Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2016., 15:01   #1241
Pozdrav ekipa. Eto i ja se pridružujem operaciji. Prije dva tj imala sam u razmaku 6 dana dva ogromna napada pa moram pod nož. Ovih dana idem n avađenje krvi ekga itd.. zanima me nakonn pregleda anesteziologa,odmah ste išli na dogovor za operaciju ili se ponovo treba naručit kod kirurga te koliko ste čekali naoperaciju kad ste imali sve nalaze. Hvala puno
ltina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 10:14   #1242
Ja sam prvo dobila termin kod kirurga za operaciju, a zatim sam obavljala pretrage za anesteziju i obavila anesteziološki pregled.

Ponavljam svoje pitanje, bila bih zahvalna na odgovoru:

Uskoro idem na operaciju vađenja žučnjaka. Sve pretrage su učinjene, anesteziološki pregled također.
Jedna stvar nije mi jasna, u bolnicu dolazim ujutro na sam dan zahvata, a anesteziolog je napisao da večer prije trebam dobiti Clexane injekciju. Dr. opće prakse to nema i kaže niti nema mogućnost nabaviti.
Kako ste vi drugi to rješili, jer valjda svi to trebamo dobiti?
Konkretno radi se o Rebru. Hvala!
Enid is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 15:12   #1243
pozdrav svima. javlajm se na temu jer mi je stara dobila dijagnozu da ima zucni kamenac 25 sa 35mm i vec godinama ima problema zbog toga ali su je slali po svim mogucim drugim pretragama i tek sad nasli uzrok.

s obzirom na godine i zdravstveno stanje postoji veliki rizik pod opce anestezije, pa me zanima da li je itko bio na operaciji pod lokalnom?

i da li imate iskustva sa privatnim klinikama? naime neznam koliko ce dugo morati cekati na operaciju, niti da li neka od privatnih klinika radi takvo sto. samo bih se htio informirati u slucaju da ne naruce za godinu dana. nebih htio da stara pati jos duze.
crótach is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 17:59   #1244
Quote:
crótach kaže: Pogledaj post
pozdrav svima. javlajm se na temu jer mi je stara dobila dijagnozu da ima zucni kamenac 25 sa 35mm i vec godinama ima problema zbog toga ali su je slali po svim mogucim drugim pretragama i tek sad nasli uzrok.

s obzirom na godine i zdravstveno stanje postoji veliki rizik pod opce anestezije, pa me zanima da li je itko bio na operaciji pod lokalnom?

i da li imate iskustva sa privatnim klinikama? naime neznam koliko ce dugo morati cekati na operaciju, niti da li neka od privatnih klinika radi takvo sto. samo bih se htio informirati u slucaju da ne naruce za godinu dana. nebih htio da stara pati jos duze.
obzirom da niste ništa detaljno napisali (opis tegobe i učinjenje pretrage) uzrok tegobama ne mora biti žučni kamenac
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 04:04   #1245
Lightbulb test funkcije žući?

Zna li netko postoji li u Hr mogućnost testa funkcije žučnjaka? Vidim da je to u inozemstvu jedna od metoda kako bi se vidjelo kolika je uopće funkcija samog organa...pa se na osnovu tog nalaza odlučuju daljnje procedure... ?
quest11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 10:01   #1246
Evo odrađeno
Ujutro sam zaprimljena, popodne je bila operacija i ujutro sam išla doma, dakle ni 24 h nakon op.
Što se tiče boli, sama rana ne boli toliko koliko rame. Kod mirovanja ne boli ništa, ali kod svake promjene položaja javlja se trgajuća bol u ramenu, to je trajalo 2,3 dana.
Sada me zanima vi koji ste operirali prije, da li ste se udebljali nakon op?
Čitam da ljudi kad se oporave, nakon vađenja žučnjaka se debljaju citiram "i od vode"
Zasad sam na strogoj dijeti pa kilice idu dole, a što će biti kada se vratim kolko-tolko normalnoj prehrani - sve se bojim.
Enid is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 11:49   #1247
Ne znam za druge, ali ja evo gotovo 2 godine nakon operacije jedem sve kao i prije, nikad nikakvih problema.

