Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2012., 19:32   #41
Quote:
p3ro kaže: Pogledaj post
Ne kuzim smisao teme?

Da ti je bilo jeb** u JNA u to uopce nesumnjam.Da ti je zao sto nisi uspio zbrisati i u to uopce nesumnjam.Sta ces,neko je uspio,netko nije,bit je bila di si bio poslje JNA tako da mi nije jasna tema.

Prava nemas nikakva i to ti je valjda jasno a jasno ti je da ih niti nezasluzujes za to razdoblje zar ne?
mene u jna poslao branimir glavaš osobno, kao sekretar sekretarijata, u ožujku 1991. sa spikom da se mora, da moramo imati nekog našeg tamo i takve parole...
onda si oni uredno upisali po 8 bodova za dane koje su se "kao" borili za hrvatsku i to od valjda svibnja 1990.! naravno da sam bio ljut, i danas sam.
jedva živu glavu izvukao...
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 19:36   #42
Quote:
all_or_nothing kaže: Pogledaj post
mene u jna poslao branimir glavaš osobno, kao sekretar sekretarijata, u ožujku 1991. sa spikom da se mora, da moramo imati nekog našeg tamo i takve parole...
onda si oni uredno upisali po 8 bodova za dane koje su se "kao" borili za hrvatsku i to od valjda svibnja 1990.! naravno da sam bio ljut, i danas sam.
jedva živu glavu izvukao...
Vidiš ja sam dobio poziv mislim negdje u ožujku, i meni je Merčep rekao "makni se negdje dok vojna policija ne prestane vršljati po gradu i priivoditi one koji se ne odazovu".
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 19:54   #43
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
Vidiš ja sam dobio poziv mislim negdje u ožujku, i meni je Merčep rekao "makni se negdje dok vojna policija ne prestane vršljati po gradu i priivoditi one koji se ne odazovu".
a slušaj... da je barem meni to rekao.
pobjegao prvi put u svibnju, poslije borova sela. nakon 4 dana vratila me vojna policija i odmah prebacila u prekomandu u sloveniju. izvukao se da sam pobjegao zbog cure...
otamo me pošalju na vojnu vježbu na slunj, sa artiljerijom, bio sam vozač. u isto vrijeme na slunju na obuci prvi hrvatski redarstvenici. dijelili isti poligon. pitam im zapovjednika da me skrije, da ću pobjeći čim padne noć on kaže ne smije jer mu frka tko sam ja i boji se da sam neki špija koji će kasnije kukati da je zarobljen a on ima izričitu zapovjed da ne smije biti incidenata...
jedva sam pobjegao, jedva...
đizus koje vrijeme.............. ne zna tko nije doživio.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 11:53   #44
Sjećam se kada je u vojarnu tj. kasarnu došlo u ožujku 1991 25 Hrvata na odsluženje JNA,meni je ostalo oš 175 dana i znao sam da nas naš veliki vrhovnik svjesno žrtvuje.
U spc.jed HV sam bio 4 godine rata ali ono šta sam doživio u JNA u samo recimo 5 dana ne bi nikome poželio.

F.T je svjesno u JNA žrtvovao 25.000 Hrvata na odsluženju vojnog roka da ubije razornu moć JNA...
petrimaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 18:58   #45
moj susjed je morao otići 1991 u ožujku u Makedoniju,da bi 1991 u listopadu bio prebačen da sa četnicima napada Karlovac i okolicu,lik je propao i bio je u HV dvi godine a 1992 mu se smiliovao jedan oficir mađar i pustio ga da preko Bugarske dođe do Zagreba.Danas šuti i još mu neki u selu predbacuju da je razarao Hrvatsku,,nadležne službe HV i DORH nikada ga nisu kontaktirale..
Šta reći Hrvatska sramota od države još od 1991.
J sam srećom pobjegao 1991 u kolovozu kada sam vidio stotine poginulih oko sebe,mnogi nisu bili te sreće..
Znam bar 10 dečki koji su prolupali u JNA jer su svjesno žrtvovani od "domovine"
petrimaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 00:40   #46
1991. ste se nasli u JNA. Hrvatska drzava u pocetku 1991. nije imala legitimitet zaustaviti slanje vojnih obveznika u JNA. Onog trenutka kada je pocela agresija na RH vasa duznost je bila ne sudjelovati u tome, kao sto je duznost nas koji smo bili u RH braniti domovinu. Smatram da oni koji nisu sudjelovali u agresiji, a u JNA su izgubili zdravlje trebaju biti obesteceni, ali oni koji su sudjelovali u agresiji to pravo ne bi trebali imati.

