Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2003., 23:21   #1
Proljev

imam ga često, zapravo svaki dan.

što mi je činiti?
LukaJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2003., 23:30   #2
Čokolada za kuhanje je tvoj odgovor...ne, ne... JAKO puno čokolade za kuhanje
Babilon is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2003., 00:28   #3
Kupi si u ljekarni Carbo Medicinalis (aktivni medicinski ugljen).
Mačak Fritz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2003., 00:42   #4
Odi doktoru. Postoji nekoliko bolesti kod kojih se javlja svakodnevni proljev. Trebalo bi ih dijagnosticirati i lijeciti jer proljevom gubis nutrijente i vodu, a ovisno o uzroku, postoje i neke komplikacije.
Cialenga is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2003., 03:53   #5
svakako odi doktoru ,ne igraj se s atim ja znam otprilike koaj je to bolest ali na engleskom potrazit cu u rijecniku kako se zove pa ti javim ,ali ne obracaj paznju na nas odi doktoru
mala_slatka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2003., 10:56   #6
Od čestog proljeva se može dehidrirati.....što može dovesti do smrti,a da ni ne skužiš.Tako je nedavno profesor s faksa umro
kisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2003., 11:00   #7
Nikakva samoljechenja bez izvrshenih pretraga.

Mogu biti i amebe.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2003., 13:11   #8
Quote:
magic kaže:
Nikakva samoljechenja bez izvrshenih pretraga.

Mogu biti i amebe.

Je. Pa Morbus Crohn pa sindrom iritabilnog kolona. A moze biti i nekaj za zelucem ili jetrom ili gusteracom...

Nadamo se da nije nis od navedenog; ajd' bjezi doktoru .....
blondie_30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2003., 21:44   #9
Obavezno kod doktora da iskljuce moguce poremecaje.
Ako utvrde da nije nista patoloski, dalje je lako, dijetom se sve da srediti.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2003., 20:37   #10
Prije nego sto odes doktoru ustanovi kad i od cega se najcesce desava. Da li je gore kad se nerviras, kad jedes specificnu hranu (alkohol, mlijecni proizvodi, meso...). Da li se cvrstoca i boja mijenja (ako je crna trci doktoru).

Sto se tice hrane zaboravi na pica s ledom, gazirane sokove, alkohol, sladoled, masni sir, crni kruh i zitarice, smanji meso (narocito masno), smanji zacine, jedi dosta kuhanog povrca, jedi rizu kuhanu u slanoj vodi, banane jedi svakodnevno, pij vode na litre (sobna temperatura), malo jace soli hranu (nemoj pretjerivati). Kad prodje nekoliko dana bez proljeva polako pocni vracati ove namirnice u prehranu jednu po jednu i sa par dana razmaka (ako se stanje pogorsa opet ih izbaci). Alkohol i sladoled ostavi za kraj.

Ne smije ti nikada biti hladno, ako su ti ruke i noge hladne probaj ih utopliti, stavljaj tople obloge na stomak (ili kad se tusiras izmasiraj stomak toplom vodom).

Svoju situaciju shvati ozbiljno. Moraces izlijeciti svoj stomak a za to treba vremena. Ako mozes naci neki energetski napitak bez secera i umjetnih boja (obicno ih prave za sportase) bilo bi dobro da ga pijes.
__________________
why me???
question mark is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2003., 16:58   #11
Quote:
blondie_30 kaže:
Je. Pa Morbus Crohn pa sindrom iritabilnog kolona. A moze biti i nekaj za zelucem ili jetrom ili gusteracom...

Nadamo se da nije nis od navedenog; ajd' bjezi doktoru .....
Isto i "question mark",savjet je veoma dobar ,ali najbolje je vidjeti doktora.
Moze biti i na nervnoj bazi?
Vazno je uzimati tekucinu, ja imam cijeli zivot i povezano je sa
anxiety i uz Narkotike koji zatvaraju sve osobe ,ja i dalje imam otvorenu stolicu i uzimam svaki drugi dan tablete za zatvaranje.

