Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2018., 16:50   #1
Limeni krov

Poštovani,

Radim na obnovi kuce. Projektant mi forsira limeni krov jer je kuca stara ali tramovi su dobri. Ja mislim, da bi bilo bolje upotrijebiti klasican crijep, mediteran kao sto je sada na krovu.

Procitao sam nesto o problemima limenog krova: kondenz, vrucina, ventilacija, buka kada pada kisa, popustanje sraufa na plocama- vibracije i buka opet, i jak vjetar pocepa cijelu plocu ne samo par crijepova, itd. Jedini plus limenog krova je tezina, puno manja od gline.

Nisu svugdje isti uvjeti za materiale uz more/kontinent isto tako ocito klima se mijenja sa sve jacim brzinama vjetra.

Interesira me, da li je u Kvarneru uz more bolje imati limeni krov ili klasični crijep? Kakvo je vase iskustvo (nakon nekoliko godina)?

Hvala svima i pozdrav!
morski1111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2018., 17:33   #2
Unjesto komentara:http://www.tportal.hr/vijesti/clanak...20100310/print
kanjar is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2018., 18:08   #3
Sve što nije središnja hrvatska ja ne bi lim. Iako ni ja koji sam u središnjoj, na kuću nikad lim. Prva prednost lima (cijena) je davno nestala.

Iako, znam slučajeva, gdje lim drži godinama čak i u Dalmaciji (Vir), ali postavljen prvoklasno, letve s spiralnim čavlima, vuži šarafi u limu, lim okolo zabacan mortom, kapelaj s izrezanim utorima.
renato2107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2018., 19:13   #4
samo lika/goski kotar je lim bezuvjetno.
ostatak je: ako imaš para uzmi crijep, ako nemaš onda lim.
gadze is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2018., 21:08   #5
Na stambeni objekt u primorju ja bi uvijek odabrao crijep.
Ako su sličajno rogovi tanki, daju se i pojačati ( pribije se sa strane fosna od 5cm, širine kao što je rog visok).

što se tiče "čupanja" pokrova zbog vjetra, nije krv lim nego loša i ofrlje montaža.
Pogotovo ovaj slučaj sa linka, naime najjači udar vjetra je uz rubove krova a pogotovo na kutu. Ovdje je lim iščupan iz sredine, što znači da je nedovoljno pričvršćen (dok su krajevi šarafljeni kako treba).
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2018., 21:26   #6
Ma crijep uopce nije sigurna stavka da bura nece pocupat krov. Treba znat crijep i na pravilan nacin ucvrstiti.
Moji vec imaju 10god lim na Grobniku i nikad problema s njime a prethodne salonitke je znalo dignut u zrak.
Najbitnije u cijeloj prici je uzeti dobrog lokalnog krovopokrivaca koji ce ucvrstiti pokrov prikladno podneblju.
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2018., 21:42   #7
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
Na stambeni objekt u primorju ja bi uvijek odabrao crijep.

Pogotovo ovaj slučaj sa linka, naime najjači udar vjetra je uz rubove krova a pogotovo na kutu. Ovdje je lim iščupan iz sredine, što znači da je nedovoljno pričvršćen (dok su krajevi šarafljeni kako treba).
slažem se, ali odabrao sam prvi link koji mi je došao pod prst kao slikovit primjer na temu "bura odnijela krov"
kanjar is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2018., 22:33   #8
Quote:
bruce80 kaže: Pogledaj post
Ma crijep uopce nije sigurna stavka da bura nece pocupat krov. Treba znat crijep i na pravilan nacin ucvrstiti.
Moji vec imaju 10god lim na Grobniku i nikad problema s njime a prethodne salonitke je znalo dignut u zrak.
Najbitnije u cijeloj prici je uzeti dobrog lokalnog krovopokrivaca koji ce ucvrstiti pokrov prikladno podneblju.
Naravno da nije, zna letiti i crijep. Samo, postoji razlika kad imaš komad crijepa površine 0,07m2, pa na 2m2 površine imaš 26 čavala i 93kg težine, i limenu ploču od 2m2, tešku 10kg, ušarafljenu sa 4 vijska jer se majstorima žurilo.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2018., 23:58   #9
Quote:
gadze kaže: Pogledaj post
samo lika/goski kotar je lim bezuvjetno.
ostatak je: ako imaš para uzmi crijep, ako nemaš onda lim.
kak to misliš?
kvalitetni lim je skuplji od crijepa

