Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.06.2009., 03:01   #61
ok..hvala.a ovo,vezano za vid..?
dacili is offline  
Old 04.06.2009., 09:43   #62
to ti nemam puno šta za reč. mnogima su se zekani zabijali, ali nije utvrđen pravi razlog. provjeri nekako jel slijep, ali ja ne znam kako.
zlocka is offline  
Old 04.06.2009., 13:38   #63
Albino zivotinje tj one sa crvenim ocima obicno i imaju slabiji vid od ostalih svoje vrste. nije slijep, meni se moja s crvenim okama non stop zabija o stvari pogotovo kada je jako osvjetljenje, to im smeta jer su im oci osjetljivije...da je slijep skuzila bi to
msimba is offline  
Old 04.06.2009., 23:15   #64
pa ako mu smeta,zasto onda blene u lampu? zekana mali,izgleda sad ima i zatvor a dajem mu sjeno stalno,ne znam sta da radimo da mu sad damo nesto svjeze? izbacili smo dvopek,valjda nismo sjebali stvar dvopekom,majku mu

Zadnje uređivanje dacili : 04.06.2009. at 23:16. Reason: nepravilno napisana recenica
dacili is offline  
Old 17.06.2009., 11:02   #65
ako tko zatreba ikakvo pitanje u vezi zečeva slobodno me pitajte jer ih imam dosta dugo... pitajte me u vezi hrane, njihovog prostora i sl. uvjek ču odgovorit

u vezi patulljastih zečeva

Zadnje uređivanje Misery's Crown : 17.06.2009. at 13:51.
denistriplehK is offline  
Old 17.06.2009., 11:29   #66
ajde napisi nam malo kako ti drzis svoje kunice,cime ioh hranis,moze i par fotkica. ti si uzgajivac ili?
__________________
Samo se ljudozder moze iskreno radovati svakom covjeku
sowuljaga is offline  
Old 17.06.2009., 12:12   #67
evo imam ja pitanje, pa da se odmah obajsni dacili i ostalima:
zašto se kunićima NE daje suhi kruh, dvopek i sl proizvodi?
zlocka is offline  
Old 17.06.2009., 13:06   #68
jer se tvrdi kruh i sl. teško probavljuju a oni imaju mali organizam ... oni ne mogu kako da kažem povračati nego obole i nažalost mogu uginuti od previše tvrdog kruha i dvopeka. Usput nisam uzgajatelj ali baka i dida su mi imali jako puno patuljastih zečića i ja ih imam 2 ženke. samo da vam kažem da se prvi porod od zeca mora baciti jer je majka još premlada da bi se skrbila o njima , a drugi porod pa nadalje prvih mjesec dana se ne smiju dirati mladi jer če se majka prestati brinuti o njima. i najzdravije je zecu davati travu zelenu ali suhu ili suhi radič to obožavaju i djeteline. usput neznam kako staviti sliku na pa mi recite i ja cu je stavit

zečeve držim svakog u svom kavezu dužine 120 cm i širine 55 cm. preko zime i kad su kiše dajem im razne sjemenke i hranu za zečeve, a kad nije mokro onda im uglavnom dajem travu , radič i sl. dobro je za zeca kupiti akoo znate one vitamine i dati im jedan najvise 2 vitamina na dan kao podlogu za hodat vole piljevinu moze kupljenu i pravu, vole sjeno, i poseban pijesak za kupit, nije im loša niti suha crna zemlja i dobro im je dati ako oni žele koje zrno soli jer i oni trebaju malo slanog u organizam nikako im nemojte davati cokoladu, bombone, ili sl. jer bi mogli oboliti i uginuti... i jos da kazem ja ih dnevno pustam van 6 - do 8 sati da se rastrče i zabave.

Zadnje uređivanje Misery's Crown : 17.06.2009. at 13:51. Reason: Molim nauciti koristiti opciju "edit"
denistriplehK is offline  
Old 17.06.2009., 13:16   #69
Quote:
denistriplehK kaže: Pogledaj post
jer se tvrdi kruh i sl. teško probavljuju a oni imaju mali organizam ... oni ne mogu kako da kažem povračati nego obole i nažalost mogu uginuti od previše tvrdog kruha i dvopeka. Usput nisam uzgajatelj ali baka i dida su mi imali jako puno patuljastih zečića i ja ih imam 2 ženke. samo da vam kažem da se prvi porod od zeca mora baciti jer je majka još premlada da bi se skrbila o njima , a drugi porod pa nadalje prvih mjesec dana se ne smiju dirati mladi jer če se majka prestati brinuti o njima. i najzdravije je zecu davati travu zelenu ali suhu ili suhi radič to obožavaju i djeteline. usput neznam kako staviti sliku na pa mi recite i ja cu je stavit
bez uvrede ali pricas gluposti oko prvog okota, trebao bi se iapk malo bolje oko toga informirati. za kunicu je najbolje da ima leglo izmedu 8mjeseca zivota do maksimalno godine dana(dakle deset mjeseci je idealno) jer nakon toga srasta zdjelica. to da nije u stanju brinut se za mlade je glupost. najzdravije im je davat sijeno,a onda tek svjeze, radic da, a djetlinu ne bas u velikim kolicinama
__________________
Samo se ljudozder moze iskreno radovati svakom covjeku
sowuljaga is offline  
Old 17.06.2009., 13:20   #70
nisam vam još napiso da imam vrstu zečeva - patuljasti rex crno-bijeli
mozda vas začudi ali kad pustim muziku rock/metal moj zec dotrči i počne plesati, mahati glavom , skakati, trčati poput munje neznam valjda mu se dopada muzika

