KBO.
Purple81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 11:37   #2969
Quote:
Purple81 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, iako sam se tek registrirala na forum pratim ovu temu već jedno određeno vrijeme. Na žalost i ja sam jedna od vas koja je osuđena na IVF postupak u KBO.
Meni je zakazan protokol za IVF kod prof. Šijanovića. Trenutno sam u fazi prikupljanja nalaza i potrebne dokumentacije, ne nalazim riječi kojima bih opisala svo to čekanje po čekaonicam, vozanje s lijeva na desno, pa čekanje, zbrajanje i oduzimanje dana ciklusa, pa još to sve potrefi s radom doktora (5-7 dan ciklusa, dođi na UZV i moli Boga da uspiješ u tri mjeseca potrefiti jedan od ta tri dana i da pada baš na četvrtak kada rade UZV aaaaa...... ).
Onda dođeš na taj UZV, dočeka te red za prijavu na onom šalteru skoro do ulaza u bolnicu, pa stojiš na jednom mjestu pola sata, a red nikako da se pomakne s mjesta. Pa opet čekaš pred ambulantom, dođeš na red, a doktor te pita:"a zašto ste vi došli" , ja mu odgovorim, doktor pročačka s tim UZV-om, šuti kao zaliven, ja ga pitam kakvo je stanje (jer očekujem da će mi reći koliko folikula vidi... stanje jajnika... maternice i ostalog jer radi toga sam i došla), od dr. dobivam odgovor "pa ima nešto" .... i opet tišina, pa vidi da nemam više od pola lijevog jajnika pa upita:"jeste vi to nešto radili s tim jajnikom" , a žalosno je za reći da mi je on operirao cistu na jajniku i da nema pojma, mogao se potruditi barem ambulantni list da pogleda, nije učinio ni to. Izlazim iz ambulante, znam isto što sam znala i kada sam došla, a to je:"znam da ništa ne znam". Odlazim kući, pitam se kako i što dalje???
Željela sam KBO dati priliku, misleći kako eto možda nije baš sve tamo tako crno kako se piše po forumima i novinama, ali daleko je to od savjesne klinike za liječenje neplodnosti, kada sve što te zanima moraš tražiti po netu i forumima. Pokušavam biti optimistična i nadam se da neću požaliti što sam prvu priliku za IVF dala upravo KBO.


