Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2008., 11:07   #181
E pa svasta, nama je Pediatrica rekla da ni za zivu glavu to radit do neke pete, seste godine. Da to bebana uzasno boli i da uopce nije potrebno. Naime mi smo u Njemackoj. Na moj upit o tome, me je zena u cudu gledala. Pa ja se ja necu petljat u njegovu intimu, nek si sam navlaci kasnije)
__________________
Evega mali Niko
Brlja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 18:30   #182
Quote:
Brlja kaže: Pogledaj post
E pa svasta, nama je Pediatrica rekla da ni za zivu glavu to radit do neke pete, seste godine. Da to bebana uzasno boli i da uopce nije potrebno. Naime mi smo u Njemackoj. Na moj upit o tome, me je zena u cudu gledala. Pa ja se ja necu petljat u njegovu intimu, nek si sam navlaci kasnije)
Meni je sestra u Njemackoj. Vec sam ranije napisala da je stav njem.pedijatara takav. No, iskreno...mislim da je bolje cistiti pisonju.Mojoj su svekrvi rekli da to mora raditi svom sinu(mom muzu). Ona se bojala. Muz je morao na obrezivanje sa 25 godina. Rekli su mu da mu je mama prvih godina uredno cistila ne bi doslo do nikakvih problema.
__________________
Snake's Kiss to all.
Snake's Kiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 14:46   #183
Quote:
Brlja kaže: Pogledaj post
E pa svasta, nama je Pediatrica rekla da ni za zivu glavu to radit do neke pete, seste godine. Da to bebana uzasno boli i da uopce nije potrebno. Naime mi smo u Njemackoj. Na moj upit o tome, me je zena u cudu gledala. Pa ja se ja necu petljat u njegovu intimu, nek si sam navlaci kasnije)
Nije istina jer ako ga ne diraš do 5. godine onda tek nećeš ništa napraviti, jer je dijete veće i neda! Bebaču to treba rano početi raditi ne baš prve mjesece, ali odmalena i to ih ne boli ako ga povlačiš polako a ako ideš malo jače kožica zna popucati i samo je namažeš antibiotskom kremicom i to je to! Moja prijateljica malome to nije htjela raditi i sa 3 godine mu se potpuno zatvorilo i nije mogao piškiti, hitno je završio na operaciji i čak mu je život bio u opasnosti! Ipak to se ne događa toliko često ali ima dosta problema koje to može donijeti, puno bakterija, češće upale...
__________________
Tko me voli kaže mi što zna i da mi što ima!!!
crvena ruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 08:26   #184
moj sin je sad 6 god. i nismo uspjeli kožicu prevući do kraja,ali svaki put kod tuširanja si on sam čisti i povlači dokle ide!
sljepljena je sa obje strane malo pri kraju!

ja ga ne forsiram jer znam da ga boli, vidjet ćemo kako će biti kasnije!
tibika99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 11:11   #185
pišo i kožica

drage mame, je li navlačite kožicu kod svojih pišulinaca? meni je patronažna rekla da to radim (mali je star mjesec dana), a u jednoj knjizi sam pročitala da se ne dira ništa dok ne navrši 3 miseca. Savjetovat ću se i s pedijatricom, ali me zanimaju i vaša iskustva. Meni je to crnjak dirat jer me strah da nešto ne poremetim. Mater mi govori da ne čačkam previše.
tommy.g is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 11:17   #186
Quote:
tommy.g kaže: Pogledaj post
drage mame, je li navlačite kožicu kod svojih pišulinaca? meni je patronažna rekla da to radim (mali je star mjesec dana), a u jednoj knjizi sam pročitala da se ne dira ništa dok ne navrši 3 miseca. Savjetovat ću se i s pedijatricom, ali me zanimaju i vaša iskustva. Meni je to crnjak dirat jer me strah da nešto ne poremetim. Mater mi govori da ne čačkam previše.
ja sam rokovu pedijatricu na prvom pregledu pitala jel treba sta navlacit, rekla je da netreba nista. i stvarno kad ga kupam tu i tamo samo pogledam jel se moze sta navuc i sve je bolje i bolje, tj, vec pola glavica moze provirit vani. a ima par sedmica da je poceja sam sebe vuc za jaja i pisu, mene zaboli kad vidin kako poteze, a njemu nije nista....
__________________
kuvanje i kuzinavanje
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 11:37   #187
ja sam svojima do tri mjeseca povlačila pri kupanju onoliko koliko ide, a poslje sam počela onako povlačiti po malo više. Stariji sada ima skoro tri godine i kožica mu se može bez problema prevući preko glavića, a mlađi ima skoro godinu i kožica se još samo malo drži na onom donjem dijelu. Prevlačenje smo radili u toploj vodi sa kupkom, jer ide lakše nego u čistoj vodi. Jednom rukom prevučem kožicu, a drugom rukom prođem prstima ispod glavića, gdje se može nakupiti onog bijelog. I tako na svakom kupanju.

