Natrag   Forum.hr > Društvo > Muški kutak

Muški kutak Za poklonike piva, daljinskog i muških spika...
Podforum: Pivnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2010., 20:50   #1
Grah u kotliću

Ajmo gurmani da vas čujem..grah u kotliću i koje su male tajne koje treba znati kod pripreme???kako ga spremate?
rajder is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2010., 21:11   #2
Pa imaš na gastronomiji recept bolje rečeno normativ za vojnički grah. Pa kad već planiraš kurit kotilć.

Trik je u tome da prvo dugo dinstaš luk 45 minuta (luka treba bit puno za kotlić od 5 litara ja stavim kilu) i podljevaj da ne izgori, onda dodaš mrkvicu, peršin, celer, par češnja češnjaka, kockice špeka - može i koža od špeka ili šunke pa još 30 minuta, nakon toga namočeni grah, meso, kost od pršuta, crvena paprika, paradajz iz tube, papar, lovor.

O mesu ovisi sol, pa nemoj solit dok ne dodaš meso i dok malo prokuha pa probaj.
Suho meso ako je domaće se prije odkuha jer bu sve preslano. Ako je ono kupovno (prsni vršci, bunceki i slično) to se kuha skupa s grahom - ja ga isto prokuham 5-10 minuta tak da baš ne ide sve ono što je po policama pobrano u klopu, ako dodaješ kobase njima treba 30 tak minuta (debracinke, češnjovke), 20 minuta za pivske kobase - to da ti se ne raspadnu.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2010., 21:15   #3
Quote:
d@d@ kaže: Pogledaj post
Pa imaš na gastronomiji recept bolje rečeno normativ za vojnički grah. Pa kad već planiraš kurit kotilć.

Trik je u tome da prvo dugo dinstaš luk 45 minuta (luka treba bit puno za kotlić od 5 litara ja stavim kilu) i podljevaj da ne izgori, onda dodaš mrkvicu, peršin, celer, par češnja češnjaka, kockice špeka - može i koža od špeka ili šunke pa još 30 minuta, nakon toga namočeni grah, meso, kost od pršuta, crvena paprika, paradajz iz tube, papar, lovor.

O mesu ovisi sol, pa nemoj solit dok ne dodaš meso i dok malo prokuha pa probaj.
Suho meso ako je domaće se prije odkuha jer bu sve preslano. Ako je ono kupovno (prsni vršci, bunceki i slično) to se kuha skupa s grahom - ja ga isto prokuham 5-10 minuta tak da baš ne ide sve ono što je po policama pobrano u klopu, ako dodaješ kobase njima treba 30 tak minuta (debracinke, češnjovke), 20 minuta za pivske kobase - to da ti se ne raspadnu.
ovi recep je super , ja bi sam izbacija celer i doda koju jutu paprikicu i suvo rebro
__________________
Cika Strile kaže: ja imam pravo i izraziti svoje mišljenje na ovom Forumu.
..." ne može se raditi o slobodi govora jer ti nju na ovom forumu zapravo nemaš." by moderator Pizvo
Tudumsson is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 18:16   #4
ja obavezno ubacin nekoliko grancica metvice
__________________
more
marko356 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 19:26   #5
E, a jel mi može neko objasnit...nisam baš preveč bistra...zašto grah u "kotliću"?..zašto se tako zove?...ja sam imala neke čudne asocijacije...
jajanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 19:28   #6
Quote:
jajanka kaže: Pogledaj post
E, a jel mi može neko objasnit...nisam baš preveč bistra...zašto grah u "kotliću"?..zašto se tako zove?...ja sam imala neke čudne asocijacije...
Zato jer je ovo kotlić:
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 19:38   #7
Ahaaaaaaaa....

E i mislila sam da je to kao neki lonac, al....dobro, kao što rekoh, nisam neko bistro devojče....

fala na objašnjenju Ego
jajanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 19:39   #8
pa u principu to i je neki lonac tako da nisi nista krivo mislila
__________________
more
marko356 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 19:41   #9
Jel prije toga prokuhate grah koji puta?
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 19:46   #10
Quote:
jajanka kaže: Pogledaj post

E i mislila sam ...
md , ajde nemoj zajebavat


Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Jel prije toga prokuhate grah koji puta?
nema kuhanja koji put , natapa se cijelu noć u slanoj vodi , obično se prva proključala voda baci , te onda nastavi kuhat u svježoj vodi , mada svatko ima svoj način
__________________
kad magarac nauči , magarac zna
mazgov is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:26.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger