Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.12.2013., 21:04   #461
Quote:
revo kaže: Pogledaj post
donata di je Dico??
nema u Trstu, ali ima u blizini granice nekoliko, sad, pitanje je koliko je kome pogodno do tamo, ali ako netko ide u outlete ili do IKEA onda se može usput naći i pokoji DIco. Ja obično kupujem u Dico ovdje u Rimu jer imaju nekih proizvoda poput kiselog vrhnja Megle i dobrih lokalnih mozzarella u vidu pletenice, odlične smrznute vrganje i još ponešto, a tokom ljeta navratim u onaj u blizini Ronchi dei Legionari. Iako je riječ o hard discountu (znači ne treba očekivati trgovinu stila Benneta, već više tipa Lidla) ima neke jako dobre proizvode, recimo tjestenina njihove marke pod imenom Premium, riža koju pakira Scotti i Curti, imaju i zgodnih teglica s povrćem u ujlju, recimo pečene paprike, artičoke, patlidžani, suhe rajčice i sl. povremeno velike tegle maslina u slanoj otopini ... ovisi što tko traži, ja odem ciljano po neke stvari koje stave na ponudu ili kad mi se zaželi kiselog vrhnja
Za one koji krenu malo dalje od granice, jer idu za Milano ili Padovu, najbolje mjesto za kupovinu je Lando, godinama već kupujem deterdžent kod njih, jer je bio najpovoljnije cijene Lanza2000 (nekadašnja Ava s plavim zrncima), vreće od skoro 7 kg sam plaćala 5 euro, baš neki dan otvorila zadnju.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2013., 22:56   #462
Svježi izvještaj iz obilaska Benneta u Ronchiu pošto smo se zadnji put neugodno iznenadili cijenama kod Gigija koji je očito namastio cijene.
Sve skupa bennet nudi dobar izbor, po mojoj procjeni za 100 ojra se isplati potegnuti iz Riječko istarske zone, a za cca 150-200e iz Zg zone ako vam auto troši u prosijeku 5-6l goriva kao naš i ako ste škrti platiti vinjetu.
Dodao bih i da je od Trsta do Monfalconea besplatan autoput, trebate izaći na izlazu Monfalcone est.
Dakle, u nastavku cijene nekih proizvoda iz predblagdanskog šopinga od kojih večina nisu bili na akciji:

det. suđe 1250ml - 0.99e
sole det. veš 59+15 pranja - 9.99e
sgrassatore pjetao - 2.10e
mutti polpa rajčice 3+1 gratis - 2.39e
leća sitna, suha 500g - 1.45e (kod nas rijetko nađem sitnu, prefina)
barilla pasta razna 500g - 0.59e
baguette kruh - 0.69e (jel to u it pojeftinio lebac?)
riso gallo risotti - 2.35e
rajčica sos gusti, staklenka od 700ml - 0.69e
union pinta 0.89e
weiss pšenično franzisakaner 0.5l - 1.10e
kapari velika teglica 8.79e
čokolada fondente novi s lješnjakom - 1.89e (mmm!)
crvena naranča sok negazirano 1.5l - 0.69e
ulje komine masline 1l - 2.49e
ulje maslinovo ex.vrg. 1l - od 3.5e nadalje (u simplyju od 3e)
čips vulgaris 300g - 1.18e (u simplyju jeftinije)
hrana za pse, vreća od 10kg - 9.50e (u simplyju jeftinije)
šećer smeđi ok kvalitete 1kg - 1.60e

kavu, meso, sireve, nutellu i sl. ne trošim. ko troši njemu bolja isplativost.

kasnije otišli i u iper simply dućan na ulasku/izlasku iz monfalconea. Privukla nas velika gužva na parkingu, vidili čak i jedan hr auto u tom dućanu je nešto manji izbor, no kvaliteta je i dalje iznad lidl-eurošpinovih žnj marki upitne kvalitete.
Za par proizvoda što sam dokupio još u simplyju razlika je bila u pola eura/euro jeftinije.
Npr riža basmatti thai u simplyju 1kg - 0.99e
http://www.simplymarket.it/index.php
dakle izbjegavati Coop i Trst, otići malo dalje za malo veću kupovinu izgleda da se isplati. Uz to kvaliteta proizvoda je po meni neusporediva s hr i okolicom uključujući i SLO.

