Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2012., 12:26   #101
interesantno, hvala xavi & mrvice. odlaze “Eve Düşen Yıldırım”, “Son Yaz Balkanlar”, “Babalar ve Evlatlar”, “Sudan Bıkmış Balıklar”, “Evlerden Biri”, “Kötü Yol”, “Sultan” a "Veda" se još održava na životu.

znači proizvodnja jedne epizode košta 400,000TL, dok su ove koje se ukidaju uprihodile nekih 200,000TL pa je sasvim logično da se ukidaju jer su čisti gubitak. možda će nešto nadomjestiti prodajom u inozemstvo pa tako izaći makar na nulu, ali to je tržište i novac diktira. KANAL D si možda još neko vrijeme može dozvoliti avanturu sa serijom "veda", ipak su oni moćan mulitmilijunski holding. možda čak špekuliraju da kada sve ove serije otpadnu gledatelji pređu na "veda" i tako se rejting digne?

mrvice, ti si pitala u vezi "sultan" koja se ukida iako je bila u top10. ja naravno mogu samo iznijeti svoje mišljenje, ali vjerojatno je tako da u tom kasnom termin nije mogla privući dovoljno kvalitetne sponzore, zapravo, taj termin ne vrijedi puno. jaki brandovi se reklamiraju uglavnom u prime-timeu ili nekoj svojoj ciljanoj grupi (pa tako po podne kod mehikosa ima milijun reklama za cilit bang i slično, nema reklame za npr. pivo), po jeftinoj tarifi upadaju oni sa slabijim budžetom. imamo trošak produkcije jedne epizode koji ostaje isti, ali priliv sredstava od prodaje oglasnog prostora nije dovoljan da to pokrije jer se radi o jeftinom terminu. serija vjerojatno nije mogla privući gledatelje u prime timeu pa su je zato premještali nekoliko puta eksperimentirajući da vide u kom terminu može ostvariti najveći priliv sredstava. drugačije je biti recimo biti 6. ali u 23 sata, ili 7. u 20 sati.

primjer HTV-a za promidžbeni blok prije emisije
vrijeme .... cijena za jedan (1) TRP 18 do 59 godina i PP od 30 sekundi
01.00 – 11.59 h - 290
12.00 – 15.59 h - 440
16.00 – 17.59 h - 590
18.00 – 21.59 h - 1790 prime time
22.00 – 00.59 h - 590

NPR. za RTL 1 & 2 ima baš dobar pregled koliko što košta, pa je recimo muhtesem yuzyil / sulejman / u najvećem cjenovnom razredu.

--------------------------- REJTING SINOĆ 17.10.
MY i dalje vodi i nema šanse da to skine KG. yigitova serija ESG (sada je promijenila ime u priča o ferhat i shirin) je totalno pala i mislim da je pitanje dana kada će biti ukinuta.

TOTAL 17 EKIM 2012 CARşAMBA
TITLE CHANNEL START TIME END TIME RTG%(NET) SHARE%(NET)
1 MUHTESEM YUZYIL STAR TV 20:52:54 23:36:24 11,34 30,07
2 MUHTESEM YUZYIL (OZET) STAR TV 19:59:56 20:39:57 6,33 18,83
3 PIS YEDILI SHOW TV 20:46:10 23:23:06 5,64 14,63
4 KUZEY GUNEY KANAL D 20:57:41 23:21:44 5,5 14,33
...
63 ESIR SEHRIN GOZYASLARI FOX TV 22:29:59 00:30:14 0,88 2,95

AB 17 EKIM 2012 CARşAMBA
TITLE CHANNEL START TIME END TIME RTG%(NET) SHARE%(NET)
1 MUHTESEM YUZYIL STAR TV 20:52:54 23:36:24 14,24 37,51
2 MUHTESEM YUZYIL (OZET) STAR TV 19:59:56 20:39:57 7,13 22,45
3 KUZEY GUNEY KANAL D 20:57:41 23:21:44 6,03 15,68
4 KUZEY GUNEY (OZET) KANAL D 19:58:54 20:56:42 3,97 11,69
..
6 PIS YEDILI SHOW TV 20:46:10 23:23:06 3,58 9,3
..
54 ESIR SEHRIN GOZYASLARI FOX TV 22:29:59 00:30:14 0,75 2,46

---------------------------------------------------
------EDIT: sorry snob, dok si ti postavio ja pisala.
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •

Zadnje uređivanje Mina : 18.10.2012. at 12:38.
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 13:22   #102
sultan je snimana u dijabakiru-u (područje do sirije i još s kurdima) i od tamo je imala sponzore i kako su se sad zbog rata morali preseliti u istanbul (vidim da to i u čanku spominju) izgubili su tamošnje sponzore, a iako radnja nema veze s kudrima pitanje je da li je i to razlog da nije mogla dobiti nove sponzore, jer da su gledali kolika joj je gledanost vjerovatno bi bilo zainteresiranih jer biti tako dobro gledan u kasnim satima i prijeći većinu serija u prime time za mene je veliki uspjeh.

