Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.12.2012., 20:15   #161
Quote:
tipster0 kaže: Pogledaj post
....kako smo s zaviscu gledali u slovence kad su njih ko gospodu pustili iz jna ...
Ovo i je srz svega.
Krivac je JNA.
JNA je svojom voljom (zbog svojih razloga) pustila Slovence, kako ti kazes, ko'gospodu.
Vas (nas Hrvate) nije
__________________
"Life", said Marvin, "Don't talk to me about life"
I ja bih marasovca nazad
Grugru is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 22:04   #162
Čuo sam da je nedavno u Hrvatsku se vratio još jedan Hrvat kojeg je raspad SFRJ dočekao na odsluženju JNA. Bio je na popisu nestalih ljudi.
Sokolić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 12:04   #163
Moj burazer je bio u Zemunu kad se u Sloveniji zak'ualo.
U tzv.Bubanj Potok-u, tako se valjda vojarna zvala.Bio sam tamo jednom u posjeti.
Igrom slučaja je došao na neki vikend i jednostavno nije bilo šanse da se vraća tamo.
Naravno, zvali su iz Zemuna, čak je jednom bila kampanjola pred kućom ali smo se svi stišali i čekali da odu..
Odmah poslije toga smo ga ubacili u gardu(28.06.) tako da je prošao rat uzduž i poprijeko.
Tko zna kako bi sve to prošlo da se tada vratio tamo.Ne smijem ni misliti na to.
Ja sam malo kasnije došao kod njega(03.07) i jedno smo vrijeme bili zajedno...
Bluzara stari is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 12:27   #164
Quote:
Bluzara stari kaže: Pogledaj post
Moj burazer je bio u Zemunu kad se u Sloveniji zak'ualo.
U tzv.Bubanj Potok-u, tako se valjda vojarna zvala.Bio sam tamo jednom u posjeti.
Igrom slučaja je došao na neki vikend i jednostavno nije bilo šanse da se vraća tamo.
Naravno, zvali su iz Zemuna, čak je jednom bila kampanjola pred kućom ali smo se svi stišali i čekali da odu..
Odmah poslije toga smo ga ubacili u gardu(28.06.) tako da je prošao rat uzduž i poprijeko.
Tko zna kako bi sve to prošlo da se tada vratio tamo.Ne smijem ni misliti na to.
Ja sam malo kasnije došao kod njega(03.07) i jedno smo vrijeme bili zajedno...
Buzara, moram da te ispravim samo oko lokacija...
Bubanj Potok je kasarna prema Avali, u Sumadiji, dok je Zemun na sasvim drugu stranu 20 km dalje, u Sremu.
U Zemunu su postojale tri kasarne, kasnije dve i jedan centar veze, ako izuzmemo Komandu vazduhoplovstva i VMC.

Da li je kasarna bila u centru Zemuna ili negde na putu prema Smederevu, tj. blizu autoputa Beograd-Nis?

