Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2014., 08:08   #41
Quote:
DarthZly kaže: Pogledaj post
Opet podmečeš i izmišljaš.
Itekako priznaju, fizičari ne muljaju, priznaju što je nemoguće. Recimo, nemoguće je znati što je bilo prije Big Banga, priznaju da je trenutno nemoguće i pitanje hoće li ikada i biti moguće testirati teoriju struna itd. Ima hrpa toga gdje fizika staje i ne može dalje i oni to otvoreno priznaju.

Meni samo nije jasno jel ti namjerno lažeš o znanosti i znanstvenicima ili si samo ignorant koji nema pojma šta oni govore i pišu?!
Tko kaže da je nemoguće znati što je bilo prije Velikoga praska?

Pa prije je bilo puno toga nemoguće što je sada i te kako moguće.

Pitanje je da li se ikada i dogodio Veliki prasak, ili je to samo hipoteza bez pokrića.

Znam ja što znanost govori, i volim znanost, dapače.

Ali onu koja nam opisuje stvarnost KAKVA JESTE, a ne neku izmišljenu, u kojoj postoje beskonačni metri, punice koje su ni žive ni mrtve, Mjesec koji malo postoji pa ne postoji, u kojoj prođeš sto kilometara a put ti ostaje isto dugačak, u kojoj možeš doći u vrijeme prije svojega rođenja, u kojoj se možeš kretati "u ničemu", i tako dalje. Pozdrav
civilizacija I is offline  
Old 09.12.2014., 08:17   #42
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Ako tako postavljaš stvari onda je to klasična religijaška priča da ako nauka ne daje konačne odgovore onda se i ona dovodi u pitanje i sve ono što je iz nje proizašlo , a ti to upravo radiš govoreći kako je fizika falična jer eto ona samo obrađuje materiju.
Ne znam koji su drugi razlozi za ovo tvoje trućanje ako nije to što sam naveo.

Lepo sam ti rekao da ono što ti tražiš možeš jedino naći u religiji jer ljudski razum,logika i nauka koja proizilazi iz tog istog razuma i logike ti to ne može pružiti ama baš nikada.
Pa što je tu čudno ako nauka o nečemu nema pojma, da se onda ljudi okreću nekome tko TO ZNA, je li?

Ako se još NE ZNA kako je zbilja nastao ovaj svijet, onda je sve moguće, pa i to da je ovaj svijet netko NAPRAVIO, dizajnirao.

I ne mora tu biti na djelu neko VJEČNO biće, može biti samo biće koje je puno STARIJE I NAPREDNIJE tehnološki od nas ljudi. Dakle o Vanzemaljskoj inteligenciji je riječ.

Recimo poruka Biblije je da je nas ljude i sva živa bića na Zemlji netko napravio, netko tko TO ZNA dakako. "Načinimo čovjeka na svoju sliku kao što SMO MI!". Kako bi ti tu rečenicu preveo, tko ju je izgovorio? Možda majmunski preci, ili neka pametnija i starija bića od nas ljudi, je li?

Dakle postoje odgovori samo ih treba naći. Garant! Ne moraš se složiti, ali mogućnost da je nas ljude netko napravio jednaka je onoj da smo svi slučajno nastali. A i više od toga. Pozdrav
civilizacija I is offline  
Old 09.12.2014., 08:29   #43
Quote:
lavore kaže: Pogledaj post
Danas javnost percipira filozofiju kao sluškinju znanosti
Naravno da to nije realno.

Pa NAJVEĆA OTKRIĆA u znanosti su nastala upravo na "filozofski način", dakle umnim razmišljanjem o stvarnosti u kojoj svi postojimo.

Dva najveća fizičara, i Newton i Einstein, nisu do svojih teorija došli eksperimentirajući, već RAZMIŠLJAJUĆI, dakle umnim sposobnostima, tako što su se PITALI i pokušali su onda naći odgovore na ta pitanja, a to je osnovni zadatak filozofije.

Dakle, da se nisu obojica bavili filozofijom, umnim razmišljanjem, ne bi bilo ni njihovih otkrića.

Einstein je rekao da nije on pametan, već da se samo VOLI PITATI. A onda i tražiti odgovore na ta pitanja. Dakle, i ovaj slučaj pokazuje da je filozofija "kraljica znanosti", a ne neka sluškinja. Dapače! Pozdrav
civilizacija I is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:42.