Quote:
Postoji li koji pisani i registrirani dokument od određenih institucija RH gdje piše da je naša dužnost bila ne sudjelovati u agresiji na RH,kako si naveo?
E pa u tome i jest problem što uopće ne postoji i mi smo van svih zakona RH,tj. građani smo drugog reda i oni koji su izgubili zdravlje nikad neće biti obeštećeni.
Ne mislim da negdje pise sto je duznost vojnika koji se zatekao u vojsci koja napada njegovu drzavu. Ovo smatram samo moralnom obvezom.

Zadnje uređivanje rezon@tor : 19.01.2012. at 16:46. Reason: spajanje poruka
zulualpha is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 09:07   #47
Quote:
zulualpha kaže: Pogledaj post
1991. ste se nasli u JNA. Hrvatska drzava u pocetku 1991. nije imala legitimitet zaustaviti slanje vojnih obveznika u JNA. Onog trenutka kada je pocela agresija na RH vasa duznost je bila ne sudjelovati u tome, kao sto je duznost nas koji smo bili u RH braniti domovinu. Smatram da oni koji nisu sudjelovali u agresiji, a u JNA su izgubili zdravlje trebaju biti obesteceni, ali oni koji su sudjelovali u agresiji to pravo ne bi trebali imati.
ti se zajebaješ?
Kad je to rat počeo?
I kad je F.T objavio da smo u ratnom stanju?
Slovenci su fino oko 15.7.1991 fino izašli u autobusima iz kasarni a mi smo ostali kao taoci
ali opet iskreno da nije bilo ročnika albanaca,hrvata i većina muslimana i makedonaca JNA bi zauzela bar 90% Hrvatske..ovako su masu posada svih oruđa i oklopa ostala prazna ili nedovoljno popunjene
petrimaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 13:39   #48
Quote:
petrimaca kaže: Pogledaj post
Šta reći Hrvatska sramota od države još od 1991.
Ovdje se zadržite na činjenicama i osobnim doživljajima iz tog vremena.

Političke ocjene i ideje ostavite za odgovarajući podforum.

Ako mislite da Republika Hrvatska treba nešto učiniti, slobodno pokrenite političku temu na podforumu Politika gdje se možete pozvati na ovu raspravu ili pojedine poruke.
rezon@tor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 12:51   #49
Moram se ubaciti i unaprijed naglasavam da mi nije zelja omalovazavati ili uznemiravati nekoga, ali....

Kazes da te ne zanima politika, a zadnjih par upisa se vrte oko "FTa, izdaje, svjesnog zrtvovanja rocnika i ostalog".

Ja sam stekao dojam, mozda krvi, kako Vam je za sve kriv FT, HDZ i RH.
Kako bi sve bilo divno i krasno da ste, recimo Slovenci

Jednostavno imam dojam da ne uvazavate okolonosti i mogucnosti tada.
__________________
"Life", said Marvin, "Don't talk to me about life"
I ja bih marasovca nazad
Grugru is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 18:04   #50
Decki su stavili glavu u torbu. Trebas znati da su glavu u torbu stavili i oni koji su se suprotstavili JNA.
zulualpha is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 17:46   #51
Je li bilo Hrvata(tražim vaše doživljaje) koji su otovreno željeli obračun sa Hrvatskom i da su se isticali čak i više nego neki Srbi?