normalno da znam da su cijene u prime time najveće i da je sve ostalo puno jeftinije i upravo zbog toga što to znaju i producenti i trebali bi biti prvo svijesni da tu ne može biti neka gledanost u tom terminu i da baš nema zarade od reklama.
što se tiče vede mislim da je u nju kanal d polagao velike nade, mislim da su oni vjerovali da će ona biti dobra zamjena za fatmu, na početku je bilo najavljeno da veda ide u 20, a kotu yol u 22.,ali kad je nakon prve epizode imala lošiju gledanost od kotu yol, a to se nastavilo i s drugom epizodom taj pad, oni su je prebacili u termin kotu yol, a u prime time stavili kućanice koje su bile cijelo vrijeme nedeljom, ali ni one nisu imale neku posebnu gledanost i mislim da su zeznuli stvar.
kanalu d ostaje da čeka siječanj kada počinje nova serija s beren koja će vjerovatno u četvrtak, jer ostale dane kanal d ima popunjanje i teško da će nešto mijenjati, a sad u koji dan će onda tubina serija, u ponedeljak idu ay yapimovi karadayi i teško da će ay yapim dvije svoje serije dati u ponedeljak, a to znači da bi onda tubina mogla ići u petak.
na kraju će sve biti potpuno drugačije jer ja sve krivo prognoziram

večeras je opet cijela hrpa serija, a mislim da za sad KV nema konkurencije

mina ne da nema šanse KG preteći MY, nego ga je u totalu šišnula i serija pis yedili i mislim da ovaj tjedan više neće biti u top 10 najgledanijih serija u tjednu.

xavi hvala na prijevodu i rekla sam da ja jako malo turskih glumaca znam i da su meni svi bili totalno nepoznati,ali to ipak znači da ima netko poznatiji
mrvica 1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 13:26   #103
Za gledanost i termin koji će ti Tv postaja dodijeliti bitno je i te kako naci dobre sponzore.
U udarni termin se stavljaju serije koje imaju za sponzore dosta poznatih brendova, radi reklama.
KV svake godine na popis sponzora uvrsti +5 uspješnih turskih brendova, zato se već 10. godina prikazuje u udarnom terminu.

Berenina serija će vjerovatno ici četvrtkom u nadi da će prestici KV (realno gledajuci sumnjam).
Eh, sada gdje će smjestiti Tubinu seriju ne znam, ali slutim da će i ona pasti u četvrtak.
__________________
“Se ti succede qualcosa, qualunque cosa, io li ammazzo tutti quanti.”-Ciro e Gennaro-best eefin ship ever! ❤ (ina84)
Adèle Delettre et Thomas Rocher
Xavi-8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 13:38   #104
Quote:
Xavi-8 kaže: Pogledaj post
Za gledanost i termin koji će ti Tv postaja dodijeliti bitno je i te kako naci dobre sponzore.
U udarni termin se stavljaju serije koje imaju za sponzore dosta poznatih brendova, radi reklama.
KV svake godine na popis sponzora uvrsti +5 uspješnih turskih brendova, zato se već 10. godina prikazuje u udarnom terminu.

Berenina serija će vjerovatno ici četvrtkom u nadi da će prestici KV (realno gledajuci sumnjam).
Eh, sada gdje će smjestiti Tubinu seriju ne znam, ali slutim da će i ona pasti u četvrtak.
i ja mislim da će njihove serije ići isti dan, borba vječnih rivalki pa sve zanima koja će biti bolja odnosno uspješnija, Ay Yapim vs. D Productions

chick fight
__________________
Jeste li se ikada probudili i poželjeli svoje snove nazad ? Ja jesam.- Eyşan ♥
Ezel ve Eyşan Unutamıyorum
S.N.O.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 15:12   #105
pa možda ste baš i u pravu da će biti i jedna i druga u četvrtak, jer star tv polagano čisti četvrtak od serija, a u petak ide i dila hanim, jest da nema neki spektakularni rejting, ali možda ima dobre sponzore, pa rejting nije bitan. ako nešto ne bi voljela da se te dvije serije nađu isti dan, nikako, a sad fatma je bila gledanija od KV, a zašto ne bi neka od ove dvije nove serije???

