Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.07.2010., 16:07   #1421
hej, kako to u biti ide, j3eli boli što - uklonila bi jedan što mi se ne sviđa, na trbuhu
felis23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 13:51   #1422
Jel možda netko zna mogu li se skidati madeži koji nisu onako veliki, nego samo kao male točkice (na licu)? Ako da, koliki ožiljci ostaju ( ako ostaju)??
vampica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2010., 20:07   #1423
Quote:
2i2je5 kaže: Pogledaj post
ovaj zbog kojeg sinoć nisam mogao zaspati je XL. Sav je nekako hrapav, na rubovima je svijetlosmeđe boje, prema unutrašnjosti je tamniji (skoro pa crn). Te dvije spomenute krastice/izbočine/izrasline me izluđuju, zvuče alarmantno, iskočile su prema rubu madeža....
ma nije ti to slučaj za ne spavati. ali ako nešto raste iz njega, treba to riješiti. nije da je sad to 100% nešto jako opasno. zbog samog osjećaja ako ništa drugo. ali ako je neki veči (više od 6,7mm u promjeru) ili nepravilnog oblika, tada bez obzira na sve ostalo, trebalo bi ga se riješiti.

ako imaš krastice, da ti možda nije bio dugo na suncu?! to hoće kada se madež upali.
Glavni frajer kaže: is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2010., 20:37   #1424
Quote:
Glavni frajer kaže: kaže: Pogledaj post
ma nije ti to slučaj za ne spavati. ali ako nešto raste iz njega, treba to riješiti. nije da je sad to 100% nešto jako opasno. zbog samog osjećaja ako ništa drugo. ali ako je neki veči (više od 6,7mm u promjeru) ili nepravilnog oblika, tada bez obzira na sve ostalo, trebalo bi ga se riješiti.

ako imaš krastice, da ti možda nije bio dugo na suncu?! to hoće kada se madež upali.
Ovaj madež još nikad nije vidio sunce, nalazi se ispod bokserica a nisam ljubitelj nudizma Općenito ove godine gotovo da nisam bio na suncu. Jučer sam vidio jednu fotku vrlo sličnog madeža (ali nikako sad nemrem nać link), koji je sav u tim kao miteserima....s tim da izgleda još malo ružnije od mog..i liječnik je tu na osnovu fotke napisao da taj madež ne predstavlja opasnost. To me kao malo umirilo, ali opet...

Što se tiče oblika - nekako je jajast, ali prilično proporcionalan, jasnih rubova, nikada nije bolio, svrbio, krvario, ne boli ni na dodir..veličina je 1 cm; osim ta dva mala miteserčića čini mi se da se u posljednjih 10 godina na njemu nije ništa promijenilo...

Uglavnom, priznajem da sam totalna pičkica, ali valjda ću skupiti hrabrosti i otići na pregled u ponedjeljak.
2i2je5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 08:53   #1425
Pozdrav svima.

Imam jedan madež koji bih htjela skinuti, izgleda mi sumnjiv.

Obzirom kako nemam dopunsko, da li netko zna kolika je cijena uklanjanja?

Hvala!
Pravnica Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 09:48   #1426
Ovisi da li privatno ili u bolnici? Mislim da je privatno cijena oko 1000 kn što i nije puno osobito ako ga pošalju na analizu da vide da li je sve u redu.
hope_010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 09:50   #1427
Quote:
Pravnica_zg kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.

Imam jedan madež koji bih htjela skinuti, izgleda mi sumnjiv.

Obzirom kako nemam dopunsko, da li netko zna kolika je cijena uklanjanja?

Hvala!

Mislim da je moja sestra platila oko 200 kuna, ali već je prošlo sigurno godinu dana od tada.
lea_li is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 10:57   #1428
Hvala puno.

Mislila sam na skidanje u bolnicama.
Pravnica Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 23:42   #1429
Quote:
Pravnica_zg kaže: Pogledaj post
Hvala puno.

Mislila sam na skidanje u bolnicama.
U Institutu za tumore ne plaća se odstranjivanje madeža ni histopatološki nalaz.Dođete na pregled sa uputnicom dr. opće prakse i naruče Vas za uklanjanje madeža.Mislim da je slično u svim zagrebačkim bolnicama.Ne treba Vam dopunsko osiguranje za taj zahvat.
blazenkapeko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 13:55   #1430
Hvala još jednom na odgovorima.

Što se tiče privatnika, koga biste preporučili kao dobrog doktora za pregled?

