Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Prijenosna računala

Prijenosna računala Omnia mea mecum porto

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.12.2016., 14:27   #5861
treba mi USB OTG port za eksternu kameru, ovo bi na androidu moglo biti problem. ne znam je li se popravila sutacija, ali vanjske kamere koje su radile na starijim verzijama, su bile specifičnih karakteristika. tj. radile su one koje su radile na windowsima BEZ drivera.

ovo: "We have confirmed several kinds of camera & microphone which VID PID is
oc45, 62f1 and 046d,0825( no need driver on pc ).
You can connect your camera & microphone to pc, and go to device manager to
check the VID PID, see below pictures. If your VID PID is the same as below, we can
sure it will work."


ponavljam, ovo je vrijedilo za starije verzije androida. ako se u međuvremenu stvar poboljšala, super. no, da ne bi bilo neugodnih iznenađenja.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2016., 15:46   #5862
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
treba mi USB OTG port za eksternu kameru, ovo bi na androidu moglo biti problem. ne znam je li se popravila sutacija, ali vanjske kamere koje su radile na starijim verzijama, su bile specifičnih karakteristika. tj. radile su one koje su radile na windowsima BEZ drivera.

ovo: "We have confirmed several kinds of camera & microphone which VID PID is
oc45, 62f1 and 046d,0825( no need driver on pc ).
You can connect your camera & microphone to pc, and go to device manager to
check the VID PID, see below pictures. If your VID PID is the same as below, we can
sure it will work."


ponavljam, ovo je vrijedilo za starije verzije androida. ako se u međuvremenu stvar poboljšala, super. no, da ne bi bilo neugodnih iznenađenja.
Treba mi driver za vindoze...
dakle za očekivat je probleme i u biti bi mi bilo najpametnije nekak na neku foru ulovit neki primjerak na kojem to mogu isprobat

Iako recimo znam da radi bez brige na galaxy S6...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2016., 19:36   #5863
da, bilo bi najbolje naći taj model negdje da je upaljen i probati. no, ako ti već radi na telefonu, onda ti je šansa već 50:50 da bi moglo raditi i na tabletu. zapravo, što manje poznata kamera (proizvođač), to će ti prije proraditi od prve.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 12:19   #5864
imam problem sa tabletom; ako ovo nije tema za to neka moderatori premjeste?! ovo je nekako najaktivnija tema pa mi možda netko prije odgovori.

klinci su zalili tablet sa kolom i od onda javlja ovaj problem



kada napravim šta piše ne dogodi se ništa, guglala sam i tražila ali nisam našla riješenje i da, dok je na punjaču povremeno se upali samo onaj početak kao kod paljenja al se za par sekundi ugasi opet
yasmina12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 12:59   #5865
pitanje je što točno "kada napravim šta piše", s obzirom da su tri opcije - recovery, fastboot i normal. s obzirom da je vjerojatno nešto tekućine prošlo do ploče, ovako-softverski sumnjam da će biti moguće riješiti problem.
no, trebalo bi odabrati "recovery mode", startati ga i tamo, ako uopće otvory recovery, odabrati stavke "clear cache", "clear data" ili "back to defaults" ili nešto slično - nešto što će podignuti od nule, tj. resetirati ga u potpunosti.
prije toga, izbaciti sd karticu ako postoji.

s obzirom da nije napisano koji je model u pitanju, ako ovo ne riješi (a najvjerojatnije neće), trebalo bi naći službene stranice, naći odgovarajući firmver i program za nadogradnju i podignuti sustav. što, OPET, ne znači da će se moći riješiti jer je smočen.

servis neće priznati zaljevanje tekućine, dakle, čak i ako je pod jamstvom, trebat će ga odnesti u neki lokalni servis da ga otvori, posuši, "opere" u UZ kupki, i pokuša sa dizanjem sustava.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 13:46   #5866
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
pitanje je što točno "kada napravim šta piše", s obzirom da su tri opcije - recovery, fastboot i normal. s obzirom da je vjerojatno nešto tekućine prošlo do ploče, ovako-softverski sumnjam da će biti moguće riješiti problem.
no, trebalo bi odabrati "recovery mode", startati ga i tamo, ako uopće otvory recovery, odabrati stavke "clear cache", "clear data" ili "back to defaults" ili nešto slično - nešto što će podignuti od nule, tj. resetirati ga u potpunosti.
prije toga, izbaciti sd karticu ako postoji.

s obzirom da nije napisano koji je model u pitanju, ako ovo ne riješi (a najvjerojatnije neće), trebalo bi naći službene stranice, naći odgovarajući firmver i program za nadogradnju i podignuti sustav. što, OPET, ne znači da će se moći riješiti jer je smočen.