Ima osoba koji pate od proljeva dok ima osoba koje nedu na toilet po dva -tri dana, i specijalisti nekada ne mogu pomoci .

sve najbolje...


__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2003., 17:45   #12
Moze biti kolitis, a to je opasno, idi doktoru obavezno. To ti dodje bas na nervnoj bazi.
A ako i nije opasno nije dobro za crijeva.
nea is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2005., 17:50   #13
trčkalica, proljev

stara mi ima proljev, svakih 5 minut je na wc-u i to vec traje od raanoo ujutro.. dajte neki savjet, cokolada za kuhanje i sirova kava nisu pomogli.. dajce cim prije
ruda mraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2005., 18:12   #14
Re: trčkalica, proljev

Quote:
ruda mraz kaže:
stara mi ima proljev, svakih 5 minut je na wc-u i to vec traje od raanoo ujutro.. dajte neki savjet, cokolada za kuhanje i sirova kava nisu pomogli.. dajce cim prije
daj joj djemizon cep...a ti predji u apoteku...zar je to tako tesko?

jesus vi ljudi nikada zadovoljni kada ste zatvoreni ne valja ...kada je proljev opet ne valja.

Ja inace kada sam trebao i uvijek imam kod kuce ...a bilo je mnogo vremena uzimao sam Gastrostop/Imodium/Loperamide.

P.S. ako ti se ne zuri mogu ti poslati avionom
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2005., 20:47   #15
Re: trčkalica, proljev

Quote:
ruda mraz kaže:
stara mi ima proljev, svakih 5 minut je na wc-u i to vec traje od raanoo ujutro.. dajte neki savjet, cokolada za kuhanje i sirova kava nisu pomogli.. dajce cim prije
Manje mošta piti

Popij hladne kokakole ak imaš
kpt. Willard is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2005., 20:49   #16
odi joj kupi aktivni ugljen u apoteku. nek uzima prema uputstvu. uz to samo ruski caj i dvopek prva 2-3 dana, kasnije moze kuhane rize i ribane jabuke. i nek se javi doktoru.

je li jela kakve gljive u zadnje vrijeme?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2005., 20:56   #17
ako ne mozhe povezati s nekom hranom ili slichno, nek se javi lijechniku.


kakve sirove kave, kole i ugljeni...mozhda zheni trebaju lijekovi.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2005., 20:58   #18
Quote:
magic kaže:
ako ne mozhe povezati s nekom hranom ili slichno, nek se javi lijechniku.


kakve sirove kave, kole i ugljeni...mozhda zheni trebaju lijekovi.
aktivni ugljen ce joj propisati svaki lijecnik kod proljeva vulgaris i raznih crijevnih viroza....s tim ne moze fulat...kazem jedino ako nije neke gljive jela, il da nije salmonela...al i tu ugljen pomaze, jer vezuje otrove...
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2005., 21:01   #19
nikad ni meni ni mom djetetu nit ikome koga poznajem nije lijechnik zbog proljeva propisao aktivni ugljen.nikad.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2005., 21:02   #20
Prema preporukama Američke akademije za kliničku toksikologiju (AACT), od 1997. godine kao metoda izbora dekontaminacije probavnog trakta preporuča se aktivni medicinski ugljen (activated charcoal). Većina autora danas na kraju milenija vjeruje da je aktivni medicinski ugljen najučinkovitiji i najbezopasniji način resorpcije otrova iz crijeva. Pojedinačna doza iznosi 50 g za odrasle, a 1 g/kg za djecu do 12 godine, suspendiranog u malo vode. Djelotvornost je značajno manja ako se primijeni nakon jednog sata. Postupak se može ponavljati svakih nekoliko sati, osobito kod sljedećih otrovanja: fenobarbiton, salicilati, teofyline, digoxin, ciklički antidepresivi, fentoin, karbamezepine, Amanita phaloides i dr. Slabije je djelotvoran kod otrovanja bornom kiselinom, cijanidima, alkoholom, etilen glicolom, korozivima, nekim pesticidima, željezom, jodom, litijem i dr.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:27.