Ovo je moje licno interesovanje, zato i pitam.
__________________
Ko sme taj i moze, ko ne zna za strah taj ide dalje...
husky011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 22:32   #165
Jna je bila največe sranje od vojske.Kad čitam ovo diže mi se kosa na glavi.Moj brat je pobjegao iz kasarne usred ljubljane 28.6.1991 i to direkt preko ograde na drugu stran ceste ka slovenskim teritorialcima.Oni su kasnije njega i slične bjegunce iz jna sakrili u jednom starom dvorcu ,da ih nikako nitko od bande ne bi slučajno pronašao ali za nekoliko dana više nije bilo straha jer je jna kapitulirala I dečki su otišli na sigurno kučama.
Taj bijeg je bio lakši jer je cijela država bila protiv jna a oni koji su služili u srbiji imali su teže bekstvo jer su bili u opasnosti i van kasarni.U sloveniji se preko žice nisu imali čega bojat A i armija je bila potpuno blokirana i zatvorena u kasarne bez vode i struje a i hranu nisu dobivali.Tako su ih stručno onesposobili Zato i nije bilo mnogo prepucavanja .
trubadurr is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 02:31   #166
Ovaj film dosta jasno pokazuje kako se osjeća Hrvat u JNA na početku agresije na RH! Ovdje se vidi koliko nas je tada bilo u zločestoj vojsci, što je naj gore još su naši uredi za obranu poslali i klasu Lipanj 1991!
https://www.youtube.com/watch?v=s5ziHLT_MDw
__________________
Rat je prošlost,okrenimo se budućnosti!!!gen. Ante Gotovina
franeb is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 19:33   #167
Pošto je izbrisana tema "Odgovornost vrha RH 1990 i 1991 god. zbog slanja hrvatskih mladića na redovno služenje vojnog roka u JNA" na podforumu Blisko politici ostaje mi objaviti na ovoj temi još jednu tužnu priču hrvatskog ročnika poslanog na služenje vojnog roka u JNA od MORH...
Quote:
U Belu Crkvu u Srbiji otišao je 18. siječnja 1991. Darko Krajačić iz Domaja pored Koprivnice odslužiti vojni rok u JNA. Poginuo je kao vozač kamiona naletjevši na minu 19. listopada 1991., najvjerojatnije u Bogdanovcima, a obitelj Krajačić postala je predmet šikaniranja i ogovaranja
http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvat...stigli-spasiti
dividenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2017., 23:46   #168
Quote:
dividenda kaže: Pogledaj post
Pošto je izbrisana tema "Odgovornost vrha RH 1990 i 1991 god. zbog slanja hrvatskih mladića na redovno služenje vojnog roka u JNA" na podforumu Blisko politici ostaje mi objaviti na ovoj temi još jednu tužnu priču hrvatskog ročnika poslanog na služenje vojnog roka u JNA od MORH...

http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvat...stigli-spasiti
da, tužna priča i ništa više od toga
nisam čitala članak jer nemam volje za takvim stvarima, ali kaj s tim člankom? koja je osnovna misao te sudbine?
već na početku ove teme raspravili smo te stvari. nitko njega nije poslao već je dragovoljno otišao
ciganica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 17:28   #169
Quote:
ciganica kaže: Pogledaj post
da, tužna priča i ništa više od toga
nisam čitala članak jer nemam volje za takvim stvarima, ali kaj s tim člankom? koja je osnovna misao te sudbine?
već na početku ove teme raspravili smo te stvari. nitko njega nije poslao već je dragovoljno otišao
Za razliku od "dragovoljca JNA" evo jednog koji nije služio neprijateljsku JNA...
http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatsk...#axzz4XSASg8Gz
dividenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 19:36   #170
U moje selo je bilo necasno ne otici na sluzenje vojnog roka.
Gradsko sam dete, tako da je ova prethodna opaska bila samo uvod u post...
U ovom slucaju problem kojoj se drzavi prikloniti, SFRJ koja je tad jos postojala ili se boriti ra nezavisnu HR, sto je logicno u toj postavci stvari.
Sudbina regruta Hrvatske ili bilo koje ne Srpske nacionalnosti svakako nije bila lepa, ali ovde se radi o lojalnosti drzavi koja se raspada ili buducoj, sada RH.
__________________
Ko sme taj i moze, ko ne zna za strah taj ide dalje...
husky011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 22:07   #171
Isti čovjek koji me poslo u JNA 15.3.1991. u Sombor me poslo i u HV 1.8,1991 na Vinkovačko ratište -znate šta je reko -
hebiga ja samo radim svoj poso -
A Ciganica što melje svoje gluposti to može samo u Zagrebu -samo tamo žive prave Rvatine.
driler is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 22:20   #172
Quote:
driler kaže: Pogledaj post
Isti čovjek koji me poslo u JNA 15.3.1991. u Sombor me poslo i u HV 1.8,1991 na Vinkovačko ratište -znate šta je reko -
hebiga ja samo radim svoj poso -
A Ciganica što melje svoje gluposti to može samo u Zagrebu -samo tamo žive prave Rvatine.
u sombor? dobro si prošao, kaj misliš gdje je kičevo? sigurno je bilo neš preko veze
ciganica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 23:28   #173
Poslati regrute iz Hrvatske u JNA jos u lipnju 91.je totalno suludo, prakticki ih saljes u torturu, nije mi jasno kako su Hrvatske vlasti, koje su vec tada imale prakticki nekakvu kontrolu nad institucijama na svim prostorima sa hrvatskom vecinom to dopustile.
water strider is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 07:55   #174
Quote:
driler kaže: Pogledaj post
Isti čovjek koji me poslo u JNA 15.3.1991. u Sombor me poslo i u HV 1.8,1991 na Vinkovačko ratište -znate šta je reko -
hebiga ja samo radim svoj poso -
A Ciganica što melje svoje gluposti to može samo u Zagrebu -samo tamo žive prave Rvatine.
...i taj čovjek ima uredno status branitelja i dragovoljca DR i to s danom 08.10.1990. godine,što znači da te na odsluženje vojnog roka u JNA šalje dragovoljac DR-hrvatski branitelj koji sudjeluje već više od 5 mjeseci u Domovinskom ratu!?...
dividenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 12:34   #175
Quote:
water strider kaže: Pogledaj post
Poslati regrute iz Hrvatske u JNA jos u lipnju 91.je totalno suludo, prakticki ih saljes u torturu, nije mi jasno kako su Hrvatske vlasti, koje su vec tada imale prakticki nekakvu kontrolu nad institucijama na svim prostorima sa hrvatskom vecinom to dopustile.
jer je do 25.6.91 tj.8.10.91 još postojala YUG