Pošto imam dva dečka, mislim da bi imala problema kad bi stigla curica slijedeća (nisam trudna).
__________________
al ja volim guguguglati
petra593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 11:50   #188
ni nama nije presvučena do kraja.. a kako me strah ko vraga petljat po tome to uglavnom prepuštam mužu prilikom tuširanja (nikad na suho!) .. valjda zna bolje od mene .. šalu na stranu dokica veli da je zasada dovoljno otvoreno i da ona ne bi petljala previše zasada .. al eto.. jedno tjedan dana nakon te njene evaluacije smo popušili malu upalicu prepucija koja je završila oblozima od nekakve otopine i kremicom i mogu vam reći da se pošteno isplakao 2 dana dok se nije smirilo.. sad ćemo u rujnu imat ponovno vijećanje sa pedicom što ćemo na tu temu.. ''vježbamo'' i ''vježbamo'' al slabi pomaci
__________________
To prove his love for her, he swam the deepest river, crossed the widest desert and climbed the highest mountain.She divorced him.
He was never home.
Sandra October is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 15:03   #189
ajme ja sad prvi put čujem za to!sjećam se da su mi u rodilištu rekli da ne potežem i ne diram-ne znam zašto.isto patromažna i pedijatrica.a sad ste me isprepadale!
donedi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 07:55   #190
svi kažu drugačije...ali garantirano ako dođete na pregled za školu sa malcem i kožane ide-ako je jako loše idete odmah barba kirurgu, koji to onako junački potegne da malac izbroji sve zvjezdice na nebu, ili operira zapravo ako je situacija još kritičnija...
ako malo zapinje onda vam dr savjetuje vježbu i naruči vas na kontrolu....

ako vam nađu to u 5. razredu nasistematskom ide muškić kirurgu...

uglavnom zna ih se naći i u osmom razredu, kompletnih fimoza, malome bilo neugodno reć tati i mami da bi on malo navlačio ali da ne može, a mama i tata nisu zagledali otkad se on sam kupa i tak to...


ja svom princu (2 mj) uvik u kadi malo nježno povučem dokle ide, niš na silu, sad ide puno više nego kad je doša iz rodilišta, još mu malo mokrom vaticom kad izađemo iz kade lagano prebrišem ako ima koja bijela naslaga .....vidit ćemo, mislim da ćemo ili mi potaknit da se odlipi ili će se samo, ali lakše mi je u glavi , znam da mu neću naškodit jer sam full nježna a vidim da ima potrebe jer se stvarno skuplja tih bilih škovaca....
__________________
mmmmmmmmm...maštam o wellness vikendu s prijateljicama....
martha is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 15:15   #191
Nama rekla pedijetrica jučer, na prvom pregledu, nek malo mu navučemo i počistimo s parafinskim ili abdemovim uljem, al što se samog prevlačenja tiče nije ništa naglašavala. Vidjet ćemo za dva tjedna na cijepljenju, baš ću ju pitati.

Imam ja drugih pitanja, uf što su cure jednostavnije

Jel im podižete pimpač prema gore kad im stavljate pelenu? Patronažna nam je rekla da da, moja frendica mi je rekla da njoj nitko nije naglašavao i ona nije obraćala pažnju na položaj u peleni, a moja sveki (s 3 sina) i moja teta mi govore nek ga dignem. Kakva su vaša iskustva?

I drugo - jel vam pelene često procure - ovaj moj kad mu postavim pimpač prema gore u peleni sigurno je jednom dnevno mokar jer mlaz ode van pelene - a pelenu stegnem da mi ga je sve žao...
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 15:47   #192
ja mu ga podignem put gore uvijek...kažu da su muška dica uvik zapišana i mokra...

