Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2008., 13:57   #81
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Pa, kajjaznam, baš da bih prešane industrijske kemikalije nazvao 'hrana kao svaka druga'... ne bih.

Nije riječ o širenju dezinformacija nego o određenoj sumnji. Nisam tvrdio da to jest škodljivo, ali glasovi o tome se čuju. U najmanju ruku je pisalo po medijima.

Ozbiljan izvor informacije o tome nemam, ali imam najdublju moguću sumnju u moral farmaceutske industrije. A industrija dodataka hrani je još malo sumnjivija grana već debelo sumnjive farmaceutske industrije.
Probaj pronaci clanke o proizvodnji wheya i svedsku studiju o wheyu. Whey ima vrlo jednostavan proces proizvodnje, a kemijski sastav mu je sasvim jasan. Otprilike je isto kao i sumnja na sintetizirani vitamin c. Ako se radi o cistom kemijskom sastavu onda nema bojasni o necistocama i primjesama. Sigurno je da vise takvih primjesa ima u regularnoj hrani: primjerice teskih metala u ribi, pesticida u povrcu, antibiotika u mlijeku i slicno. Whey je dokazano ucinkovit u oporavku sportasa i svi ga profi-sportasi koriste. Godinama.

Sto se tice medija, senzacionalisticke clanke u medijima ne treba uzimati za ozbiljno. Tako je primjerice pisano o kreatinu kao o nekom strasnom steroidu, maltene drogi, dok se s druge strane kreatin obilato koristi u istrazivanju Alzheimerove bolesti i nije steroid nego hrana.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 14:02   #82
svaki topic pretvorite u raspravu o wheyu,ajd dosta vise
__________________
enjoy
Susjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 14:03   #83
Ma gle, ne da mi se o tome s tobom sad raspravljati. Nisam tvrdio da su dodaci škodljivi, a još manje da su svi škodljivi. Rekao sam da ima indicija da bi mogli biti škodljivi. Kao što ima indicija, nikad ni potvrđenih ni sa sigurnošću odbačenih, da su mobiteli škodljivi.

Ako jedeš balansiranu hranu i živiš normalnim životom, tvrdim da je glupo uzimati bilo kakve dodatke. Prvo, ne trebaju ti, a drugo, izbjegavaš mogućnost da su neki od njih fakat škodljivi, koja nije isključena. I to je to.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 14:14   #84
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Ako jedeš balansiranu hranu i živiš normalnim životom, tvrdim da je glupo uzimati bilo kakve dodatke. Prvo, ne trebaju ti, a drugo, izbjegavaš mogućnost da su neki od njih fakat škodljivi, koja nije isključena. I to je to.
Cini mi se da ne poznajes dovoljno materiju da bi mogao iznositi takve tvrdnje.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 14:24   #85
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Cini mi se da ne poznajes dovoljno materiju da bi mogao iznositi takve tvrdnje.
Nek se tebi slobodno čini. Nemam ništa protiv. Ti jedi što god ti srce poželi. Ja preferiram da mi hrana bude što prirodnija. Ne znam zašto. Mora da sam priprost pa ne znam za bolje.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 14:31   #86
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Nek se tebi slobodno čini. Nemam ništa protiv. Ti jedi što god ti srce poželi. Ja preferiram da mi hrana bude što prirodnija. Ne znam zašto. Mora da sam priprost pa ne znam za bolje.
Nemoj tvrditi da je glupo uzimati dodatke, ako nisi siguran zasto se dodaci uopce uzimaju i kada svoje misljenje o dodacima temeljis na senzacionalistickim clancima iz medija, koji nemaju nikakvo uporiste u znanosti. Jer je to stvarno malo priprosto i jer tako nastaje panika i sire se mitovi. Osim toga, ovo je pfd 'rekreacija i fitness, neki se ovdje ozbiljnije bave sportom i znaju sto im treba i zasto im to treba.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 15:06   #87
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
neki se ovdje ozbiljnije bave sportom i znaju sto im treba i zasto im to treba.
Vidim.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 15:07   #88
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Vidim.
Joj, joj.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 15:15   #89
hehe, sto znam otvoriti aktualnu temu.
znaci, sad zasad nikakvi dodatci prehrani mi sad nisu potrebni?
__________________
ajde malo mrdni guzom!!!
hercegovka-23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 15:23   #90
Ja s vremena na vrijeme uzmem koji multivitamin. Mislila sam možda od jeseni (kad se opet vratim u teretanu) kupiti whey, ali vidjet ću. Također, planiram malo vaditi krv da vidim kako mi stoji željezo. To bi trebalo svakih par godina napraviti, naročito ako si nekad patila od anemije.
Miss Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 15:27   #91
nisam anemicna, nalazi krvi su mi uvijek bili odlični, s tim nikad nisam imala problema.
ok, znaci samo vitaminčici...
__________________
ajde malo mrdni guzom!!!
hercegovka-23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 19:29   #92
Quote:
hercegovka-23 kaže: Pogledaj post
hehe, sto znam otvoriti aktualnu temu.
znaci, sad zasad nikakvi dodatci prehrani mi sad nisu potrebni?
Uvijek možeš uzimati Omega 3 masne kiseline (u obliku lanenog ili ribljeg ulja), s tim nemreš fulat, mršavila ili ne.
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 21:05   #93
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post