pa u travnju 91 je bio posljednji popius stanovništva, a tada je već lagano počelo puškaranje
__________________
Under the same sky
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 15:07   #176
Quote:
dividenda kaže: Pogledaj post
...i taj čovjek ima uredno status branitelja i dragovoljca DR i to s danom 08.10.1990. godine,što znači da te na odsluženje vojnog roka u JNA šalje dragovoljac DR-hrvatski branitelj koji sudjeluje već više od 5 mjeseci u Domovinskom ratu!?...
To je sramotno i ne znam kako se taj svaki dan pogleda u ogledalo.
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 15:34   #177
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
jer je do 25.6.91 tj.8.10.91 još postojala YUG

pa u travnju 91 je bio posljednji popius stanovništva, a tada je već lagano počelo puškaranje
8. 10. 1991. Nije postojala jugoslavija.
zulualpha is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 19:05   #178
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
jer je do 25.6.91 tj.8.10.91 još postojala YUG

pa u travnju 91 je bio posljednji popius stanovništva, a tada je već lagano počelo puškaranje
Svejedno, smatram da se to nije smjelo dozvoliti, neki su uspjeli izbjeci tada vojnini rok, mnogi nisu, ako je netko pokupljen u lipnju 91. u vojsku, a sluzenje vojnog roka je godinu dana i nije uspio dezertirati, postoji realna šansa da je bio prisiljen ratovati protiv svojih , a u konacnici kada je odsluzio svoje , vratio se prakticki u samostalnu drzavu, a s obzirom na vremena vjerojatno je od mnogih nasih bio krivo gledan u smislu, pa sto si radio do 92. u JNA.
water strider is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 22:27   #179
Još jedna crtica iz tog vremena -mog su susjeda isto poslali 15.3.91 ,mene zapo Sombor a njega Beograd ,artiljerija .
Odgulio puni vojni rok do 15.3.92 -vratio se iz Tuzle autobusom i stopom preko skele u Orašju u RH .Te 92. se godine priključio nama u brigadu ,kad sam ga jednom prigodom pitao u rovu u Komletincima -disi bio 91. šuti on ,šutim ja -kaže neš vjerovat -u Negoslavcima cjelo vrijeme na 152mm do pada Vukovara a onda u bosnu u Tuzlu -kad ga nisam prvo zaklo pa tek onda ubio iz kalaša
To su mu bile jedine riječi koje je progovorio o tom vremenu i mislim jedino meni -eto što bi čovjek reko -hebiga ja samo radim svoj poso-aj
driler is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 17:01   #180
Quote:
water strider kaže: Pogledaj post
Poslati regrute iz Hrvatske u JNA jos u lipnju 91.je totalno suludo, prakticki ih saljes u torturu, nije mi jasno kako su Hrvatske vlasti, koje su vec tada imale prakticki nekakvu kontrolu nad institucijama na svim prostorima sa hrvatskom vecinom to dopustile.
Bio je interes da se JNA napuni sa nelojalnim ljudstvom, eto razlog za takve poteze!
__________________
Rat je prošlost,okrenimo se budućnosti!!!gen. Ante Gotovina
franeb is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:27.