draga a kod kojeg si doktora ?? ja sam tamo u postupku već trećem postupku ,iduci mi je za 20 dana uff više neznam sta bih rekla ja sam opet zadovoljna doktorom zaista ,al red čekanja i sve ovo sto si napisala se slažem ,sad nek mi je bog u pomoći za ovaj postupak,i da te malo razveselim bilo je cura koje sam srela i koje su uspjele u osijeku pozz
matea0605 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 20:36   #2970
Quote:
Purple81 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, iako sam se tek registrirala na forum pratim ovu temu već jedno određeno vrijeme. Na žalost i ja sam jedna od vas koja je osuđena na IVF postupak u KBO.
Meni je zakazan protokol za IVF kod prof. Šijanovića. Trenutno sam u fazi prikupljanja nalaza i potrebne dokumentacije, ne nalazim riječi kojima bih opisala svo to čekanje po čekaonicam, vozanje s lijeva na desno, pa čekanje, zbrajanje i oduzimanje dana ciklusa, pa još to sve potrefi s radom doktora (5-7 dan ciklusa, dođi na UZV i moli Boga da uspiješ u tri mjeseca potrefiti jedan od ta tri dana i da pada baš na četvrtak kada rade UZV aaaaa...... ).
Onda dođeš na taj UZV, dočeka te red za prijavu na onom šalteru skoro do ulaza u bolnicu, pa stojiš na jednom mjestu pola sata, a red nikako da se pomakne s mjesta. Pa opet čekaš pred ambulantom, dođeš na red, a doktor te pita:"a zašto ste vi došli" , ja mu odgovorim, doktor pročačka s tim UZV-om, šuti kao zaliven, ja ga pitam kakvo je stanje (jer očekujem da će mi reći koliko folikula vidi... stanje jajnika... maternice i ostalog jer radi toga sam i došla), od dr. dobivam odgovor "pa ima nešto" .... i opet tišina, pa vidi da nemam više od pola lijevog jajnika pa upita:"jeste vi to nešto radili s tim jajnikom" , a žalosno je za reći da mi je on operirao cistu na jajniku i da nema pojma, mogao se potruditi barem ambulantni list da pogleda, nije učinio ni to. Izlazim iz ambulante, znam isto što sam znala i kada sam došla, a to je:"znam da ništa ne znam". Odlazim kući, pitam se kako i što dalje???
Željela sam KBO dati priliku, misleći kako eto možda nije baš sve tamo tako crno kako se piše po forumima i novinama, ali daleko je to od savjesne klinike za liječenje neplodnosti, kada sve što te zanima moraš tražiti po netu i forumima. Pokušavam biti optimistična i nadam se da neću požaliti što sam prvu priliku za IVF dala upravo KBO.
Sve mi je to poznato. Zato sam i pobjegla iz Os.
__________________
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering. Yoda
bellaswan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 00:14   #2971
Matea0605 ja sam kod dr. Šijanovića od samog početka, s obzirom da me on i operirao mislila sam da je najbolje da me on nastavi i dalje voditi. Mislim, ajd kao upoznat je sa slučajem pa ne želim ići od doktora do doktora kao muha bez glave. Moram priznati da si me usrećila s objavom da si srela cure kojima je uspjelo u KBO, nadam se da ćemo i mi biti jedne od tih sretnica. Žalosno je to da o curama koje su u toj bolnici ostale trudne govorimo kao o nekakvim endemima.... strašno... umjesto da iz te bolnice ispadaju trudnice kao na traci mi ih tražimo kao iglu u plastu sijena uh....
Draga Bellaswan potpuno razumijem tvoju odluku da odeš iz KBO negdje dalje. Vjerujem da imamo neki bolji izbor i financijske mogućnosti niti jedna od nas se ne bi zaj.... s njima. Za sad je tako kako je, ja se nadam da će se neke stvari u skorije vrijeme ipak popraviti za dobro svih nas koje odlazimo tamo i za dobro cura koje će tek doći.
Ja još moram čekati 2 mjeseca do protokola, tako da Matea0605 javljaj kakva je situacija kod tebe pošto si ti prva kojoj ću ja držati
Purple81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 21:15   #2972
Cure, bilo je trudnoća u KBO, čak i dvojke inseminacijom i svašta... Sve je moguće.. Jesmo lošiji od Zg, ali i kod nas ima trudnoća Sreća je jako bitan faktor u IVF-u - držim Vam fige

Ja sam evo u 30 tjednu i sve je ok... Nosim dečka i jedva čekam da se upoznamo


Pusa i sretno svima
__________________
:) sretna :)
rokas is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 13:23   #2973
Quote:
rokas kaže: Pogledaj post
Cure, bilo je trudnoća u KBO, čak i dvojke inseminacijom i svašta... Sve je moguće.. Jesmo lošiji od Zg, ali i kod nas ima trudnoća Sreća je jako bitan faktor u IVF-u - držim Vam fige

Ja sam evo u 30 tjednu i sve je ok... Nosim dečka i jedva čekam da se upoznamo


Pusa i sretno svima
Rokas baš mi je drago što nas ohrabruješ ovako lijepim vijestima, čestitam ti na dečku koji je na putu
Moram priznati da sam ja u KBO krenula poprilično obeshrabrena jer mi je i moj ginekolog izjavio kako u KBO nemaju baš neke rezultate. Istina sreća je vrlo bitan faktor u IVF-u, nekad mislim da je baš ta sreća presudna u svemu ovome, jer ako ti je suđeno, suđeno ti je ma gdje to radili.

I ja držim fige svima nama, da sa što manje problema dođemo do onoga što želimo
Purple81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 18:19   #2974
Quote:
Purple81 kaže: Pogledaj post
Rokas baš mi je drago što nas ohrabruješ ovako lijepim vijestima, čestitam ti na dečku koji je na putu
Moram priznati da sam ja u KBO krenula poprilično obeshrabrena jer mi je i moj ginekolog izjavio kako u KBO nemaju baš neke rezultate. Istina sreća je vrlo bitan faktor u IVF-u, nekad mislim da je baš ta sreća presudna u svemu ovome, jer ako ti je suđeno, suđeno ti je ma gdje to radili.

