Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2006., 17:33   #21
ma već imam čir na želucu. A ne bi baš htjela ići kod doktora jel znam kaj mi bude rekla, moram prestati pušit i pit kavu. Naravno da žena ima pravo al mi se ne da slušati prodike jel sve to i sama znam.
Znači sama sam kriva pa se nemam kaj buniti.
dobardan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 20:24   #22
Quote:
dobardan kaže:
ma već imam čir na želucu. A ne bi baš htjela ići kod doktora jel znam kaj mi bude rekla, moram prestati pušit i pit kavu. Naravno da žena ima pravo al mi se ne da slušati prodike jel sve to i sama znam.
Znači sama sam kriva pa se nemam kaj buniti.
Ovak možeš dobiti i na jednjaku.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 20:26   #23
Quote:
Pupi kaže:
Koje je bezbolno rješenje toga? Češće gutat slinu da se sfinkter ispere?
Bojim se da ne, ne znam puno o tome tak da neki liječnik ak zna ili najbolje odi k liječniku. Neka hrana pojačava žgaravicu kao npr. začinjeno, naranče, zatim pušenje, alkohol ako je žgara po noći onda probaj malo dići jastuk kod spavanja tak da nisi skroz u vodoravnom položaju. Izbjegavaj bilo kakvo jelo par sati prije spavanja. Ako si žensko svakak odi doktoru, žene imaju rijeđe žgaravicu.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 20:53   #24
Quote:
dobardan kaže:
ma već imam čir na želucu. A ne bi baš htjela ići kod doktora jel znam kaj mi bude rekla, moram prestati pušit i pit kavu. Naravno da žena ima pravo al mi se ne da slušati prodike jel sve to i sama znam.
Znači sama sam kriva pa se nemam kaj buniti.
Veliki broj doktora počne pregled sa pitanjem: Da li pušite?
Pušite, to vam je od pušenja, dijagnoza postavljena u sekundi.
Ja sam imala neke probleme s jetrom, platila privatnog internistu, kad je čuo da pušim odma mi je ustanovio visoki tlak i prepiso tablete. Kaj je s jetrom je palo u osmi plan, jer gospođa puši i zato ima visoki tlak. Umrijet će ako se ne liječi.
Kako se meni moj tlak nije činio visokim, a shvatila sam da tablete valjda pijem do daljnjega, odustala ja na svoju ruku. Tlak je i dalje u granicama normale, normalizirali su se i jetreni enzimi u roku dvije godine, bez da sam ikad saznala šta mi je bilo ( svi testovi na sve negativni).
Gospodin suprug ne puši već pet godina i od onda živi sa Peptoranima.
S obzirom da ima višak testosterona, koji mu čuvaju muško dostojanstvo, nemre na gastroskopiju. Tam ubijaju, ne ?
S obzirom da si žensko, idi na pregled i reci da ne pušiš. Možda te pošteno pregledaju
__________________
Bolje izgubiti trenutak u životu, nego izgubiti život u trenutku...

živi i pusti druge da žive ...
jaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 21:22   #25
imam prilicnih problema sa zelucanom kiselinom koje rjesavam gastalom ili renyem, u najgorem slucaju sodom.

u apoteci sam od svoje apotekarke izmedju tisuca korisnih savjeta dobila i jedan za zel. kis. koji kaze: ujutro na taste popiti pola cijedjenog limuna pomijesanog sa malo mlake vode. mozda ce se sad javiti netko i posrati taj recept kao neki ultralos ali meni pomaze...i doista u periodima kada imam samodiscipline da to pijem nemam nikakvih problema sa z.kis..
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 22:10   #26
pa nije sok od limuna loša ideja. Mojoj mami pomažu jabuke, sestri mlijeko...meni nekada zna pomoći nešto gazirano ( radenska, cola ), eksiram 2 deci, onak se svinjski podrignem zna proći.

jaja znam da je pušenje doktorima izgovor za sve, samo da nas se što prije riješe. Dođem s bronhitisom ( imam ga od rođenja) kaže da je to zbog cigara, peče me žgaravica- isto cigare, vrtoglavice- opet krive cigare budem riješila i tu žgaravicu jednom, imam sad važnijih zdravstvenih problema tak da ovo trenutno nije prioritet

P.S. Ako vas peče žgaca u krevetu spavajte obavezno na lijevom boku ( stvarno pomaže, kad spavam tako super je, jel se okrenem drugačije opet peče.)
dobardan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 22:23   #27
Quote:
dobardan kaže:
...Dođem s bronhitisom ( imam ga od rođenja) kaže da je to zbog cigara, peče me žgaravica- isto cigare, vrtoglavice- opet krive cigare...
To me podsjetilo na foru koja sada kruži faksom... kaže ako ne znaš kako riješiti zadatak, samo deriviraj...