ja imam već 15 godina limeni krov i još ga vjetar nije odnio
veća mi buka od kiše što pada po famoznim velux krovnim prozorima nego po samom limu

ukratko, ne uočavam nikakve negativnosti života pod limom a živim u - potkrovlju

i svakako, i slijedeći put ću staviti lim, ak dotle ne izmisle nešto s boljim odnosom cijena kvaliteta

crijep ne bi osobno nikad stavljao, nakon par godina navuće se toliko mahovine i smeća da izgleda ko da je sto godina star, naravno ak pričamo o klasičnom crijepu a ne ovim lakiranim...

za krov bi mi trebalo 3000 komada crijepa tipa tondach conti plus iliti 12 tona
a sa limom - 1 tonu
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2018., 07:04   #10
cijena:
gledanje odnosa cijena/kvaliteta nikada ne vodi na bolje proizvode, nego povoljne. ak nemaš para, stavi lim, i mirna bosna. da bi sebe uvjerio da je to to, javno navodi po forumu da ako jednom budeš imao para da bi opet stavio lim.
ali lim nisam vidio na skupim kućama, u časopisima, katalozima.. može se lim nekom sendvič konstrukcijom dobiti sličan crijepu, da ne zvoni kod kiše, da se po njemu može hodat, da linijski snjegobrani ne izgledaju kao šaka u oko, ali i dalje ne mogu riješiti da se ne isteže previše kad zapeče zvizdan, da ne hrđa, da mu je boja UV postojana, da se gumena brtva na vijcima ne raspadne, naravno na rok od 50 godina, a ne 10 godina po postavljanju. a crijep sve to postiže jednostavnom monolitnom izvedbom. na krovovima sam inače poslom jednom tjedno.
koji ti je to lim skuplji od crijepa? naravno, gledamo skupi lim od skupog crijepa..

težina:
isticanje težine nekog građevinskog proizvoda, obično služi samo da se stvori vauuu efekt. marketinška glupost iz kataloga limenih proizvoda. ljudi pokrivaju crijepom davno prije nove ere. i da, krovovi su im stajali. zakaj onda ovi naši krovovi pokriveni crijepom ne bi stajali?
moja obiteljska kuća ima težinu AB ploče prema tavanu od 65 tona, a cijela kuća je teška preko 400 tona. zakaj bi tu bio problem da li će na to doći još 1 tona ili još 12 tona? da zapaprim, u ZG radim na gradilištu zgrade gdje je samo temeljna ploča peteroznamenkasti broj tona. i što to pokazuje? baš ništa.

nemoj shvatiti osobno. cijenim tvoje pisanje na forumu. vjerujem da bi mi se svidio tvoj krov. ali da je lim bolji od crijepa...
gadze is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2018., 08:16   #11
Quote:
morski1111 kaže: Pogledaj post
Poštovani,

Radim na obnovi kuce. Projektant mi forsira limeni krov jer je kuca stara ali tramovi su dobri. Ja mislim, da bi bilo bolje upotrijebiti klasican crijep, mediteran kao sto je sada na krovu.

Nisu svugdje isti uvjeti za materiale uz more/kontinent isto tako ocito klima se mijenja sa sve jacim brzinama vjetra.

Interesira me, da li je u Kvarneru uz more bolje imati limeni krov ili klasični crijep? Kakvo je vase iskustvo (nakon nekoliko godina)?