Što se debljanja tiče, niti tu nisam primjetio ništa čudno. Nakon operacije sam izgubio koju kilu (normalno, zbog dijete i svega), ali nakon što sam počeo normalno jesti težina se vratila na staro i dan danas nema velikih varijacija.
Igzy20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 12:07   #1248
moje iskustvo dvije godine nakon operacije - neka hrana me napuhava više nego prije, probava mi je osjetljiva na masniju hranu te na veće količine i dobio sam 6 kg.
ponekad osjetim oštru bol u jetri (alkohol, gazirano, masno, bez razloga...)
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 22:00   #1249
Moje iskustvo 15 god nakon laparoskopske op zuci... Op prosla bez problema, prakticki odmah jela sve kao i prije a sada ponovo povremeno osjecam poznate bolove i nesto slabije napadaje pa mi nije jasno od cega (cijeli zucnjak odstranjen).
Da li je moguce da se opet radi kamen i kako si pomoci?
I da, nakon op se debljas i to pogotovo u podrucju trbuha (barem je tako kod mene)!
tyn@zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 14:48   #1250
Pozdrav, imam 41g (muško) prije 2 mjeseca sam imao gadne bolove u području trbuha i leđa...trajalo oko sat i pol pa je ibuprofen riješio sve i drugi dan sam bio ko novi. Nažalost isti se napad ponovio mjesec dana kasnije (prije 3 tjedna) ovaj puta sam i povraćao s tim da se sjećam da sam tu večer jeo tešku hranu..kasno navečer i buđolu. Inače sam u zadnje vrijeme bio dosta pod streson i jeo sam češće vani nego prije (pizza, hamburger i sl.). Pivu pijem tu i tamo nisam neki alkos.
Nakon drugog napada idem svom doktoru (koji mi mjeri tlak i posluša me te opipa želudac, sve ok) koji me upućuje na vađenje krvi i uzorak urina. Krv sve ok kod urina eritrociti 10-15 (norm. 1-2), amilaza u urinu 870. Radim i mikrobiološki urin i nalaz je ok, nema batkerija. Nakon tjedan dana novi nalaz urina kaže amilaza u urinu ista ali sad su ertirociti 4-6. Doktro me upućuje na ultrazvuk abdomena (i bubreg) te prostate. Na UZV je prostata ok kao i bubrezi ali se vide kamenčići u žuči. Veličina 5,7mm. U nalazu se spominje kao više manjih konkramenata veličine do 5.7 mm.
Odlazim internisti Gastroenterologu (privatno) koji mi kaže da bi trebao na operaciju. Preventivno. Da ne bi došlo do upale gušterače, žuči itd. Kaže, možete biti ok godinama ali možete imati i probleme. Šalje me i na gastroskopiju čisto da se vidi i želudac da nije možda neki čir ili gastritis. To me čeka.
E sad. Svi oko mene (kolega na poslu, kolegica moje žene) koji imaju to "kamenje" nisu se još odlučili na operaciju...a njihovi su kameni i veći (kolega 1 cm, 2 komada a kolegica žene jedan 16mm, drugi 1cm, i još dva oko 6mm). Kolegica žene ima to dijagnosticirano već 14 g. i nakon prvih napada pazi što jede i nema više napada.
Meni se ne ide na operaciju kad vidim takve slučajeve a opet...ne bi htio da preraste u nešto drugo...inače od sad idem svake 2g. na sistematski preko osiguranja. Nakon drugog napada ne jedem masno, pohano i prženo i ne fali mi...od pečenog samo piletina i puretina. Slatko skroz izbacio. Pivo sam popio dva puta od napada. I osjećam se odlično. Nikakvih problema. Stolica ok, nema bolova, nema krvi, nema mučnina, apetit ok.
Eto to je moje iskustvo...morma priznat da sam se dobro prepao jel nisam nikad imao nekih ozbiljnih zdravstvenih problema (osim lakšeg oblika išijasa prije 7g. i prošlo ljeto upale srednjeg uha koja je prošla).
gnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 21:37   #1251
Danas sam stigao sa laparaskopske operacije žuči i dobro se osjećam. Najudobnije se osjećam kad sjedim, iako mi govore kako moram ležati. Kakva su vaša iskustva?
diabolik21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 21:47   #1252
Danas sam stigao sa laparaskopske operacije žuči i dobro se osjećam. Najudobnije se osjećam kad sjedim, iako mi govore kako moram ležati. Kakva su vaša iskustva?
diabolik21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 10:16   #1253
Ja nisam lezala ni trenutka stalno sam bila u pokretu ok sam se osjecala.dobro istina nisam ni imala vremena lezat uz bebu od 8mj u kuci
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 10:26   #1254
ležao sam prvi dan jer me boljelo ispod lopatica i u ramenima od onog plina..
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 16:56   #1255