Ako jedeš balansiranu hranu i živiš normalnim životom, tvrdim da je glupo uzimati bilo kakve dodatke. Prvo, ne trebaju ti, a drugo, izbjegavaš mogućnost da su neki od njih fakat škodljivi, koja nije isključena. I to je to.
Sportasima uglavnom trebaju dodaci. A sto se tice wheya, ja znam ljude koji ga godinama piju gotovo svaki dan. Jos nigdje od nikoga nisam cuo da je on potencijalno los ili opasan, a nisam ni procitao neki ozbiljni clanak s takvom tvrdnjom.
puls is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 21:16   #94
Quote:
tvuk kaže: Pogledaj post
Uvijek možeš uzimati Omega 3 masne kiseline (u obliku lanenog ili ribljeg ulja), s tim nemreš fulat, mršavila ili ne.
hm.. ispast cu ''nepismena'' ali čemu to sluzi?
__________________
ajde malo mrdni guzom!!!
hercegovka-23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 21:57   #95
Quote:
hercegovka-23 kaže: Pogledaj post
hm.. ispast cu ''nepismena'' ali čemu to sluzi?
Smanjuje loš kolesterol, pojačava koncentraciju itd. Malo guglaj.
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 22:05   #96
hihihi, pametan savjet...
nek to malo saceka, prvo se trebam naviknut na zobene, povrce, manje obroke, ustajanje prije 7 i fiz. aktivnosti... ne mogu sve odjednom...
i da, dogada se nesto cudno... mogu stati u hlace koje do neki dan nisam mogla zakopcati, traperice mi spadaju, a sorcevi su mi postali komotni oko noga... kazaljka na vagi se ne mice sa 95, a svi mi govore da se vide promjene.... u cemu je stos?
__________________
ajde malo mrdni guzom!!!
hercegovka-23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 22:37   #97
Quote:
hercegovka-23 kaže: Pogledaj post
i da, dogada se nesto cudno... mogu stati u hlace koje do neki dan nisam mogla zakopcati, traperice mi spadaju, a sorcevi su mi postali komotni oko noga... kazaljka na vagi se ne mice sa 95, a svi mi govore da se vide promjene.... u cemu je stos?
Na početku dobiješ nešto mišića, a gubiš mast. Zato ljudima stalno i govorimo da je ogledalo jedino mjerilo, a da vagu bace.
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 08:16   #98
ali samo nakon 10 dana hodanja? jupi, jupi!!!
jos se moram malo ozbiljnije pozabavit prehranom - s naglaskom na količinu onog sta jedem i kvalitetu onog sto jedem.
trenutno me to muci i znam da pravim puuuuno gresaka...
__________________
ajde malo mrdni guzom!!!
hercegovka-23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 08:33   #99
pa zasto onda pravis te greske
ako imas cilj, odabrala si najbolji moguci put do njega, i ako imas zelju, cemu onda greske?
znas sta jedes sta ne i gotovo. nema izmedju. tak mozes jos deset godina. stisnes zube malo kad ti je kriza jer znas da vrijedi.
nessa 123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 10:29   #100
hm, da malo rezimiramo...
znaci - krenimo od fizickih aktivnosti - ustajanje 15 do 7, krecem s brzim hodanjem u 7 i doma se vracam u 8. onda su tu kucanski poslovi tipa usisavanje, peglanje, ribanje tepiha, čišćenje prozora ili izmislim tako nesto - to uglavnom radim izmedu doručka i rucka, i onda popodne odem pjesice u grad i vratim se takoder pjesice. mozda vam se to ne cini puno, ali ako to gledamo s druge strane - da sam se prije ustajala u 10 - 11, i cijeli dan se premjestala s kauca na kauc, autom isla u grad i vracala se takoder autom, a kucanske poslove izbjegavala u sirokom lukom - za mene je to pomak.
