Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2008., 23:49   #201
Treci dio je izasao, zove se Pomrcina, al pretpostavljam da si mislila na cetvrti - Breaking dawn.
__________________
..la-la-la..
Tonks is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 23:51   #202
hh, da, to sam mislila XD aa, da, breaking down, to sam chula, tipa to kao edward pishe,. a peti onda opet poswechen belli, a kak se tai peti zowe, jel' mozhda znash?
__________________
~° For LoVe all rules are worth breaking...°~ <3
~Twilight~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 23:56   #203
Ne, Midnight sun je Sumrak iz Edwardove perspektive, a BD je nastavak Pomrcine.
Midnight sun bi trebao izaci nakon BD.. Ali nije jos sigurno jel ce uopce bit izdana knjiga ili ne.
__________________
..la-la-la..
Tonks is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 23:58   #204
>Kaiiii??? nije sigurno?? ha? pa mora bit sigurnoo!!! moraa!! ja to ochu chitat...
chek, pa ak je zhena to wech pochela pisat, waljda che i objawit...mislim ono, bilo bi logichno....
__________________
~° For LoVe all rules are worth breaking...°~ <3
~Twilight~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 00:01   #205
Quote:
~Twilight~ kaže: Pogledaj post
mislim ono, bilo bi logichno....
Bilo bi logično da ljudi ne žele čitati knjige s tako loše karakteriziranim likovima

Ali ljudi ipak čitaju, štoviše, tvrde da su dobre i žele još.

Logika, očito, ne vrijedi puno.
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 00:01   #206
I ja se nadam da bu objavljeno.. Bas me zanima kak je Edward to sve dozivio.
Imas prvo poglavlje MS-a na njenoj stranici.
__________________
..la-la-la..
Tonks is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 00:03   #207
Quote:
zoran k kaže: Pogledaj post
Bilo bi logično da ljudi ne žele čitati knjige s tako loše karakteriziranim likovima

Ali ljudi ipak čitaju, štoviše, tvrde da su dobre i žele još.

Logika, očito, ne vrijedi puno.
A gle, svatko ima svoj ukus.. Ako se nekima svidaju knjige sa lose razradenim likovima, njihova stvar.
Meni se svida i bas me zanima kakva ce biti BD.
__________________
..la-la-la..
Tonks is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 00:08   #208
Quote:
Tonks kaže: Pogledaj post
A gle, svatko ima svoj ukus.. Ako se nekima svidaju knjige sa lose razradenim likovima, njihova stvar.
Da.

Prilično je to iritantno. Tamo se trudim naučiti djecu kako napistai kompleksnog lika, koji ima dubinu i realističnost, a onda ispadne da je hit knjiga u kojoj je glavni lik živa karikatura.

Taj Edvard i onaj Drizzt su dva najgore napisana lika ikad.
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 00:14   #209
Nije Ed karikatura, on je samo mitsko bice.
Ali ja njega bas i ne volim, drazi mi je Jacob.

Ja mislim da je to hit knjiga zbog toga sto je jednostavna, ne moras puno razmisljat i mozes se opustit uz nju. Ako to znaci da su likovi srot, jbg.. Meni je (kad ju citam) vaznije opustit se, nego imat razradene likove.
__________________
..la-la-la..
Tonks is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 01:17   #210
Quote:
Tonks kaže: Pogledaj post
Nije Ed karikatura, on je samo mitsko bice.
Kad nekog lika opišeš samo sa superlativima, to je karikatura.


Spužva Bob Skockani je puno dublji i kvalitetnije obrađen lik.
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 08:29   #211
Pa sto nije opce poznato da uvijek postoje knjige koje se nekome svidjaju i koje ne mozes niti procitati prvih 10 strana.....ali da se vratimo malo unatrag.....za lektiru smo morali citati sve i svasta...knjige koje sam osobno jedva gutala koliko su mi bile grozne....ali svejedno sam ih procitala i na kraju sam rekla....nije mi se dopalo jer nisam pronasla sebe unutra......nemora sve biti za svakoga dobro......hvala Bogu zato i jesmo svi razliciti i ne volimo iste stvari......

zato zorane k......ne znam zasto zelis pokvariti nama ostalim dojam....kada smo ga mi vec stekli cim smo prvu knjigu progutali i procitali....a kamoli nakon sva tri dijela.....a kako ce tek biti nakon petog......neces imati nikakvog izgleda.......
pusti ono sto ti se ne svidja i ne ubjedjuj druge s onim skolskim stvarima......
Amy20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 08:30   #212
e i hvala Tonks na tocnim info......
Amy20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 10:13   #213
Quote:
Amy20 kaže: Pogledaj post
pusti ono sto ti se ne svidja i ne ubjedjuj druge s onim skolskim stvarima......

Nja... na žalost, ostali topici nisu baš nešto aktivni, tako da vjerujem da ću ostati ovdje još neko vrijeme.

Ovo mi dođe kao neko psihološko/sociološko istraživanje. Imam knjigu koja je objektivno loša i hrpu ljudi kojima se takva, loša, svidjela. I sad sam živo zainteresiran i pokušavam shvatiti kako je to moguće.

To je, recimo, ko da pokušavam shvatiti kako netko može slušati Vlatku Pokos. Jedan zanimljiv fenomen.
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 14:20   #214
Quote:
zoran k kaže: Pogledaj post
Nja... na žalost, ostali topici nisu baš nešto aktivni, tako da vjerujem da ću ostati ovdje još neko vrijeme.