Zadnje uređivanje črni : 26.12.2013. at 23:36.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 12:53   #463
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
điđi ima dobru ponudu sireva i cijene su im ok
Quote:
črni kaže: Pogledaj post
Svježi izvještaj iz obilaska Benneta u Ronchiu pošto smo se zadnji put neugodno iznenadili cijenama kod Gigija koji je očito namastio cijene.
OOOOOO, kad si zadnji put bila kod gigija?
Črni, što je kod Gigija poskupilo? Već dugo nismo bili, a već sam čula da je digao cijene, samo ne znam jel sve ili na pojedine stvari? Tamo nam se najviše isplatilo uzeti sireve, voće i povrće, paštu i rajčicu.
Kakvo je sad stanje?
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 17:15   #464
Ja idem u trst jedanput mjesecno i isplati mi se.
Sole83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 14:50   #465
Mi sireve ne trošimo pa to ne kupujemo.
Voće općenito po supermarketima izgleda suviše plastično i odbojno pa i to izbjegavamo. Što se povrća tiče uzmemo si ponekad nešto zelenog, npr. svježe artičoke (u IT su uvijek jeftinije 50% čak i izvan sezone)...
Kod Gigija je poskupilo sve pomalo, pola eura tu, pola eura tamo pa se skupi na kraju. No vjerujem da su i ostali poskupili. Na velika kolica nam se isplati do Monfalconea, npr. spomenuo sam IperSimply na ulazu u Monfalcone koji po meni ima dobar izbor i umjerene cijene.
Aktualni katalog http://www.simplymarket.it/pdv.php?id=1209#

Zadnje uređivanje črni : 03.01.2014. at 15:08.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 22:40   #466
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
OOOOOO, kad si zadnji put bila kod gigija?
Črni, što je kod Gigija poskupilo? Već dugo nismo bili, a već sam čula da je digao cijene, samo ne znam jel sve ili na pojedine stvari? Tamo nam se najviše isplatilo uzeti sireve, voće i povrće, paštu i rajčicu.
Kakvo je sad stanje?
negdje ljetos,inace idem cca svakih 2mj u shopping preko granice ali u gigiu nisam sad neko vrijeme bila
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2014., 17:54   #467
Jel zna netko kad Gigi otvara subotom??
spyd3r is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 01:19   #468
Quote:
ta.ja kaže: Pogledaj post
Ponekad uspijem nagovoriti kk-a da odemo u Portogruaro u Carrefour, meni je isto najdraži. To samo vrijedi ako smo već došli do Palmanove. Inače, svaki put kad se vraćamo sa skijanja, obavezno je stajanje u Portogruaru.
smijem li pitati što zapravo znači kk?
žoan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 21:54   #469
aj da nesto kazem posto sam bio pred novu godinu u trstu.
vidim da je kava poskupjela.
ali ostalo je dalje da je maslinovo ulje,pasta,razno pomidori,parmezan, i dalje prejeftino.
kad vidim cijenu barila paste kod nas od 11kn prema trstu od 0,49centi zapitam se tko je tu lud.
parmesan je svugdje po 9eura.
maslinovo ulje carapeli ili monini po 3.40eura.
coca cola u limenci (0.33) po 45 centi.
maslac 1.10euro
panetoni su u coopu po 2.5eura od kila.

zanimljivo je da u muggi na parkingu ispred famile i eurospina nije ni bilo talijanskih registracija.sve pu,ri,gs..
u famili sve hrvati sa punim kolicima koda je smak svijeta sutra.
revo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 20:58   #470
Bok, nisam uspjela naci aktivnu temu pa se nadam da ce mi netko odgovoriti ovdje... Sada kada smo u EU koliko se iz Italije u Hrvatsku moze unijeti:
a.) slatkisa (vecinom cokolade i keksi)
b.) tjestenine i kruha tj.tosta
c.) sira
d.) nekog zestokog pica
e.) suhomesnate proizvode (vrecica prsuta) i tuna (tipa rio mare)

Ako mi netko moze napisati koliko moze unijeti od tih stvari jedna osoba i kada te carinik pita imas li sto prijaviti trebamo li reci da ili ne (s obzirom da ne planiram potrositi vise od 300 kn)
AnneMary is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 22:42   #471
Quote:
mariaa95 kaže: Pogledaj post
Bok, nisam uspjela naci aktivnu temu pa se nadam da ce mi netko odgovoriti ovdje... Sada kada smo u EU koliko se iz Italije u Hrvatsku moze unijeti:
a.) slatkisa (vecinom cokolade i keksi)
b.) tjestenine i kruha tj.tosta
c.) sira
d.) nekog zestokog pica
e.) suhomesnate proizvode (vrecica prsuta) i tuna (tipa rio mare)