do početka karadaya bila sam 100% sigurna da takva glumačka imena 100% donose 1 mjesto, ali sad vidim da to stvarno ništa ne znači, tako da će i dalje biti jako zanimljivo, a vjerujem da će biti otpadanja i dalje, jer ove serije koje sada odlaze su većina došle do magične 13 epizode i više,jer se radi o ljetnim serijama, a ove od rujna do te epizode nisu ni došle,(mislim da je jedina iznimka SYB) a gledanost većini nije bajna i sjajna, a ove što i odlaze bile su većina u kasnim termina tako da prime time nije još nešto posebno diran.

neke serije pauziraju jer se preslažu kao AFK-Emirov put i evo nešto dobro od ukidanja serija za AFK vraća se Ceyda glumica koja je glumila Hande, evo šteta da su se scenaristi odlučili da Feriha /Hazal pogine na kraju sezone, da je možda ostala u komi sad se mogla komotno vratiti.

mina, u ponedeljak sultan nije mogla biti u prime time jer je taj termin "stoljećima" rezerviran za alku soklar (koja nema istina neku gledanost, ali) tako da je premještana po danima i u ponedeljak u ranije i kasnije termine, a ako sam ja dobro razumjela kako se računa gledanost onda se gledanost na kraju dana izjednačava zato imamo taj RTG%, pa jako često imamo da je share jako visok, a RTG mali upravo zbog termina u kojem ide, odnosno jako puno serija u prime time ima relativno mali share, ali visok RTG upravo zbog konkurencije koju imaju u tom terminu.

Zadnje uređivanje mrvica 1234 : 18.10.2012. at 15:21.
mrvica 1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 14:33   #106
10 najgledanijih ili najzapaženijih serija:

1. Asmali Konak 2002-2004 (54 epizode) ATV
2. Avrupa Yakasi 2004-2009 (190 epizoda) Plato film ATV
3. Ask-i Memnu 2008-2010 (79 epizoda) Ay yapim Kanal D
4. Yaprak Dokumu 2005-2010 (174 epizode) Ay yapim Kanal D
5. Ezel 2009-2011 (71 epizoda) Ay yapim ATV
6. Oyle Bir gecer Zaman 2010- (traje) D-Production Kanal D
7. Bir Istnbul Masali 2003 -2005 TMC ATV
8. Cemberimde Gul Oya 2004-2005 (40 epizoda) Avsar film Kanal D
9. Mutesem Yuzyil 2011 (traje) TIMS 2011 Star tv
Show tv 2012
10. Kurtar Vadisi 2003 (traje) Pana film ATV danas
-počelo na show tv, pa Kanal D

serije koje su blizu da budu uvrštene u top 10: Aliye, Hatirla Sevgili, Arka Sokaklar, Canim Ailem i Cocuklar Duymasin

http://www.sabah.com.tr/Gunaydin/Yaz...n-iyi-dizileri
kanal d i ATV su se nekako podijeli po broju najgledanijih/najzapaženijih serija, ay yapim producentska kuća najviše serija u prvih 10, a od glumaca ovako na prvu jedino Beren ima dvije serije i to jedna u prvih 10 AiM i druga koja je blizu Hatirla Sevgili, a daleko najgledaniju seriju svih vremena imaju nurgul i ozcan, zadnja epizoda asmali konaka imala je gledanost

1- Asmalı Konak: 28.50 reyting - yüzde 81.0 izlenme payı
2- Aşk-ı Memnu: 27.09 reyting - yüzde 67.31 izlenme payı
3- İkinci Bahar: 24.9 reyting - yüzde 51.09 izlenme payı
4- Yaprak Dökümü: 23.62 reyting - yüzde 57.79 izlenme payı
http://www.gazeteciler.com/rating/so...si-28016h.html

interesantno je da su na početku serije imale 60 minuta i da su onda kako su postajale gledanije to povećali na 90 minuta, a neke i na 120 minuta, a sve zbog reklame i što veće zarade i onda smo došli do današnjih dana i novog mjerenja gledanosti od 17.09. koji je dosta pogodio sve producente i oni se dosta žale ( a vidjeli smo kolike su im zarade)

http://www2.dizifilm.com/haberdetay.asp?newsid=214031

faruk turgut- gold film govori da nije u redu da glumci za tri dana rada dobivaju 50.000TL, on je bio i oštar kad su glumci tražili da serije traju 60 minuta, a zaboravio je da toliko dobiva jako malo glumaca, da velika većina dobiva siću, jer najplaćeniji turski glumac halit koji navodno dobiva 65.000TL, ove će godine snimiti nekih 40 epizoda i to je 2,6 mio TL, ili nekih 1,5/2 mio USD,dok recimo najbolje plaćeni glumac u serija u USA zarađuje 24 mio USD i da mu pritom nitko ne spočitava da puno zarađuje.