Hvala svima i pozdrav!
Oduvijek se vodila bitka, lomila koplja, dokazivala pamet i mudrost na krovovima, gotovo na svim forumima.
Krov se oduvijek pokrivao limom i crijepom, samo je današnja tehnologija i princip zarade pod svaku cijenu stavio interes zarade pred zdravom logikom.
Ne mogu shvatiti, da je lim bolji i ljepši od mediteran crijepa u primorju, općenito krajevima uz more ! Tamo gdje je svaki krov pokriven crijepom ili kamenim pločama , lim na krovu toliko odudara da je to "bolno."
Bura i vjetrovi su svakodnevica u krajevima uz more, pa krovovi nisu razvaljeni i raskriveni, osim kad se ljudska glupost umiješa tamo gdje joj nije mjesto. Za primjere navodim baš limene pokrove i termo fasade , gdje ponekad možemo "uživati u "slikama slobodnog stila" kada se priroda poigra s okolinom.
Ljudi su se vremenom naučili poštivati kraj i okruženja u kojima se živi, jednostavno su se prilagodili svemu, a da to ima smisla dokaz nam je cijela dalmacija i primorje.
Postoje pokrovi koje se mora pokriti s limom, tu nema dvojbe, ali to posebno zahtjevne površine koje se umjetnički oblikuju i uklope u okolinu.

Na svojoj kući imam limeni pokrov ,koji sam mora staviti nakon skidanja glinenog crijepa. Zbog posebno malih padova i višegodišnjeg eksperimentiranja s raznim vrstama crijepa, morao sam staviti lim. Nisam oduševljen, ali nije bilo drugog rješenja.
Svejedno, uvijek dajem prednost crijepu jer se dokazao kroz stoljeća kao najbolji i najljepši pokrov na kućama. Čak se i u visokim planinskim područjima , gdje je snijeg prisutan veći dio godine, većina krovišta pokriva crijepom.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2018., 08:51   #12
Jedino današnji crijep nakon 10 tak godina moraš mijenjati jer se ljušti!
Tko danas radi crijep ili ciglu od ilovače/gline pomiješanu sa pijeskom koja je formirana i odležala pola godine i onda ispečena?
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2018., 11:27   #13
Jedina objektivna rasprava na temi crijep Vs. lim je ustvari subjektivnog karaktera ..

Kako Majstor kaže ... estetika .... i integracija u okolinu ... to su jedine stvari o kojima se može diskutirati, a o tome je opet besmisleno diskutirati jer je to stvar ukusa, a o ukusima se ne raspravlja ..

Kod mene u selu je prošla pijavica ! ... ja sam imao na ovećem krovu radione stare salonitke, postavljene prije više od pola stoljeća koje su postojano stajale sve to vrijeme ... na kući je bio crijep... Prvi komšija sa desne strane je imao crijep na kući i šindru na dvorišnim zgradama, a prvi komšija sa lijeve strane ima limeni krov u obliku crijepa na kući i trapezni lim na dvorišnim zgradama...

Pijavica je bila takva da mi je srušila orah i ogromnu staru trešnju ... a od krova mi je odnijela 2-3 salonitke sa radione i nekoliko crijepova sa ćoška kuće ... susjedov crijep i šindra su ostali nedirnuti, kao i lim drugog susjeda nisu pretrpjeli apsolutno nikakve štete ...
__________________
Ako vam nekim slučajem nisam odgovorio na post, to ne znači da ste upravu, već da mi se ne troši vrijeme na vaše gluposti ... ;)