Eto ti na sad. Taman pročitao hrpu postova i čuo hrpu iskustava iz prve ruke o tome kako je laparaskopija žuči rutinska operacija i onda čujem od kolegice kako je njen stari jedva ostao živ jel mu nisu sve izvadili..sad neznam jel klasično vađeno ili laparaskopski. A i ovak me frka operacije. Ne same operacije već komplikacija. Odn. kad sve izvažemo i pogledamo medicinske statistike jednaku šansu imam da dobijem komplikacije bez i sa operacijom. Imam i slučaj frendicine mame kojoj su sek amenci i bolovi vratili nakon operacije. Znam i ljude koji godinama s njima žive uz kontrolu UZV abdomena svake godine i korektne ishrane. Bolova više nemam jel se pridržavam žučne dijete (ne one najstrože ali recimo ne jedem pohano, prženo, crveno meso samo teletina bez masti i bijelo meso i ponekad malo vratine s roštilja, slatko skoro uopće ne, samo ponekad bezmasni kolač, jaja i kisele krastavce ne itd.). Kod mene su 3-4 kamenčića, najveći je 5,7 mm. Počeo sam piti više sokova svježih jabuke i limuna, jedem sad puno kuhanog povrća i ponekad svježeg voća (ali ne jabuke). Osjećam se dobro. Trbuh mi više nije velik i nije tvrd niti napuhan. Frend fura kamence (najveći oko 1,2 cm) ima nekog vrhunskog internistu u jednoj od naših boljih bolnica i njegova je preporuka bila sljedeća.
Ako nema daljnjih bolova i drugih simptoma, uz kontrolu svake godine (UZV) nema potrebe na operaciju. Žučna vrećica ima svoju funkciju. Naravno da u temi o operaciji žuči svi koji su to s(p)retno prošli predlažu da se ista obavi ali ja ću rađe konzultirati 2 vrhunska internista pa ću donijeti odluku nego li ću slušati savjete anonimusa na internetu.
Na kraju krajeva najlakše je odmah se riješiti pacijenta slanjem na operaciju. Treba prvo izvagati stanje a ne odmah slati. Inače i službena medicina kaže da ako nema više od 4 napada godišnje ili ako uopće nema simptoma žučne kamence se ne isplati dirati odn. žučnu vrećicu vaditi. Najlakše je vaditi primjere kod kojih je došlo do komplikacija ali ja onda mogu izvaditi nekoliko kontra primjera i di smo onda? Oboje se mjeri u manjim postotcima pa nema smisla laprdati o tome već treba gledati svakog ponaosob. Ja znam lika koji je dobio upalu gušterače bez da je imao i jedan kamen u žuči. Opet medicinski statistički podatak da 45% svih upala gušterače dolazi od kamenaca o ostatak odn. čak 65% uopće nije imalo kamence. A to vam doktor neće reći kad vas šalje na operaciju jel oni nas sve gledaju kao neinformirane ovce.
Probajte zguglati bilo koji simptom koji ste ikada imali u životu pa prvo na što ćete naletitit su najgore prognoze. Taj internet koliko je dobar toliko je zlo.
gnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 17:05   #1256
Evo me nakon 4 mjeseca od operacije (laparoskopske) žuči dobila pupčanu kilu. To je bio rizik koji se eto ostvario.
Još netko sa takvim slijedom događaja?
Enid is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 23:13   #1257
Ja nisam pupcanu ali sam zelucanu kilu koja mi stvara sada probleme
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 15:27   #1258
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
Ja nisam pupcanu ali sam zelucanu kilu koja mi stvara sada probleme
To je posljedica operacije žučnjaka ili nevezano uz nju?
Koji su simptomi uopće?
Super, još i to
Enid is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 23:18   #1259
Quote:
Enid kaže: Pogledaj post
To je posljedica operacije žučnjaka ili nevezano uz nju?
Koji su simptomi uopće?
Super, još i to
Rekli su mi da vjerojatno
Zato sta sam odmah brzo nakon operacije zuci nosila tesko.imala tada bebu pa nju i kolica teglila sa 3.kata gore dolje i to po 60 stepenica.znam da nisam normalna ali nisam imala izbora
simptomi su gadni sve upucuje na predinfarktno stanje,sve mi u kardiolosku stranu baca
stalno setam po pregledima razno raznim vec sam na rubu zivaca
ta hernija seta pa stvara probleme.i kad pojedem,popijem nesto evo problema.a operirat i maknut ju nitko ne zeli
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 11:21   #1260
Ja moram priznati da svoj žučni kamen ignoriram ... i to već godinama.
Neki su mi savjetovali da operiram (čim čitam iskustva gubim volju za tim...), neki da ne radim ništa dok nemam problema... pa ga sad ti znaj!
Na zadnjoj kontroli UZV sam bila prije 2 godine i sad planiram ići opet...

Nikad nisam imala žučni napad, a povremene probleme s hranom jednostavno rješavam tako da ne jedem ono što mi smeta...

Zanima me da li netko ima iskustva s Rowachol tabletama? Rješavaju li one išta?
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:58.