Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2010., 21:15   #41
Quote:
Zvonimir, ja ne bolujem od bolesti, ali sam dugo tražio preko Interneta neki lijek što bi pomogao rođakinji. Pred jedno 6 mjeseci razgovarao sam na Floridi jednim američkim doktorom u penziji i on je spomenuo LDN, nisam mu vjerovao, jer bi to bilo, po mojem sudu, nemoguće. Poslije preveo desetak sati na Internetu, i prema iskazima, upravo nevjerovatni rezultati.
ovo si napisao u temu "Ulcerozni kolitis" stranica br. 7,

Quote:
Tražeći informacije na internetu za moj blog, pred oko 2 tjedna naišao sam upravo čudotvorni lijek LDN (low dose naltrexone), koji pomaže bolesnicima od multpla skleroze, Crohn, kolitis, lupus, zapravo različite autoimune bolesti, pa različita oboljenja od raka itd.
a ovo si napisao ovdje.

ko i na temi colitis i ovdje cu napisat, super je ako pomaze tj poboljsava stanje, kod bolesnika, ali ovo me jako posjeca na temu koloidno srebro, jer i oni su pisali o nekom lijecenju samo sa srebrom..

i ovo najjaca izjava

Quote:
dobio sam poruku, da neki MS bolesnici u HR, vec se liječe sa LDN. To je važno!
hahah koji si ti lik
zvonimir. is offline  
Old 03.10.2010., 21:47   #42
Dobro Zvonimire ovo za razliku od koloidnog srebra se može dobiti na recept, i služi za liječenje ovisnosti.
I prepisuju ga doktori, tako da se baš ne može uspoređivati sa svakavim bućkurišima koje neki pojedinci pokušavaju uvaliti.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 03.10.2010., 21:48   #43
Je, i meni je nekidan rekao kak se glioblastom isto s tim dobro liječi...

...ali ja sam samo plaćenica "zle farmaindustrije"

Ko njega i za što točno plaća je potpuno "irelevantno"
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Old 03.10.2010., 21:54   #44
E pa zato sve ovakve stvari treba uzimati sa rezervom i prije bilo kakvog korištenja se prvo posavjetovati sa doktorom ili specijalistom.

Zato ja i kažem da ću prvo pitati svoju imunologinju jel ona ikad čula za ovo i koje je njezino mišljenje o tome.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 03.10.2010., 22:41   #45
Hvala, ja sam možda i rekao neke gluposti, ali nikada takovu glupost da bi koloidno srebro usporedjivao sa ovim lijekom.

Vaša je stvar da li cete pokusati sa nećim novim i nemojte vjerovati meni, nego sami provjerite efikasnost lijeka, preko razlicitih linkova, koji sam stavio na postove.

Ivanica, Dr. Bihari, koji je počeo liječenje sa LDN-om tvrdi da LDN pomaže za gliastoblastomu. On je bio cijenjeni doktor (umro je pred oko 5 mjeseci), a vaša je stvar, ako to ne vjerujete. Ne, mene nitko ne plača, a tko i bi plačao, kada je lijek tako jeftin; takodjer, nisam rekao da ste plačenica zle pharma industrije, nego da ste mozda u vezi, jer sve aprori odbijate. Ali to je vaša stvar.

Leelo, ne vjerujem da netko od doktora u HR zna nešto o tome, Missy, koja zivi Norveskoj je napisala na MS sekciji, da su tamo stvorili malu organizaciju, sa websitom o LDN -u, i pokazala je informacije je svojem doktoru i uvjerila ga da joj prepiše recept.

Savjet: svaki zainteresiran neka sve dobro istraži (ne treba meni vjerovati), pa neka sam odluči.

Sweet dreams to all!
Blues Dada is offline  
Old 04.10.2010., 10:25   #46
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
Ne, mene nitko ne plača, a tko i bi plačao, kada je lijek tako jeftin; takodjer, nisam rekao da ste plačenica zle pharma industrije, nego da ste mozda u vezi, jer sve aprori odbijate. Ali to je vaša stvar.