moj zec se okotio kad je imo 6 mjeseci i nije bio spreman se brinuti o mladima tako mi je rekla baka i veterinar
nemoj mislit da lažem napiso sam sve što mislim da je dobro i što je dajem svome zecu

koju ti vrstu imas ?

Zadnje uređivanje Misery's Crown : 17.06.2009. at 13:52. Reason: Molim nauciti koristiti opciju "edit"
denistriplehK is offline  
Old 17.06.2009., 15:06   #71
ja ih imam mnogo, vecina su ovnoliki patuljasti, jedan je lionhead,jedan francuska angora i jedan obicna angora, i coporluk ovnolikih.


sad za leglo je bilo prerano al to ne znaci da se ta kunica ne bi bila sposobna brinuti za mlade,mozda joj je samo trebalo pomoc oko gnijezda.

moji jedu svakodnevno svjeze uz peletiranu hranu i stalno dostupno sijeno
__________________
Samo se ljudozder moze iskreno radovati svakom covjeku
sowuljaga is offline  
Old 17.06.2009., 16:14   #72
ja sam samo napiso kako je vetrerinarka meni rekla mozda jej je strvarno trebala pomoč oko gnjezda nisam sigura moze bit
denistriplehK is offline  
Old 17.06.2009., 20:46   #73
Quote:
moj zec se okotio kad je imo 6 mjeseci i nije bio spreman se brinuti o mladima tako mi je rekla baka i veterinar
notorna glupost
i mi smo godinama uzgajali KUNIĆE, ne zečeve, jer je zec divlji
zlocka is offline  
Old 17.06.2009., 21:06   #74
ok zec ili kunić meni isto... zbogom vidim da je ovaj formu samo za ispravljanje ja sam napiso ono što ja znam i kako se brinem o svojem zecu ! ova stranica za mene je jer nitko me ne shvaca ozbiljno zbogom ljudi
denistriplehK is offline  
Old 17.06.2009., 22:08   #75


naravno da zec i kunić nisu isto, to su dvije različite životinje
kao vuk i pas

prvo leglo kunića se ne mora ubiti, može se podvaliti i drugoj majci koja ima bebe ako prva ima prepreke u hranjenju ili odgoju beba
no to nije pravilo. samo se ubijaju jadni zekani bzvz.
zlocka is offline  
Old 17.06.2009., 23:27   #76
denistriplehK is offline  
Old 18.06.2009., 09:10   #77
Quote:
denistriplehK kaže: Pogledaj post
toliko o stručnosti
ako ne znam prihvatiti komentar ili činjenicu onda se nemoj ni javljati

stari ljudi govore da je pas opasniji akda je stalno na lancu. jel to točno?

ubijanje malih kunića bezrazložno, jer to je to: mama ne može prvo leglo othranit je norotna i čista glupost koju dugo već nisam čula. a jbg, ima ljudi i koji to misle. i još se neće obrazovat. strašno.
zlocka is offline  
Old 19.06.2009., 01:28   #78
nisam reko da sam ubio kuniće!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! reko sam da sam prvi okot moro bacit jer se majka nije brinula o njima
denistriplehK is offline  
Old 19.06.2009., 04:10   #79
gle s obzirom na ponasanje,vjerojatno si jos dijete...
ti si napisao da se uvijem mora prvi okot odbaciti, sto je glupiost. ili nac zamjensku mamu ili ih othranjivati sam i nadat se da ce prezivjet
__________________
Samo se ljudozder moze iskreno radovati svakom covjeku
sowuljaga is offline  
Old 19.06.2009., 12:34   #80
Ajde, ljudi, dosta. Pustite ga.
Moj kunić je već star, otpali su mu zubi (narasli novi), stalno se linja i užasno je razmažen. Nikad ih nisam uzgajala i ne znam kakva je situacija s malim kunićima, ali nekako mi je čudno da se majka ne bi brinula za njih. Moj kunić je muškog roda i iako mu nismo nabavili ženku, brinuo se o malenim mačićima. Druželjubiv je i dobročudan, slaže se i s mačkom, psima, pticama i patkom (da, nemojte se smijati, imam patku). Nemojte nikada učiti kuniće na posebne hrane jer moj jede samo Prestige, na ostale okrene glavu. Također, sijeno mora biti mirišljavo inače ga baca, piljevina s mirisom jabuke, pjesak u malim količinama. Što sam napravila od tog stvorenja, razmažen je i brzo se naljuti ako mu se ne posvećuje dovoljno pozornosti.
Louis is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:21.