Ja nabavio novi aparat ... Proinstal Dupli Pulsni Co2 aparat za varenje MIG TIG MMA 200A i baš mi dobro dođe .. :)
strasilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2018., 00:38   #14
Quote:
gadze kaže: Pogledaj post
cijena:
gledanje odnosa cijena/kvaliteta nikada ne vodi na bolje proizvode, nego povoljne. ak nemaš para, stavi lim, i mirna bosna. da bi sebe uvjerio da je to to, javno navodi po forumu da ako jednom budeš imao para da bi opet stavio lim.
ne kužim ja tebe nikako.
u ono doba 2004, opcija mi je bio tondach continetal plus koji je onda bio valjda napopularniji. mislim da ovih lakiranih još nije bilo.
uzeo sam lindab
bio je bar 10-15% skuplji od tondacha. priprema krova je defakto ista, zaprav ušparaš koju letvu jer ide na rjeđe nego za crijep

neznam, dakle o kojem i čijem ti limu pričaš ali ovaj moj je bio skuplji od crijepa. ti valdja misliš na ove domaće limove
Quote:
gadze kaže: Pogledaj post
ali lim nisam vidio na skupim kućama, u časopisima, katalozima..
čitao si krive kataloge. uzmi onaj od lindaba, u njemu ima puno sličica s limenim krovovima
a te kučiće u katalogu mi baš ne izgledaju kao utočišta za beskučnike
evo recimo ova:
http://www.lindab.com/hr/pro/product...eslemezek.aspx

činjenica je da dobar lim u obliku crijepa lako zavara promatrača, primejr ti je gornji link
da sad ne znaš da ti rekao, da li bi ovako nabrzinu, ne sluteći ništa rekao da je to lim?
priznaj da ne bi....

bio sam valjda prvi u selu koji je stavio lim.
na vrlo rprometnoj pozijci sam i hrpa, ali doslovce hrpa ljudi se zaustaljali i pitali da kakav je to crijep....što bi reklo, svidjelo im se
Quote:
gadze kaže: Pogledaj post
može se lim nekom sendvič konstrukcijom dobiti sličan crijepu, da ne zvoni kod kiše, da se po njemu može hodat, da linijski snjegobrani ne izgledaju kao šaka u oko, ali i dalje ne mogu riješiti da se ne isteže previše kad zapeče zvizdan, da ne hrđa, da mu je boja UV postojana, da se gumena brtva na vijcima ne raspadne, naravno na rok od 50 godina, a ne 10 godina po postavljanju. a crijep sve to postiže jednostavnom monolitnom izvedbom. na krovovima sam inače poslom jednom tjedno.
trebaš imati samo izolirano krovište i ništa se ne čuje, vjeruj mi
a ni boja crijepa nije postojana
vrlo brzo ti kuća izgleda ko 50god stara štala


Quote:
gadze kaže: Pogledaj post
koji ti je to lim skuplji od crijepa? naravno, gledamo skupi lim od skupog crijepa..
lindab, gerard, filistahl...

Quote:
gadze kaže: Pogledaj post
težina:
isticanje težine nekog građevinskog proizvoda, obično služi samo da se stvori vauuu efekt. marketinška glupost iz kataloga limenih proizvoda. ljudi pokrivaju crijepom davno prije nove ere. i da, krovovi su im stajali. zakaj onda ovi naši krovovi pokriveni crijepom ne bi stajali?
tebi možda težina nije bitna, meni je
riječ je o starogradnji, doslovce, stara kuća iz 60tih je srušena i sazidana nova tijekom 70tih na istim starim temeljima

nemam AB deku između potkrovlja i tavana, već je plafon izveden od kanufa iz istih razloga iz kojeg sam stavljao i lim, radi težine

moraš proširiti vidike, a ne samo na stvari gledati iz svog kuta
nešto što je tebi nebitno, nekome je bitno
svaki onda istiće ko prednost ono što je njemu bitno, a kao manu ono što mu je nebitno
Quote:
gadze kaže: Pogledaj post
nemoj shvatiti osobno. cijenim tvoje pisanje na forumu.
hvala
nemam šta shvaćati osobno, ne vrijeđamo se, raspravljamo, tome forum i služi

Quote:
gadze kaže: Pogledaj post
vjerujem da bi mi se svidio tvoj krov. ali da je lim bolji od crijepa...
vjerojatno i bi, evo ov je krov na pomoćnoj zgradi, našao sad nabrzinu slikicu:
slikana je 5 godina nakon montaže, sad ti meni usklikaj crijep nakon 5 godina....