Molim da mi prestaneš to imputirati, jer još uvijek nisi citirao niti slovo mojih postova iz kojeg se može iščitati kako ja nešto apriori odbijam.

I na jeftinim stvarima se da jako puno zaraditi.
AB pilule su npr. vrlo jeftine, a farma zapravo na njima najviše zarađuje.

Vrlo je iritantan i odbojan taj tvoj agresivan i fundamentalan nastup po pitanju LDNa , gdje napadaš bilo koga tko na bilo koji način stavi upitnik na tezu koju zagovaraš, a posebno veliki upitnik baca činjenica na koliko si se različitih topica s različitim i biološki ne povezanih bolesti javio s istom pričom. Gotovo sektaški nastup. Kao da se radi o akviziteru Amwaya. Iz iskustva, koje je zaista debelo kako on line tako i u svakodnevnom životu, iza takvih profila se uglavnom krije neka osobna korist. Nije problem potencijalna učinkovitost LDNa, nego tvoj nastup.

Kako god, ide tebi na dušu, posebno što isključivo zbog načina na koji nastupaš, sve ovo poprima konture prodavanja magle i lažne nade teško bolesnima, kada je vrlo jasno da ne postoje čvrsti i ne oborivi dokazi (STUDIJE u dovoljnom broju i obimu) koje bi stale iza takvog agresivnog stava koji ovdje zastupaš.

Jedna stvar je tako nastupati kad postoje svi preduvijeti da čovjek dobije lijek na koji ima pravo a sustav mu se npr. nađe na putu, a druga stvar je takav nastup na preliminarnim rezultatima.

Savjet:
Skuliraj se i čitaj s razumijevanjem ono što ti drugi napišu, jer u suprotnom rasprava nema smisla. To su ti već i modovi sugerirali.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.

Zadnje uređivanje Ivanicapeca : 04.10.2010. at 10:54.
Ivanicapeca is offline  
Old 04.10.2010., 12:43   #47
Ivanice hvala. Izgleda da se mi stalno ne razumijemo. Ja samo želim pomoći ljudima, a meni se stalno imputira da ja imam neke posebne motive itd. Ali to me ne iznenadjuje: ima slicna iskustva i od prije.

Evo primjera, opet ce ispasti da se hvalim (sorry!). Pred više godina pokrenuo sam akciju "Books for Croatia" (knjige i časopisi besplatno na engleskom za neke knjižnice u Hrvatskoj). Utrošili oko 10.000 eura, a negativne reakcije (kakovi su vaši motivi, sto vi želite itd). Jedino Fakultet za Informatiku u Varaždinu je to dobro primio ( i hvala im). Vec skoro pet godina, im šaljemo, bez ikakove obaveze (možete tamo pitati). I jos veće hvala, napravili sekciju mojih donacija http://library.foi.hr/m3/bilten.asp?B=404&rbr=1&G=Z

Još jednom, mene malo čudi toliko negativnih reakcija iz HR, ali što se tu može?

I na kraju, svidja mi se Leleeo slogan, koji je rekao Einstein:

"Um je poput padobrana - funkcionira jedino ako je otvoren".

Zadnje uređivanje Blues Dada : 04.10.2010. at 12:44. Reason: nn
Blues Dada is offline  
Old 04.10.2010., 12:53   #48
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
I na kraju, svidja mi se Leleeo slogan, koji je rekao Einstein:

"Um je poput padobrana - funkcionira jedino ako je otvoren".
I meni se sviđa.
Pročitaj ga više puta i probaj sebe staviti u taj kontekst.

