Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.05.2006., 11:30   #1
Nadigao se parket !

Veca kolicina vode (iz ves- masine) mi je dospjela na dio parketa, sto je najgore nismo skuzili odmah pa je neko vrijeme tu stajala...Nakon 5-6 dana se parket uzasno nadignuo . Stavila sam na taj dio teske hrpetine novina , skinula lajsnu, cula sam da bi trebalo jos izvaditi bar jedan red parketa i da bi se za nekih mjesec to trebalo slegnuti ili stovec . E sad, nista se ne kuzim u to, a neki mi vele da cu morati mijenjati parket, a neki da necu, eventualno ga presloziti kad se slegne . Ima li ko ovakvo iskustvo ili bar nekakvo znanje o tome ? Help !
Self-portrait is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2006., 13:16   #2
Najlakse bi bilo rec kad bi znala kakav je parket.

Noviji parketi su obicno daske koje se umetnu jedna u drugu, click sistem, LOC sistem i slicno. No neki parketi se lijepe ili zakucavaju za podlogu, pogotovo stariji. Ako je postavljan unutar par godina mozes biti gotovo sigurna da je noviji koji se samo umece jedan u drugi.

Ako je dobro postavljen onda se bas i ne kuzi gdje je kraj jedne a pocetak druge daske, no obicno su oko 20cm sirine. Daske imaju umetak s jedne strane i rupicu s druge, obicno se slaze red po red, dakle daske parketa se nizu jedna na drugu dok se ne zavrsi cijeli red, i onda se taj red umetne u prethodni.

Najlakse bi bilo izvaditi cijeli red, samo ga nadignes i izvuces, i onda to isto ponovis sa daskom koja je stradala od vode, i samo nju zamijenis.. (ili par daski)

Normalno morat ces kupiti isti takav, jer cak i da nadjes slican po boji i drvetu mozda ce sistem biti drugaciji i nece pasati.

Druga opcija, ako je puno drvo, je da ostecenu dasku izbrusis nakon sto se posusi, i nanovo lakiras. Ovisi koliko je ostecena i gdje se nalazi.. ako je negdje na kraju sobe iza ormara ili trosjeda onda nije ni bitno kako izgleda, glavno da je ravno
dpajur is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2006., 13:38   #3
thanks . Znaci, morat cu mijenjati . Inace je parket postavljan prije 2 god . A mjesto - ne moze bit gore : u hodniku, na samom ulazu u stan !
Self-portrait is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2006., 13:50   #4
Ma nije to tako strasno, zamijenis za pola sata, samo treba naci isti takav
dpajur is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:50.