Ako mi netko moze napisati koliko moze unijeti od tih stvari jedna osoba i kada te carinik pita imas li sto prijaviti trebamo li reci da ili ne (s obzirom da ne planiram potrositi vise od 300 kn)
Nema carinika kada ideš iz drugih država EU u Hrvatsku, obrnuto, jer smo dio EU. Carinici su sada na granici sa Srbijom, BiH, Crnog Gorom.
Postoji samo policija jer nismo dio Schengena.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 23:47   #472
Quote:
mariaa95 kaže: Pogledaj post
Bok, nisam uspjela naci aktivnu temu pa se nadam da ce mi netko odgovoriti ovdje... Sada kada smo u EU koliko se iz Italije u Hrvatsku moze unijeti:
a.) slatkisa (vecinom cokolade i keksi)
b.) tjestenine i kruha tj.tosta
c.) sira
d.) nekog zestokog pica
e.) suhomesnate proizvode (vrecica prsuta) i tuna (tipa rio mare)

Ako mi netko moze napisati koliko moze unijeti od tih stvari jedna osoba i kada te carinik pita imas li sto prijaviti trebamo li reci da ili ne (s obzirom da ne planiram potrositi vise od 300 kn)
koliko god hoces niko nis ne gleda
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 20:15   #473
Hvala na odgovorima...nadam se da nece jer znam da kad sam bila 2012. uvijek bi me zaustavili i pitali imam i sto za prijaviti i otvarali bi mi kufer, a imala sam samo 18 godina, cak su nasi mislili da sam mijenjala prezime

Znaci ako me slucajno nasi pitaju imam li sto rijaviti kazem da nemam?

P.s sorry ako sam dosadna i hvala na pomoci
AnneMary is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 21:14   #474
Tada, 2012., nismo bili u EU. Sada jesmo i više ne postoji carina!
Ako te policajac pita imaš li što prijaviti neće misliti na sir i toalet papir nego na ilegalce
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 23:37   #475
Quote:
mariaa95 kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovorima...nadam se da nece jer znam da kad sam bila 2012. uvijek bi me zaustavili i pitali imam i sto za prijaviti i otvarali bi mi kufer, a imala sam samo 18 godina, cak su nasi mislili da sam mijenjala prezime

Znaci ako me slucajno nasi pitaju imam li sto rijaviti kazem da nemam?

P.s sorry ako sam dosadna i hvala na pomoci
sta god da kupis ako te pita reci slobodno gledajte
ja idem cesto preko granice od kad je EU nikad ne gledaju samo kazu u redu i doviđenja
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 13:44   #476
Ok, puno hvala!!
AnneMary is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2015., 17:43   #477
riječani,gdje vi kupujete namirnice? gdje bi se najvise isplatilo otici? trst? muggia?
screppy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2015., 22:09   #478
dižem svoju temu..
iz više izvora čujem da je gigi poskupio, dakle ispada iz igre..
gdje još ima za riječane dobro za otići? po paštu, parmezan, maslinovo, meso, voće i povrće?
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2015., 14:22   #479
Čuj,sve je u Italiji poskupilo,trenutno je nešto jeftinije u Sloveniji.
Najbolji izbor je u Coopu,npr.Trst,ima svega i cijene su ok,imaš tih nekih manjih kvartovskih dućana,ali kad usporediš na 100 eura imaš par eura uštede.
Nije loš ni Lidl,mada je u Coopu bolji izbor. Idući put planiram u Muggiu i Rabiuese,tamo je Famila,nisam bio dugo tamo,i Eurospin,on bi trebao imati nešto niže cijene. Tedesco u Dolini je isto dobar izbor,ako nemaš veliki shopping.
Spomenula si maslinovo,imaš stvarno dobar izbor u Coopu,od 4-5 pa do 16-17 eura

Zadnje uređivanje kiksy : 21.09.2015. at 15:29.
kiksy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2015., 16:43   #480
sredstva za čišćenje

Znam da nema veze s gastronomijom, ali nema neke teme na kojoj bih mogla dati ovu info. Ako krenete put Trsta naći ćete i trgovine Tigotà specijalizirane za kozmetiku i sredstva za čišćenje, nešto kao DM ili Muller. U Milanu sam prvi put kupovala u tom lancu i kupila proizvode marke Aquam i ostala oduševljena, u odnosu na taj gel protiv kamenca sve ostalo je smrdljiva vodica. Koristila sam anticalcare u bocama od 500 ml i sprej protiv kamenca s antibakterijskim sredstvom. Kao prvo čiste bez pardona (čistila sam stan nakon podstanara i kupaonica koja je bila reducirana na izgled malo bolje štale sada blješti da ti trebaju naočale ), a kao drugo, meni koja sam osjetljiva na mirise jako paše što nisu agresivnih mirisa, skoro pa se ne osjete. Cjenovno su također povoljni, bocu od 500 ml za uklanjanje kamenca platila sam 1.59 euro.
Isprobala sam i ovo sredstvo protiv mrlja, također preporučam.

Ovisno o ponudama možete naći i šampone, kreme, balzame po jako pristupačnim cijenama, proizvode za njegu lica i tijela, bio-proizvode na bazi ulja argana i karite maslaca itd.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:45.