a sad prehrana - znaci dorucak je oko 8.30 - tanjur muslija s mlijekom od 0.9 - ne mjerim gramazu vec stavim onako 4 kasike od juhe i to prelijem toplim mlijekom. zatim popijem salju instant kave (ne turske, nego ona sto se samo prelijem vodom) bez secera i mlijeka. onda oko 10. 30 - 11 pojedem neko voce - jabuka, dinja, lubenica, breskve ili sta se vec nade (osim banana). opet ne gledam gramazu i količinu - ali mislim da s tim bas i ne pretjerujem. rucak je oko 13. - 13. 30 i to sto mama skuha, obicno je to neka juha s povrcem, mahune, grah, plus kuhano meso ili riba. umjesto bijelog kruha pojedem snitu, snitu i po polubjelog kruha. e sad, buduci da su mi oni dani - jede mi se cokolada ( a inace imam tu naviku da poslije rucka pojedem nesto slatko), pa uzmem kockicu dvije one za dijabeticare. znam da ih to trebala izbaciti, ali tjesim se sto ne jedem pravu cokoladu i sto sam smanjila kolicinu. oko 16 pijem opet salicu instant kave bez secera i mlijeka. nakon toga (ili ako bas ogladnim, prije kave) opet pojedem neko voce (uglavnom gledam da je drugacije nego ono ranije). vecera je oko 18 - 18. 30 pa pojedem ili ono sto je ostalo od rucka ili izmislim nesto tipa jaje, rio mare pasteta, neki vocni jogurt (malomasni), obicni jogurt sa polubijelim kruhom ili tako nesto. nakon toga obicno idem u grad pa pijem express kavu ili ako mi je kasno za kavu - ledeni caj. rijetko kad nakon toga nesto pojedem - eventualno neku vocnu salatu - ali opet 2 - 3 sata prije spavanja, ali uglavnom poslije vecere ne jedem.
e, sad - sto sam dobro napravila:
- nema slatkih sokova (tipa gusti iz tetrapaka ili onaj po kaficima iz bocica)
- nema gaziranih sokova (cola, fanta i sl)
- ne secerim i ne dodajem nista u kavu i caj
- nema čipi čipsa, smokija, stapića, kokica
- nema čokolade, keksa, torte, kolaca, šlaga, sladoleda
- nema svinjetine i komada masnog mesa
- nema salama, kobasica, hrenovka, pateta, mesnih narezaka, govedih gulasa iz konzerve
- nema bijelog kruha i peciva iz pekarne (tipa lisnato s visnjom - sto inace obozavam)
- nema pizza
- nema bureka (hm, i to volim)
- nema bombona, lizala, zvakacih
- nema kasne vecere
- nema majoneze

e, sad sta bi moglo bolje
- vise povrca
- manje porcije hrane
- vise cajeva (npr - cula sam da je zeleni dobar) a manje kave
- bolje osmisliti rucak (vidim spominje se posni sir, tuna, integralna riza i tjestenina i sl)
- isto tako bolje osmisliti veceru
- smanjiti vocne salate i voce i kao sto rekoh vise povrca
- smanjiti vocne jogurte
- vise ribe i mesa
- uvesti puretinu, piletinu i sl.

p. s. _ mislim da vode dovoljno pijem

e, to je to - sto mi ovako na prvi mah pada na pamet...
e, sad, naravno, voljela bih cuti vase savjete i komentare - sta je dobro, a sta nije, sta se smije, a sta ne smije...
__________________
ajde malo mrdni guzom!!!
hercegovka-23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:35.