A ako da,jesu li bili česti ili iznimka?
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 19:57   #52
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
Vidiš ja sam dobio poziv mislim negdje u ožujku, i meni je Merčep rekao "makni se negdje dok vojna policija ne prestane vršljati po gradu i priivoditi one koji se ne odazovu".
Možeš,li Casio molim te pojasniti,glede toga jeli te Merčep , na taj način želio zaštiti,znati na kojemu području može na Vas računati,da se popune redove(iako kažu da nije bilo niti pušaka za sve ljude ) ili..?
Istina,da je on prvotnu organizaciju grada organizirao,te da je sasma solidno funkcionirala,sve dok ga nisu na bizaran način smjenili.
Ako znadeš više,bilo bi mi drago čuti,jer su moje spoznaje utemeljene na nizu pročit. knjiga dom rata i razgovora suboraca.
nikolinaviolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 20:07   #53
Kratka priča.
Ekipa se več odabrano probrala i postavila grudobrane okolo kasarne bivše "maršalke",bilo je gro mladih bez obuke JNA,maloljetnih,povratnika isl. (ljeto-91-god.)
Dečki su se dragovoljno iz čitavih okolnih zgrada javljali,no međutim jedan dečko iz miješana braka( stara bosanka,ali ortodoksna i žestoka srbendara)-je kao zaglavio tada na redovnome služenju JNA. Sada jeli on u međuvremenu pobjegao,ili su njegovi potegli neke veze,ili oboje ne bih znala.Došao je.Svi smo bili sretni,da je živ i zdrav.Očekivali smo ga i da se odmah prijavi,kako to i dolikuje. No počeo je otezati i zavlačiti,do unedogled.
Dakako,javio se nikada nije,niti nigdje bio nije.(Ferenčak Dražen,nek se znade)-a i stari mu je neki suncokret,kako vjetar puhne.
Ogorčenje u srcima.Tkzv. Prijatelj manje.
nikolinaviolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2012., 00:04   #54
Quote:
nikolinaviolina kaže: Pogledaj post
Merčep , na taj način je želio zaštititi
Istina,da je on prvotnu organizaciju grada organizirao,te da je sasma solidno funkcionirala,sve dok ga nisu na bizaran način smjenili.
bio sam baniran pa nisam mogao dodati da se ne može o njemu pisati kad je objavljeno da idući mjesec ide na sud za ratni zločin .....
zašto ide , pa upravo zato jer je štitio i garant sam siguran da će do kraja života stati iza svakog svog čovjeka .
Merčep je junak i to daleko veći od Gotovine , Glavaša i štajaznam kakvih jastrebova , krtica i ostalih profitera
istox is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2012., 07:07   #55
Quote:
istox kaže: Pogledaj post
nisam mogao dodati da se ne može o njemu pisati kad je objavljeno da idući mjesec ide na sud za ratni zločin .....
Možete vi ovdje pisati o vlastitim iskustvima iz tog vremena,
samo nemojte komentirati sadašnjost na ovom podforumu, nego na odgovarajućim podforumima tipa Politika.
rezon@tor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 14:10   #56
A na što su se furali, jugoslavnestvo i borbu "protiv ustaša" ili?
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 12:14   #57
Quote:
Cadimir kaže: Pogledaj post
blago namaa pljuju nas i nasi i srbi .. takodje sam zadnja generacija 3.mj '91-92'
martovci 91-92 nisu zadnja generacija.
Meni je u Prištinu sredinom 6. mjeseca '91 stigao jedan ročnik, Hrvoje iz Zagreba, iz Voltinog naselja. Vidjelo se na kilometar od kud je i ko je po tome što je bauljao po vojarni kao zombi. Mislim si, jebote, pa ko je tebe poslao sim i kak je bio tolko lud da je došao. Pa kaj nije mogo otezati nekak ili šta ja znam već. Pitao sam o tome, veli on da je jednostavno dobio poziv i da nije znao što drugo nego da se odazove. E svašta. Ja sam se redovno skinuo par dana nakon što je on došao, a dok sam putovao doma preko Niša, Beograda pa do Zagreba, upravo je počinjao rat u Sloveniji... Mislim da sam se, ali baš doslovno, skinuo zadnji čas.
Znam da je ovaj Hrvoje preživio sve to i da je i danas u Zagrebu.
thomascat is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 00:07   #58
jedan moj kompa dobio poziv u 6 .mj. i otišao u jna ,završio neku poluobuku i u jeku rata u 9.mj. došao na prvu crtu na Ka ratište
germa-klen is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 09:22   #59
Bijeg u slobodu

