Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2007., 21:15   #1
Bez zdravstvenog osiguranja - help pronto !

Ehm...
ovako dakle. Kak sam radio u jednoj firmi i dao otkaz, nisu mi na vrijeme vratili papire, kao odjave, porezne kartice, itd... Te mi je mjesec dana roka za prijavu na zdravstveno prošlo, kaj je tu je, nema povratka. Sada sam nezaposlen i nisam
prijavljen na burzi. A odjava je bila u veljači ove godine.

Sada mene zanima ono neizbježno... Kaj ak recimo nekaj opako mi se desi i završim u bolnici, neznam, npr. na operaciju slijepog crijeva, eto dobar primjer. Koliko me zdravstvo para može u prosjeku oderat? Ima li ikakva shema da ja sebi sredim natrag zdravstveno, pošto sam bio na hrpetinu poslovnih razgovora i nitko živ me nije primio. Ima li neka fora da preko burze si sredim zdravstveno, kao tamo se prijavim pa u HZZO-u poslije. Znam da će bit sad tu ekipe koja će me ismijavat, itd... ali nisu radili za ovakvu firmu koja mi ga je metnula laganini.
Stvarno trebam savjet, nemam pojma kaj da napravim.
__________________
oink ! oink ! buit ! buit !
paYuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 22:05   #2
Quote:
paYuta kaže: Pogledaj post
Ehm...
ovako dakle. Kak sam radio u jednoj firmi i dao otkaz, nisu mi na vrijeme vratili papire, kao odjave, porezne kartice, itd... Te mi je mjesec dana roka za prijavu na zdravstveno prošlo, kaj je tu je, nema povratka. Sada sam nezaposlen i nisam
prijavljen na burzi. A odjava je bila u veljači ove godine.

Sada mene zanima ono neizbježno... Kaj ak recimo nekaj opako mi se desi i završim u bolnici, neznam, npr. na operaciju slijepog crijeva, eto dobar primjer. Koliko me zdravstvo para može u prosjeku oderat? Ima li ikakva shema da ja sebi sredim natrag zdravstveno, pošto sam bio na hrpetinu poslovnih razgovora i nitko živ me nije primio. Ima li neka fora da preko burze si sredim zdravstveno, kao tamo se prijavim pa u HZZO-u poslije. Znam da će bit sad tu ekipe koja će me ismijavat, itd... ali nisu radili za ovakvu firmu koja mi ga je metnula laganini.
Stvarno trebam savjet, nemam pojma kaj da napravim.
Da bi dobio socijalno zdravstveno, više nije potrebno biti prijavljen na burzu rada. Danas je ona samo agencija za posredstvo pri traženju posla. Možeš se koliko sam ja upoznata, prijaviti kao uzdržavani član preko nekog od članova obitelji, a njima se to kasnije ubraja kao porezna olakšica. Nazovi na socijalno ili odi tamo osobno pa ih pitaj, to ti je najpametnije.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 23:20   #3
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Da bi dobio socijalno zdravstveno, više nije potrebno biti prijavljen na burzu rada. Danas je ona samo agencija za posredstvo pri traženju posla. Možeš se koliko sam ja upoznata, prijaviti kao uzdržavani član preko nekog od članova obitelji, a njima se to kasnije ubraja kao porezna olakšica. Nazovi na socijalno ili odi tamo osobno pa ih pitaj, to ti je najpametnije.
Ma da ?!? Pa zar je moguće se prijaviti kao uzdržavani član obitelji? Mislim, punoljetan sam... da li moja dob utječe na to? Gdje moram ići uopće? Na socijalno dakle? I sa kojom spikom da im doletim: " kao, nezaposlen sam, izgubio sam status osiguranika zdravst. osiguranja, roditelji me uzdržavaju". Da li će oni povjerovat na tu spiku? Pa zar ne bi ja trebao onda imat kao neku potvrdu da nisam zaposleni ili? Te čitao sam na forumu da ima kao neka spika o uplaćivanju zdravstv. osig. kao nekih 300 i kusur kuna? Kakva je to procedura?
__________________
oink ! oink ! buit ! buit !
paYuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 23:24   #4
mozda ti ovo nesto pomogne

https://www.forum.hr/showthread.php?t=122063

__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 23:31   #5
payuta napisala sam ti privatnu poruku
smemy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 23:41   #6
Quote:
smemy kaže: Pogledaj post
payuta napisala sam ti privatnu poruku
Dakle jedna od opcija je da nekome platim, tko ima firmu, obrt i sl. Da me prijavi i to me ispadne 400-500kn? Sjajno. U ovoj situaciji nema "the easy way". Eh samo da nađem nekoga tko me hoće prijavit. Zar stvarno nema još koja opcija?
__________________
oink ! oink ! buit ! buit !
paYuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 15:43   #7
bump !
__________________
oink ! oink ! buit ! buit !
paYuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 15:59   #8
Quote:
paYuta kaže: Pogledaj post
Ma da ?!? Pa zar je moguće se prijaviti kao uzdržavani član obitelji? Mislim, punoljetan sam... da li moja dob utječe na to? Gdje moram ići uopće? Na socijalno dakle? I sa kojom spikom da im doletim: " kao, nezaposlen sam, izgubio sam status osiguranika zdravst. osiguranja, roditelji me uzdržavaju". Da li će oni povjerovat na tu spiku? Pa zar ne bi ja trebao onda imat kao neku potvrdu da nisam zaposleni ili? Te čitao sam na forumu da ima kao neka spika o uplaćivanju zdravstv. osig. kao nekih 300 i kusur kuna? Kakva je to procedura?
Pa tvoja radna knjižica je dokaz da si ne zaposlen, zar ne?
Šta misliš kako domaćice koje ne rade imaju zdravstveno? Pa po mužu, valjda, on ih uzdržava.
Rekoh, odi ravno na zdravstveno na općinu di pripadaš, pa na informacije i objasni situaciju na tanane kakva je. Možda postoji još varijanti osim ove, koja bi ti više odgovarala.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 18:52   #9
Doktoru bez zdravstvenog osiguranja