servis neće priznati zaljevanje tekućine, dakle, čak i ako je pod jamstvom, trebat će ga odnesti u neki lokalni servis da ga otvori, posuši, "opere" u UZ kupki, i pokuša sa dizanjem sustava.
Probala sam i recovery i fastboot i normal i nista, kao da se ugasi... tablet je vivax, koji model tocno ne znam, nije mi sad pri ruci

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk
yasmina12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 16:58   #5867
s obzirom da je vivax, a oni nemaju recovery fajlove na raspolaganju korisnicima, onda najbolje kontaktirati servis u rugvici i zamoliti ih da ga pogledaju. kako sam napisao da jamstvo ne pokriva zalijevanje, ako vam izadju u susret i prime ga, vjerojatno ce trebati nesto platiti. naravno savjetujem da se ili dogovorite do koje cijene ga zelite popraviti, ili da prvo naprave dijagnostiku pa jave cijenu popravka. da ne ispadne da je jeftinije kupiti novi tablet. pogotovo ako je ovaj neki stariji model.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 20:43   #5868
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
s obzirom da je vivax, a oni nemaju recovery fajlove na raspolaganju korisnicima, onda najbolje kontaktirati servis u rugvici i zamoliti ih da ga pogledaju. kako sam napisao da jamstvo ne pokriva zalijevanje, ako vam izadju u susret i prime ga, vjerojatno ce trebati nesto platiti. naravno savjetujem da se ili dogovorite do koje cijene ga zelite popraviti, ili da prvo naprave dijagnostiku pa jave cijenu popravka. da ne ispadne da je jeftinije kupiti novi tablet. pogotovo ako je ovaj neki stariji model.
A nista onda, ostaviti cemo ga nek se posuši malo pa mozda proradi. Mislim da se ne isplati servisirati, nisu novi vise tako skupi

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk
yasmina12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 21:50   #5869
čuda se dešavaju. istinabog ne tako često, ali...
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 13:51   #5870
evo kako kineskinje sklapaju tablete

https://www.youtube.com/watch?v=tbyu1tbGE38

osim toga provjera kvalitete i ispravnosti je expresna
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 16:44   #5871
pozdrav, imam pitanje vezano za korisnike i.onik tableta sa windows 10 OS. zanima me kakva je prednja kamera na I.ONIK GLOBAL TAB W11651 ili I.ONIK GLOBAL TAB W1051? potreban mi je za skype i viber pozive pa bih trebala info iz prve ruke...

unaprijed hvala
ariel_zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 18:11   #5872
pitanje, na njuskalu zelim kupiti polovni tablet. moze neke preporuke, odnosno koji nikako? cijena oko 300kn ima ih dosta pa sada bas i ne znam koji od njih uzet... najbolje bi bilo sto veci, al za tu cijenu je 7, 8 inca... mozda se i nadje 10...

kak je ovaj tablet HP 8 G2:
Procesor: Allwinner Cortex-A7 A33 1.2 GHz, RAM 1GB
Operativni sistem Android 4.4.2 KitKat
Baterija 7 sati
Konekcija 802.11n, Bluetooth 4.0, microUSB
Interna memorija 16GB
Velucuna ekrana 7.85 inča
Display velicina 1024 x 768
Prednja kamera 0.3 MP
Straznja kamera 2 MP

ili:
Lenovo Tablet A7-10 59434735 8GB Android 4.4

ili

Huawei MediaPad 7 Lite

Zadnje uređivanje Cydia : 10.02.2017. at 19:12.
Cydia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 18:53   #5873
za 300 kn i neće biti nekakav sretni izbor. no, 1gb rama je minimum, verzija OS-a nije presudna, ovo trajanje baterije je prilično malo za 7.85 ekran, ali vjerojatno bi se dalo "navući" do 10 sati.

