Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2011., 18:56   #2301
Quote:
blacx kaže: Pogledaj post
Hvala na podrsci, inace kako si ti kako djeluje tvoja farmakoterapija? Ja jos uvijek sumnjam u ovaj Cipralex iako ga pijem tek 2 tjedna. Do sada mi ni jedan ad nije pomogao a pio sam Prozac, Seroxat, Velafax i Wellbutrin. Valjda ce Cipralex napraviti cudo
piješ samo jedan ad? zaboravila, sori...
ray of light is offline  
Old 12.05.2011., 19:27   #2302
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
piješ samo jedan ad? zaboravila, sori...
Da sad samo Cipralex iako sam prije pio kombinciju Seroxat/Prozac, Seroxat/Velafax, Seroxat/Wellbutrin i ni jedna kombinacija se nije pokazala uspjesnom iako sam svaku konzumirao bar mjesec dana. Sad pijem Cipralex, Eglonyl, Zyprexu, Xanax, Normabel i od sutra Dormicum. I psihijatar me upozorio bas kao i ti da me vjerojatno Dormicum nece uspavati s obzirom kolike su doze potrebne mom organizmu ali vrijedi pokusati. Tipicni sam borderline pa je autodestruktivnost jedna od mojih temeljnih osobina, tako da me niti jedna terminalna dijagnoza ne bi iznenadila, dapace bih bih sretniji da se rijesim ove mizerije od svog zivota.
__________________
...taming the beast within...
blacx is offline  
Old 12.05.2011., 22:21   #2303
Quote:
blacx kaže: Pogledaj post
Hvala na podrsci, inace kako si ti kako djeluje tvoja farmakoterapija? Ja jos uvijek sumnjam u ovaj Cipralex iako ga pijem tek 2 tjedna. Do sada mi ni jedan ad nije pomogao a pio sam Prozac, Seroxat, Velafax i Wellbutrin. Valjda ce Cipralex napraviti cudo

Meni djeluje dobro,pogotovo Cipralex i Zeldox,ovaj Velafax XL od 75mg je jedan od najjacih ad-a i danas mi shrnik poveca dozu na 150mg ujutro !!
Nadam se da me nece dotuc
Ma kod mene je Cipralex proradio tek nakon mjesec i pol. pričekaj i vidjet češ daj mu vremena !
__________________
Volim Haribo gumenjake :D
Miligram is offline  
Old 12.05.2011., 22:26   #2304
Pijem Zeldox40,Cipralex20 i Alventa XL 150mg(isto kao Velafax,samo se ovo ne placa i proizvodi KRKA)


Malo mi je to previse Velafaxa 150mg na dan ?!,pa pitam Vas ostale dal je netko pijo tako visoku dozu ?
__________________
Volim Haribo gumenjake :D
Miligram is offline  
Old 12.05.2011., 22:49   #2305
Quote:
blacx kaže: Pogledaj post
Da sad samo Cipralex iako sam prije pio kombinciju Seroxat/Prozac, Seroxat/Velafax, Seroxat/Wellbutrin i ni jedna kombinacija se nije pokazala uspjesnom iako sam svaku konzumirao bar mjesec dana. Sad pijem Cipralex, Eglonyl, Zyprexu, Xanax, Normabel i od sutra Dormicum. I psihijatar me upozorio bas kao i ti da me vjerojatno Dormicum nece uspavati s obzirom kolike su doze potrebne mom organizmu ali vrijedi pokusati. Tipicni sam borderline pa je autodestruktivnost jedna od mojih temeljnih osobina, tako da me niti jedna terminalna dijagnoza ne bi iznenadila, dapace bih bih sretniji da se rijesim ove mizerije od svog zivota.
ti se trudiš, ideš na pt, piješ lijekove, teško je sigurno...ali don't give up
ray of light is offline  
Old 12.05.2011., 22:51   #2306
Quote:
Miligram kaže: Pogledaj post
Pijem Zeldox40,Cipralex20 i Alventa XL 150mg(isto kao Velafax,samo se ovo ne placa i proizvodi KRKA)