I ja držim fige svima nama, da sa što manje problema dođemo do onoga što želimo
Sta da ti kazem?! Mi smo se borili 7 godina, i sad kada sam se najmanje nadala i kad sam se ponasala totalno opusteno desilo se...
Odustajanje za nas ne postoji!
Sretno svima :*
__________________
:) sretna :)
rokas is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 01:42   #2975
Wink

Quote:
Purple81 kaže: Pogledaj post
Matea0605 ja sam kod dr. Šijanovića od samog početka, s obzirom da me on i operirao mislila sam da je najbolje da me on nastavi i dalje voditi. Mislim, ajd kao upoznat je sa slučajem pa ne želim ići od doktora do doktora kao muha bez glave. Moram priznati da si me usrećila s objavom da si srela cure kojima je uspjelo u KBO, nadam se da ćemo i mi biti jedne od tih sretnica. Žalosno je to da o curama koje su u toj bolnici ostale trudne govorimo kao o nekakvim endemima.... strašno... umjesto da iz te bolnice i trudnice kao na traci mi ih tražimo kao iglu u plastu sijena uh....
Draga Bellaswan potpuno razumijem tvoju odluku da odeš iz KBO negdje dalje. Vjerujem da imamo neki bolji izbor i financijske mogućnosti niti jedna od nas se ne bi zaj.... s njima. Za sad je tako kako je, ja se nadam da će se neke stvari u skorije vrijeme ipak popraviti za dobro svih nas koje odlazimo tamo i za dobro cura koje će tek doći.
Ja još moram čekati 2 mjeseca do protokola, tako da Matea0605 javljaj kakva je situacija kod tebe pošto si ti prva kojoj ću ja držati



....budem javljala razvoj situacije iako kako je u pitanju par dana da se krecem bockat vise ni ne spavam i uzasno se osjecam koliki me strah uhvatio iako je treci puta svejedno sam u groznom stanju , ja sam kod doktora popovica i moram ga pohvalit jer zaista je covjek ma sve rjeci hvale za njega,,ma cure istina je sve je to sreca , a ove cure koje su uspjele u Kbo de javljajte seee maloo ispada kao da nema nijedna trudnica u kbo a ima vas hvala bogu ,...
matea0605 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 01:46   #2976
Quote:
rokas kaže: Pogledaj post
Cure, bilo je trudnoća u KBO, čak i dvojke inseminacijom i svašta... Sve je moguće.. Jesmo lošiji od Zg, ali i kod nas ima trudnoća Sreća je jako bitan faktor u IVF-u - držim Vam fige

Ja sam evo u 30 tjednu i sve je ok... Nosim dečka i jedva čekam da se upoznamo


Pusa i sretno svima




Rokas pa cestitam ) unjela si pozitive na ovu stranicu i u kbo ) ajde jos malo i tvoje sunce dolazi na svijet ))
matea0605 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 12:53   #2977
Izgleda Matea0605 da smo nas dvije jedine koje se još trude u KBO Kakvo je kod tebe stanje??? Jesi počela/završila s bockanjem??
Purple81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 23:36   #2978
matea0605... ja imam sina iz inseminacije...dr popović... sad je 3 godine...
__________________
kornjačica žabica
tina2701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2015., 23:17   #2979
Quote:
Purple81 kaže: Pogledaj post
Izgleda Matea0605 da smo nas dvije jedine koje se još trude u KBO Kakvo je kod tebe stanje??? Jesi počela/završila s bockanjem??


...ja sam imala malih problema s nalazima ,pa sam ih ponavljala uglavnom sve je ok sada utorak krećemo s bockanjem znaci za 2 dana zatoo držite figee da sve bude kako trebaa sve ću vam javit naravnoo ... <3 idemo samo hrabrooo
matea0605 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2015., 23:21   #2980
Quote:
tina2701 kaže: Pogledaj post
matea0605... ja imam sina iz inseminacije...dr popović... sad je 3 godine...

Tina sad si me stvarno razveselila da sam pustila suzuu tako mi je drago zbog tebe i vidis ne treba odustajat od osijeka ,ja stvarno imam za popovića mogu reć samo rijeci hvale i sve najboljee ,i biologinja mi je odlična i sestra Suncica ,ma idem u ovaj postupak totalno smireno prije par tjedana nisam spavaalaa kako treba od muke i svega al hormoni tu prevladavaju dostaa znas i sama kako to ide ,al sad kako je sve doslo sad sam zbunjola totalna hehe <3 i da tina iz kojeg puta si uspjela ,mozda negdje si i pisala al nisam citala gore postove
matea0605 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:14.