Za ostatak nemam komentara, možda jedino da se slažem s tim da me nisi skužio.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Old 04.10.2010., 14:34   #49
Ovu temu treba zatvorit,jer umjesto da mi se dan uljepsa meni se samo smuci od ovih negativno nabijenih komentara pojedinaca. Uzas!!
Igor88 is offline  
Old 04.10.2010., 16:09   #50
Quote:
Igor88 kaže: Pogledaj post
Ovu temu treba zatvorit,jer umjesto da mi se dan uljepsa meni se samo smuci od ovih negativno nabijenih komentara pojedinaca. Uzas!!
Ma šta se živciraš, svako ima pravo na svoje mišljenje.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 04.10.2010., 16:14   #51
Quote:
Igor88 kaže: Pogledaj post
Ovu temu treba zatvorit,jer umjesto da mi se dan uljepsa meni se samo smuci od ovih negativno nabijenih komentara pojedinaca. Uzas!!
Upravu si
ja mislila...napisat će netko...ja sam uzimao ldn tad i toliko dugo, osjećao sam se tako...dobro je ovo...loše ovo...
Ma briga mene tko je čiji plaćenik...na forumu sam da čujem konkretna iskustva...
Ova prepucavanja ne vode ničemu...
__________________
Ne shvaćajte život preozbiljno. Nikad se nećete iz njega izvući živi.
-Elbert Hubbard
dora1 is offline  
Old 04.10.2010., 16:35   #52
Slažem se prepucavanja su glupa i nisu važna. I ja se nadam da će netko doći sa svojim iskustvo uzimanja LDN-a, to je važno!
Blues Dada is offline  
Old 05.10.2010., 18:10   #53
Isprika, ali dobio sam neke nove informacije, možda će to biti nekome od koristi:

Vodeći britanski televizijski doktor Chris Steel (ITV TV) uputio je passionate (vatreni?) apel za LDN. Kaže da je jako koristan za mnoge bolesti, i da se više upotrebljava u britanskoj zdravstvenoj sluzbi (NHS), bilo bi manje bolesnih i uštedile bi se miljarde funti, koje se sada daju za lijekove.

Video: http://www.youtube.com/watch?v=CVpjsDK0LPA

Američka TV mreža ABC emitirala program o LDN, pozitivno, razgovor sa poznatim liječnicima dr. Zagon, dr Jill Smith.

http://abclocal.go.com/wpvi/story?se...rts&id=6156884

Informacije o LDN sa stranicama Škotskog parlamenta:

http://www.scottish.parliament.uk/s3...09-PE1296D.pdf

Skip's Pharmacy na Floridi je jedna od najpoznatijih za LDN, korisne stvari na website:

http://www.skipspharmacy.com/home.php

Oni snabjdevaju LDN u dozama od 3 mg i 4.5 mg (kapsule).

Dickson Pharmacy u Glasgowu to isto radi, cijena 27 funti za mjesec dana lijekaČ

http://www.ldnresearchtrust.org/uplo...s-pharmacy.pdf

Takodjer, jos nekoliko website ima info da se LDN upotrebljva i za liječenje glioblastome.

Nadam se da ovim postom nisam nikoga povrijedio.

I jos jednom, ne prodajem LDN i nemam nikakovih poslovnih veza sa ovim lijekom.

Zadnje uređivanje Blues Dada : 05.10.2010. at 19:14. Reason: nn
Blues Dada is offline  
Old 05.10.2010., 18:23   #54
Opusti se BD...ne zamaraj se glupostima. i da ga prodajes,ja bih ga PRVI KUPIO od tebe!! Hvala na informacijama...
Igor88 is offline  
Old 05.10.2010., 22:16   #55
Hvala i tebi!
Blues Dada is offline  
Old 07.10.2010., 16:58   #56
edit trebor
ne, ne....ovakav post neće moći...sorry...."ovi prodaju, najjeftinije, evo i adresa"....molim te izbjegavaj takvo pisanje.