Ovo mi dođe kao neko psihološko/sociološko istraživanje. Imam knjigu koja je objektivno loša i hrpu ljudi kojima se takva, loša, svidjela. I sad sam živo zainteresiran i pokušavam shvatiti kako je to moguće.

To je, recimo, ko da pokušavam shvatiti kako netko može slušati Vlatku Pokos. Jedan zanimljiv fenomen.
Pa prebaci se onda na psigologiju

Ljudi jel ide tko na BD party?
Valeri is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 14:35   #215
Breakingdown party? kai to postoji? di, kad zash..koji cilj...
Mislim, lijepo je to..al ono... shto se tiche te knjige (BD) teshko da che bit dobra, s obzirom na onai epilog na kraju Eclipse: nesh tipa da se Jakeey pretworio u wukodlaka i chekao da Jacob black izchezne iza njega..jako tuzhno,...mozhda ga ne bude u bd-u..
__________________
~° For LoVe all rules are worth breaking...°~ <3
~Twilight~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 14:45   #216
Pročitala sam sve tri knjige (Twillight,New moon i Eclipse) i to su jednostavno tri najbolje knjige koje sam u životu pročitala. Ne znam zašto bi netko tratio vrijeme na vrijeđanje knjiga i kvarenje dojmova ljudima kojima se knjiga svidjela. Po meni,to je jednostavno glupo. Svatko ima svoj ukus,i dojam koji su ljudi stekli kad su pročitali knjige teško je pokvariti. Moje dojmove, npr., nemoguće je promjeniti. Možda je sve što je [U]zoran k[U] rekao istina,a možda i nije, no koliku bi to ulogu igralo kod ljudi kojima je knjiga jednostavno fenomenalna? Meni sve to vrijeđanje nema smisla i ništa mi ne znači, ali me smeta što netko vrijeđa moj ukus, pa time vrijeđa i mene. Ok je ako netko misli da knjiga ništa ne valja, ali zašto bi netko u to pokušavao uvjeriti sve one suprotnog mišljenja? Pusti nas kojima se knjiga svidjela da raspravljamo o njoj, a ti (zoran k) ako želiš vrijeđati knjigu, napravi svoj topic antifanova twillighta i tamo je vrijeđaj. I molim te da poštuješ tuđe mišljenje...
Uhhh...morala sam sve ovo napisati... hehe...
karla011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 15:00   #217
Quote:
karla011 kaže: Pogledaj post
Pročitala sam sve tri knjige (Twillight,New moon i Eclipse) i to su jednostavno tri najbolje knjige koje sam u životu pročitala. Ne znam zašto bi netko tratio vrijeme na vrijeđanje knjiga i kvarenje dojmova ljudima kojima se knjiga svidjela. Po meni,to je jednostavno glupo. Svatko ima svoj ukus,i dojam koji su ljudi stekli kad su pročitali knjige teško je pokvariti. Moje dojmove, npr., nemoguće je promjeniti. Možda je sve što je [U]zoran k[U] rekao istina,a možda i nije, no koliku bi to ulogu igralo kod ljudi kojima je knjiga jednostavno fenomenalna? Meni sve to vrijeđanje nema smisla i ništa mi ne znači, ali me smeta što netko vrijeđa moj ukus, pa time vrijeđa i mene. Ok je ako netko misli da knjiga ništa ne valja, ali zašto bi netko u to pokušavao uvjeriti sve one suprotnog mišljenja? Pusti nas kojima se knjiga svidjela da raspravljamo o njoj, a ti (zoran k) ako želiš vrijeđati knjigu, napravi svoj topic antifanova twillighta i tamo je vrijeđaj. I molim te da poštuješ tuđe mišljenje...
Uhhh...morala sam sve ovo napisati... hehe...
Potpuno se slazhem sa swim nawedenim (a tog ima fkt dosta)
__________________
~° For LoVe all rules are worth breaking...°~ <3
~Twilight~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 15:01   #218
Quote:
Valeri kaže: Pogledaj post
Pa prebaci se onda na psigologiju
Tamo su ljudi uglavnom svijesni svojih problema. Ovdje je više fora

Nego, kakve ste vi to još knjige čitali ako vam je ovo nešto najbolje što postoji?

Pretpostavljam da ste uglavnom maloljetni pa bih uspoređivao s drugim knjigama koje djeca čitaju. Tko misli da je ovo bolje nego npr. Mali princ ili Mi djeca s kolodvora Zoo? Jeste li uopće čitali te knjige?
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 15:04   #219
Ja sam chitala Malog princa x]

Al Twajlajt je punopuno boljiii =)
__________________
~° For LoVe all rules are worth breaking...°~ <3
~Twilight~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 15:37   #220
Quote:
zoran k kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da ste uglavnom maloljetni pa bih uspoređivao s drugim knjigama koje djeca čitaju. Tko misli da je ovo bolje nego npr. Mali princ ili Mi djeca s kolodvora Zoo? Jeste li uopće čitali te knjige?
Zorane k, cijenila bih malo taktičniji, da ne kažem, odrasliji, pristup.

Također, ovo vrijedi za sve: svako daljnje argumentiranje u smjeru 'fanovskog' ili 'nefanovskog' topika bit će kartonirano za offtopic.
__________________
it's my Party, and I'll cry if I want to
gdja Castro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:39.