nego...jel se vašima često diže-majke ti tak sad vdidm da su oni non stop napaljeni otkad se rode..haha..šalim se...ali kad ga minjam, pa kad ga ljubim malo po vratu i mazim, on odmah smješak i mali se digne....a kaže moja 4-godišnja curica-mama, jel braco ima neku kost u piši, tako mu je tvrd...
__________________
mmmmmmmmm...maštam o wellness vikendu s prijateljicama....
martha is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 19:22   #193
ja sam svojima uvijek u peleni pimpaća spuštala na dolje. Kod prvog malca sam u početku na gore pa nam pupak nikako otpasti, uvijek bio vlažan od mokraće. Od kada sam počela prema dolje nikakvih problema nije bilo. I doktoricu smo jednu pitali i ona je rekla da nema nikakve potrebe okretati ga na gore...a ovo za tvrdogazna se i mojima desiti, pogotovo dok su bilo male bebe, ali dok ih takne hladna vlažna maramica "veselje" splasne...
__________________
al ja volim guguguglati
petra593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 08:19   #194
Cure bok!
Evo moj Ray ima 20 mjeseci i nikako mu se kožica ne presvlači. Bili smo u Klaićevoj pa su nam rekli da dođemo na operaciju kad skine pelenu. No nekako sam bila mišljenja da je to bolje što prije obaviti. Onda smo otišli na Šalatu, dječja urologija kod sestre Jagica. Super je ženska. Ona mu je to naglo presvukla, siroti je plakao i išli smo doma. 5 dana nespavanja, on nije htio piškiti jer ga je peklo i uglavnom čuda. Išli smo još 2 puta kao na kontrolu i sve ok.
No međutim sad je prošlo 3 tjedna i njemu se odjednom opet slijepio!
Pa sad stvarno ne znam što ću, sva sam van sebe jer ako opet bude prolazio cijelu ovu priču... Ne znam što da radim.
vanda31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 12:56   #195
Dakle, oprostite, ali koje gluposti od tih doktora! Ja imam dva dečka, 3 mj su stari. Jednom se kožica može prevući, a drugi ima prirođenu fimozu. Inače, idemo kod kirurga zbog preponskih hernija pa sam ga usput pitala i za to. On kaže ovako (a vjerujem mu jer je zbilja vrsni liječnik!) - NE NA SILU PREVLAČITI KOŽICU! Može doći do ozbiljnih komplikacija; infekcija koje ostavljaju posljedice. Prirođene fimoze se kirurški rješavaju, ako se spontano "ne odlijepi" tek oko 6.-te godine, a do tada kožicu navlačiti tijekom kupanja i tejk toliko prevući da se vidi vrh glavića, odnosno otvor mokraćne cijevi. I za ovog drugog kojemu se kožica može prevući rekao je da ne pretjerujem jer kod malih beba ona ima zaštitnu funkciju - štiti tkivo glavića od agresivnog djelovanja mokraće. Treba event. 1 x nas tjedan i to čistom vodom očistiti kad se prevuče. Moja teta ima isto dva dečka i prvi joj je sam uspio prevući sa 6 god, a drugom je pedijatrica, isto jako "pametna", na silu prevukla tako da je mali imao bolove tjedan dana, a dva dana je zadržavao mokraću koliko god je mogao! Nemojte mučiti jadne muškiće, od kad je svijeta i vijeka mi, koji ih ne obrezujemo, tako radimo i nikad nije bilo problema.
Twin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 15:28   #196
mi smo svog uspjeli skroz prevuć prije cca 2 mjeseca (17mj)...nismo ništa na silu..malo pomalo u vodi dok se kupao......
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 16:20   #197
Meni nikad nitko nije rekao i upozorio me na to.Sad bi rekla da vec imam dovoljno iskustva,puno sam citala,raspitivala se kod dr.mama,lijecnika.Ja sam pocela prekasno,iz straha,naravno da sam ga cistila,al sam se bojala navuci.Sa 7 mj.dobio je temp.,cijelu noc u Vinogradskoj,ne znaju sta mu je,4 KOZE ga drze i vade mu krv,mali se dere ko lud,mene ne pustaju k njemu.Posvadam se sa dr.koja je ocito fulala profesiju,dode na smjenu drugi dr,pogleda pisu,nategne,ocisti i posalje nas doma.Naravno da se oglasio,al puno je gore bilo dok su mu vadile krv.Redovito treba navlaciti,jer vec u par dana moze biti isto.Sestru sam upozorila,nije se obazirala,mali je sa 4 g.operirao,nije to toliko bolno,vec oni sad pamte,ostavlj traga na njima.Moj suprug i nj.brat su takoder operirali,ostalo im je jedno traumaticno iskustvo.Kad su,opet ,zene prije to radile?Koga smo god pitali,roditelje,nj.generacije,nitko se prije nije time zamarao.Osobno mislim,bolje sto prije,bar se ne sjecaju.Kasnije,samo kad skinu pelene u potpunosti ,moze se obaviti.Moj mali ima 7 g.sam si nateze dok se kupa,malo se igraju,samo ne smiju drzati dulje od 20 sek,jer mogu napraviti da OSTANE tako,a onda pravac hitna.
oraščić is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 13:55   #198
mom je bubilicu 4 mj. i mi smo se odlucili za obrezivanje.

kada je bio mj. dana isli smo u Klaicevu razgovarati s kirurgom i on je rekao da je prerano (zbog anestezije) i da dodemo na proljece. a to cemo i napraviti. nije mi svejedno kada znam da ce ici to obaviti al mislim da je bolje za njega iz brojnih razloga.
po onome sto sam ja citala kod obrezanih muskaraca manja je vjerojatnos za oboljevanje od bilo kakvih upala, infekcija pa i spolno prenosivih bolesti. tako da cemo mi to obaviti.
LoonaLoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 16:25   #199
Ma stvar je u tome da smo mi Rayu mogli presvući preko glavića tek tih prvih par dana nakon što su mu to presvukli na Šalati.
A sad opet ništa kao i prije. Malo mu se to presvuće vidi se samo rozi vrhić i to je to.
Nisam pametna što da radim.
vanda31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 21:36   #200
Quote:
LoonaLoo kaže: Pogledaj post
manja je vjerojatnos za oboljevanje od bilo kakvih upala, infekcija pa i spolno prenosivih bolesti. tako da cemo mi to obaviti.

kakve veze spolno prenosive bolesti imaju s obrezivanjem????
BUBEK is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:05.