Zadnje uređivanje trebor : 07.10.2010. at 19:00. Reason: mm
Blues Dada is offline  
Old 07.10.2010., 17:23   #57
Ne znam jesi li upoznat s hrvatskim zakonom po kojem je zabranjen uvoz on line kupljenih lijekova u RH? Može se uvoziti jedino putem ljekarni i lijekovi moraju biti registrirani za indikaciju u Hrvatskoj.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Old 07.10.2010., 20:39   #58
Trebor, ja želim samo pomoći ljudima, dugo sam to istraživao i mislim da bi LDN mnogima bio od velike koristi.

Mene je jako potreslo, kada vidim ljude, pogotovo mladje, koji boluju od nekih autoimunih bolesti, pa dva puta godisnje u bolnicu, i 25-godisnja djevojka kaze " dosta mi je svega, najradije bih pocinila samoubistvo", a ima nešto sto bi joj najvjerovatnije moglo pomoći, kao LDN, i najvjerovatnije bi skoro vodila normalan život.

A ti ne dozvoljavaš da se nekome pomogne. Za mene je to strašno!

Ivanica, nisam upoznat sa tim zakonom, tako je i u nekim drugim zemljama, kao u Britaniji. Ali primjer, netko je teško bolestan, normalni lijekovi ne pomažu, a nesto drugo pomaže, i sada treba se držati zakona i ne uzimati sto ti koristi, a čovjek naprosto umire ili kvaliteta života je očajna.

I sada radije umrijeti, jer se treba držati zakona. To je glupost za mene! Na jednom forumu sam pročitao, da pola ljudi, koja uzima LDN u Britaniji, uzima ga ilegalno (mail order). NO ne će biti jednog suda, koji će se imati hrabrosti da kazni takvog bolesnika.

Ne znam zasto vise ne čitate i istražujete korisnost LDN-a, nego ste toliko negativni.
Blues Dada is offline  
Old 07.10.2010., 21:44   #59
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
Trebor, ja želim samo pomoći ljudima, dugo sam to istraživao i mislim da bi LDN mnogima bio od velike koristi.

Mene je jako potreslo, kada vidim ljude, pogotovo mladje, koji boluju od nekih autoimunih bolesti, pa dva puta godisnje u bolnicu, i 25-godisnja djevojka kaze " dosta mi je svega, najradije bih pocinila samoubistvo", a ima nešto sto bi joj najvjerovatnije moglo pomoći, kao LDN, i najvjerovatnije bi skoro vodila normalan život.

A ti ne dozvoljavaš da se nekome pomogne. Za mene je to strašno!

Ivanica, nisam upoznat sa tim zakonom, tako je i u nekim drugim zemljama, kao u Britaniji. Ali primjer, netko je teško bolestan, normalni lijekovi ne pomažu, a nesto drugo pomaže, i sada treba se držati zakona i ne uzimati sto ti koristi, a čovjek naprosto umire ili kvaliteta života je očajna.

I sada radije umrijeti, jer se treba držati zakona. To je glupost za mene! Na jednom forumu sam pročitao, da pola ljudi, koja uzima LDN u Britaniji, uzima ga ilegalno (mail order). NO ne će biti jednog suda, koji će se imati hrabrosti da kazni takvog bolesnika.

Ne znam zasto vise ne čitate i istražujete korisnost LDN-a, nego ste toliko negativni.
na vrlo, vrlo skliskom terenu si
čini mi se (oprosti ako griješim) da se bez ikakvog medicinskog, farmaceutskog, kemijskog, biološkog,.......formalnog obrazovanja
koliko god želio biti dobronamjeran da li si u stanju preuzeti odgovornost za nečiji život?
čudim ti se, iskreno se čudim, ipak si dovoljno star da bi morao biti mudar, a k tome ne boluješ niti od koje teške bolesti pa da te povuče želja za ozdravljenjem
jedno je davanje informacije, a drugo je navođenje teško oboljelih da kupuju i koriste lijekove a pri čijem uzimanju ih nitko ne prati
jedno veliko NE
ja podržavam ama baš svaku terapiju koja se pojavi, uvijek kažem da svaki pacijent ima pravo izbora, da medicina svakodnevno napreduje te da i lječnici moraju biti u toku i uvoditi nove terapije,......no nekontroliranom uzimanju lijekova kod teško oboljelih NE
razumijem želju za ozdravljenjem, na kraju i ja bi radila neke stvari koje ne mogu više i osjećala se bolje,..... ali ... treba ipak razmisliti i ne sebi naškoditi
to što je nešto pomoglo barici i mati to ne znači i da će nama, pogotovo jer su barica i mate samo neki nepoznati net likovi