a sad šta je bolje, neznam, sve ima svoje mane i prednosti, svatko od nas ima svoje preferencije i kako se ono kaže, o ukusima se ne raspravlja

argumenat da se nešto korisit stoljećima za mene nije argumenat. šta bi to trebalo značiti? da živim ko prije hiljadu godina naši preci ili šta?
koristi se i trska i palmino lišče stolječima, i dan danas u Africi, i šta bi ja sad trebao, pokrivati kuću palminim lišćem?

za mene osobno crijep je seljački materijal i ništa više. ja ga sigurno neću stavljat na kuću ni ovu ni eventualno neku drugu. želim imati kuću a ne štalu

tondach conti plus sam na kraju stavio na vrtnu kučiću za alat od par kvadrata. taj crijep nakon par godina ne liči ni na šta. prao sam ga već par puta mini washom, ide dolje ta mahovina i kojekakve naslage koječega, ali brate mili koja budala će se penjati svakih par godina na krov kuće i prati mniwashom krov? Mislim da bi ga ubrzo odveli na promatranje
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2018., 07:52   #15
Quote:
Edgar kaže:
za mene osobno crijep je seljački materijal i ništa više. ja ga sigurno neću stavljat na kuću ni ovu ni eventualno neku drugu. želim imati kuću a ne štalu
Ma da, ipak si ti u pravu. nakon seobe seljaka u gradove, sa sobom su nosili i crijep, pa se sad gradovi po njima zovu Sela. A kad su gradili , gradili su štale, a ne kuće, jer su stavljali na krov crijep!
Svakako su prije toga zapalili svu slamu na krovovima, jer ju odlaskom seljaka u gradove više nitko nije prao i čistio.
I tako ispada, nekada su živjeli, na selu u kućama, a kad su stavili crijep, a to se smatra (napredno) zaostalo, sada žive u štalama.

No dobro, mogu i to tako prihvatit. Samo sad čekam, da mi neka dobra, mudra i pametna duša objasni, u čemu žive oni koji imaju na krovu limove? Nikako da to shvatim....
Quote:
Edgar kaže:
tondach conti plus sam na kraju stavio na vrtnu kučiću za alat od par kvadrata.
Jel to znači da pogledom s gornjeg grada ili Sljemena, gledamo vrtne kučice?

Quote:
Edgar kaže:
taj crijep nakon par godina ne liči ni na šta. prao sam ga već par puta mini washom, ide dolje ta mahovina i kojekakve naslage koječega, ali brate mili koja budala će se penjati svakih par godina na krov kuće i prati mniwashom krov?
Hm...sad razumijem barem dio gradskih problema. Mnogobrojne ekipe ipak peru krovove po gradu, ispire se mahovine kao nekad zlato , u vrijeme zlatne groznice. A ekipe hitne pomoći kruže gradom, spašavajući neoprezne kad padnu s krova. Zato sad imamo manjak ekipa za ostale stanovnike grada, pardon Sela.

Jedno vrijeme svi su se sramili crijepa, pa su građene kuće bez krovova, sve ravno. Ali vidim da se sada stvari opet mijenjaju. Ipak čekam da se negdje opet pojavi slamnati krovovi. U spomen onima koji nikada nisu upoznali moderna vremena i probleme tadašnjeg modernog čovjeka,mukotrpna pranja mahovina.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2018., 08:30   #16
Quote:
Samo sad čekam, da mi neka dobra, mudra i pametna duša objasni, u čemu žive oni koji imaju na krovu limove? Nikako da to shvatim....
Ja sam isto dosta razbijal glavu s time.. U Zagrebu ima onih par zgrada koje zovu LIMENKE, i uglavnom se spominju kao simbol nekvalitetne jeftine izgradnje.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2018., 15:30   #17
Majstore
Drage volje bi komentirao tvoj upis, ali neznam sta da komentiram
Jer upis,ti,je dno dna
Ne bi covjek ocekivao od jednog moderatora da se tak razgovara na forumu.