Izgleda da se i doktori furaju na sličnu foru...
__________________
It's a joke, not a dick. Don't take it so hard.
Pupi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2006., 19:40   #28
meni se takav problem javi svaka 2-3 mjeseca i tako traje 3-4 dana pa prodje. kod mene mislim nije povezano s nervozom, barem mi se tako čini.
bambolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2006., 04:50   #29
Quote:
Pupi kaže:
U jedan iza ponoći??? Nakon pranja zubiju??

operi opet!
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2006., 04:51   #30
Quote:
Denys kaže:
Ma mene je to proslo, taj problem sam imala u trudnoci.
Sad ako se javi ( citaj; jednom u 6 mj.) pojedem dva kisela krastavca i stvar rijesena u 5 min.

ja čim kupim krastafce odma požderem cjelu teglicu pa ih nikad ni nemam u fridžu!
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2006., 04:56   #31
Quote:
kumek kaže:
Odi kod doktora za ovo, ako imaš stalni refluks kiseline znači da ti sfinkter slabo radi i kiselina ulazi u jednjak stalno. Napravit će ti čir a može i nešto gore s vremenom.

MA mene cirka jednom godišnje uvati period od cca mjesec dana sa žgaravicom.
Svaki dan.
o čemu je riječ?
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2006., 12:43   #32
Jedeš previše (tegli) krastafaca!
__________________
It's a joke, not a dick. Don't take it so hard.
Pupi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2006., 13:01   #33
Ma gastal je meni zakon.
__________________
"All must stay connected; if one part of the body moves all parts must move. If one part of the body is still all parts must be still." Cheng Man Ching
Pipercub is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2006., 19:52   #34
Imaš u DM-a čaj od Stolisnika koji je više nego djelotvoran protiv želučanih problema,probave,a ujedno čisti krv i jača organizam..super je,ja ga pijen poslje ručka,iman gastritis i od ovog čaja mi je dobro..Za njega san čula na Explozivu od neke žene koja je rekla da bez njega ne može!
crnka st is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2006., 20:44   #35
uf ja se isto pridružujem društvu. kiselina mi je podivljala posljednjih dana, zlo, muka, boli trbuh... a sve od nerviranja. stvarno sam osjetljiv na nerviranje, odma mi to sve podivlja. zanimljivo, nemam čireve (bio sam na rengenu probavnog traktam doduše prije 3 godine kad sam počeo imati ta sranja, možda se promijenilo od onda). samo, ja nemam apetit i boli me žličica. sad opet idem gomilu nalaza napravit, a izgleda da mi ni gastroskopija ne gine. danas mi je doktorica rekla da si kupim gastal. mislio sam da nikad u životu to neću koristit.
dajte mi preporučite u kojem obliku da ga uzmem (ako postoji u više oblika, sjećam se onih šampona, iako sumnjam da toga ima više)!
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2006., 20:42   #36
Česta tegoba koja može biti povezana sa navedenom bakterijom, ali najčešće sa stresom. Jesti laganiju hranu i sa manje začina, izbjegavati alkohol, pušenje, gazirana pića.. Naročito se javlja u proljeće i jesen. U početku pomaže Gastal (s okusom peperminta sasvim je ok), a kod izraženijih tegoba Peptoran, Ulzol..
nefretiti00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 15:32   #37
želučana kiselina, hrana?

frendica ima 'viška' želučane kiseline (ima nažalost onu bakteriju čijjeg se imena ne mogu sjetit) i kaže da joj pomažu razni štapići, bijela riža, bijeli kruh, ledeni čajevi, ok ubaci ona i malo blitve i ribe
e sad, kak ona veli da ne smije jesti integralnu pastu i kruh, te brdo ostalih namirnica, jel netko ima sličnih problema i zna koja bi hrana pomogla u smanjivanju te kiseline?
najbolje bi bilo da ode do nutricioniste, ali kak je to muči već 3-4 g, sumnjam da će i otići
*RE* is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2006., 16:04   #38
Uh, nisam jedina dakle!
Zna uhvatiti žgaravica toliko grozno da mi dođe da se tresnem s nečim po glavi, samo da to više ne trpim. Svašta sam probala već - sada koristim Gastal tablete, a dobar mi je bio i Rupurut. Soda bikarbona samo u krajnjem očaju, ako nemam ništa drugo.

Svjesna sam međutim da to predugo traje i da ću morati na pregled, gastroskopiju, cijela priča...

Zanima me je li tko bio na gastroskopiji i kako to izgleda. Iskreno, čini mi se prestrašno!
__________________
Looking into my future, I saw death...

upoznajtemojukokos
Leia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2006., 07:46   #39
Quote:
nefretiti00 kaže:
.. Naročito se javlja u proljeće i jesen...
Zašto baš u to doba?
__________________
It's a joke, not a dick. Don't take it so hard.
Pupi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 21:38   #40
Kod mene je problem unatoč tome što sam sita zeludac mi i dalje kruli. Znaci uvijek prije nego sto sam gladna mi kruli, a cak i kad si pojedem. Ne razumijem zasto to, ponekad zna i bezveze "krulit". Vec odavno planiram kod lijecnika da pitam, al eto nikako da odem. Pa jel imao netko takvih problema i sta je uradio?
__________________
"Samo su dva tipa ljudi na ovom svijetu – dobri i loši. Dobri bolje spavaju, ali čini se da loši više uživaju u satima kad su budni."
pinkie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:36.