ulcerozni kolitis nije šala, nisam oboljela ali ga moj otac ima 30 godina, svakakvih trenutak je bilo, čak su ga 3 puta poslali iz bolnice kući uz "on tako teško podnosi bolnicu, mirnije će umrijeti u svom domu" tako da je stvarno bilo teško
nemojte se šalit s tako nečim, preozbiljan je to bolest, moj otac je živ (30 godina pod ljekovima, ne baš dobrog stanja, sa masom dodatnih zdravstvenih problema, ali je tu i samostalan je) ali mnogi njegovi bolnički prijatelji više nisu
pamet u glavu
ne se odmah rogušiti jer vam ni moderatori ni ivanica ne žele zlo, samo vas upozoravaju na neke stvari
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Old 07.10.2010., 23:26   #60
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
na vrlo, vrlo skliskom terenu si
čini mi se (oprosti ako griješim) da se bez ikakvog medicinskog, farmaceutskog, kemijskog, biološkog,.......formalnog obrazovanja
koliko god želio biti dobronamjeran da li si u stanju preuzeti odgovornost za nečiji život? ....

Polly, hvala. Nemam medicinskog obrazovanja, ali sam proveo sate i istraživao LDN, što kažu poznati doktori Dr. Bihari, Smith, Zagon, Goohilly its, čitao nekoliko studija, oko 200 svjedočanstva (eng. testemonial) bolesnika itd.

LDN (najvise do 4.5 mg) je jako mala doza lijeka Naltrexone, koja se u dozama od 50 do 200 mg upotrebljava za liječenje alkoholicara i drogaša. Nijedna studija ili doktori ne kažu da ima neke štetne posljedice, skoro nikakove nuspojave (nesanica). Oko 70% ljudi kažu da im je pomoglo, neki čak tvrde da su se izlijecili (ne "flare ups" - mislim da je to napadaj po hrvatski), oko 10% ne misle da im je pomoglo, ali nitko ne tvrdi, da mu se je stanje pogoršalo.

Zatim ima TV programe to tome, neki zovu čudotvorni lijek. Britanski vodeći televizijski doktor dr. Chris Steel dao dirljivi apeal ("britanska zdrastvena sluzba bi ustedila miljarde, da koristi LDN"), peticija od 14 hiljada ljudi parlamentu ovdje itd.

Ali u Britaniji doktori (oko 95%) to ne žele prepisivati, jer izgleda da Pharma pravi pritisak da se ne upotrebljava tako jeftin i efikasan lijek.

Što se tiće Pharme, skandal za skandalom, Avandia i Crestor (statini), prema nekim procijenama od tih lijekova umrlo je u Americi od 50 do 200 hiljada ljudi. Sada je zabranjen u Britaniji. Firma Glaxo u Americi morala je platiti 60 miljuna dollara prvih 700 ljudi, koji su je tužili zbog štetnog djelovanja, a ima još oko 100 hiljada ljudi u repu za tužbe.

I ja sam imao velikih problema sa statinima, i prestao uzimati prije 3 godine, uprkos savjetu mojeg doktora (da sam slusao doktora, možda vas ne bi ovdje sada gnjavio). Vise vjerujem svjedocanstvima ljudi i vlastitom iskustvu sa nekim lijekom, nego doktorima.

Ali neka svaki sam istraži, pa donese zaključak. Da ja imam neku autoimini bolest ili slično, ja znam sto bi učinio.
Blues Dada is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:17.