Tnx
Pravnica Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 14:40   #1431
Malo prije sam bila kod dermatologa i iskreno žena me isprepadala.
Otišla sam jer sam jučer neznam kako i gdje zakačila madež i potrgala ga, krvario je, a nalazi se na desnoj nozi u koljenskoj jami. I dala mi kremu jer se malo upalilo i to je sad kao ok. Trebam doć za 10 dana pa da pogleda opet.
Međutim ono šta me zabrinulo je što mi bez ikakvog razloga išla gledat madež na lijevoj nozi, isto u jami. Veličine je 4x4 mm otpr, izbočen i ima pigmentacije u sredini. Rekla da dođem na jesen da ga pregleda. Još sam pogledala onaj glupi plakat za rak i to me isfrikalo totalno, madež na plakatu izgleda ko moj.
Znam da vjerojatno brijem sad ali jbg
Jel brijem?
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 14:56   #1432
Ma da je nešto tako strašno naručila bi te odmah na odstranjivanje.
lea_li is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 15:12   #1433
Vjerojatno da. Ma brijem. Hvala
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2010., 19:23   #1434
Pozdrav,slučajno sam otkinula madež na vratu,bila san kod dermatologa i pogledala mi je madež sa onom malom spravicom i samo me naručila na kontrolu u 10 misec,kad je pogledala s tom spravicom rekla je dqa je sve ok,ali mene je struh jer nije poslala na analizu ,sad ne znam šta da mislim?!
__________________
ponekad poželim.....
čupko_25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2010., 14:22   #1435
Pozdrav! Prije nekih 2 mj. prijateljica mi je isla odstraniti 3 madeza.Svaki je bio promjera 6-8cm. Kako i ja imam neke koje bi vjerojatno trebalo odstraniti, zanimalo me kako ce prijateljica proci sa tim odstranjivanjem. Kaze da su joj skidali komad po komad kao nekom mini brusilicom (ne skalpel) i sad kad smo prije neki dan pogledali kako to sve na kraju izgleda "katastrofa"!! Ni jedan madez nije do kraja uklonjen, od svakog je ostalo nekoliko djelova. Izgleda kao da ih je sama rascesala i mjestimicno ih cupala. Ono sto su joj skinuli dali su na analizu i sve je ok, a ovo sto je njoj i dalje na kozi kao nema veze.. Dali to tako i inace rade ako su veci madezi u pitanju (uklone samo sto je njima sumnjivo) ili je njoj to radio neki "slijepac" iskreno me strah da i ja nedodjem kod istog.
Nina_30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2010., 14:40   #1436
I jos nesto. Na trbuhu mi je vec godinama jedan veci madez 7x7mm sve do ovog proljeca ga nisam osjetila na kozi. U sredini je ispupcen, rubovi su uvjek bili glatki a ovog proljeca nakon kupanja sam izasla iz kade i rucnikom se brisala i jednostavno me zabolilo jer sam ga nekako zakacila.Nekih 10tak dana se ponavljala ista bol. Cak i u hodu ili u trcanju bi pomicanjem majice osjetila trenje. Bilo me strah otic kod ljecnika, umedjuvremenu je otoplilo manje odjece nosim, i madez je postao opet obli, nema ostrih rubova, ne zapinje mi odjeca..kao da i nije tu. Pretezno mi je sva odjeca od pamuka, ali opet ne sve. Inace ne podnosim sintetiku ali ne vjerujem da bi mi samo jedan madez bio iziritiran zbog sinteticke majice..a ovi ostali ne.U svakom slucaju bi ga se rijesila zauvjek.
Nina_30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2010., 15:29   #1437
Quote:
Nina_30 kaže: Pogledaj post
Bilo me strah otic kod ljecnika,

Quote:
umedjuvremenu je otoplilo manje odjece nosim, i madez je postao opet obli, nema ostrih rubova, ne zapinje mi odjeca..kao da i nije tu. Pretezno mi je sva odjeca od pamuka, ali opet ne sve. Inace ne podnosim sintetiku ali ne vjerujem da bi mi samo jedan madez bio iziritiran zbog sinteticke majice..a ovi ostali ne.U svakom slucaju bi ga se rijesila zauvjek.
daj odi to privatno kod nekog plastičnog kirurga da ti skine, dobar ti je dr. ignatovski. kod njega sam ja skidao neke madeže, ali sam svijetlije puti pa je jedan ožiljak ostao vidljiviji (ispod pazuha je srećom).

inače, za ožiljke nakon skidanja madeža vam je dosta dobro i kantarionovo ulje.
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2010., 13:52   #1438
imam na licu jedan koji raste i povremeno boli
morat ću i ja na vađenje. Dermatologinja kaže da je bolje svaki izvaditi jer dok su god tu, uvijek postoji opasnost da će se nešto loše dogoditi
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 12:20   #1439
Quote:
Nina_30 kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Prije nekih 2 mj. prijateljica mi je isla odstraniti 3 madeza.Svaki je bio promjera 6-8cm. Kako i ja imam neke koje bi vjerojatno trebalo odstraniti, zanimalo me kako ce prijateljica proci sa tim odstranjivanjem. Kaze da su joj skidali komad po komad kao nekom mini brusilicom (ne skalpel) i sad kad smo prije neki dan pogledali kako to sve na kraju izgleda "katastrofa"!! Ni jedan madez nije do kraja uklonjen, od svakog je ostalo nekoliko djelova. Izgleda kao da ih je sama rascesala i mjestimicno ih cupala. Ono sto su joj skinuli dali su na analizu i sve je ok, a ovo sto je njoj i dalje na kozi kao nema veze.. Dali to tako i inace rade ako su veci madezi u pitanju (uklone samo sto je njima sumnjivo) ili je njoj to radio neki "slijepac" iskreno me strah da i ja nedodjem kod istog.
Ne znam, meni su uklonili sve kad su slali na analizu, ne samo površinski sloj nego i korijen koji je u biti puno veći.
blenta is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 10:32   #1440
Institut za tumore - to je ono u Ilici, prije Črnomerca?
__________________
Haikus are easy
But sometimes they don't make sense
Refrigerator.
kinara is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:55.