sinoć nije bilo utakmice pa su i serije malo bolje rangirane, ali kad pogledamo rtg svima osim KV je jako loš

http://www.ucankus.com/ratingler

veda se malo poboljšala, a možda je za to zaslužna i naša glumica koja je unijela malo živosti u povijesnu seriju, neće fahrye, pa hoće alma terzić
http://www2.dizifilm.com/video/detay.asp?kat=214033 , a onda se u ovom raspisali svi turski mediji, a to im je normalno bio cilj jer spašavaju seriju
http://www2.dizifilm.com/haberdetay.asp?newsid=214034 (meni GT prevodi seksao se na strastven način-nemojte misliti slučajno da se nešto vidi)

sinoć sam malo razgovarala s jednom djevojkom iz turske i rekla mi je da je napravljeno jedno istraživanje u turskoj koliko mladi od 22/32 godine gleda tv (pokušat će ga pronaći) i ispalo je da ta populacija gotovo ne gleda tv, da je to vrijeme kad počinju radi, osnivaju obitelji i da jednostavno nemaju vremena za tv tako da oni ako nešto i prate rade to kao i mi na netu, zato serije kao sus koje su namijenjene toj populaciji nikako ne mogu imati visoku gledanost.(za SUS je moj zaključak, nismo razgovarale o konkretnim serijama, nego ona je razočarana jer se ukida KY jer misli da je tehnički dobro napravljena) zbog toga je ona, ali i većina oko nje (djevojka studira režiju) dosta skeptična prema tim rejtinzima,a pogotovo ako će se dobre i kvalitetne serije ukidati zbog rejtinga, jer one jako često nemaju visoku gledanost. uglavnom slaže se da je to jedna velika industrija i da treba tu reda, ali opet se boji da će to biti na uštrb kvalitete toga se najviše boji, da će scenaristi da bi imali dobar reyting podilaziti gledateljima i da ćemo teško doći do kvalitetnih serija.

Zadnje uređivanje mrvica 1234 : 19.10.2012. at 15:05.
mrvica 1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 18:09   #107
Quote:
mrvica 1234 kaže: Pogledaj post
10 najgledanijih ili najzapaženijih serija:

1. Asmali Konak 2002-2004 (54 epizode) ATV
2. Avrupa Yakasi 2004-2009 (190 epizoda) Plato film ATV
3. Ask-i Memnu 2008-2010 (79 epizoda) Ay yapim Kanal D
4. Yaprak Dokumu 2005-2010 (174 epizode) Ay yapim Kanal D
5. Ezel 2009-2011 (71 epizoda) Ay yapim ATV
6. Oyle Bir gecer Zaman 2010- (traje) D-Production Kanal D
7. Bir Istnbul Masali 2003 -2005 TMC ATV
8. Cemberimde Gul Oya 2004-2005 (40 epizoda) Avsar film Kanal D
9. Mutesem Yuzyil 2011 (traje) TIMS 2011 Star tv
Show tv 2012
10. Kurtar Vadisi 2003 (traje) Pana film ATV danas
-počelo na show tv, pa Kanal D
slažem se da ova serija bude na prvom mjestu, jer i meni je najbolja turska serija koju sam gledala, i druge su mi drage (BBG, AvC itd) ali gledajući kompletnu seriju definitivno to je Asmali Konak, ima odličan scenarij (Meral je stvarno imala inspiraciju), snimana je na prelijepim lokacijama Kapadokije, nema gluposti, razvlačenja isl. možda jer ima 54 epizode koje traju oko 50-tak minuta (dupolo manje nego ove sadašnje) plus film...Osim toga kompletna glumačka ekipa je odlična, pri tome ne mislim na meni najljepši par u turskim serijama Ozcana i Nurg, već i na sve ostale...jednostavno lijepa, kompletna priča i za razliku od većine serija koje sada gledamo (ne računajući Sultan) prepuna je humora do kraja, a kraj je ustvari priprema za film pa je razumljivo da su željeli navući gledatelje na film.
__________________
Zašto se korste #metle s malom drskom a ne one s velikom???
seeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2012., 10:12   #108
Imam par pitanja vezana za turske serije...
Dakle, tamo otprilike 2009./2010. (ne sjećam se točno) u Hrvatsku je došla prva turska serija.
Nakon nje je praktički došlo do prave male invazije(da se razumijemo, nemam ja ništa protiv toga jer mi se jako sviđaju turske serije).
Mene zanima zašto su se uopće počele "uvoziti" njihove serije?
I zašto baš turske, a ne recimo grčke ili ruske? Je li razlog bila cijena? Ili promocija Turske?
Ili je nekome bilo stalo da vidimo nove aspekte TV umjetnosti? (u to sumnjam, al eto, možda postoji i netko takav)