radije potražiti kakvog pipa, ili acera ili asusa. samsunga od 7" mislim da se neće naći za 300kn, a da je u dobrom stanju.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 22:56   #5874
sta je pip?
mislim da ce biti ipak ovaj
Huawei MediaPad 7 Lite
Cydia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 23:31   #5875
Ono kad Lenovo Ideatab A3500-FL ima samo selfie kameru I zapeo je na kitkatu . . . Mislim ne ce dobit lollipop . . Ali nema veze meni okej ).
__________________
~The world is big and I want to have a good look before it gets dark. ~
Chem is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 23:50   #5876
Ne znam za druge tablete, no savjetovao bih ti da se kloniš Samsungovih. Imam Samsung Galaxy Tab A i imam problematiku s premještavanjem aplikacija na SD karticu. Prebaci se svega nekih 5%, dok ostatak, to jest debele većina ostaje na memoriji od uređaja. Također ne postoji opcija direktne pohrane aplikacija na SD karticu. Čuo sam od prijatelja da je isti problem i sa Samsung mobitelima. Od mobitela imam Nokiu Lumiu 630, a cura Alcatel Go Play. I jedan i drugi imaju normalnu opciju pohranjivanja aplikacija na SD karticu. Tako da sam ostao jako neugodno iznenađen kada sam skužio da je tako nešto nepostojeće na Samsungovom tabletu.
Nick7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 23:52   #5877
pipo je kineski prilicno dobar proizvođac.
huawei je ok izbor.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 00:46   #5878
ok, jos cu sutra odluciti, ali za 300kn se mogu ti huawei kupiti sto je ok mislim za staroga, jer ima sada jako mali ekran na mobu gdje ja skoro nis ne vidim i gleda novine i igra sah...

jedino nisam siguran dali ipak dati oko 600kn i kupiti veci 10 inca...

pogledao sam i vidim da se nude ovi modeli od ipada:
- IPad 2 model Wi-Fi
- ipad 1 64gb wifi+3g

samsung kazete bolje da ne, a apple? mislim ako sam dobro vidio da je 512mb radna? al cini mi se da ipadovi su ok sto se tice brzine?
Cydia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 10:01   #5879
Quote:
Nick7 kaže: Pogledaj post
Ne znam za druge tablete, no savjetovao bih ti da se kloniš Samsungovih. Imam Samsung Galaxy Tab A i imam problematiku s premještavanjem aplikacija na SD karticu. Prebaci se svega nekih 5%, dok ostatak, to jest debele većina ostaje na memoriji od uređaja. Također ne postoji opcija direktne pohrane aplikacija na SD karticu.
ovo nije problem proizvođača, nego sam OS radi problem.

Quote:
Cydia kaže: Pogledaj post
pogledao sam i vidim da se nude ovi modeli od ipada:
- IPad 2 model Wi-Fi
- ipad 1 64gb wifi+3g

samsung kazete bolje da ne, a apple? mislim ako sam dobro vidio da je 512mb radna? al cini mi se da ipadovi su ok sto se tice brzine?
ipad/ios i android su dva razlicita svijeta po pitanju korištenja memorije. tako da 512mb na ipadu radi bolje nego 1gb na androidu.
što se tiče izbora ipad1 ili ipad2, ovisi koliko flash memorije ima ovaj ipad2, odn., za što će se koristiti i koliko toga će se instalirati.
ako 3g nije presudan, onda ipak bolje uzeti dvojku.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 19:41   #5880
ok, hvala za info.

evo kupio danas 2 tableta... jedan je bio ipad 2 wifi 600kn i huawei.
na kraju sam skuzio da je u biti ipad 2 prosjecno na njuskalu negdje oko 1000kn... i uglavnom displey je bio malo odljepljen na jednom kutu pa je radio probleme touch... zvao frajera kao da vratim... mislio sam nece bit nista od toga... frajer kao ljut i recenice tipa jel ti uopce znas koristiti ipad i slicno, uglavnom da skratim, vratio mi je novac! a hvala bogu da sam kupio odmah 2 tableta (kao da vidim razlike u velicinama) i onda sam starom ipak taj manji huawei dao.

ali... velicina je cak ok, taman bi rekao... jedino sto nisam mogao pristupiti google play storeu... nes tipa nije moguce pristupiti i blabla... nakon par puta ulogiranja i pokusaja je uspjeo uc... ok. onda tako nakon instalacije aplikacije vecernji, jutarnji, 24sata nije htio pokrenuti aplikacije... isto se nes mucio i trebalo mi je nekih 5-10 puta da udjem pa izadji pa opet tako... sada idu i te aplikacije, ali jako sporo... dok se upali i dok sve vijesti sa slikama prikaze treba... hmmm... pa rekao bih nekih 30-50sec... malo sporo mi se cini? onda sam pokusao pokrenuti whatsapp za tablet-e i to mi nije uspjelo... zblokirao se nes malo pa isto poruka kao ne zeli se pokrenuti... uglavnom pokrenuo sam i mogu samo desno gore na opcije, ali mi nis ne prikazuje... uh... sada je pitanje, jeli moram tu nesta napraviti? poboljsati? prekinuti neke pozadisnke aplikacije? nekako ga ubrzati ili slicno?

i da, kamera je dost losa kad nije dan vec kad je u sobi svjetlo upaljeno samo... sve nekak mracno... al to mislim cak da je tak normalno...
Cydia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:39.