Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 23.04.2008., 18:24   #1
Boze , cuvaj nas od kuge , gladi i Hrvata

Ova izreka je poznata a ja neznam zasto. Negdje sam cuo da to pise na jednoj protestantskoj crkvi u Njemackoj (neznam dali je to istina ili ne).
Ja znam za 2 verzije , jedna je naravno Domagoj i njegovi legendarni strijelci koji su napadali Veneciju (ujedno se sjecam da sam ucio u povijesti kako je knez Domagoj cak i pomagao Italiji prilikom invazije islama na jug Italije , neznam dali je to isto tako tocno ili ne) te da je proglasen najgorim knezom u Hrvata.

Isto tako sam cuo neku verziju da je to pisalo u toj crkvi u Njemackoj zbog hrvatskih placenika koji su klali protestante u ime crkve......

Neznam stvarno tocan razlog stvaranja te izreke niti od kada bi ta izreka datirala a posto sam amater nemam neki pristup knjigama koje bi se mogle bavit ovom tematikom.

Pa ako netko zna od kuda je potjekla ova uzrecica i sa kojim razlogom bilo bi lijepo da tu kaze sta zna o tome jer mislim si da mnogo ljudi zna za tu uzrecicu (jeli je to pravi izraz za to?? Uzrecica?? ) ali nezna sa kojim razlogom postoji i kada je stvorena.

Hvala.
Cobra_hehe is offline  
Odgovori s citatom
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:29.