Malo mi je to previse Velafaxa 150mg na dan ?!,pa pitam Vas ostale dal je netko pijo tako visoku dozu ?
pa 75 ti je početna doza, nije 150 tragedija!
ray of light is offline  
Old 12.05.2011., 22:56   #2307
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
pa 75 ti je početna doza, nije 150 tragedija!
nije,ima i 37,5 to je početna rejo
__________________
Volim Haribo gumenjake :D
Miligram is offline  
Old 13.05.2011., 01:46   #2308
Quote:
macana kaže: Pogledaj post
Morala sam provjeriti da li to pišem ja, hahha.Ne,postoje ljudi koji zaista ne bi smjeli popiti ni kapi,jer nemaju granicu nakon toga.Ok bi bilo da se sve zaustavi na jednom danu,ali ne, stvar se ponavlja dan za danom,sve dok se ne desi nešto što dovodi do istinske želje za otrežnjenjem,koja nas na kraju i dovodi do apstinencije(manje ili više uspješne).Ja se planiram naroljati ovih dana
A vezano za tvoje pitanje,znaš,Freud je imao jako zanimljivu teoriju o izvoru gotovo svih problema pa ne bi bilo loše da ga malo proučiš ako već nisi.Čovjek kojeg su pola života smatrali budalom,pola nekim naučnikom koji je eto nešto i postigao,a mnogo godina nakon njegovog postojanja tek prihvataju njegove teorije kao istinitima,mogao bi biti odličan terapeut svima nama,samo da je sad tu(zbilja kako se nisu sjetili klonirati ga).
Šta od internističkih pretraga si radio posljednjih dana?Da,moj savjet ti je da ispitaš prvo sve organsko,a potom da kreneš s primjenom provjerenog lijeka(dakle:da .ebeš do besvijesti,dušom kao i tijelom,jer razdvojiti to dvoje u toku terapije,imat će slab učinak).
na žalost nisam stigo to pručiti frojda,radio sam od maltene kompletnih lab.nalaza,palpiranja abdomena i vrata,ekg-,stetoskopsko slušanje srca,TA i pluća,sve je u granicama normale,možda si u pravu za to seksanje,baš bi mi trebalo do besvijesti
4pauk is offline  
Old 13.05.2011., 09:24   #2309
Quote:
Miligram kaže: Pogledaj post
nije,ima i 37,5 to je početna rejo
uf, onda sam se zajebala, sori...ali pročitaj si u uputstvu dokle mogu ići doze, pa nek te to utješi
ray of light is offline  
Old 13.05.2011., 11:18   #2310
Quote:
Miligram kaže: Pogledaj post
Meni djeluje dobro,pogotovo Cipralex i Zeldox,ovaj Velafax XL od 75mg je jedan od najjacih ad-a i danas mi shrnik poveca dozu na 150mg ujutro !!
Nadam se da me nece dotuc
Ma kod mene je Cipralex proradio tek nakon mjesec i pol. pričekaj i vidjet češ daj mu vremena !
A iz tvojih usta u Bozije usi Ne postoji nesto takvo kao najjaci antidepresiv. I ja sam pio Velafax od 150 mg i meni nije pomogao doslovno nisam ga ni osjetio.
__________________
...taming the beast within...
blacx is offline  
Old 13.05.2011., 11:21   #2311
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
ti se trudiš, ideš na pt, piješ lijekove, teško je sigurno...ali don't give up
Ma trudim se ja, ali imam osjecaj da se neke bitke jos u startu izgube Ne znam vidjet cemo jos, odlucio sam piti Cipralex bar jos tri mjeseca uz dogovor s psihijatrom. Vidjet cemo mozda mi Cipralex bude miracle drug.
__________________
...taming the beast within...
blacx is offline  
Old 13.05.2011., 18:58   #2312
Quote:
blacx kaže: Pogledaj post
A iz tvojih usta u Bozije usi Ne postoji nesto takvo kao najjaci antidepresiv. I ja sam pio Velafax od 150 mg i meni nije pomogao doslovno nisam ga ni osjetio.
Pa pise u uputstvu da velafax spada u jače ad,za liječenje teške depresije...
a kako to da ga nisi osjetio i to jos 150 mg ??

pa sta sad pijes ? seroxat ?

jel tko uzima lepinju ?= leponex
__________________
Volim Haribo gumenjake :D
Miligram is offline  
Old 13.05.2011., 20:45   #2313
obavezno jetrene probe

ljudi, obavezno provjeravajte krvnu sliku. ja moram prestati s tegretolom, jetra mi malo divlja
ray of light is offline  
Old 13.05.2011., 23:18   #2314
Quote:
Miligram kaže: Pogledaj post
Pa pise u uputstvu da velafax spada u jače ad,za liječenje teške depresije...
a kako to da ga nisi osjetio i to jos 150 mg ??

pa sta sad pijes ? seroxat ?

jel tko uzima lepinju ?= leponex
To ti isto pise na vecini uputstava od ad-ova iz skupine SSRI. Velafax je specifican jer je uz Cymbaltu iz skupine SNRI sto znaci da osim na serotonin djeluje i na noradrenalin. Jednostavno se ad-ovi ne mogu mjeriti po jacini. Sto nekom pase ne znaci da i drugome hoce. Ja sad pijem samo Cipralex on je navodno "najcistiji" tj. najselektivniji i zato vecinom djeluje brze od ostalih ad-ova sto nikako ne znaci da je i najbolji. To ti sve ovisi od organizma do organizma. Cipralex je trenutno najpropisivaniji ad u Americi.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
__________________
...taming the beast within...
blacx is offline  
Old 14.05.2011., 14:50   #2315
Amerika

Quote:
blacx kaže: Pogledaj post
To ti isto pise na vecini uputstava od ad-ova iz skupine SSRI. Velafax je specifican jer je uz Cymbaltu iz skupine SNRI sto znaci da osim na serotonin djeluje i na noradrenalin. Jednostavno se ad-ovi ne mogu mjeriti po jacini. Sto nekom pase ne znaci da i drugome hoce. Ja sad pijem samo Cipralex on je navodno "najcistiji" tj. najselektivniji i zato vecinom djeluje brze od ostalih ad-ova sto nikako ne znaci da je i najbolji. To ti sve ovisi od organizma do organizma. Cipralex je trenutno najpropisivaniji ad u Americi.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
Dobro si to napisao. Meni je dr. Sakoman jednom rekao da se Cipralex i Zoloft najviše prepisuju u americi.
Vidi se da si pametan i iskusan,baš takvog bi volio

@rejo (rejo nemoj sad odmah kao da mu se nabacujem) kad mi je simpa
__________________
Volim Haribo gumenjake :D
Miligram is offline  
Old 18.05.2011., 13:44   #2316
Dobila sam danas novu terapiju.. 35 hep/dan (to znam sve..), Fevarin 200mg (nisam ga dugo pila), Misar 3*2 mg (tu uopće nisam doma), Esperal 500mg/ili pol tablete=250 (stara priča) i Lexaurin 6mg PP... Ima tko takav koktel i kakva su vam iskustva s Misarom? I Fevarinom u tako visokoj količini?
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Old 18.05.2011., 14:13   #2317
Quote:
Štrikalica kaže: Pogledaj post
Dobila sam danas novu terapiju.. 35 hep/dan (to znam sve..), Fevarin 200mg (nisam ga dugo pila), Misar 3*2 mg (tu uopće nisam doma), Esperal 500mg/ili pol tablete=250 (stara priča) i Lexaurin 6mg PP... Ima tko takav koktel i kakva su vam iskustva s Misarom? I Fevarinom u tako visokoj količini?
ja pijem 250 fevarina. pila sam ga u jačoj krizi i 300. djeluje anksiolitički. u početku me jako uspavljivao, poslije ok.

toplo se nadam da si provjeravaš jetru, majko mila koliko kemije
ray of light is offline  
Old 18.05.2011., 18:29   #2318
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
ja pijem 250 fevarina. pila sam ga u jačoj krizi i 300. djeluje anksiolitički. u početku me jako uspavljivao, poslije ok.

toplo se nadam da si provjeravaš jetru, majko mila koliko kemije
fevarin i pamtim po tom jebenom uspavljivanju..

je. provjeravam jetru. i onda tiskam letke sa svojim nalazima pa majke njima plaše djecu kad su zločesta..
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Old 18.05.2011., 20:34   #2319
Quote:
Štrikalica kaže: Pogledaj post
Dobila sam danas novu terapiju.. 35 hep/dan (to znam sve..), Fevarin 200mg (nisam ga dugo pila), Misar 3*2 mg (tu uopće nisam doma), Esperal 500mg/ili pol tablete=250 (stara priča) i Lexaurin 6mg PP... Ima tko takav koktel i kakva su vam iskustva s Misarom? I Fevarinom u tako visokoj količini?
Misar-smiri u roku 20 minuta,ali ti se spava nenormalno, ako ste kasnije išli u krevet oko 22 h, sada očekujte da ćete ići prije.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Old 19.05.2011., 11:08   #2320
Quote:
Azaleja kaže: Pogledaj post
Misar-smiri u roku 20 minuta,ali ti se spava nenormalno, ako ste kasnije išli u krevet oko 22 h, sada očekujte da ćete ići prije.
Na ideju za Misar sam došla tako kaj mi je frendica dala kutiju svojih od 0,5 mg.. kad sam se izdivljala pa prestala rokati 5-6 komada odjednom (i razgovarati s podstanarima u glavi ), skužila sam da je odlična tableta.. naspavam se ko carica, ujutro se probudim čila i mila. I apsolutno stoji ovo kaj veliš - u krevetu sam u 21h maksimalno.

Ovo što mi je prepisao (2mg) prilagođeno je mojem baždaru i čini mi se da bi moglo funkcionirati. Bojim se jedino interakcije s Fevarinom jer kad smo se F i ja zadnji put sreli šef me budio u 11 ujutro pošto mi je glava bila na radnom stolu u lokvi sline..

A vidjet ćemo što vrijeme nosi..

So far, Misar rula. Zanimljivo mi je to što (a i sama sam već bila čula za to) kažete da je to samo drugo ime drugog proizvođača za Xanax.. a na mene djeluje potpuno drukčije. Xanaxa sam i bijelih i rozih popila negdje između 2 i 3 milijarde..prepoznala bih ga, brijem.
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:56.