..pobjegao sam iz tzv.jna 18.7.1991 godine iz Bihaća konkretnije sa aerodroma željava,u onoj vojci sam bio avioružar i mogu reći što se tiče VES-a i nije mi bilo tako loše jer nismo bili prašinari ili topđije tj tenkisti,manje više sav nam je posao bio da nakon jutarnjeg postrojavanja opremimo avion poslije smo bili slobodni i manje više provodili vrijeme u kantini ili igrali nogomet,stolni tenis.Sreća u nesreći je ta da su nam zapovjednici bili piloti koji su bili hrvati ili pokoji slovenac pa smo mi hrvati i slovenci znali imati i 'popuste' u klopi ili izlascima koji i nisu bili tako rijetki.No vratimo se na temu,već nakon nemilih događaja u borovu seli 12.5.1991 počeo sam razmišljati o bijegu jer sam vidio da je vrag odnio šalu a to mi je još više naraslo tj želja za bijeg kad su u 6 i 7 mjesecu 91 na sam aerodrom počeli dolaziti srpski rezervisti i martičevci koji nisu bili skoro pod ničijom kontrolom već su dane provodili u pijenčevanju u aerodromskoj kantini pjevajuči raznorazne četničke pjesme i provocirajući vojnike nesrpske nacionalnosti pogotovo hrvate i slovence koji su baš u to vrijeme bili na njihovom žestokom udaru zbog rata u sloveniji koji je tad u to vrijeme bio,Odlučio sam se na bijeg sa jednim prijateljom iz solina u kojeg sam imao najviše povjerenja jer mu je otac tad bio jedan od vodećih ljudi zng-a za solinsko područje a njegov sin je bio član hsp-a..nastavak slijedi
svatoljub is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 09:33   #60
..

imao sam tu sreću da smo mogli izlaziti u bihać koji nije bio daleko od aerodroma i to mi je bila velika prilika da pobjegnem jer sam imao tu sreću što je blizu hrvatska i zagreb.Pri bijegu mi je pomagala jedna muslimanka razija iz bihaća koja je radila sa mojom starom u nizozemskoj i bile su velike prijateljice a tim više što joj je muž bio hrvat.Tog dana 18.7.91 dobio sam izlaz u grad sa svojim kompom iz solina mada su već u to vrijeme bili dosta srezani izlasci u grad zbog rata u hrvatskoj koji se razbuktavao,dobili smo dozvole jer nam je zapovjednik bo hrvat a ktome veliki zaljubljenik u hajduk za kojeg smo i nas dvojica navijali pa smo imali puno kredita kod njega naravno bijeg mu nismo spomenuli.Nakon što smo došli u grad kod otišli smo kod te razije da se preobučemo u civilke koje nam je ona kupila pošto su bili imučni a djece nisu imali a nije se htjela upuštati u rizik da nekog drugog pita jer bi postala sumnjiva.Nakon što smo se preobukli dala nam je karte za bus za zagreb koji nam je kupila i svakom po 100 maraka da se nađe pri ruci.Otišli smo na autobusni kolodvor u bihaću čekajuću bus za zagreb koji je polazio u 9 navečer(imali smo izlazak do 10),trebalo je još čekati sat vremena pa smo otišli u obližnji kafić nervozno promatrajući zbivanja na kolodvoru i da li ima vojne policije pošto nismo imali osobne iskaznice već vojne knjižice,tih sat vremena je trajalo valjda vječnost,popili smo da smirimo nervozu par amara a bili smo takoreć jedini gosti u lokalu pa nas je dosta sumnjičavo pogledavao i konobar pošto je valjda primjetio da smo nervozni i da večinom šutimo..
svatoljub is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:17.