e ljudi imam jedno pitanje...nemam zdravstveno osiguranje,a moram hitno doktoru i sad me zanima da li ja mogu ic onom kod kojeg sam bila dok sam imala zdravstveno,pa platit ili kak to vec ide ili cu morat kod nekog privatnika?
partijanerica666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 11:02   #10
Odeš kod svog doktora i platiš 15 kn pregled + po 15 kn uputnicu/recept... što već dobiješ
__________________
chart
oštrilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 11:10   #11
To će platiti ako nema dopunsko osiguranje. Ali ako nema niti obavezno osiguranje onda će sigurno više platiti. Obavezno osiguranje bi svi morali imati, zato se i zove obavezno.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 11:38   #12
da,nemam nikakvo nazalost...a jel znas otprilike kolko bi to doslo?
partijanerica666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 12:31   #13
Ne znam stvarno koliko bi to došlo. Nisam bila nikada u takvoj situaciji. Probaj nekako srediti da dobiješ obavezno zdravstveno, pitaj u Jukićevoj ili Klovićevoj tamo ti je područni ured HZZO, ovisi gdje spadaš po mjestu stanovanja. Oni će ti reći kako bi mogla dobiti zdravstveno, po kojoj osnovi. Odi kod doktora opće prakse, pa mu objasni u kojoj se situaciji nalaziš. Ako si inače dobra s njim mislim da neće biti problema. Nešto ćeš morati platiti, ali ne vjerujem da će biti jako puno, možda 100 kn, ali nisam sigurna.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 14:45   #14
ako tvoj doktor opće prakse to može riješiti...siguran sam da nećeš imat problema. no ako trebaju uputnice i recepti...to je već problem jer onaj kod kojeg iskoristiš uputnicu ili recept s isteklom knjižicom (ako ti doktorica uopće napiše) neće moć naplatit uslugo od HZZO nego će poslat račun doktorici. najbolje ti je da se javiš u HZZO, jer nema razloga da nemaš osiguranej, uvijek se možeš osigurat po nekoj osnovi i to se riješi za sat vremena, dobiješ prijavu i s njom, kao s knjžicom, ideš kod doktora...a pregledi su ti oko 180kn ako ti direktno naplaćuje, a pretrage mogu biti i vrtoglavo visoke
davor9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 14:53   #15
Treba samo paziti na rokove. Recimo ako je završila školovanje mora se javiti u roku od 60 dana da bi dobila zdravstveno kao nezaposlena. Ako je radila, pa ostala bez posla taj rok prijave na HZZO je 30 dana. Kada isteknu ti rokovi onda se javi problem, ne mogu je osigurati bez obzira što je i dalje nezaposlena. Tada je jedino rješenje da sama plaća obavezno zdravstveno ili će ga dobiti kada počne raditi i poslodavac je prijavi na zdravstveno.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 21:08   #16
da,meni je isteko taj rok od 30 dana jer nisam uopce u zg bila i nisam nikak mogla na vrijeme otic tamo,a poslije kad sam dosla su me sterali u krasan k.... hmmm,a probat cu nekak doktoricu na lijepe oci zamolit hvala vam
partijanerica666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 09:13   #17
ja sam isto ostala bez zdravstvenog, a trebala bi kod stomatologa.
s obzirom da je nedjelja idem u dežurnog, pa me zanima zna li tko koliko bi trebalo platit pregled i eventualno vađenje umnjaka?
callipso is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 17:03   #18
Quote:
callipso kaže: Pogledaj post
ja sam isto ostala bez zdravstvenog, a trebala bi kod stomatologa.
s obzirom da je nedjelja idem u dežurnog, pa me zanima zna li tko koliko bi trebalo platit pregled i eventualno vađenje umnjaka?
Hitna ne naplaćuje, ali se obavljaju usluge koje su definirane kao hitnoća.

Što je bilo sa zdr.osiguranjem?
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 17:07   #19
U krivu ste, to je rupa uvjetno rečeno u našem zakonu i kad uđeš u nju vrlo je teško.
I sam sam se jednom našao u takvoj nezgodnoj situaciji, ostao sam bez posla, a nisam se javio u Klovićevu i nakon 30 dana sam izgubio zdravstveno a onda su me neki idioti pretukli i bio sam u bolnici i došao doma račun od 44 000 kn.. dakle, sve se naplaćuje.
Hitna će ti poslati doma račun, u to nemoj sumnjati.
hamer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 19:58   #20
Quote:
hamer kaže: Pogledaj post
U krivu ste, to je rupa uvjetno rečeno u našem zakonu i kad uđeš u nju vrlo je teško.
I sam sam se jednom našao u takvoj nezgodnoj situaciji, ostao sam bez posla, a nisam se javio u Klovićevu i nakon 30 dana sam izgubio zdravstveno a onda su me neki idioti pretukli i bio sam u bolnici i došao doma račun od 44 000 kn.. dakle, sve se naplaćuje.
Hitna će ti poslati doma račun, u to nemoj sumnjati.
Ne, nisam u krivu.

Govorim o hitnoj službi, a stacionarno bolničko liječenje (laički ležanje u bolnici) bez obzira na način prijema (i ako je hitan slučaj) se plaća, te je račun ispravno ispostavljen.

Hitna služba i hitni prijem u bolnicu su dvije kategorije koje se različito tretiraju, a ljudi izvan sustava to smatraju istom kategorijom.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:36.