Drugo, negdje sam pročitala da Turci nikad ne ponavljaju glavne glumce u svojim serijama(npr. da Beren i Engin nakon FSN više nikad ne će imati priliku biti protagonisti u nekoj seriji). Je li to istina?
__________________
.
Lady Anne is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2012., 11:24   #109
Quote:
Lady-Annie kaže: Pogledaj post
Drugo, negdje sam pročitala da Turci nikad ne ponavljaju glavne glumce u svojim serijama(npr. da Beren i Engin nakon FSN više nikad ne će imati priliku biti protagonisti u nekoj seriji). Je li to istina?
Da istina je da ne ponavljaju, možda je nekada bio izuzetak ali meni nije poznat, ali zato ponavljaju u filmovima, pa eto možda npr. Beren i Engina vidimo u filmu.. Meni je to ok...dosadilo mi je kod Mehikanaca gledati iste glumce u svakoj drugoj seriji.
__________________
Zašto se korste #metle s malom drskom a ne one s velikom???
seeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 13:36   #110
INTERVJU: scenaristice Sema Ergenekon & Eylem Canpolat

između ostaloga ima pitanje o rejtingu serija i tom sustavu na što EC odgovara da je to vrlo okrutan sistem i da je jedini cilj opstanak serije na ekranu. scenaristi rade izmjene u hodu, prerađuju scenarij i uzimaju u obzir kritike gledatelja sa foruma i općenito sa interneta.

ostalo je previše dugačko da bih mogla putem GT i nagađanja dati suvisle konstatacije.

------------------------------

LINK = nakon ukidanja gomile serija u decembru nam stiže nova ako sam dobro skontala, a radi se o seriji "41", glavna uloga je povjerena buraku ozcivitu (bali beg iz sulejmana).
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 01:06   #111
Quote:
Lady-Annie kaže: Pogledaj post
Imam par pitanja vezana za turske serije...
Dakle, tamo otprilike 2009./2010. (ne sjećam se točno) u Hrvatsku je došla prva turska serija.
Nakon nje je praktički došlo do prave male invazije(da se razumijemo, nemam ja ništa protiv toga jer mi se jako sviđaju turske serije).
Mene zanima zašto su se uopće počele "uvoziti" njihove serije?
I zašto baš turske, a ne recimo grčke ili ruske? Je li razlog bila cijena? Ili promocija Turske?
Ili je nekome bilo stalo da vidimo nove aspekte TV umjetnosti? (u to sumnjam, al eto, možda postoji i netko takav) ...
Ne znam koliko sam kompetentna za ovo jer ne pratim stvari ni blizu koliko Mina ili Mrvi, ali po mom misljenju odgovor je gledanost. Nikakva promocija Turske, umjetnost i sl. Nasi su uvidjeli da su turske serije dosta gledane u Bugarskoj, Makedoniji, Srbiji, itd. pa se odlucili okusati s njima. To im se isplatilo jer su se gledatelji zalijepili za BG, nakon toga ASI, a poslije povratka nije bilo.


*****
Je li Son Yaz Balkanlar definitvno ukinut? Bas mi zao Tardua.
Ma zao mi je i Cansela i Fahriye. Skroz mi je bzvz toliko uloziti u neku seriju i onda ju prekinuti nakon par epki. I mislim da bi pod hitno trebali smanjiti minutazu svojih epki. Sve preko 60 minuta je previse, gubi se na kvaliteti.
__________________
MercyFemirFEmirFEMirFEMIrFEMIR
monimalu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 20:55   #112
naslov članka "alarm zvoni za ove serije", a medju njima su pored starih imena za koja znamo da sigurno odlaze i neka nova za koja se špekulira bye-bye.

http://televizyongazetesi.com/dort-d...2#.UIbWNVoayc0
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 21:01   #113
Potop novih serija ove sezone.

Tamo se nešto drastično mora mijenjat. Bojim se za sve meni drage glumce koji planiraju novi projekat naredne godine, jer bi lako mogli doživjet sudbinu svih ovih aktulenih projekata
__________________
Jeste li se ikada probudili i poželjeli svoje snove nazad ? Ja jesam.- Eyşan ♥
Ezel ve Eyşan Unutamıyorum
S.N.O.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 16:28   #114
članak u GECCE

novi glumački power couple na serijskom nebu? burak ozcivit i hazal kaya? on će imati glavnu ulogu u seriji "41" koja navodno kreće u decembru, a hazalina serija SYB je ukinuta tako da je ova kombinacija vrlo moguća. fanovi slažu kolaže, da li će se obistiniti vidjet ćemo.
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 17:04   #115
Burak i Hazal

Ko radi tu seriju ? Tims ?
__________________
Jeste li se ikada probudili i poželjeli svoje snove nazad ? Ja jesam.- Eyşan ♥
Ezel ve Eyşan Unutamıyorum
S.N.O.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 17:26   #116
Quote:
S.N.O.B kaže: Pogledaj post
Burak i Hazal

