Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2010., 12:43   #1
Preosjetljivost/netolerancija lijeka

Već duže vrijeme imam problema sa reakcijom na lijekove, najprije su to bili antibiotici i pojava osipa, a s vremenom i lijekovi protiv bolova, antitusici, antihistaminici - u vidu glavobolja, vrtoglavica, dezorijentacije, lupanja srca, povećanja tlaka, respiratornih i želučanih problema..u tolikoj mjeri da sam nakon dan-dva morala prestati sa uzimanjem.
Trebala bih raditi oralni provokacijski test na Klinici za farmakologiju pa me zanima ima li netko slična iskustva?
Naime, testiranje traje više dana, svaki dan sa drugom vrstom lijeka, i bojim se reakcije organizma i mogućih posljedica.
hsfi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2010., 16:57   #2
Evo osvježavam ovu temu pa ako netko ima bilo kakva loša iskustva sa lijekovima - bila bih zahvalna na informaciji.
hsfi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 18:44   #3
Ja sam alergicna na milun ljekova,ali nikad nisam isla na nikakva testiranja,ali sretno...Znam da ne pomaze ali bar znas ima nas vise.:-)))
Jesua is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2010., 01:51   #4
ja imam nuspojave kod antibiotika. nekad prije ih nisam imala...zadnjih godina da. zadnje neugodno iskustvo, kad sam i čak i pomislila da ću "otegnit papke", je bilo kad mi je moj pametan doktor prepisa Sumamed. uvjeravala sam ga da ja to ne mogu pit... a on meni: ma nema problema, neće ti bit ništa. Da skratim: užasno probadanje u utrobi, vrtoglavica, proljev i povračanje (sve u isto vrime), trnci u rukama i nogama (toliko jaki da nisam osjećala ni ruke ni noga i jedva bi savinula šaku), lupanje srca 100 na sat... Da mi je taj doktor bija pri ruci, mislim da ne bi dobro završilo.
Ove druge antibiotike "lakše" isto teško podnosim, bude mi loše i poremeti rad crijeva. tako da ih izbjegavam na dugo i široko.
__________________
"Leave the gun. Take the cannoli."
amali is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:41.