Iznio sam svoje misljenje stavove i iskustva i sa limom i sa crijepom.
To sto ti pises nema veze s nicim.
Usporedjujes nekakve zgrad eu gradu na kojima defcato krov ni ne vidis s ulice nego tek s nekakve udaljenosti s krovovima obiteljskih kuca

U konacnici nisi porkomentirao skiku mog krova Sta njemu fali.
Stavi pored te slike sliku crijepa nakon 5 godina pa da vidimo i usporedimo

Kao sto rekoh o ukusima se ne raspravlja,s vatko ima svoje
Ti za svoje pare kupi sta ti hoces a ja sam reko sta sam kupio za svoje pare i sto cu opet kupiti i iz kojeg razloga.

Razloge koje vi navodite kao mane tipa buka, odnijet ce ga vjetar i nepostojanost boje jednostavno ne stoji- ako kupis lim koji vrijedi i koji kosta. Ako kupis jeftilen od 50kn/m2 onda ste vjerojatno u pravu i mogao bi se sloziti s vama
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2018., 16:04   #18
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
Ja sam isto dosta razbijal glavu s time.. U Zagrebu ima onih par zgrada koje zovu LIMENKE, i uglavnom se spominju kao simbol nekvalitetne jeftine izgradnje.
Možda, a molim te pogledaj kroz prozor - skandinavska arhitektura
https://www.jutarnji.hr/domidizajn/d...-nogu/8015345/
kanjar is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2018., 17:42   #19
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
Majstore
Drage volje bi komentirao tvoj upis, ali neznam sta da komentiram
Jer upis,ti,je dno dna
Ne bi covjek ocekivao od jednog moderatora da se tak razgovara na forumu.
Hvala na osobnom dojmu upisa.
Ne vidim razloga za takvo razmišljanje, a posebno za bilo kakvo zamjeranje za moje razmišljanje koje sam dobio nakon čitanja tvojeg upisa o krovovima? To me priznajem jako čudi?!

Ti napišeš svoje mišljenje o glinenim pokrovima, crijepu i zamjeraš što drugi ne vide ljepotu u limu.
Quote:
Edgar kaže:
moraš proširiti vidike, a ne samo na stvari gledati iz svog kuta
Savjetujem istu stvar i tebi, proširi vidike.

Quote:
Edgar kaže:
za mene osobno crijep je seljački materijal i ništa više. ja ga sigurno neću stavljat na kuću ni ovu ni eventualno neku drugu. želim imati kuću a ne štalu
Kaj misliš , kakav dojam ostavlja tvoja rečenica, konstatacija i mišljenje koje imaš o glinenom crijepu, na osbe koje mahom žive pod takvim krovom?

Oprosti Edgare, samo sam se potrudio odgovoriti tvojim jezikom, onako kako sam ja imao dojam na kraju.
Nisi ni na trenutak pomislio da si možda baš ti u rečenici koju si sam napisao?

Nije mi ni slučajno namjera da te uvrijedim na bilo koji način. Slažem se da se o ukusima ne raspravlja. Iskreno, mislim da si se samo nespretno izrazio, ali razumijem tvoje oduševljenje limenim pokrovom.

Ako sam svojim upisom još nekog uvrijedio, nisam imao takve namjere!
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2018., 18:11   #20
i ja sam na strani lindaba,kuću prekrio prije 19 godina i nemam nikakvih briga u tim godinama kako je na krovu, apšilal manje nek susjedov crijep kockasti nekakvi veliki betonski koji je stavio par godina poslje mene,ovakav Majstorov način razgovora ne priliči ni nekom neiskusnom forumskom padobrancu na novim nikom jer je 10ak puta baniran zbog ovakvog načina pisanja
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:45.