Ko radi tu seriju ? Tims ?
e vidiš, dobro si pogodio tj. na dobrom si tragu. naime, na dizifilmu je već otvorena tema i tamo spominju TIMS. serija svakako ide na SHOW TV. čini mi se da je burak TIMSovac, tako da me to ne bi začudilo nimalo. nakon fijaska ove sezone, ali i općenito serija koje su krenule 2012., možda ciljaju na kakvu teen seriju? ono, ljubavni jadi, povuci-potegni, zgodni burak i slatkica hazal?

http://www.dizifilm.com/forum/showthread.php?t=127770

---------------------------

muziku za novu AY YAPIMOVU seriju "20 minuta" će raditi nama svima znani muzički genije toyar isikli. jedva čekam yenerik!
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 18:35   #117
Ayca Bingol: Kada živite u Turskoj još je teže biti žena!



Muhammed Uzuner, u ulozi Afira, imat će veliki značaj u Cemilinom i Osmanovom životu
Ove jeseni na Turskom Kanalu D startala je 3.sezone mega popularne turske serije Kako vrijeme prolazi čiji protagonosti slove za ultimativne zvijezde Turske.
Cemila, koju tumači Ayca Bingol, popularna turska glumica koja je prošle godine osvojila I nagradu za najbolju žensku ulogu na prestižnem godišnjem izboru “Zlatni leptir” ( Golden Butterfly) I dalje je žena oko koje se vrti okosnica radnje serije.
U prvoj sezoni jaka ali poražena i povrjeđena, u drugoj odvažna i snažna, samostalna žena, Cemila u trećoj sezoni dobija novu životnu ulogu. Posebno zanimlljiv biće njen odnos sada sa odraslim, 16-togodišnjim sinom Osmanom. "Majčin pogled bio je mutan, glas tužan a osmijeh ogorčen.Nije bila spokojna. Da bih mogao shvatiti razlog tome morao sam sačekati da porastem.” – Osman Akarsu ( Kako vrijeme prolazi)
O novitetima koje predstoje u trećoj, završnoj sezoni, koja će se na TV1Mreži prikazivati nakon isteka aktuelne sezone I sličnostima sa likom koji tumači saznajte više u ekskluzivnom intervjuu sa Aycom Bingol.

*U 3. sezoni serije „Kako vrijeme prolazi“ priključili su se i novi glumci. Kako podnosite promjene koje su napravljene u seriji?
- Kraj 2. sezone serije biće jako emotivan zbog same radnje, ali i zbog činjenice da ćemo se oprostiti od pojedinih kolega. Posljednji trenuci provedeni s njima biće veoma emotivni. U trećoj sezoni pridružile su nam se veoma poznate kolege glumci. Iako na setu radi veliki broj ljudi, atmosfera je i dalje odlična.

*Kako će se dalje odvijati priča? Recite nam makar neke detalje.
-Dakle, priča je zasnovana na konstantnoj borbi jedne žene kroz život. I u 3. sezoni Cemilina priča se nastavlja, ali također ćemo imati i detaljniji uvid u život sada već šesnaestogodišnjeg Osmana. Njih dvoje će ponovo imati poseban odnos, kao i dosad.

*I pored svih gubitaka Cemile i dalje sve to veoma dobro podnosi...

-Takva je zbog svoje djece. Njene rane, iako naizgled zacjeljuju, zapravo ih je nemoguće preboljeti. Ipak, pored svega toga, i dalje živi s nadom u budućnost, te svoju porodicu pokušava održati na okupu.

*Da li ste i vi jaka žena?

-Cemile je ponekad mnogo jača od mene. Ne znam da li bih bila toliko jaka da se nađem u Cemilinoj situaciji. Ja sam prililčno tvrdoglava osoba i borim se za ono što volim, pa smo po tome veoma slične.

*Kako ćemo na Cemile prepoznati tragove minulih godina?

-Tako što će izgledati starije, sa sijedom kosom. Ja se trudim da je prikažem onakvom kako to zahtijevaju režiseri, dakle, ostarjelom i prilično umornom. U ovoj sezoni najveću pažnju sam posvetila svojim pokretima koji moraju biti prilično usporeni za osobe njenih godina.

*Kako utiče na vas to što u svakoj sezoni morate glumiti skoro pa novu ličnost?

-Cemile je lik koji sam ja stvorila od samog početka. Radi se o ulozi koju uvijek moram nadograđivati. Svaka sezona je za mene jedno novo putovanje. Dolazi i do promjene kostima zbog vremenskog okvira. Cijela ekipa vrši pripreme kao da tek počinjemo snimati seriju. To mi uvijek daje dodatnu motivaciju za rad.

*Kada vidite šta sve Cemile proživljava, da li ikada pomislite kako je teško biti žena?

-Zaista je teško biti žena, a kada živite u Turskoj, tada je sve još teže po tom pitanju. Od Cemile se zahtijeva da ostane jaka, pored toga što je tu kao utjeha, razonoda i rame za plakanje drugima. Ona je prije svega ponosna, te se svim silama trudi biti dobra osoba.

*Ono što najviše zanima naše gledatelje je to da li će neko novi ući u Cemilin život?

-U 3. sezoni nam se pridružio i kolega Muhammed Uzuner. U ulozi Arifa, imat će važno mjesto u Cemilinom i Osmanovom životu.

*Po vašem mišljenju, šta bi još moglo zaokupiti pažnju gledalaca u 3. Sezoni?

-Što se tiče perioda između 1. i 2. sezone, prošlo je svega nekoliko godina, ali vremenski razmak će biti mnogo veći u 3. sezoni. Smatram da će to biti izvrsna sezona.

*Serija ruši sve rekorde gledanosti. Da li je teško održati takav rejting? Šta očekujete od 3. sezone?

-Pročitala sam scenarij i smatram da ćemo i ovog puta odraditi izvrstan posao. Naravno, nisam mogla ni sanjati da će serija ostvariti ovoliki uspjeh. Naravno da je teško zadržati taj rejting. No mi smo ipak uspjeli u tome. Nadam se da će tako biti i u 3. sezoni.

*Kakve promjene je ovaj projekat donio u vaš život?

-Smatram da imam veliku sreću što sam uopće dio ovog projekta. Obavljam posao na koji sam veoma ponosna. Imponuje mi to da sebe gledam na malim ekranima. Ljudi u mojoj okolini sa oduševljenjem prate seriju. Već godinama sam u ovom poslu, ali ovo smatram svojom najboljom ukazanom prilikom. To je nešto što me zaista čini sretnom. Ne znam koliko puta čovjek može dobiti ovakvu priliku u životu. Jednostavno, mislim da sam se u pravo vrijeme našla na pravom mjestu. Naravno, mnogo me zanima i to što će biti sa mnom kada okončamo ovaj projekat.

http://www.tv1.ba/tv-program/7062-ay...biti-zena.html

edit: Prelijepa žena i odlična glumica .
__________________
Jeste li se ikada probudili i poželjeli svoje snove nazad ? Ja jesam.- Eyşan ♥
Ezel ve Eyşan Unutamıyorum
S.N.O.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 14:17   #118
ovaj tjedan zbog vjerskog praznika neke serije neće ići, ali uskoro će se značajan broj maknuti sa malih ekrana. pretpostavljam da do kraja godine svi kojima rejting nije neki dobar planiraju završiti. oslobađaju mjesta za januar/februar. čula sam da će nova berenina serija ići četvrtkom u 20h baš kao i tubina.
-----------------------------------

PONEDJELJAK 22.12.2012.

TOTAL
1 O SES TURKIYE STAR TV 21:32:52 23:31:15 8,32 21,88
2 KARADAYI ATV 20:50:16 23:01:21 6,72 17,29
3 ARKA SOKAKLAR KANAL D 20:39:18 23:00:52 6,02 15,57
4 O SES TURKIYE BASLIYOR STAR TV 19:58:58 21:32:52 5,74 15,38
5 YER GOK ASK FOX TV 21:21:03 00:17:44 5,47 15,49
...
10 SULTAN KANAL D 23:01:11 01:00:08 3,73 15,21

AB
1 O SES TURKIYE STAR TV 21:32:52 23:31:15 11,08 31,2
2 O SES TURKIYE BASLIYOR STAR TV 19:58:58 21:32:52 7,37 22,46
3 KARADAYI ATV 20:50:16 23:01:21 7,08 19,85
4 BUYUK RISK FINAL STAR TV 19:45:51 19:49:55 4,67 18,07
5 KIM MILYONER OLMAK ISTER ATV 23:01:42 00:24:59 4,55 16,59
...
8 YER GOK ASK FOX TV 21:21:03 00:17:44 4,03 12,07
...
11 SULTAN KANAL D 23:01:11 01:00:08 3,59 15,04
...
18 ARKA SOKAKLAR KANAL D 20:39:18 23:00:52 2,34 6,61

***

UTORAK 23.10.2012.

TOTAL
1 GALATASARAY-CLUJ (2.DEVRE) STAR TV 22:45:59 23:39:04 15,85 44,93
2 GALATASARAY-CLUJ (1.DEVRE) STAR TV 21:43:00 22:33:06 13,42 35,94
3 BEN BILMEM ESIM BILIR KANAL D 19:44:07 23:32:50 5,98 17
4 KANAL D HABER KANAL D 18:59:59 19:38:01 4,4 15,45
5 FOX ANA HABER FOX TV 18:55:09 19:21:34 4,11 14,98
6 USTURA KEMAL SHOW TV 21:02:37 23:20:49 3,85 10,54
...
26 KOTU YOL KANAL D 23:33:09 01:30:48 2,28 10,55

AB
1 GALATASARAY-CLUJ (2.DEVRE) STAR TV 22:45:59 23:39:04 15,4 44,06
2 GALATASARAY-CLUJ (1.DEVRE) STAR TV 21:43:00 22:33:06 12,24 34,62
3 BEN BILMEM ESIM BILIR KANAL D 19:44:07 23:32:50 6,11 18,51
4 GALATASARAY-CLUJ (MAC SONU) STAR TV 23:47:47 23:48:47 4,23 15,7
5 EN GUZEL BOLUM STAR TV 19:31:09 19:49:09 4,05 15,59
...
9 USTURA KEMAL SHOW TV 21:02:37 23:20:49 3,15 9
...
22 KOTU YOL KANAL D 23:33:09 01:30:48 1,99 9,71

***

SRIJEDA 24.10.2010.

TOTAL:
1 MUHTESEM YUZYIL STAR TV 20:51:19 23:38:09 9,58 28,35
2 MUHTESEM YUZYIL (OZET) STAR TV 19:58:49 20:40:51 5,01 16,44
3 BEN BILMEM ESIM BILIR KANAL D 19:43:37 23:45:10 4,85 14,93
4 PIS YEDILI SHOW TV 20:45:14 23:24:30 4,76 13,9
5 ATV ANA HABER ATV 19:27:42 19:52:17 3,81 13,56
...
98 BIR FERHAT ILE SIRIN HIKAYESI-ESIR SEHRIN GOZYASLARI FOX TV 22:47:11 00:52:35 0,51 2,03

AB
1 MUHTESEM YUZYIL STAR TV 20:51:19 23:38:09 11,19 37,15
2 MUHTESEM YUZYIL (OZET) STAR TV 19:58:49 20:40:51 4,68 18,54
3 BEN BILMEM ESIM BILIR KANAL D 19:43:37 23:45:10 4,59 16,09
4 EYVAH DUSUYORUM STAR TV 23:38:27 01:08:44 3,39 16,63
5 KUZEY GUNEY (TKR-GECE) KANAL D 23:45:29 01:52:16 2,92 16,85
...
72 BIR FERHAT ILE SIRIN HIKAYESI-ESIR SEHRIN GOZYASLARI FOX TV 22:47:11 00:52:35 0,65 2,57
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 21:30   #119
najavljuje se još jedna serija za četvrtak i to fetih na show tv, oni su bili najavljivali početak za listopad, navodno strašno skupa serija, uloženi strašno veliki novci u seriju, pa moguće da oni počnu i prije siječnja

http://www2.dizifilm.com/haberdetay.asp?newsid=211714


Quote:
star tv 20 dakika
kanal d Intikam
Atv Kurtlar Vadisi Pusu
Show Tv suskunlar belkide fetih 1453?
po izboru arapske MBC najgledanije serije u arapskom svijetu, najpopularnije (tako nešto)

Quote:
ARAPLAR'IN EN BEĞENDİĞİ TÜRK DİZİSİ HANGİSİ?MBC yayın grubunun Ortadoğu'ya yaydığı Türk dizileri arasında en çok beğenilen ilk 10 dizi belirlendi.25 Ekim 2012 15:03Yapılan anketin sonuçlarına göre Araplar'ın en çok beğendiği Türk dizileri:

1-Fatmagül'ün Suçu ne?
2-Aşk-ı Memnu
3-Muhteşem Yüzyıl
4-Ezel
5-Kurtlar Vadisi
6-Öyle Bir Geçer Zaman ki
7-Sıla
8-Asi
9-Asmalı Konak
10-Gönülçelen ve Ihlamurlar Altında
http://www.gecce.com/haber/araplarin...si-198858.html

Zadnje uređivanje mrvica 1234 : 25.10.2012. at 22:24.
mrvica 1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 23:50   #120
10 najpopularnijh turskih serija u Arapskim zemljama :

1. Fatmagul'un sucu ne
2. Ask-i memnu
3. Muhtesem Yuzyil
4. Ezel
5. Kurtlar Vadisi
6. Oyle Bir Gecer Zaman Ki
7. Sila
8. Asi
9. Asmali Konak
10. Gonulcelen i Ihlamurlar Altinda (jednak br. glasova)

http://www.sabah.com.tr/Gunaydin/Yaz...-turk-dizileri
__________________
Jeste li se ikada probudili i poželjeli svoje snove nazad ? Ja jesam.- Eyşan ♥
Ezel ve Eyşan Unutamıyorum
S.N.O.B is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:19.